Można tam sobie zęby wybić!!!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
janusz_sz
Posty: 77
Rejestracja: 10-10-2010 23:56

Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: janusz_sz » 09-02-2022 20:52

Ostatnio życie mnie zmusiło do takiej wędrówki, żeby szybkim skrótem przejść pod urzędem miasta i siedzibą prezydenta. Ten mój skrót opłaciłem mocno obitą nogą i omal nie wybiłem sobie tam zębów i do tej pory jestem roztrzęsiony. A wszystko przez to, że tak spiesząc się nie zauważyłem kamiennej kuli, która została tam postawiona. Kto coś takiego wymyślił, żeby inny się na tym tak poobijał. Wcześniej były tam biało-czerwone słupki i takich problemów nie było. Nawet jak człowiek tego nie zauważył to nic mu się nie działo, inaczej jak teraz. Te całe i okrągłe kule są za mało widoczne i łatwo można w nie walnąć. A co będzie, jeśli trafi na to jakiś starszy senior, który nie widzi albo też jakiś niewidomy albo inna osoba? Przecież to jest środek miasta!!!
:shock: A Wy, co o tym myślicie?

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: cdn24 » 09-02-2022 21:25

Senior to sobie tam zębów nie wybije, tylko mu sztuczna szczęka wypadnie :) :) :(

Wbrew pozorom to wcale nie jest takie śmieszne i wesołe.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: encore » 09-02-2022 21:58

janusz_sz pisze:
09-02-2022 20:52
Ostatnio życie mnie zmusiło do takiej wędrówki, żeby szybkim skrótem przejść pod urzędem miasta i siedzibą prezydenta. Ten mój skrót opłaciłem mocno obitą nogą i omal nie wybiłem sobie tam zębów i do tej pory jestem roztrzęsiony. A wszystko przez to, że tak spiesząc się nie zauważyłem kamiennej kuli, [...]A Wy, co o tym myślicie?
Witaj w klubie. Wracałem kiedys po weekendowej balandze w Zygzaku i niestety też się nadziałem. Na trzeźwo mi się nigdy nie darzyło nie zauważyć. Bo trudno tego nie zauważyć. Nieco gorzej pewnie mają kierowcy bez czujników w zderzakach i jak widzę po tych kulach to kilka przygód się tam przydażyło.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: Jacek » 09-02-2022 23:20

Nie dogodzisz... Słupki były m.in. na tym forum krytykowane jako zupełnie nie pasujące do miejsca. Kule są OK. A, moim zdaniem, miejsce jest oświetlone jak niewiele w naszym mieście. No bo gdzie, jak nie przed siedzibą prezydenta? Ja tam nigdy w nic nie walnąłem, a abstynentem nie jestem ;) Szczerze ci współczuję i głosuj, proszę, następnym razem w Budżecie Obywatelskim na projekt "Widno i bezpiecznie". Panie prezydencie, skoro obywatele przed pana oknami sobie facjatę demolują, proszę o jak najszybsze owinięcie kamiennych kul ledami. Oooo!

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: pikin » 10-02-2022 09:45

Te kule widziałem już dawno i mam podobne odczucia. Na całe szczęście udaje mi się je zawsze ominąć.
Ale tak z ciekawości zapytałem w związku niewidomych, co oni na to. Powiedzieli, że już im to parę osób zgłaszało, ale teraz już nie można nic z tym zrobić – tak im powiedzieli w magistracie - a jak mieli jakieś zastrzeżenia, to mogli zgłosić to wcześniej. Problem w tym, że nikt ich w tej sprawie o nic nie pytał.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: mantanago » 10-02-2022 16:14

Kiedy czytałem Wasze posty, to przypomniała mi się jedna piosenka Młynarskiego o sołtysie i krnąbrnym kmiotku, który nie chciał się kłaniać i karku zginać przed sołtysem. W końcu sołtys wpadł na pomysł, żeby zamontować niskie drzwi i tym samym krnąbrny kmieć będzie musiał mu oddać pokłon. Więc może w naszym magistracie ktoś wpadł na podobny pomysł i ustawił tych parę kul, żeby ludzi do oddania ukłonu przed magistratem zmusić.

czr
Posty: 67
Rejestracja: 29-03-2016 12:19

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: czr » 13-02-2022 21:01

W tej historii zastanawia mnie totalna bezczynność władz naszego miasta i samego prezydenta. Do tej pory myślałem, że jak coś jest niebezpieczne, to się to poprawia dla wspólnego dobra. A tu nie robi się nic, a tylko się udaje, że problemu nie ma. Zauważcie, że podobnie jest z przycinaniem gałęzi albo poprawą bezpieczeństwa na wyremontowanych ulicach Mickiewicza i /Sikorskiego.

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Re: Można tam sobie zęby wybić!!!

Post autor: cdn24 » 06-04-2022 12:11

Gdzieś na forum wyczytałem, że ktoś był bardzo oburzony krytyką naszwgo PDB. Ale ja się temu nie dziwię i zgadzam sie. Nikt nie ma powodu aby winić naszego PDB za opady śniegu albo o porywy wiatru, ale za takie rzeczy. które są dla ludzi niebezpieczne, to sądze że jak najbardziej. Nie wiem czy cokolwiek zrobiono z tymi nieszczęsnymi słupkami, poza oczywiśćie dużą podwyżką wynagrodzenia dla kilku urzędników.

ODPOWIEDZ