Straż Miejska

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Straż Miejska

Post autor: gbur » 14-06-2021 14:16

W ubiegłą sobotę odwiedziliśmy Sandomierz. Siedząc na kawie i ciastku z ciekawością obserwowałem pracę tamtejszej Straży Miejskiej. Wystarczyło pozostawienie samochodu na 5-10 min w niedozwolonym miejscu i pojawiał się radiowóz. Tam zaparkowanie samochodu w niedozwolonym miejscu skutkuje założeniem blokady na koło, dodatkowo wieszali informację na klamce. U nas natomiast Straż Miejska dosłownie przejeżdża obok źle zaparkowanych samochodów, nie zwracając na to uwagi. Ja rozumiem, że w obrębie rynku jest mało miejsc parkingowych. rozumiem, gdy ktoś zaparkuje na chwilę. Ale parkowanie przy "placu czerwonym" na zakazie na 1-2 godz pod "czujnym" okiem kamer monitoringu miejskiego to zakrawa na kpinę z przepisów. Po jaką cholerę zostały wydane środki na monitoring, skoro nikt w niego nie patrzy i nikt nie reaguje na łamanie prawa. Po jaką cholerę strażnicy miejscy jeżdżą i spalają benzynę, skoro są na tyle ślepi, że nie widzą źle zaparkowanych samochodów. Czy interwencje mają się odbywać jedynie po telefonie, gdy ktoś nie może przejechać obok źle zaparkowanego samochodu? Częsta sytuacja w zatoczce przy zakładzie zegarmistrzowskim P. Ogorzałka. Co najśmieszniejsze ten właśnie obszar obserwują dwie kamery monitoringu miejskiego. Może lepiej pomyśleć o zdjęciu kamer, usunięciu znaków i zorganizować wolną amerykankę.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Straż Miejska

Post autor: encore » 14-06-2021 15:26

Ta sama ustawa, ale interpretacja różna.

Nasi bronią się tym, że nie mogą działać sami a działać muszą na wezwanie, czyli de facto czekają na donos.

Wolę chyba wersję sandomierską.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Straż Miejska

Post autor: admin » 13-06-2022 17:58

Bardzo często zdjęcia sprawców udostępniane z monitoringu w mediach wyglądają jak nagrywane 25 lat temu komórką w nocy.

A tu mamy zdjęcie tarnobrzeskiego monitoringu i jakość naprawdę robi wrażenie.


Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Straż Miejska

Post autor: olsen* » 14-06-2022 09:18

Od kilkunastu lat straż miejska bynajmniej w tym grodzie jest fikcją, nie wykonuje swoich obowiązków należycie i ich nie wypełnia, o skuteczności tej formacji nie chce pisać, bo chyba większość mieszkańców miasta ma podobne zdanie,zastanawia mnie jej duże zaangażowanie polityczne oraz tzw kolesiostwo,-podam przykład,dzwoniąc i zgłaszając np.parkowanie na chodniku bądź kopercie, tel jak najbardziej jest przyjęty do realizacji po telefonie dosłownie w biegu wypada właściciel auta i przestawia je,dwie minuty później autko owej formacji przejedzie obok, machając na pozdrowienie dla właściciela pojazdu z godnym tego czynu uśmiechem,sytuacja druga telefon tak jak poprzednio!,-słychać nie teraz bo jest na interwencji w Sobowie!,dziwne bo akurat dwie minuty temu ten wóz przejechał obok i jakoś nie podejmował interwencji a ja nie byłem w Sobowie,jakiekolwiek interwencje znanych ludzi w mieście mijają się z celem bo jest na to odpowiedź-zostaw daj sobie spokój to czerwone pająki!,chwała temu który podniesie rękę za likwidacja tej formacji a pieniądze przeznaczy na chociaż dwa etaty w policji bądź straży pożarnej ,-jeśli jest taka możliwość!-tak mnie zebrało bo od pewnego czasu jest to tylko i wyłącznie lans w samochodzie i nic poza tym!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Straż Miejska

