Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: carool » 28-09-2023 07:23

Jak to w końcu jest z tym putinem przyjął przeprosiny czy nie? :D :D :D :D
Dla mnie ta osoba jest kompletnie niewiarygodna i te jej wywody o spalarni są żałosne.

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: dino » 28-09-2023 07:31

carool pisze:
28-09-2023 07:23
Jak to w końcu jest z tym putinem przyjął przeprosiny czy nie? :D :D :D :D
Dla mnie ta osoba jest kompletnie niewiarygodna i te jej wywody o spalarni są żałosne.
Zgadzam się z ta opinią i też twierdzę, że zarówno Zakrzów jak i Sobów czy Wielowieś to niezła lokalizacja na bazę przeładunkową śmieci dla Tarnobrzega.
Dzięki temu będziemy mieć TANIEJ!

O mniej więcej 7,62 złotych miesięcznie :lol: :lol: :lol:
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 28-09-2023 07:59

carool pisze:
28-09-2023 07:23
Jak to w końcu jest z tym putinem przyjął przeprosiny czy nie? :D :D :D :D
Dla mnie ta osoba jest kompletnie niewiarygodna i te jej wywody o spalarni są żałosne.
Tak wiemy, dla ciebie wiarygodnym jest tylko Zełenski że swoim bohaterem Banderą, który odpowiedzialny jest za wymordowanie 200 tyś. naszych rodaków.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: jamWilhelm » 28-09-2023 11:46

Czyli Banderę można nazywać zbrodniarzem a Putina już nie i jeszcze go przepraszać trzeba :) a ile Putin wybił? Czy dopiero sąd musi to stwierzić? czy Bóg? Ja rozumiem bronć rodzinę, ale niektórych rzeczy obronić się po prostu nie da.

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 28-09-2023 13:45

jamWilhelm pisze:
28-09-2023 11:46
Czyli Banderę można nazywać zbrodniarzem a Putina już nie i jeszcze go przepraszać trzeba :) a ile Putin wybił? Czy dopiero sąd musi to stwierzić? czy Bóg? Ja rozumiem bronć rodzinę, ale niektórych rzeczy obronić się po prostu nie da.
To ilu Putin "wybił" Polaków? Ilu niewinnych ludzi zginęło z powodu wojny w Iraku? Potem okazało się, że powody jej wywołania były niesłuszne. Sam Blair wyrażał " żal, ubolewanie i przeprosiny" za wojnę w tym kraju. To Bush jest także dla ciebie "zbrodniarzem"? Każda wojna to zło, bo cierpią niewinni ludzie. Przeczytaj jej oświadczenie jeszcze raz to może coś zrozumiesz w co raczej wątpię. Nie, lepiej atakować Małgorzatę Zych, która by mieć czyste sumienie, po chrześcijańsku przeprosiła. Blair mógł przeprosić, ale Małgorzata Zych już nie miała prawa tego zrobić? Nienawiść do niej zaślepia ci rozum.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: jamWilhelm » 28-09-2023 14:45

ilu? Jako były pisowiec, może wierzysz w teorię zamachu, więc no ilu? Poza tym, jako Pani od "szczęść Boże" śmierć to śmierć, tak mi się wydawało. Ilu jeden wybił ludzi (nie Polaków"), ilu wybił LUDZI (nie Polaków drugi)?. Jeden i drugi to kawał ch... ale jeden już pieniędzy nie da. Szczęść Boże. Chociaż przepraszam, już Braun też jest zły :)

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 28-09-2023 16:07

jamWilhelm pisze:
28-09-2023 14:45
ilu? Jako były pisowiec, może wierzysz w teorię zamachu, więc no ilu? Poza tym, jako Pani od "szczęść Boże" śmierć to śmierć, tak mi się wydawało. Ilu jeden wybił ludzi (nie Polaków"), ilu wybił LUDZI (nie Polaków drugi)?. Jeden i drugi to kawał ch... ale jeden już pieniędzy nie da. Szczęść Boże. Chociaż przepraszam, już Braun też jest zły :)
Pisz na Berdyczów.

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: zbyry » 28-09-2023 17:23

@Serio ludzie, ile razy Wam mówiłem, zatrudnijcie PRowca. Ale nie, wy wszystko najlepiej wiecie. Otóż nie. Całe życie słuchałem ludzi mądrzejszych od siebie. Wam też tak radze po raz ostatni, bo moje gadanie jest nic niewarte. Kopiecie dołki pod własnym sobą, aby na koniec z Konfy przejść do PSL. Szanujmy się.

