KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: caro3139 » 10-11-2020 16:12

admin pisze:
09-11-2020 20:08

Podobnie zresztą zmieniła się po ostatnich ograniczeniach sytuacja w kościołach. Mieliśmy najpierw 4m2/os, później 7m2/os. obecnie 15m2 na osobę. Przy numerowanych miejscach daje to naprawdę duże odległości między uczestnikami nabożeństw, jest dezynfekcja na wejściu, w dodatku prawie cały czas każdy grzecznie siedzi na swoim miejscu.
Z kościołami jest jeden problem, otóż ludzie siedzą tam bardzo długo, ok.1 godziny.Przez ten czas osoba zakażona jest w stanie wydalić bardzo dużo wirusa który w formie aerozolu jak ustaliły badania utrzymuje się w powietrzu ok. 3 godziny.Do skutecznego zakażenia potrzeba podobno ok.15 minut.Kościoły nie są wietrzone, nie ma klimatyzacji.Logicznym jest że są bardziej niebezpieczne niż otwarta przestrzeń.
Stąd jest wariant.
Główny doradca premiera ds. COVID-19: w tej chwili powinno się zamknąć także kościoły
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... q,79cfc278

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: caro3139 » 10-11-2020 16:21

I taki był zamysł od początku.Sprowokowanie do protestów i obarczenie winą za epidemie


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 10-11-2020 16:53

Trzy zdania komentarza:
1. Termin rozprawy TK ustaliło w połowie września, kiedy nie spodziewano się drugiej fali o tym nasileniu. Według oficjalnej wersji miał być szczyt w połowie października, z około 10.000 zakażeń dziennie.
2. Jeśli rzeczywiście to kolejny genialny taktyczny plan Kaczyńskiego, to czy ci którzy go realizowali, odgrywając posłusznie wyznaczone im role, wykazali się roztropnością, czy nierozsądkiem?
3. Czy stopniowe wygaszenie protestów w ciągu 2 tygodni też było w planie Kaczyńskiego?

Odbieram to inaczej:
W połowie września JarKacz (i nie tylko) nie oczekiwał tak wysokiej drugiej fali.
Wyrok TK jest zagraniem wewnętrznym pod część PiSu i przeciw Konfederacji i Ziobrystom.
Treść wyroku TK zaskoczyła nawet wielu zadających pytanie, którzy oczekiwali ochrony trisomików, z pozostawieniem opcji aborcji przy podejrzeniu wad letalnych. Gdyby intencją rządzących był taki właśnie wyrok, to dlaczego wstrzymano jego publikację?
Skala pierwszych protestów zaskoczyła rządzących.
Wydaje mi się, że Kaczyński sprawnie reaguje, ale trudniej mu coś planować z dużym wyprzedzeniem, wcale nie jest takim geniuszem. Kiedy protestujący dotarli do kościołów i przyjęli bardzo wulgarną retorykę, łamiąc przy tym masowo zalecenia epidemiczne, wówczas dopiero JarKacz zagrał tak, jak mu w odpowiednim momencie pasowało. Co ciekawe, mimo wojowniczej retoryki, rząd wcale nie szedł na konfrontację, a protesty były traktowane wyjątkowo łagodnie. Pamiętam sprzed dwóch tygodni co pisano w zapowiedziach. Uczestnicy tarnobrzeskich spacerów mieli się spodziewać aresztowań, pałowań, traktowania gazem, mieli krzyczeć swoje imię i nazwisko przy zatrzymaniu, mieli dzwonić do adwokatów itd. Wszyscy wiemy jak to wyglądało w praktyce i nadal możemy przeczytać czego spodziewali się początkowo protestujący. Konfrontacji nie było. Tak jak nie było tajnego planu.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: caro3139 » 10-11-2020 17:19

Dwa zdania komentarza.
Po pierwsze rząd doskonale wiedział o jesiennej fali która będzie groźniejsza.Mówiono o tym już w kwietniu.Wszyscy eksperci o tym mówili.Wiele artykulów.
Najgorsze dopiero przed nami? Ekspert ostrzega, że druga fala epidemii może być groźniejsza
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,258 ... -fala.html