Post autor: encore » 14-06-2022 10:15

Nie wiem jak jest teraz, ale po zmianie strony urzędu zniknęły statystyki pracy SM. A może zostały tak umieszczone by trudno je było znaleźć?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Straż Miejska

Post autor: gbur » 14-06-2022 11:11

Głównym zajęciem Straży Miejskiej na chwilę obecną, jest bieganie wzdłuż płatnych parkingów i odczytywanie tablic. Strażnicy są tak pochłonięci tym zadaniem, że nie widzą nic poza tym. Przechodzą obok źle zaparkowanych samochodów i nie zwracają na to uwagi. Klapki na oczach, zaprogramowani na kontrolę parkingów płatnych.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Straż Miejska

Post autor: L74 » 14-06-2022 11:15

Szczerze mówiąc, to odnoszę podobne wrażenie jak Olsen odnośnie działań SM, ale i niestety podobnie jest z patrolami policji. Widząc niejednokrotnie źle zaparkowane pojazdy i przejeżdżające obok nich patrole SM czy policji, które kompletnie nic z tym nie robią. Myślę że bardzo szybko by się jeden czy drugi użytkownik dróg nauczył i przypomniał sobie podstawy kodeksu drogowego, jakby zapłacił symboliczne 50 zł. Na niektórych osiedlach, wydaje się że 90% kierowców parkujących swoje samochody, to jacyś inwalidzi, którzy muszą mieć auto pod klatką, bo nie mogą przejść 100 czy 200 metrów.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Straż Miejska

Post autor: admin » 14-06-2022 17:36

Nie o straży miejskiej, ale o wspomnianych "ważnych osobach", czy też osobach uważających się za ważne, i ich zawodach w swobodnym parkowaniu: akurat trafiłem dzisiaj na mały biały samochód ważnej tarnobrzeskiej żony, parkujący pod kwiaciarnią w taki sposób, że zajęta była równiutko cała szerokość chodnika. Porażka.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Straż Miejska

Post autor: encore » 14-06-2022 19:06

Jestem pewny tłumaczenia :
1. To tylko na chwilkę
2. Musiałam
3. Śpieszyło mi się
4. Wszystkie miejsca w pobliżu zajęte.

Kogoś z Was takie tłumaczenia przekonują?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Straż Miejska

Post autor: XYZ » 19-06-2022 09:25

olsen* pisze:
14-06-2022 09:18
Od kilkunastu lat straż miejska bynajmniej w tym grodzie jest fikcją, nie wykonuje swoich obowiązków należycie i ich nie wypełnia, o skuteczności tej formacji nie chce pisać, bo chyba większość mieszkańców miasta ma podobne zdanie,zastanawia mnie jej duże zaangażowanie polityczne oraz tzw kolesiostwo,-podam przykład,dzwoniąc i zgłaszając np.parkowanie na chodniku bądź kopercie, tel jak najbardziej jest przyjęty do realizacji po telefonie dosłownie w biegu wypada właściciel auta i przestawia je,dwie minuty później autko owej formacji przejedzie obok, machając na pozdrowienie dla właściciela pojazdu z godnym tego czynu uśmiechem,sytuacja druga telefon tak jak poprzednio!,-słychać nie teraz bo jest na interwencji w Sobowie!,dziwne bo akurat dwie minuty temu ten wóz przejechał obok i jakoś nie podejmował interwencji a ja nie byłem w Sobowie,jakiekolwiek interwencje znanych ludzi w mieście mijają się z celem bo jest na to odpowiedź-zostaw daj sobie spokój to czerwone pająki!,chwała temu który podniesie rękę za likwidacja tej formacji a pieniądze przeznaczy na chociaż dwa etaty w policji bądź straży pożarnej ,-jeśli jest taka możliwość!-tak mnie zebrało bo od pewnego czasu jest to tylko i wyłącznie lans w samochodzie i nic poza tym!
To ty widzę że taki społecznik i donosiciel jesteś jak swego czasu pewien były radny miasta co kilka dni przed wyborami zapraszał każdego na piwo "pod koło" a jak wykrył jakąś "aferę" typu nielegalna góra śmieci nad Wisłą (lub pod lasem) to od razu dzwonił gdzie się da i ściągał fotoreporterów.
Weź pod uwagę że jak ktoś zaparkuje na chwilę na kopercie czy na chodniku to nie ma złych intencji bo parkomaty w kwestii braku miejsc parkingowych nic nie zmieniły oprócz wpływów dodatkowej mamony do kasy miasta a ty dzwoniąc od razu do SM robisz komuś niepotrzebnie koło d***