Awatar użytkownika
carool
Posty: 88
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: carool » 28-09-2023 18:41

Przypominam że jest to wątek o spalarni a nie fanpage pani Zych.
Całe to referendum było grą polityczną bliżej mi nie okreslonego grona osób. Zamiast wydać środki na jakiś pozyteczny cel to zmarnowano kasę na kampanię polityczną kilku osób. No trudno mleko się rozlało....
Ale dla mnie jest czymś niepojętym że przy twardych liczbach mówiących że większość mieszkańców ma w d.... tą całą spalarnię ktoś potrafi publicznie dalej wmówić nam że referendum było sukcesem i białe to jednak czarne jest a mieszkańcy nie chcą tej inwestycji!

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: zbyry » 28-09-2023 19:12

Ale naturalnie, że masz rację. Spalarnia to spalarnia, chyba, że będzie imieniem Bandery :)

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 28-09-2023 19:36

zbyry pisze:
28-09-2023 17:23
@Serio ludzie, ile razy Wam mówiłem, zatrudnijcie PRowca. Ale nie, wy wszystko najlepiej wiecie. Otóż nie. Całe życie słuchałem ludzi mądrzejszych od siebie. Wam też tak radze po raz ostatni, bo moje gadanie jest nic niewarte. Kopiecie dołki pod własnym sobą, aby na koniec z Konfy przejść do PSL. Szanujmy się.
Pisz na Berdyczów.

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 28-09-2023 19:40

carool pisze:
28-09-2023 18:41
Przypominam że jest to wątek o spalarni a nie fanpage pani Zych.
Całe to referendum było grą polityczną bliżej mi nie okreslonego grona osób. Zamiast wydać środki na jakiś pozyteczny cel to zmarnowano kasę na kampanię polityczną kilku osób. No trudno mleko się rozlało....
Ale dla mnie jest czymś niepojętym że przy twardych liczbach mówiących że większość mieszkańców ma w d.... tą całą spalarnię ktoś potrafi publicznie dalej wmówić nam że referendum było sukcesem i białe to jednak czarne jest a mieszkańcy nie chcą tej inwestycji!
To nie zaczepiaj tu Małgorzaty Zych wątkami o Putinie.

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 30-09-2023 05:53

Załączniki
BO 2024.jpg
BO 2024.jpg (132.42 KiB) Przejrzano 2335 razy

bobtga
Posty: 169
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: bobtga » 30-09-2023 09:01

Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje na Hucie w Stalowej. Wybudowali tam zakład utylizacji śmieci, piękny budynek, podobno ciężko poznać, że ma coś wspólnego ze śmieciami. Miała być to lepsza lokalizacja niż (co planowano) w pobliżu wysypiska śmieci za Stalową.
Teraz już wszyscy wiedzą czym to śmierdzi (a miało nie śmierdzieć). Zakład musi robić zamgławianie, aby choć trochę zmniejszyć przykry zapach. Podobno pomaga na parę godzin. Szczury i robactwo już rozlazły się po okolicznych firmach.

Uważam, że spalarnia jest potrzebna, ale jak najdalej od ludzi, przedsiębiorstw, zakładów, jeziora.
To od początku był chory pomysł z tą lokalizacją.
Dodam tylko, że popiół z odpadów po spalaniu śmieci jest bardziej miałki niż bardzo drobno mielona mąka. A przecież z tych 50 tirów coś po spaleniu pozostanie. Filtry są podobno bardzo drogie i prawdą jest, że też dużo przedsiębiorstw, które ich używa nie robi tego zgodnie z przepisami.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 685
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: norweski_leśny » 30-09-2023 09:32

bobtga pisze:
30-09-2023 09:01
Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje na Hucie w Stalowej. Wybudowali tam zakład utylizacji śmieci, piękny budynek, podobno ciężko poznać, że ma coś wspólnego ze śmieciami. Miała być to lepsza lokalizacja niż (co planowano) w pobliżu wysypiska śmieci za Stalową.
Teraz już wszyscy wiedzą czym to śmierdzi (a miało nie śmierdzieć). Zakład musi robić zamgławianie, aby choć trochę zmniejszyć przykry zapach. Podobno pomaga na parę godzin. Szczury i robactwo już rozlazły się po okolicznych firmach.

Uważam, że spalarnia jest potrzebna, ale jak najdalej od ludzi, przedsiębiorstw, zakładów, jeziora.
To od początku był chory pomysł z tą lokalizacją.
Dodam tylko, że popiół z odpadów po spalaniu śmieci jest bardziej miałki niż bardzo drobno mielona mąka. A przecież z tych 50 tirów coś po spaleniu pozostanie. Filtry są podobno bardzo drogie i prawdą jest, że też dużo przedsiębiorstw, które ich używa nie robi tego zgodnie z przepisami.
Przecież to o czym piszesz, to jest dokładnie to samo co już mamy na naszej strefie w Machowie. Nasza instalacja ma całkiem imponującą nazwę: FCC Podkarpacie Sp. z o.o. – Tarnobrzeski Park Recyklingu – Zakład Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów.