Po drugie proszę sobie sprawdzić wokandę Trybunału Konstytucyjnego.Mamy tam dziesiątki rozpraw czy też ogłoszenia orzeczeń odroczonych , właśnie ze względu na pandemie.Od marca jest to powszechne.
Po trzecie rząd doskonale wiedział że będą protesty, proszę przypomnieć sobie poprzednie protesty kobiet.
Po czwarte ja mogę uwierzyć że ziemia jest plaska ale w to że prezes Przylębska robi cokolwiek bez wiedzy Kaczyńskiego to już nie uwierzę.
Po piąte rząd coś czuł że przespał kilka miesięcy zajmując się pierdołami a nie przygotowaniem do jesiennej fali, bo ważniejsze były wizje nieetatowego naczelnika: kampania Dudy,piątka dla zwierząt, walka z LGBT, przepychanki z Gowinem i Ziobro o stołki.
Po ostatnie co najważniejsze chyba: jak to się stało że z kraju tak słabo dotkniętego epidemią który na wiosnę poradził sobie dobrze staliśmy się "prymusem' obecnie w ilości zakażeń, ciężkich przypadków, dobowych zgonów?

Wstrzymano publikację wyroku ponieważ wpadli w panikę.Aż takiego oporu to się nie spodziewali.
To co napisałem to się nazywa "proces poszlakowy'.
I ostatnie pytanie do poprzednika : jak ocenia tę okładkę gadzinówki pisowskiej gdzie Budka, lampart, Trzaskowski, onet, tvn , wyborcza, Lewica, PO są ukazani jako odpowiedzialni za zarazę i śmierć która ona niesie? Skąd ta okładka się wzięła?
W doktrynie Kaczyńskiego i jego pomyślę na rządzenie nieodzowny jest wróg którego obarcza się za wszystko co złe i rzuca na żer suwerena.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 10-11-2020 18:49

Od końca. Okładka akurat z brukowca, najgorszej klasy, bo politycznego brukowca. W życiu nie kupiłem Gazety Polskiej i nie zamierzam, nie zaglądam chyba w ogóle na ich stronę i trzymam się od nich z daleka. Dla porównania dodam, że regularnie zaglądam na Gazetę i Onet, a czasem i na oko.presss. Do GP mam zatem wyjątkową niechęć, jak widać. Dla porównania poziomu bruku przychodzi mi do głowy chyba tylko "sok z buraka", albo kolejne naciągackie profile i organizacje typu gawłowego, w których oprócz spreparowanego zwykle skandalu najważniejszy jest numer konta dla naciągnięcia kolejnych naiwnych.

Z powyższych wywodów wciąż nie bardzo rozumiem po co JarKacz miałby teraz wrzucać ten temat, na czym polegała jego korzyść? Słupki mu wzrosły, czy spadły? Zyskał poparcie wśród młodych piątką dla zwierząt, czy stracił na fali ***** ***? Nie da się zwiększyć poparcia dużej partii na haśle ograniczania prawa do aborcji.

Co do samego wirusa, to tak - masowe zgromadzenia bez przestrzegania zasad na pewno przyczyniają się do jego rozprzestrzeniania. Nie wydaje mi się, żeby zakazy pandemiczne wprowadzane były za późno lub żeby były zbyt ograniczone. Problemem jest chyba bardziej kombinatorstwo i ich nieprzestrzeganie. A wróg jest potrzebny równo wszystkim stronom, nie tylko Kaczyńskiemu :)

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: caro3139 » 10-11-2020 19:42

admin pisze:
10-11-2020 18:49
Z powyższych wywodów wciąż nie bardzo rozumiem po co JarKacz miałby teraz wrzucać ten temat, na czym polegała jego korzyść? Słupki mu wzrosły, czy spadły? Zyskał poparcie wśród młodych piątką dla zwierząt, czy stracił na fali ***** ***? Nie da się zwiększyć poparcia dużej partii na haśle ograniczania prawa do aborcji.
Zarządzanie poprzez konflikt, ciągłe podgrzewanie nastrojów, antagonizowanie społeczeństwa, szukanie wrogów których się obarcza winą jest skuteczne. I to znana zasada z teorii zarządzania. Tylko jest jedno ale, tak w skrócie trzeba uważać aby liczba tych których się wkurw...ło była stale mniejsza niż własnych zwolenników. Jeśli liczba zwolenników staje się mniejszością tzn. że kocioł emocji został przegrzany.Obecnie tak powoli się staje i co najgorzej dla PiS brak asa w rękawie do przeciągnięcia na swoją stronę.Nie ma pieniędzy na kolejne plusy, epidemia i kryzys.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: encore » 10-11-2020 21:25

