Śnieg

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Śnieg

Post autor: encore » 08-02-2021 20:07

Śnieg w zimie to nie jest kurna trawnik, który strzyżemy na 3-4cm! Nie ma orać asfaltu. I tyle.

Może ma tak wysoko podniesiony, bo drogi u nas w mieście krzywe?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Śnieg

Post autor: A1313 » 08-02-2021 20:26

Dwa centymetry to dużo? jeżeli lemiesz nie ma gumy to te dwa centymetry i tak łaskawie. Wystających studzienek i płyt chodnikowych od metra w miescie, nikomu się nie spieszy na tamten świat.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Śnieg

Post autor: alek » 08-02-2021 20:41

Pada śnieg to musi być ślisko :-) i żadne szkolenia tu nie pomogą. A tak na poważnie problem w tym , że RDM nie ma aż tylu pracowników , żeby jeździli sprzętem dzień i noc czy odśnieżali ręcznie chodniki. Godziny i kodeks pracy obowiązuje wszystkich a nikt nie będzie zatrudniał dodatkowych pracowników na tydzień czy dwa bo takich pracowników nie znajdzie. Podwykonawców też ciężko znaleźć. Kto zainwestuje w piaskarkę czy pług i będzie czekał aż RDM mu da zlecenie na parę dni? W spółdzielni mieszkaniowej sytuacja jest inna bo są zatrudnieni na stałe pracownicy porządkowi, którzy w lecie sprzątają koło bloków a w zimie odśnieżają.
Tragedii nie ma , drogi przejezdne a że trzeba jechać 40 km/h ? parę dni przeżyjemy.
Ktoś pamięta buty "Relaks" Nowy Targ? :-) dzisiaj narzekamy na zaśnieżone chodniki a kiedyś tylko w takich można było w zimie chodzić :-) a na ulicach osiedlowych urządzano kuligi , bo były tylko odśnieżane i nikt nawet nie myślał o posypywaniu.
RDM rzucił chyba wszystkie siły do walki z zimą , bo po południu nawet równiarka odśnieżała na ul Sobowskiej.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Śnieg

Post autor: marysia67 » 08-02-2021 20:49

Pewnie, miałam takie buty:-)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Śnieg

Post autor: encore » 08-02-2021 20:56

2 cm od gumy... czyli że guma niemal nie dostaje do 2cm śniegu.

edit: studzienkom kanalizacji deszczowej też można by sie przyjrzeć. Bo są niezbyt zlicowane z asfaltem, podobnie jak niektóre wejścia do kanałów. Studzienki są miejscami zapadnięte (może zgodnie z normą, ale miejscami chyba aż za bardzo) a kanały rewizyjne również nie są równe.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: Śnieg

Post autor: infonauta » 08-02-2021 21:27

Będzie zimno!!!
Zapamiętamy tę zimę na parę ładnych lat.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Śnieg

Post autor: zbyry » 08-02-2021 21:29

U mnie dziś a bodajże CAT przejechał, rzecz jasna bez posypki, jak i chyba na całym osiedlu. Chodniki nie ruszone do godziny 19, taki mały szczegół, kto by się przejmował Podłężem. Zastanawia mnie polityka medialna UM i RDM w kontekście dzisiejszego artykułu na NW24 i innych, wcześniejszych. Płachty nie były potrzebne jeszcze bodajże 2-3 tygodnie temu, bo zimy nie będzie, będzie mało soli i nie będzie śniegu, a na NW24 czytam, że poszły już tysiące ton materiałów (cokolwiek to znaczy) i sól równo idzie z piachem. Nie narzekam, tylko głośno myślę :-) Może trzeba jakieś formułki tworzyć co by jednolity szedł przekaz dla tych, co nie wiedzą co, z czym i jak? Bo Ci co wiedzą, to albo nie powiedzą, albo dalej będą udawać greka a inni może uwierzą.