Więc w ramach protestowania, dla samej idei protestowania czekam aż kolejne głosy przeciwników będą na zasadzie: panie będą truć! Bo jak sąsiad pali śmieciami to czarny dym i smród! To co będzie jak tamci będą palić dużą ilością śmieci.

Naprawdę, trzymajmy jakiś logiczny poziom dyskusji i nie mieszajmy pojęć. Dodam jeszcze tylko to, że w Stalowej mają biogazownie z odpadów, i to jest główną przyczyną "pięknych zapachów". Oczywiście nie sama biogazownia (jako obiekt) ale procesy z nią związane.

bobtga
Posty: 169
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: bobtga » 30-09-2023 12:03

A czy jesteś w stanie zagwarantować mi, że prywatna firma zapewni w 100% wszystkie standardy, na swój koszt pociągnie rury z ciepłą wodą, nie podniesie cen za 3 lata, będzie na czas wymieniała filtry itp.? A, że jeszcze będzie pięknie i pachniało będzie? To mnie bardziej interesuje niż 20 miejsc pracy i 7 zła niższy rachunek za śmieci. Czy w pobliżu spalarni będą chętni do budowy innych zakładów, czy nie będą im przeszkadzały ciągłe dostawy śmieci?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 685
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: norweski_leśny » 30-09-2023 12:53

bobtga pisze:
30-09-2023 12:03
A czy jesteś w stanie zagwarantować mi, że prywatna firma zapewni w 100% wszystkie standardy, na swój koszt pociągnie rury z ciepłą wodą, nie podniesie cen za 3 lata, będzie na czas wymieniała filtry itp.? A, że jeszcze będzie pięknie i pachniało będzie? To mnie bardziej interesuje niż 20 miejsc pracy i 7 zła niższy rachunek za śmieci. Czy w pobliżu spalarni będą chętni do budowy innych zakładów, czy nie będą im przeszkadzały ciągłe dostawy śmieci?
Od gwarantowania tego aby standardy były spełnione w 100% (a nawet często więcej), są odpowiednie instytucje, zwłaszcza te które opiniują decyzję środowiskową. I to co zostanie w niej określone jest świętością. Więc to na tym procesie powinny się skupiać osoby przeciwne inwestycji. I to przynosi skutek. Np. dla tej inwestycji, marszałek zmusił inwestora aby cały proces przeładunku śmieci odbywał się w szczelnych bunkrach (początkowo założono że część odpadów będzie mogła być na wolnym powietrzu). Druga sprawa to taka, że jak dana instalacja, bądź jej część powstanie, to nikt jej potem nie zdemontuje bo rachunek ekonomiczny się nie domknie. Tego typu zakłady podlegają pod system monitoringu ciągłego. I jak to sobie przeciwnicy wyobrażają, że ktoś celowo wyłączy taki monitoring a organy kontrolne, które to nadzorują, powiedzą ok, w porządku, nic się nie stało? Ostatnia kwestia, zakłady te przechodzą wielorakie kontrole i nie są one robione co kilka lat tylko corocznie.

Jeżeli ktoś uważa, że ten obiekt zatrudni 20 osób to naprawdę porusza się w oparach absurdu i nie ma absolutnego pojęcia o pracy zakładów w systemach ciągłych. Tą część omine, aby skupić się na następnej.

Będzie cała masa chętnych zakładów. To wynika z prostej sprawy. Energia elektryczna jak i cieplna pochodząca ze spalarni jest traktowana jako energia OZE. Zatem każdy zakład, który z niej korzysta ma w tym duże korzyści finansowe, wynikające z przepisów unijnych. Każdy z obecnych na strefie zakładów z dużą chęcią sięgnie po takie rozwiązanie. To jest potężne narzędzie przyciągania inwestorów (dlatego w Stalowej dążą za wszelką cenę aby spalarnia była u nich). Dodatkowo energia cieplna ze spalarni jest tania.

Czemu mówimy cały czas o jakiś 7 zł od osoby. To jest kłamstwo. Jeżeli stalowa z poparciem rządu, zbuduje swój zakład, to my będziemy płacić za śmieci w perspektywie kilku lat i kolejnych zmian przepisów, zapewne dwa razy tyle co obecnie. A w Stalowej dalej będzie tanio, najtaniej na Podkarpaciu albo i w całej Polsce. Za to skubanie okolicy będzie jeszcze bardziej lukratywne.