caro3139 pisze:
10-11-2020 19:42
Zarządzanie poprzez konflikt, ciągłe podgrzewanie nastrojów, antagonizowanie społeczeństwa, szukanie wrogów których się obarcza winą jest skuteczne. I to znana zasada z teorii zarządzania. Tylko jest jedno ale, tak w skrócie trzeba uważać aby liczba tych których się wkurw...ło była stale mniejsza niż własnych zwolenników. Jeśli liczba zwolenników staje się mniejszością tzn. że kocioł emocji został przegrzany.Obecnie tak powoli się staje i co najgorzej dla PiS brak asa w rękawie do przeciągnięcia na swoją stronę.Nie ma pieniędzy na kolejne plusy, epidemia i kryzys.
Otóż to! Jakbym swoje słowa czytał! :)

Jakże prawdziwe obserwując obecne wydarzenia mogą wydawać się słowa jednego z klasyków chińskiej sztuki wojennej. "Udawaj obłęd, będąc w pełni zmysłów." Nie mozemy dać się zwieść temu, że rządzący zachowują się irracjonalnie, gdyż to co może nam się wydawać głupotą ma za zadanie tylko ogłupić społeczeństwo by można je było jeszcze mocniej doić.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: dominik267 » 11-11-2020 10:58

Tej siły już nikt nie powstrzyma. :lol:
Krótko mówiąc skończy się jak zawsze.

https://echodnia.eu/podkarpackie/strajk ... d/46426054

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 11-11-2020 11:11

Każda wojna kiedyś się kończy.
Ale jak najbardziej może to być zawieszenie broni do wiosny. Wiosną mogą przyjść na ulicę posiłki. Jeśli wielu ludzi będzie rozczarowanych sytuacją gospodarczą, zdrowotną i związaną z tym sytuacją osobistą, to dojdzie do połączenia przeróżnych sił i naprawdę masowych protestów. Nie będą to jednak już protesty pod przywództwem p. Lempart i jej towarzystwa.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: dominik267 » 11-11-2020 11:52

I z tej ostatniej części twojej wypowiedzi się cieszę.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: A1313 » 11-11-2020 12:24

admin pisze:
11-11-2020 11:11
Każda wojna kiedyś się kończy.
Ale jak najbardziej może to być zawieszenie broni do wiosny. Wiosną mogą przyjść na ulicę posiłki. Jeśli wielu ludzi będzie rozczarowanych sytuacją gospodarczą, zdrowotną i związaną z tym sytuacją osobistą, to dojdzie do połączenia przeróżnych sił i naprawdę masowych protestów. Nie będą to jednak już protesty pod przywództwem p. Lempart i jej towarzystwa.
W wolnym czasie przeglądam sobie na fb stronę Pisu, naprawdę można przeprowadzić badania na temat umiłowania rządzących na podstawie imion , samych imion. Bierzemy imię i już mamy z grubsza zarysowany wiek i sympatie polityczne, w przeciwna stronę działa podobnie. I można podziwiać nawalankę polityczna. I co mnie najbardziej zdziwiło, kilka dni temu padła informacja ze Mati będzie sczepił na cowida, wszedłem z ciekawością zobaczyć jak emeryci tworzą pochwalne poematy na temat rządu, i tu zdziwienie. Grupa emerycka przeistoczyła się w covidjan i tłucze po głowie prominentów partyjnych. Takiej nawalanki dawno nie widziałem. Poczekamy do nowego roku babcie nie będą się szczepić i podniosą raban, o 13 emeryturze już teraz można zapomnieć. Dzesiki odkryją ze z 500 plus nie wystarczy na nowe tipsy. Baby wyjada na ulice, rolnicy i przedsiębiorcy ,wojsko i policja jedzie na rezerwie. I koło Wielkanocy albo będzie druga Rumunia, albo wcześniej rządzący sami oddadzą władze.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 14-11-2020 23:35

Strajk Kobiet nie czeka na wiosenne przesilenie i najbliższy protest zapowiada już na poniedziałek.
Powinno być lekkie odbicie od dna: 50-100 osób?