@alek masz wiele racji, ale nie do końca. Jest przykład w Polsce spółdzielni i to dużej, gdzie w wyniku parametryzacji pracy, zgodnie z prawem i kodeksem pracy pracownicy pozostawali na tzw stand-by. Dało to oszczędności na poziomie ponad 3 mln zł rocznie i autentyk czynsze spadły. Mimo zim, odśnieżania, remontów itp. Można by to zaimplementować choćby w RDM.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Śnieg

Post autor: olsen* » 08-02-2021 22:27

Może kogoś to zdziwi ale mnie to akurat nie przeszkadza,zawsze jest jakiś kompromis ,póki co wszyscy na coś narzekają że nie ma śniegu, że za dużo śniegu,ale się wszyscy pogubili,wiem problem z chodzeniem,jazda itp... też mam problemy!,przypominam sobie jak do szkoły lazłem bodajże w 1969 w jednej z wsi pod radomyślem szło się w -20 stopni, śnieg po pas, tunele do drogi,wtedy człowiek był inny myślał o szkole o domu o powrocie do domu ,teraz każdy się spieszy i wszystko mu przeszkadza,-rozumiem nie te lata nie ten wiek,dziś szukamy winnych, wcześniej szukaliśmy drogi do domu, i tak pod rozwagę co by było gdyby nagle siadło wszystko-kolej,komunikacja,prąd,tv,etc... co by było? cieszmy się tym co mamy, to wartość której nie można zabrać,wszelkie inne to tylko błahostka za miesiąc zaświeci słońce a za pięć będzie +30 w cieniu ale będzie marudzenie!

olekko
Posty: 1730
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Śnieg

Post autor: olekko » 08-02-2021 22:53

Temat odśnieżania miasta poruszył też redaktor GL w korso24.pl

https://korso24.pl/wiadomosci/tak-wygla ... rcphw7bw03

A ja powiem tylko tyle, że centrum i główne drogi w stanie średnim, tak samo jak jeden pas Wisłostrady. Drugi pas Wisłostrady w stanie dobrym. W stanie bardzo dobrym ulice Miechocina - tak świetnie odśnieżonej drogi jak Gruntowej to nigdzie nie widziałem (poważnie!). Radny Stępak wyprosił? Chodniki na ogół w stanie słabym, przy hotelu koło sądu - w dramatycznym.

No i, co do linkowanego artykułu. Jaki sens ma odśnieżanie parkingu przy UM po 17, jak samochody będą tam następnego dnia rano najwcześniej, a wiele miejskich ulic dużo bardziej wymaga uwagi? To jakiś sabotaż?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Śnieg

Post autor: alek » 08-02-2021 23:05

zbyry pisze:
08-02-2021 21:29
U mnie dziś a bodajże CAT przejechał, rzecz jasna bez posypki, jak i chyba na całym osiedlu. Chodniki nie ruszone do godziny 19, taki mały szczegół, kto by się przejmował Podłężem. Zastanawia mnie polityka medialna UM i RDM w kontekście dzisiejszego artykułu na NW24 i innych, wcześniejszych. Płachty nie były potrzebne jeszcze bodajże 2-3 tygodnie temu, bo zimy nie będzie, będzie mało soli i nie będzie śniegu, a na NW24 czytam, że poszły już tysiące ton materiałów (cokolwiek to znaczy) i sól równo idzie z piachem. Nie narzekam, tylko głośno myślę :-) Może trzeba jakieś formułki tworzyć co by jednolity szedł przekaz dla tych, co nie wiedzą co, z czym i jak? Bo Ci co wiedzą, to albo nie powiedzą, albo dalej będą udawać greka a inni może uwierzą.