Kolejna sprawa jest dziwnie przemilczana natomiast zakładam, iż mieszkasz w domku jednorodzinnym. Natomiast do mieszkańców bloków, ostatnio trafiła kolejna podwyżka cen ciepła. W perspektywie kolejnych lat jest to tylko początek cyklu podwyżek. Zatem jeżeli inwestor spalarni, deklaruje wybudowanie sieci pozwalającej na włączenie się mu do sieci cieplnej istniejącej w mieście to jestem jak najbardziej za, ponieważ oznacza to wyraźny spadek czynszów w obiektach wielorodzinnych. Oczywiście będzie to, zależne od metrażu i stylu życia jaki ktoś prowadzi (jeden musimy mieć saunę w domu a drugi lodówkę) ale efekt będzie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w skali miesiąca. Czy ktoś podniesie ceny tak jak mu się to będzie wydawało? Stawki są zatwierdzane przez odpowiednie organy państwowe i bez tej zgody cena nie zostanie zmieniona. Więc tu nie ma dowolności w tym zakresie.
Żeby zrozumieć o czym mówię to ponownie posłużę się przykładem naszego sąsiada. W stalowej istnieje elektrociepłownia, dla której tak naprawdę ciepło jest produktem ubocznym. Znaczna część tego ciepła wysyłana jest do miasta, gdzie służy do ogrzewania. Ale to ciepło powstaje przy okazji produkcji prądu. I w rzeczywistości musi się go zakład pozbywać aby nie mieć problemów z prawidłowym funkcjonowaniem. Dlatego ciepło trafia do sieci ciepłowniczej. Efekt: w stalowej, mieszkania o prawie dwa razy większej powierzchni, mają niewiele wyższy czynsz jak u nas. Wynika to z ogromnej różnicy w cenach ciepła.

Ostatnia rzecz: będąc właścicielem działki na której obiekt ma powstać, możemy prowadzić konkretne negocjacje i ustalić korzyści jakie będą mieli mieszkańcy z działalności zakładu. Tu mamy silną pozycję i należy ją wykorzystać.

jamWilhelm
Posty: 1148
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: jamWilhelm » 30-09-2023 13:15

a dla mnie co innego jest ciekawe :) Jakby obniżka miała być o 7 zł to to się okazuje nic, ale jakby miała być podwyżka o 5 zeta to by był lament że cho cho :)

Serio
Posty: 690
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 01-10-2023 11:44

Witold Zych
Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim!

Chcemy uzdrowiska a nie śmieciowiska!
To hasło przyświeca nam od dłuższego czasu w walce o zablokowanie budowy spalarni śmieci nad naszym Jeziorem Tarnobrzeskim. Jestem przekonany, że ta walka zakończy się naszym ostatecznym sukcesem, bo coraz więcej tarnobrzeżan zdaję sobie sprawę, że jej powstanie w tym miejscu nie tylko zniszczy walory naszego jeziora a co najistotniejsze będzie miało wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i zdrowie przyszłych pokoleń mieszkańców Tarnobrzega. Dowodem na to są wyniki ostatniego referendum, w którym 90% głosujących opowiedziało się przeciw lokalizacji spalarni w tym miejscu. Po kopalni siarki pozostało nam nie tylko piękne jezioro, ale także bogactwo naturalne jakim są wody siarczkowe. Uważam, że naszym obowiązkiem wobec naszych ojców i matek, którzy budowali przemysł siarkowy jest wykorzystanie dla dobra naszego miasta potencjału wód siarczkowych. Kiedyś w tym miejscu zniszczono decyzjami politycznymi przemysł siarkowy teraz nie możemy być obojętni i pozwolić na zniszczenie tego co pozostało jeszcze poprzez budowę potężnej spalarni śmieci, która na pokolenia zniszczy walory Jeziora Tarnobrzeskiego oraz także zablokuje jego rozwój w oparciu o wody siarczkowe. Bardzo proszę także członków grupy Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim! o wsparcie i oddanie swoich głosów w BO 2024 na projekt nr 11: „Wykonanie otworu hydrogeologicznego wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim”.
https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19390
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 01-10-2023 11:50

Grupa na ponad 300 osób, zakładam, że głosów będzie trochę więcej niż członków grupy.
Jak zawsze.

Mimo, że zdarzało mi się głosować na odwierty, to wciąż nie mam przekonania, że jak już za nie zapłacimy te ponad 600.000 zł, to się do nas będą zwalać drzwiami i oknami chętni żeby z odwiertów skorzystać. Chyba, że w kolejnym roku po udanym głosowaniu kupimy projekt, a kolejnym sprawy urzędowe, w kolejnym pół fundamentów i tak w 20 lat wybudujemy ośrodek balneoterapii z samych budżetów obywatelskich.

ODPOWIEDZ