Awatar użytkownika
adriano
Posty: 142
Rejestracja: 10-04-2009 13:02

Re: Straż Miejska

Post autor: adriano » 20-06-2022 08:52

Chcecie pewny i sprawdzony sposób na tych co parkują na trawnikach, zajmują całą szerokość chodnika, parkują przy samym, a nawet na samym przejściu dla pieszych ? Kiedyś też dzwoniłem na straż miejską ale stwierdziłem że to nie ma sensu. Teraz robię zdjęcie/a, musi być widoczna tablica rejestracyjna i wysyłam na e-mail stopagresjidrogowej@rz.policja.gov.pl z opisem zdarzenia i moimi danymi kontaktowymi. Mniej więcej po 3 - 4 tygodniach dostaję list polecony że ten i tamten dostał tyle i tyle kary za to i za tamto. Ja efekty widzę.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Straż Miejska

Post autor: gbur » 20-06-2022 15:16

XYZ słusznie prawi. Przecież inwalida może poczekać tą chwilę trwającą 10-15 min aż XYZ załatwi najpilniejsze sprawy w pobliskim sklepie. Na chodniku przecież jego ugnojona "fura" też nie będzie przeszkadzać kobitce z wózkiem, przecież może babsko zejść na ulicę i ominąć tak zacny pojazd. Nie daj Boże zarysować to cacko wózkiem. XYZ proponuję zlikwidować durne koperty, zezwolić na parkowanie gdzie kto chce. A jak Cię jakiś buc zablokuje to nie bądź donosicielem, usiądź spokojnie na ławeczce aż buc wróci do "fury" po chwili i odjedzie. Tym tokiem myślenia to można nas...ać komuś pod oknem i jeszcze kijem zastukać coby papieru toaletowego użyczyli. Dodam jeszcze, że strefa płatna w mieście akurat rozładowała tłok na parkingach, jak nie na jednym to na drugim płatne miejsce się znajdzie, ale nieraz trzeba się przejść 100-200m. A to dla buca już wycieczka, łatwiej zaparkować na kopercie czy chodniku a Ty ośle jeden z drugim parkuj prawidłowo i nie waż się być donosicielem czy tam konfidentem. Porażka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Straż Miejska

Post autor: admin » 20-06-2022 17:44

gbur pisze:
20-06-2022 15:16
Dodam jeszcze, że strefa płatna w mieście akurat rozładowała tłok na parkingach, jak nie na jednym to na drugim płatne miejsce się znajdzie, ale nieraz trzeba się przejść 100-200m.
Nie rozładowała, ale zrobiła odgórną redystrybucję. Tak, w centrum są wolne płatne miejsca. Czasem aż za dużo wolnych. Za to dookoła jest jeszcze ciaśniej niż było. Można twierdzić, że sytuacja w której najlepsze miejsca w mieście są puste, to sukces, ale ja mam wątpliwości.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Straż Miejska

Post autor: gbur » 20-06-2022 21:20

Adminie. Za przeproszeniem guzik mnie obchodzi co jest dookoła. Wjeżdżam do centrum miasta, płacę przykładowo 2 zł i idę do sklepu czy innego punktu. Bez problemu, bez zbędnego kręcenia się po uliczkach, bez stresu wchodzę o każdej porze dnia do Urzędu. Dookoła natomiast między blokami kręcą buce i inne niby cwaniaczki próbujący zaoszczędzić złocisza. Stają wtedy na kopertach, na zakazach, na chodnikach, bo przecież on przyjechał tylko na chwileczkę. Zwrócisz takiemu uwagę, to kły szczerzy, od społeczników i donosicieli Cię zwyzywa. Toż on jest szeryf, jemu wolno. Każdy ma prawo do swojego zdania na temat płatnej strefy. Ja z tego rozwiązania jak najbardziej jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Straż Miejska