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 15-11-2020 14:19

O! Kolejna ściana w Tarnobrzegu od strajku kobiet.
Nie powiem gdzie to jest, ale trafić niełatwo. Obiekty dobierane z bez porównania większym wyczuciem niż w Nowej Dębie, słowa również.
Musiałem sprawdzić co to znaczy po polsku :)

naura.jpg
naura.jpg (134.94 KiB) Przejrzano 5751 razy

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: zbyry » 15-11-2020 20:36

Admin i co Ci wyszło? Naura- nara, jakaś rzeka czy co innego? :-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 15-11-2020 20:38

1. Słowo spopularyzowane przez Masno Gang. Wymawiane jest jak "nara", lecz różni się tym, że "r" jest wymawiane akcentem podobnym do brytyjskiego.
2. Zwrot popularny wśród widzów streamera paramaxila wykorzystywany jako pożegnanie. Od zwykłego 'nara' różni się długim przeciągnięciem litery R i zakcentowaniem jej.

A obserwując charakter pisma, wydaje się odmienny względem napisów na murze zamkowym, jak i względem napisów na płocie serbinowskiej Biedronki :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 16-11-2020 18:31

Oj chyba mocno przeszacowałem dzisiejszą frekwencję. Przejeżdżałem 17:56 i pod UM było 4-5 osób.
Chyba że większość przyszła później. A jakieś relacje na żywo?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 17-11-2020 07:08

No przeszacowałem odbicie. Czyli przynajmniej do publikacji wyroku TK raczej odbicia nie będzie.
Znów mamy frekwencję z drogi krzyżowej dla dzieci w prowincjonalnej parafii, 14 osób i pies, jeśli dobrze liczę. Udział młodzieży nieznacznie przekracza 50%.


rider2019
Posty: 71
Rejestracja: 22-07-2019 16:04

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: rider2019 » 17-11-2020 10:51

Dlaczego admin jesteś taki złośliwy

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: caro3139 » 17-11-2020 12:05

Gdyby było dużo osób napisałby że to źle bo roznoszą wirusa

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: admin » 17-11-2020 16:34

Już wyjaśniam skąd wzięło się to porównanie frekwencji do różnego rodzaju zgromadzeń religijnych.
Przed pierwszym z miejskich protestów dyskutowałem na fejsie z redaktorem z TN i przy szacunkach ilości uczestników oceniałem że będzie minimum 300 osób. Na reakcję, że to bardzo dużo jak na Tarnobrzeg, odpowiedziałem, że na średniej procesji Bożego Ciała jest więcej, też niosą różne symbole i napisy i wydają dźwięki i głoszą kontrowersyjne hasła (my chcemy Boga w książce, w szkole), a media nie widzą w tym nic szczególnego. No i takie porównanie już zostało.
Tak - z frekwencji porównywalnej z procesją Bożego Ciała zrobiło się... niech każdy nazywa jak chce. Co do zmiany średniej wieku, która dla wielu na początku też była wielkim zaskoczeniem, też ciężko dyskutować. Widzimy wszyscy jak jest.

Odnośnie samych relacji z protestów nie mam sobie nic do zarzucenia. Jako pierwszy informowałem o napisie na murze dzikowskim, jako pierwszy o kolejnej ścianie z Kają Godek. Jako jeden z pierwszych, jak nie pierwszy publikowałem zdjęcie z pierwszego protestu i kilka filmów, które cieszyły się na fejsie naprawdę bardzo dużymi zasięgami. W końcu informowałem o najważniejszych protestach przed nimi (w tym wątku), a nie po nich, przez co promowałem wydarzenia dla wszystkich chętnych. Chwaliłem również tarnobrzeskich organizatorów za bardzo roztropne skierowanie tłumu pod sąd, a nie na kościół, czy pisaczy o bardzo umiarkowany wybór lokalizacji i słownictwa ostatniego napisu.

Krytykowałem od początku wulgarną i prymitywną stylistykę protestów, pisanie po murze Zamku Dzikowskiego, jak również świadome łamanie zaleceń epidemicznych. Tyle. Nie krzyczałem "wypierdalać", ani nie stałem pod kościołem. Zerkam jako obserwator na jedno i drugie, a w ocenach staram się być umiarkowany. I jak teraz mówię, że protesty upadają przez działalność centrali Strajku Kobiet, to raczej nie szkodzę lokalnym organizatorom, tylko pomagam.

A teraz jeszcze wrzucę lokalny klip o "milionach kobiet" na ulicach.


ODPOWIEDZ