um.tarnobrzeg.pl - nowa strona internetowa

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

um.tarnobrzeg.pl - nowa strona internetowa

Post autor: admin » 11-03-2022 17:54

Obrazek

Pojawiła się nowa wersja oficjalnej strony miejskiej. Niezależnie od mechanizmu i wyglądu, zmienił się również jej adres – przy próbie wejścia na stronę tarnobrzeg.pl następuje automatyczne przekierowanie na subdomenę prezydent.tarnobrzeg.pl. Może napiszę więcej jak się przyjrzę szczegółom, Piotrek pewnie już spytał ile to kosztowało 😉 a poniżej oficjalna informacja z UM.

Tarnobrzeski Urząd Miasta ma odświeżoną stronę internetową. Strona www.tarnobrzeg.pl jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze. Co ważne – strona została przystosowana dla osób niepełnosprawnych – WCAG 2.1.

– Strona, która ma służyć mieszkańcom, jest nowoczesna, a wizualnie nawiązuje do barw zawartych w herbie Miasta Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Witryna dodatkowo została wzbogacona o kilka ważnych elementów, których nie było na starej stronie internetowej. Są to: animowany pasek najważniejszych wydarzeń, zapis do newslettera, mapa dojazdu Google Maps, przejrzyste pogrupowanie treści do odpowiednich kategorii (nieaktualne informacje zostały zarchiwizowane). Interfejs pozwalający na proste i intuicyjne poruszanie się po stronie. Strona w pełni responsywna – dzięki temu użytkownik może w komfortowy sposób przeglądać treści nie tylko na ekranie komputera, ale również na tablecie czy smartfonie. Strona zawiera również certyfikat SSL.

Strona została również wyposażona w algorytm automatycznego uzupełniania fraz kluczowych w publikowane treści, wspierających pozycjonowanie SEO, co powinno przełożyć się na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach.

Zarówno strona, jak i panel administracyjny służący do zarządzania treścią są rozwiązaniem indywidualnym – wykonanym w najnowszych dostępnych technologiach. Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Info: UM

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 11-03-2022 17:56

I już widzę sporo nieaktualnych informacji stałych, jest też link do pewnej mojej nieistniejącej od dość dawna strony, jakieś problemy składniowe itd. Jak się nie zrobi od razu, to później będzie coraz trudniej, dobrze gdyby się ktoś przyłożył do aktualizacji.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: encore » 11-03-2022 19:24

1. kontrola kodu strony głównej w W3C/Unicorn – 84 błędy i 2770 ostrzeżeń
2. brak weryfikacji aktywnie działających podmiotów, np. w dziale Dla turysty → Gdzie jeść i podobnie Gdzie spać.
3. W zakładce Raport o stanie miasta jest powołanie się na „Oświadczenie rządowe z dnia 25 września 2019 r. w sprawie wypowiedzenia przez Rzeczpospolitą Polską Umowy między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Finlandii o ochronie prawnej i pomocy prawnej w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych, podpisanej w Helsinkach dnia 27 maja 1980 r.” - Dz.U. z 2019 r. poz. 2016. Brak raportu za rok 2020.
4. link do Edicta legis przekierowuje na stronę tarnobrzeginfo.pl/

Tylko tyle znalezione w jakieś 4 minuty. Dziękuję i do widzenia. Jak się coś robi to należało by się choć postarać by zrobic to dobrze. W 3 z 4 powyższych przypadków widzę zasługę Urzędu. Audyt takiej strony bym zrobił za mniej niż pół najniższej krajowej w tydzień i jestem pewny, że znalazł bym 99% ewidentnych błędów.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 11-03-2022 20:02

O! Nawet nie wiedziałem, że istnieje ktoś inny podpisujący się jako Tarnobrzeg info :shock:
Już myślałem, że to całkiem atrapa strony robiona przez bota jako baza do zewnętrznych linków, ale bot nie napisałby "zadać tarnobrzeżanką kilka pytań" :)
Edicta legis - wcześniej był tam link do aukcji na domenę w aftermarket, widocznie ktoś ją kupił i zrobił przekierowanie, a linka wciąż nie podmieniono.

