CENZURA Nad Wisłą 24

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Belferek
Posty: 1
Rejestracja: 09-03-2021 21:18

CENZURA Nad Wisłą 24

Post autor: Belferek » 09-03-2021 22:34

Drodzy Państwo, śledzicie zapewne (a przynajmniej niektórzy) różne media dotyczące naszej niewielkiej aczkolwiek niesamowicie zajadłej mieściny.
W ostatnim czasie, na portalu nadwisla24.pl dosyć dużą popularność zdobył artykuł o petycji dotyczącej dyrektora Tarnobrzeskiego "Jachowicza" Tomasza S.
Pod artykułem, jak to pod artykułem, wywiązała się dosyć spora dyskusja, około 80 odpowiedzi.
I tutaj, zaczynają się schody, jeden z komentarzy, jest nieustannie usuwany przez cenzora w/w portalu. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt że wiele różnych komentarzy obrażających PMT Dariusza B. wisi tam w najlepsze. Jak widać, na portalu z rzeką w nazwie wolno komentować poczynania prezydenta miasta, jak również jego otoczenie, ale już troszkę prawdy o dyrektorze Jachowicza czy jego podwładnych jest czymś niedopuszczalnym. Skoro więc tak się stało, a mam w zanadrzu zrzuty ekranu usuniętego komentarza, pozwolę sobie go tu przytoczyć:
nw24.jpg
nw24.jpg (93.24 KiB) Przejrzano 1784 razy
Zapraszam do dyskusji, być może ktoś będzie w stanie wytłumaczyć mi dlaczego cenzor filtruje opinie?
Czy to nie od wyrażania opinii jest sekcja komentarzy?
Jesteśmy niewielkim miastem, nie powinno być tu miejsca na takie zakłamanie.
Oryginalnego artykułu nie linkuję. Kto będzie chciał to zajdzie, znajdzie również moment w którym czegoś brakuje........

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: CENZURA Nad Wisłą 24

Post autor: encore » 09-03-2021 23:11

Naprawdę *** w LO jest taką terrorystką? Niesamowite. Mam nadzieję że to jakiś absurd bo ciężko w to uwierzyć.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

olekko
Posty: 1763
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: CENZURA Nad Wisłą 24

Post autor: olekko » 10-03-2021 01:08

Być może chodzi o to, że dyrektor i prezydent są osobami publicznymi, "szeregowy" nauczyciel już mniej?

Ten temat i screen zostawiam Adminowi do oceny - sam mam wątpliwości, czy powinien tutaj wisieć, właśnie ze względu na dosyć konkretne oskrażenia w stosunku do nieznanej szerzej osoby. Jako absolwent "Kopernika" nigdy nie spotkałem się z żadnym przejawem kłopotów psychicznych którejkolwiek z ***(już chciałem napisać, że nauczycieli, ale nie ;)).

W historii tego forum pojawiały się różne dziwne historie, mniej lub bardziej wiarygodne. Jedna opisywała mocno życie prywatne i perypetie rodzinne jednego z prezydentów, być może nawet była prawdziwa. Ale to nie o to chodzi - obmawianie kogoś, nawet jeśli dotyczy faktów, jest zwyczajnie nieładne. W argumentowaniu tego kto jakim jest prezydentem czy dyrektorem, można było pominąć szczegóły, a sytuację ubrać w jakieś eufemizmy chociaż.

Tymczasem trochę na marginesie:
PDB wielokrotnie powtarzał, że forów nie lubi, gdzie każdy może się anonimowo wyrażać, a zachwalał za jawność Facebooka. Mam nadzieję, że ktoś z urzędu media i komentarze monitoruje, a te konstruktywne przekazuje gdzie trzeba.
PNM natomiast kojarzę, że Tinfo darzył sympatią, wtedy w przeciwieństwie chyba do forum gazety i Echa Dnia. Ciekawe, czy jeszcze tu zagląda, a może się też wypowiada? ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19338
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: CENZURA Nad Wisłą 24

Post autor: admin » 10-03-2021 07:09

To kwestia przyjętej polityki. Wydaje się, po wiszących wpisach, że tam rzadko działa moderacja z własnej inicjatywy, natomiast musi być reakcja na zgłoszenie. Najprostsza reakcja na zgłoszenie to usunięcie wpisu i zakładam, że to taki przypadek. Nie porównywałbym tego z cenzurą, ani nie wynika to z braku obiektywności, czy przestawienia w którąś stronę. Prawo oczekuje reakcji, a po braku reakcji prawo może rozstrzygać czy brak reakcji jest uzasadniony. Tylko wtedy administrator/moderator wchodzi w uprawnienia sądu biorąc na siebie decyzję czy zarzuty są słuszne i może za to odpowiadać. Mało kto chce. Jestem przekonany, że gdyby wpisy które mogą urazić inne osoby były zgłaszane, to również byłyby usuwane.

Tu też nastąpiła zmiana, bardziej w moim stylu. Cenzura na Tarnobrzeg.info!
Zostało zarysowanie problemu, ale bez jasnego wskazania na osobę, czyli mniejsze szanse, że osoba niebędąca osobą publiczną poczuje się urażona.

ODPOWIEDZ