Pomysł na firmę

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Natalianatalia
Posty: 1
Rejestracja: 04-02-2021 19:56

Pomysł na firmę

Post autor: Natalianatalia » 04-02-2021 20:01

Witam, pisze w sprawie otworzenia własnego biznesu w Tbg. Mianowicie myślę o komorze hiperbarycznej. Czy coś takiego mogłoby się przyjąć w Tarnobrzegu? Nie ma w okolicy czegoś takiego... Taka komora ma wiele zalet prozdrowotnych, tylko obawiam się że nie każdego stać na koszt ponad 100 zł za 1 wizytę, żeby były rezultaty to tych wizyt musi być kilka bądź kilkanaście.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Pomysł na firmę

Post autor: encore » 04-02-2021 21:00

jeśli traktujesz to forum jako badanie rynku to możesz zapomnieć o konkretnych tego wynikach.

Dobra analiza SWOT pomoże Ci samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie. Zanim zainwestujesz napisz realny biznesplan i zastanów się czy jako inwestor weszła byś w to z inwestycją rzędu 20 czy 50 tysięcy.

Nie chcę podcinać skrzydeł i niepotrzebnie Cię demotywować, ale moja odpowiedź brzmi: na sam Tarnobrzeg liczyć nie możesz. Jeśli w promieniu 50km nie ma podobnego urządzenia to szanse jakieś jeszcze masz. Ludzie naprawdę wola jeździć by leczyć się czy nawet coś kupić do Rzeszowa, Stalowej czy nawet Kielc albo Lublina mimo, że mogli by nawet szybciej i niekoniecznie gorzej otrzymać pomoc lub kupić coś na miejscu. Zważ na to, że to Tarnobrzeg. Stan umysłu.

Nie sztuka wywalić kasę i czekać na mannę z nieba. Sztuką jest trafić w target. U nas w czasach przedcovidowych niemal stuprocentowym pewniakiem był bar z kebabem. Ale w obliczu plajtujących a niegdyś nieźle prosperujących "ciuchlandów" nic dzisiaj nie jest pewne. Ryzyko prowadzenia biznesu przy władzy PiS znacząco wzrosło.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Pomysł na firmę

Post autor: karas » 05-02-2021 00:26

W 100% zgadzam się z encore.
Dodam jeszcze, że nie ma co badać rynku przez internet. Wiele osób napiszę Ci, że chętnie skorzystają, a gdy otworzysz biznes to 80% z nich nawet nie zada sobie trudu, żeby dowiedzieć się gdzie to jest, a już skorzystać ...
Karaś

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Pomysł na firmę

Post autor: zbyry » 05-02-2021 07:40

Natalianatalia rację ma encore mówiąc o dobrym biznes planie. Analiza SWOT tak, to naturalne, jak słusznie pisze encore, ale trzeba by jeszcze policzyć wszystko, wskaźniki rentowności, płynności, stworzyć RZiS, bilans, rachunek CF. Wtedy wychodzi czy wchodzić w to czy nie. Wówczas również zobaczysz co masz po stronie CAPEX i OPEX. Papier przyjmie wszystko i można biznes plan napisać nawet na 100 stron tylko czy pisanie dla samego pisania ma sens? Zacznij od badania rynku ale nie tutaj i od planu przychodów. Jeśli chcesz napisz na priv.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Pomysł na firmę

Post autor: olsen* » 05-02-2021 09:16

Dajcie spokój to nie wywiadownia,niedługo tak jak na wielu portalach zaczną się pojawiać ogłoszenia typu, czy dobrze jest dziś ugotować zupę ogórkową,wracając do tematu!-sądząc po tym małym zainteresowaniu, służyć będzie ona jedynie wybrańcom typu nurek,zaczadzony,itp...,poza tym tak małe miasto, prawdopodobnie z racji ilości mieszkańców nie podejmie wyzwania posiedzenia sobie w komorze za sto złotych,nie wiem mogę się mylić ale pamiętam że w Mielcu ktoś chciał taki projekt stworzyć -usiadł na dopie ze względu na procedury i finanse!

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Pomysł na firmę

Post autor: nikto » 05-02-2021 09:52

Komora hiperbaryczna jest w Stalowej Woli. Oprócz nurków, zaczadzonych itp, pobyt w komorze pomaga w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeń.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: Pomysł na firmę

Post autor: infonauta » 05-02-2021 20:31

To też jest ciekawy, ale zarazem podejrzany wątek. Jeśli ktoś ma dobry pomysł to go raczej chroni, żeby nikt mu go nie podebrał. Czasem tak bywa, że ktoś mimowolnie coś ważnego zauważy i ma gotowy plan. Ciekawe, że ja też robiłem takie małe badanko dla siebie na ten sam temat. Wyniki wyszły ciekawe i wszystkiego nie zdradzę, kiedy powiem że w Ostrowcu i Starachowicach jest już tego rodzaju fizykoterapia. Za to może coś podpowiem, że można by się pokusić o rozważenie komory solnej. Wiem, że takowa już byla ale czy nadal działa to nie wiem. Wtedy byłby taki mały kompleksik fizjoterapeutyczny, jaśliby dla niepoznaki dodać jeszcze parę dodatkowych usług.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Pomysł na firmę

Post autor: jamWilhelm » 05-02-2021 20:57

jeśli to rzeczywiście chęci otworzenia takiego biznesu to raczej bym odradzał. Tylko z tego względu, że jeśli ktoś tak "bada rynek" to znaczy, że nie nadaje się nawet do prowadzenia zieleniaka (bez obrazy dla prowadzących zieleniki)

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: Pomysł na firmę

Post autor: infonauta » 06-02-2021 18:37

Morze to rzeczywiście jakaś nowatorska metoda badania rynku, kto wie. A może chęć pozyskania paru informacji, jakich innym sposobem nie można uzyskać. Ja sobie takie badanie przeprowadziłem dla własnych potrzeb, ale nie wszystko ujawniłem, bo to wartość rynkowa. Ale mogę wszystkich pocieszyć, że takiego biznesu prowadził nie będę.
Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie nasza Natalia nie ma takiego zamiaru prowadzenia firmy i tylko szuka wiadomości, które utwierdzą ja w tym przekonaniu. Byłoby to tak: A nie mówiłam, że to nic nie warte, nawet na forum mi to odradzają.

ODPOWIEDZ