Kwestia aktualności - jak można w hotelach i restauracjach pominąć EVVA, wrzucając trochę nieaktualnych?
W jednym z tekstów linkowane jest jako źródło moje dawne tarnobrzeg.it

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: zbyry » 11-03-2022 20:15

Nie jestem informatykiem, choć kiedyś pisałem w HTML strony. Już pomijam fakt merytoryczny, ale nazwa domeny? To nawet Kraków czy Warszawa takich nie ma. Ludzie, szanujmy się.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: jamWilhelm » 11-03-2022 20:33

nie wchodziłem tam nawet no ale trzeba przyznać, to musiał wymyśleć jakiś geniusz, trza mu dać podwyżkę

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: olsen* » 11-03-2022 20:46

za boga tam się nie idzie połapać-fakt podwyżka się należy i awans przy okazji, kto i po co to zmienia ? żeby jeszcze na lepsze to jakoś bym milczał ale musiałem odnieść się do tego bo nieraz sam potrzebowałem pomocy (zakres informacji) i było dobrze teraz -nie chcę klnąć!

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: TSS » 11-03-2022 20:53

Strona bardzo ładna, mnie się podoba. Zamiast Prezydent.tarnobrzeg.pl powinno być Prezydent RT, byłoby bardziej dostojniej. Patrząc na zdjęcie, to mamy ładny mały amfiteatr nad Wisła tylko sceny brak, chyba, że dla melomanów ptaszki z wieży śpiewają.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 11-03-2022 20:57

zbyry pisze:
11-03-2022 20:15
Nie jestem informatykiem, choć kiedyś pisałem w HTML strony. Już pomijam fakt merytoryczny, ale nazwa domeny? To nawet Kraków czy Warszawa takich nie ma. Ludzie, szanujmy się.
Jesteśmy wśród tych miast, w których każdy może tanio kupić dowolną subdomenę w domenie miejskiej. Jeśli dobrze pamiętam, to żeby nasza strona działała z "www" z przodu, to musiała być dodatkowo zarejestrowana subdomena www do domeny tarnobrzeg.pl. Z subdomeną prezydent będziemy mieli opcję strony z www i bez www.

Ładnych parę lat temu zdarzyło mi się konsultować stronę miejską zanim się pojawiła i udało mi się trochę błędów wykazać. Teraz nikt nie pytał.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: encore » 11-03-2022 21:18

TSS pisze:
11-03-2022 20:53
dla melomanów ptaszki z wieży śpiewają.
Jakie ptaszki? Widziałeś tam jakieś ptaszki na/w wieży? Był już taki prezydent co twierdził, że jak ptaszków nie będzie to będzie kazał urzędnikom wabić lokatorów.Na twierdzeniach się niestety skończyło.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 21-03-2022 22:21

I znów zmieniliśmy domenę. Teraz strona miejska jest pod adresem um.tarnobrzeg.pl

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 19-04-2022 21:11

Czy strona miejska działa Wam normalnie?
U mnie strasznie się kisi, często się nie ładuje, zostaje biały ekran, albo nie ładuje się do końca, przy przewijaniu znikają grafiki, robią się duże puste przestrzenie, nie działają linki itp.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: Jacek » 19-04-2022 21:46

"ta strona nie odpowiada". Muli, muli, muli. Szkoda czasu i atłasu. A najbardziej pieniędzy

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: encore » 19-04-2022 21:52

Problemy zapewne są przejściowe i są znane zamawiającemu/płatnikowi jak i dostawcy oprogramowania. Wdrożono na pewno działania zmierzające do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania strony.
[żart]

Po stronie dostawcy strona działa prawidłowo i nie są odnotowywane w logach żadne błędy na serwerze.
[domniemam, że taką odpowiedź prześle administrator strony i/lub serwera]

Koń jaki jest każdy widzi.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent.tarnobrzeg.pl zamiast tarnobrzeg.pl - nowa strona miejska

Post autor: admin » 20-04-2022 17:42

admin pisze:
11-03-2022 17:54
Strona została również wyposażona w algorytm automatycznego uzupełniania fraz kluczowych w publikowane treści, wspierających pozycjonowanie SEO, co powinno przełożyć się na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach.
Miało być wsparcie SEO, a tymczasem podstrony nie mają w ogóle tytułów :o
Zniknęły również przyjazne adresy URL w aktualnościach, które były w poprzedniej wersji witryny.

ODPOWIEDZ