@alek masz wiele racji, ale nie do końca. Jest przykład w Polsce spółdzielni i to dużej, gdzie w wyniku parametryzacji pracy, zgodnie z prawem i kodeksem pracy pracownicy pozostawali na tzw stand-by. Dało to oszczędności na poziomie ponad 3 mln zł rocznie i autentyk czynsze spadły. Mimo zim, odśnieżania, remontów itp. Można by to zaimplementować choćby w RDM.
Nie chcę tu nikogo bronić ,ale prognozy jeszcze tydzień temu nie wskazywały takiego ataku zimy. Stąd pewnie taki przekaz z UM.
Co innego praca pod telefonem cały czas a co innego chwilowa. Znajdziesz kierowcę Scanii z uprawnieniami , który będzie chciał pracować na wezwanie tylko w okresie większych opadów śniegu? Takich pracowników też obowiązuje kodeks pracy. Z tego co wiem to przy takiej formie pracy też jest obowiązkowy nieprzerwany 11 h odpoczynek w ciągu doby.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Śnieg

Post autor: encore » 08-02-2021 23:18

Prognozy to już w sobotnie popołudnie były takie, że śniegu od niedzieli do czwartku zdrowo przypierdzieli. Nawet i w TVP o tym było, mimo, że to stacja niszowa.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Śnieg

Post autor: alek » 08-02-2021 23:27

Przekaz ,że zielone plandeki będą niepotrzebne był dużo wcześniej. Wówczas faktycznie nie zapowiadano takich opadów. Poza chwilowym spadkiem temperatury w połowie miesiąca zapowiadano lekkie opady śniegu z deszczem. Sprawdzam na Interia Tarnobrzeg.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Śnieg

Post autor: kuna » 08-02-2021 23:52

Nie biadolę tylko zwracam już kolejny raz uwagę na temat ważny jakim są dojścia do przejść dla pieszych. Przy ostatniej śnieżycy też było o tym i kompletnie nic to nie dało.
Wiem, że zima i że ciężko. Pamiętam 100 razy gorsze zimy np. z lat 80-tych. Tylko, że dawniej nie było problemu, żeby używać zwykłych łopat co byłoby chyba najskuteczniejsze, aby udrożnić fragment dojścia choćby na szerokość pary butów.
Chodnik koło sądu czyli w totalnym centrum był dzisiaj w stanie dramatu w obie strony ul. Wyszyńskiego. Przejścia dla pieszych zasypane nie przez zimę tylko przez sprzęt firmy odśnieżającej. I to właśnie mnie najbardziej irytuje.I tak jak było rano, tak też było bez jakiejkolwiek zmiany ok. godz. 18.00. Przedzieranie się przez zaspę na przejście stwarza zwyczajnie zagrożenie i niebezpieczeństwo i dla pieszych i dla kierowców.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Śnieg

Post autor: calineczka » 09-02-2021 09:23

alek pisze:
08-02-2021 20:41
Pada śnieg to musi być ślisko :-) i żadne szkolenia tu nie pomogą. A tak na poważnie problem w tym , że RDM nie ma aż tylu pracowników , żeby jeździli sprzętem dzień i noc czy odśnieżali ręcznie chodniki. Godziny i kodeks pracy obowiązuje wszystkich a nikt nie będzie zatrudniał dodatkowych pracowników na tydzień czy dwa bo takich pracowników nie znajdzie. Podwykonawców też ciężko znaleźć. Kto zainwestuje w piaskarkę czy pług i będzie czekał aż RDM mu da zlecenie na parę dni? W spółdzielni mieszkaniowej sytuacja jest inna bo są zatrudnieni na stałe pracownicy porządkowi, którzy w lecie sprzątają koło bloków a w zimie odśnieżają.
Tragedii nie ma , drogi przejezdne a że trzeba jechać 40 km/h ? parę dni przeżyjemy.
Ktoś pamięta buty "Relaks" Nowy Targ? :-) dzisiaj narzekamy na zaśnieżone chodniki a kiedyś tylko w takich można było w zimie chodzić :-) a na ulicach osiedlowych urządzano kuligi , bo były tylko odśnieżane i nikt nawet nie myślał o posypywaniu.
RDM rzucił chyba wszystkie siły do walki z zimą , bo po południu nawet równiarka odśnieżała na ul Sobowskiej.
Co do podwykonawców - do tej pory odśnieżaniem chodników zajmowały się firmy utrzymujące zieleń - przecież oni mają sprzęt, są przygotowani, wystarczy im zlecić, sam RDM nie musi wszystkiego robić...akurat pracuję w takim miejscu miasta, że widzę dużo i mam porównanie do lat poprzednich.
Co do czasu zaczynania odśnieżania - w latach ubiegłych traktorki z pługami czy duże odśnieżarki potrafiły zaczynać pracę bladym świtem, a teraz?
A jutro (i w kolejnych dniach) znów ma srogo sypać.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Śnieg