Post autor: admin » 20-06-2022 21:41

Wydaje mi się, że dookoła parkują nie ci, którzy chcą przystanąć na chwileczkę, ale którzy zostawiają autko na 8-9 godzin. Nie powiedziałbym że to buce i cwaniaczki, ale po prostu ludzie którzy mają nieszczęście pracować w centrum, a koszt codziennego parkowania przez parę godzin byłby dla nich naprawdę odczuwalny. To nie kwestia złotówki czy dwóch.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Straż Miejska

Post autor: gbur » 20-06-2022 22:10

Faktycznie. Nie wziąłem pod uwagę nieszczęśliwych pracowników Urzędów w większości, przyjeżdżających do pracy samochodem z Serbinowa czy z Przywiśla. Lepiej niech dziadek z babką szukają wolnego miejsca między blokami chcąc załatwić coś w Urzędzie. Inwalidzie też się nic nie stanie jak przykuśtyka do Urzędu spod cmentarza. Pracownicy niech się zwrócą do pracodawców, być może uda się wygospodarować kilka miejsc na terenach przylegających do budynków. Inna sprawa, że np jednej z drugą pani urzędniczce korona z głowy nie spadnie jak się przejdzie przykładowo spod dworca PKS. Tarnobrzeg faktycznie takie miasto, że trzeba tramwajem z dwoma przesiadkami do pracy dojechać.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Straż Miejska

Post autor: encore » 20-06-2022 22:30

Urzędniki akurat nie cierpią. Dostali za frajer jeden parking przy Kościuszki no i drugi na Mickiewicza dostali na wyłączność. Narzekać nie mają prawa.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Straż Miejska

Post autor: Jacek » 21-06-2022 17:12

Popieram w całej rozciągłości gbura i encore. Jestem za strefą płatnego parkowania w centrum jak najbardziej. Kilka razy skorzystałem. I to jeszcze za pomocą aplikacji mobilnej. Superwygoda. Nigdy za te kilkanaście minut parkowania nie zapłaciłem więcej niż 2 zł. Najczęściej 1 zł, bo to były sprawy do załatwienia na szybko. Nie lękajcie się... To naprawdę ułatwiło życie, kiedy jest mus. A na co dzień? Na co dzień więcej chodzę, bo to dobre dla zdrowia. Z Serbinowa do centrum i z powrotem to (w moim przypadku) jakieś 6 tys. kroków. Trochę mało. Szkoda, że nie mieszkam na Miechocinie :-)

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Straż Miejska

Post autor: olsen* » 21-06-2022 20:34

No tak najlepiej zrobić ze mnie sygnalistę, chociaż nic nie wiecie o co mi chodziło, i od razu przejść z tematu do parkingów i stref parkowanie -rozrzutny temat a w temacie tylko dwa słowa!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Straż Miejska

Post autor: encore » 21-06-2022 21:02

Nie chodzi o to aby być sygnalistą, społecznikiem i "kapować".

Chodzi o to by Straż Miejska pełniła swoje zadania równie gorliwie jak przy kontroli płatnych miejsc parkingowych czy wjazdu nad nasz zalew. Nawet przed ich powstaniem czy powstaniem parkomatów nad zalewem za ŻADNYM razem nie widziałem by przejeżdżając i widząc (o ślepotę nikogo nie posądzam, każdy strażnik przechodzi badania okresowe, które są mam nadzieję wykonywane w sposób prawidłowy) zatrzymali się i wypisali wezwanie czy mandat mijając na terenie osiedla samochody zaparkowane w sposób bezapelacyjnie nieprzepisowy. Z niecierpliwością czekam na taki moment, kiedy strażnicy nie będą czuli przed tym oporów. Wykonując swoje zadania zgodnie z przepisami, nie kierując się wybiórczością czy złośliwością.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