Śnieg

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Śnieg

Post autor: alek » 04-12-2023 22:12

Ogólnie jest dobrze choć można mieć uwagi do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej. Od dwóch dni nie pada a z autobusu nie da się wyjść, bo zalega wał śniegu zgarniętego z jezdni. Druga sprawa zaobserwowana wczoraj. Traktor odśnieżył chodniki przy Warszawskiej a pół godziny później pług jadący drogą zawalił je błotem pośniegowym. Czy nie można tego skoordynować tak by przejechał pierwszy pług jezdnią a później odśnieżyć chodniki?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Śnieg

Post autor: admin » 04-12-2023 23:36

Po głównych ulicach jeździ się już całkiem przyzwoicie. Na chodnikach niestety kiepsko, również w centrum. Brodzi się jak po piachu, z nierównym i śliskim podkładem pod spodem. Osobom starszym czy mniej sprawnym zdecydowanie nie polecam.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Śnieg

Post autor: pejoelka » 06-12-2023 21:34

Oceniam jazdę autem, poza jako bezproblemową. Nigdzie mnie jesze nie zaręciło na skrzyżowaniu przy skręcie przy prędkości 5 czy nawet 20km/h. Chodniki jednak rzeczywiście muszę ocenić bardzo słabo. Albo mokra breja albo 20cm na dzisiaj ubitej lub rozchodzonej brei. Szczególnie w okolicach pasów. W wielu przypadkach w ostatnich dniach przechodziłem poza pasami tylko dlatego, że było to łatwiejsze niż cywilizowanym przejściem. Łatwiej jest przejść po skrzyżowaniu dróg niż po przejsciu dla piszych. Trochę paranoja. Szczególnie biorąc pod uwagę osoby na wózkach bądź niewidome.

Czy naprawdę kesteśmy skazani na czekanie do wtorkowej odwilży, gdzie efekty będą widoczne w kolejny czwartek najwcześniej. Idą Święta...

Zwolnienie z opłat w strefie parkowania to nie jest rozwiązanie problemu dużego opadu śniegu.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Śnieg

Post autor: pejoelka » 06-12-2023 21:44

ps. widziałem dzisiaj pracowników jak się domyślam RDM pod kierownictwem obecnego w samochodzie Pana Prezesa. Odśnieżali fantom ratusza przerzucając śniego obok. Widziałem to przez mniej więcej 20 minut, ale zastanawiam się po pierwsze nad sensem angażowania środków w tym dokładnie miejscu jaki i sensem przerzucania tego śniegu obok.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Śnieg

Post autor: zbyry » 07-01-2024 19:34

Akurat dziś byłem z Córeczką w kinie w STW, bo gdzie indziej...droga 871 to jest tragedia, szklanka. Jeden pług widziałem jak jechałem, tyle, także jak ktoś pracuje w STW niech weźmie poprawkę na czas i dojazd. Muld płóg nie zbierze, nie ma szans. SUV'em 4x4 szło słabo...ludzie.

Nomen omen piszemy teraz projekt pod ZUD czyli Zimowe Utrzymanie Dróg, da radę, ale niestety nie na Podkarpacie, koordynuję to w innym województwie, Jeszcze nie skończyliśmy a drogi już inne, no ale do tego trzeba dobrze znać wykres Gantta.

W STW drogi praktycznie czarne, ale żeby obdzielić po chrześcijańsku, do STW jechałem przez Sobów, Furmany, Poręby, itd aż do ronda w Grębowie, hardkor, ani Gmina Gorzyce ani Grębów się nie spisali i mam tu też na myśli Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Szklanka na szosie. Od Grębowa do granic STW dramat.

Główne drogi w TBG są ok na tyle, na ile się obecnym służbom da ;) może być lepiej, ale co ja tam wiem.

Osiedlowe w naszym mieście, cóż, głód i mizeria panie Kmicic.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Śnieg

Post autor: pejoelka » 08-01-2024 22:08

Jeżdżę do STW do kina czasem sam, czasem z dziećmi czasem ekipą, ok. ze 2-3 razy na miesiąc bo lokalny reperturar ubogi i raczej inercyjny, premier czy przedpremier już przestałem się spodziewać tak jak to drzewiej bywało i co bardzo mile wspominam jeszcze z ówczesnego Sokoła. Duże znaczenie ma dla nas także to, że podczas seansów w zimie jest tam po prostu zimno i nawet polar to nieraz za mało by zachować komfort cieplny a ilośc widzów rzadko przekraczająca 20 osób o tym może świadczyć. W Heliosie można natomiast śmiało siedzieć w t-shircie i jest OK. Jest o 80% drożej, kusi popcorn i cola ale nawet te wydatki rekomensuje komfort oglądania filmu. :)

Rzeczywiście zimowy stan utrzymania tej trasy jest poniżej przeciętnego. Co do stanu dróg w samym Tbg to lepiej mi się jeździło po tych dużych poprzednich opadach niż jeździ po ostatnich małych. Niektóre pasy głównych dróg, szczególnie lewoskręty nie ruszone w ciągu ostatnich 24 godzin. Nad ranem szklanka. Piach niby widać, ale soli nie czuć pod kołami mimo jazdy max 40km/h. Szybciej od 3 dni nie jadę po mieście bo strach. Osiedlowe uliczki z 3go sortu odsnieżania też jakby przejechane tylko raz i pas mimo kolejnych opadów bo tam nawet śladu piachu nie widać. Widocznie RDM czeka na kolejne opady w czwartek, sobotę i niedzielę oraz miasto liczy, że samo się rozjeździ bo twierdzi, że jak jest zima to śnieg i lód na drogach być musi.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Śnieg

Post autor: olekko » 08-01-2024 22:40

Trochę dzisiaj i wczoraj pojeździłem - nie jest to DK9 (tam zupełnie czarno), ale Tarnobrzeg daje radę. Duuużo lepiej niż centrum Sandomierza, gdzie za drogi odpowiedzialne jest miasto/powiat. Widać też sporą różnicę jak się jedzie od strony Chmielowa - w Tarnobrzegu dużo lepiej. RDM daje radę.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Śnieg

Post autor: pejoelka » 08-01-2024 23:19

jechaliśmy w nocy z przedwczoraj na wczoraj i nie było tak pięknie na STW-Tbg Razej po prostu ślisko. Może na teraz jest OK, nie mam argumetów.

TSS
Posty: 942
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Śnieg

Post autor: TSS » 09-01-2024 05:50

Wczoraj jeżeli chodzi o główne drogi w Tarnobrzegu to było ok. Tylko trzeba zaznaczyć, że odśnieżali już w niedzielę jak padał śnieg, a zwykle czekają aż przestanie padać. Jeżeli jedziecie na Rzeszów wybierajcie Wisłostradę, bo droga przez Ocice w Chmielowie i Jadachach jest biała i śliska.

ODPOWIEDZ