Post autor: zbyry » 09-02-2021 10:08

Nie do końca @alek się z Tobą zgadzam. Wszystko w przypadku projektu, który przywołałem, było legalne, nikt nie pracował po nie wiadomo ile godzin, prawo naprawdę może być spójne z logistyką. Tam w Polsce się dało, to tu się nie da?

@calineczka zgadzam się, jak się chce, to się da.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Śnieg

Post autor: encore » 09-02-2021 11:09

Główne drogi jak najbardziej OK dziś są. Nawet czarne przebija i nie jest ślisko tak jak wczoraj w dzień i wieczorem. Na osiedlowych dużo gorzej, jeszcze przed godziną zawisł mi zderzak na zbrylonej koleinie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Śnieg

Post autor: calineczka » 09-02-2021 12:01

To w ramach (chyba) dowcipu powiem Wam, ze kilkanaście minut temu koło mnie przejechał "wesoły pan" z opuszczonym pługiem...tyle, że ulicą czarną jak smoła, bo słońce zdążyło rozpuścić resztki śniegu z asfaltu. :)

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Śnieg

Post autor: A1313 » 09-02-2021 15:19

W lecie komary żyć nie dają-zima śnieg, wiosna powodzie. Szczęścia do prezydentów tez nie mamy ,inwestycje omijają jak strefę zapowietrzona, żyła wodna pod miastem biegnie czy cus?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Śnieg

Post autor: admin » 09-02-2021 18:35

Powódź co 10 lat, plaga komarów i duży śnieg co 5. Czasem jako temat narzekania zostają tylko prezydenci :) No jeszcze smog mamy regularnie i psie kupy.

A co do śniegu, to tak jak topniejąc wyciąga regularnie problem wspomnianych psich kup, tak teraz, zbierając się w wały, pokazuje niestety problem ze zwężaniem ulic. Mamy zwężony odcinek Mickiewicza wzdłuż szpitala, z którego dzisiaj zostało 1,5 pasa z mijankami.

Wiadomo, że nie odgarnie się idealnie do samego krawężnika, nawet dlatego, że tam jest niezbyt szeroki chodnik. Że wał śniegu z chodnika i drogi wyraźnie wchodzi na miejsca parkingowe. Na wyraźnie zwężonym parkingu parkują samochody, skoro jednak nie mogą wjechać w zmarznięte hałdy, stoją częściowo na drodze. Efekt jest taki, że w wielu miejscach nie da się zmieścić na swoim pasie, zatem się czeka na jadących z przeciwka i omija parkujących. Przez większość roku jest to droga wąska, ale normalnie użytkowa. Po takich opadach i bez ręcznego zgarniania, a pewnie i wywożenia śniegu traci swoją normalną użytkowość.

bigi
Posty: 77
Rejestracja: 28-03-2016 19:20

Re: Śnieg

Post autor: bigi » 09-02-2021 20:36

Chciałbym delikatnie zwrócić uwagę na odśnieżanie wejścia na chodniki!!!!!!!!!!!!!!!
Często jest tak, jeśli to już nie jest regułą, że chodniki są jako tako odśnieżone, ale zwały śniegu i mokrej chlapy czyha na samym wejściu na chodnik. To mało przyjemnie tak ululać się w błocie i soli.
Mam nadzieję, że ktoś z odśnieżających albo urzędników zwróci na to uwagę.
Byłoby to bardzo miłe ina czasie!!!!!!!!!!!!!!

ODPOWIEDZ