Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: Jacek » 14-05-2022 18:31

Czy zauważyliście na klatkach schodowych komunikaty spółdzielni? Jeśli nie - przytaczam (sorry, że długie):

Od 23.05.2022 r. w sieciach Telewizji Kablowej TSM w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i w Skopaniu nastąpi zmiana standardu nadawania niektórych programów telewizyjnych. Zmiana dotyczy następujących programów nadawanych w pakiecie podstawowym: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, PULS2, TV6. EskaTV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV, TVP ABC. Wszystkie pozostałe programy telewizyjne, w tym programy pakietu MAXI będą nadal nadawane w dotychczasowym standardzie DVB-T.
Zmiany w sieciach telewizji kablowej są związane z ogólnopolskimi zmianami w standardzie nadawania programów w naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy standard nadawania DVB-T/H264 zostanie zastąpiony nowszym i bardziej efektywnym standardem DVB-T2/HEVC.
Do odbioru w/w programów w standardzie DVB-T2/HEVC konieczny jest odbiornik telewizyjny wyposażony w tuner DVB-T2/HEVC lub zewnętrzny dekoder DVB-T2/HEVC.


Aby móc bezproblemowo sprawdzić czy Państwa odbiornik telewizyjny umożliwia odbiór programów w standardzie DVB-T2 w sieci telewizji kablowej w Tarnobrzegu i w Nowej Dębie na cyfrowym kanale K12 /226,5 MHz/ jest uruchomione testowe nadawanie kilku programów telewizyjnych w nowym standardzie. Jeśli po uruchomieniu wyszukiwania programów Państwa odbiornik odbiera testowe programy oznacza to, że jest zgodny z nowym standardem DVB-T2/ HEVC. Jeżeli jednak Państwa telewizor nie jest przystosowany do odbioru standardu DVB-T2/HEVC w celu możliwości odbioru w/w programów powinni Państwo nabyć nowy odbiornik telewizyjny lub zaopatrzyć się w specjalny dekoder, który umożliwi odbiór telewizji w nowym standardzie.

Po zmianie w dniu 23.05.2022r standardu nadawania będzie konieczne ponowne zaprogramowanie telewizora lub dekodera /uruchomienie w telewizorze lub dekoderze funkcji wyszukiwania programów.

Informujemy, że mogą Państwo skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora).
Kwota dofinansowania wynosi 100 zł w przypadku zakupu dekodera i 250 zł w przypadku zakupu telewizora.

Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:

Formularza online na platformie gov.pl
Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.
Po złożeniu wniosku otrzymają Państwo specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizują Państwo w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w wielu punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

I teraz pytanie. Od roku media informowały o zmianie standardu nadawania tv naziemnej. Od roku zapewniano, że użytkowników tv kablowych to nie dotknie. I TAK JEST! Spójrzcie na strony największych tv kablowych w kraju - UPC i Vectra. Nic, a nic nie trzeba robić. Niczego kupować. O nic nie występować. Dla abonentów nic się nie zmieni. O co więc chodzi? Dlaczego SM "SIarkowiec" niczym podobnym nie straszy (przynajmniej na stronie internetowej). Ktoś wie?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: encore » 14-05-2022 19:29

Zobaczymy. Może inne sieci kablowe zakupiły odpowiednie urządzania przekodowujęce nowy starndard na "stary" cyfrowy a Siarkowcowi się to nie udało? Za niespełna 2 tygodnie się przekonamy ile osób będzie chciało zostać przy kablówce (bo im. np. wystarcza transmisja z Dominikanów) a ile wpłynie rezygnacji i ile anten satelitarnych się pojawi na balkonach czy dachach. Sam TV praktycznie nie oglądam, jeśli już to płatne platformy typu Canal+. Tam za 6 dyszek mam o wiele większy wybór i transmisje live sportów.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: admin » 14-05-2022 21:50

Rzeczywiście dla kablówkowiczów miało być bez zmian, też słyszałem takie zapowiedzi.
Skąd decyzje TSM?

Dekoder wciąż można kupić koło stówki, czyli po dofinansowaniu niby wychodzi za darmo. Problem dla starszych osób obsłużyć dwa sprzęty i dwa piloty.
Ale uwaga! Jeśli ktoś wystąpi na poczcie o dofinansowanie dekodera, to jednocześnie doniesie na siebie jeśli nie płaci abonamentu i pewnie o to chodzi w rządowym dofinansowaniu, bo obecnie płaci około 1/3 teoretycznie zobowiązanych. Abonament to 264 zł za rok.
Długoterminowo się nie opłaca ;)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: Jacek » 20-05-2022 23:17

Temat ucichł. No super! Odrodzi się w poniedziałek 23 maja. wszyscy się obudzą w nowej rzeczywistości. Prorok jestem czy co?
https://tvl.tarnobrzeg.pl/2022/05/20/py ... n-strojek/

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: marabut » 23-05-2022 16:42

Czy osoby posiadające kablówkę z TSM też mają problemy z odbiorem np. Polsatu? u nas pojawiają się poziome paski jakby jakieś zakłócenia... Wcześniej tego nie było. W domu kabel nowy, a co jest na kletce...? Może to wina przestarzałych kabli?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: Jacek » 23-05-2022 17:12

A nie mówiłem! marabut - poczytaj wątek od początku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: admin » 23-05-2022 18:19

Byłem dzisiaj na poczcie, bo zgłoszono mi taką potrzebę ze starszego pokolenia. Można się zgłosić z dowodem osoby starszej i swoim, na poczekaniu po wypełnieniu formularza dostaje się kod, z którym można iść kupić sprzęt w wybranych placówkach.
Jeszcze prościej - dekodery w cenie 99 i 115 zł oferowane są również na poczcie (nie wiem czy akurat są, jeśli dzisiaj się wszyscy rzucili). Czyli pół godziny i jest nowy sprzęcik bez kosztów, najwyżej kabel HDMI trzeba dokupić. Do nowego telewizora dopłata 250 zł.
Ale też przypomnę jak pisałem wyżej - jak ktoś nie płaci abonamentu, a powinien, to mu się nie opłaci dofinansowanie, bo pewnie sam się wpisuje do systemu.

artrel72
Posty: 29
Rejestracja: 21-10-2016 17:24

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: artrel72 » 23-05-2022 20:37

U moich rodziców w TSM na Serbinowie 30 letni telewizor podłączony złączem Euro z nowym dekoderem DVB-T2 ,,...." z Wi-Fi , polskiej firmy (m.in, możliwość odbierania youtube) - za mniej niż 100 zł zadziałał bez zarzutów. Nie będę pisał nazwy , ale mogę podać jeśli będzie taka potrzeba.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: bobtga » 24-05-2022 18:08

Takie pytanie mam, czy TSM w telewizji kablowej może nadawać programy, które przeszły na DVB-T2 dalej w DVB-T? Czy może jest to już nieodwracalne i wizja zakupu dekodera będzie musiała się urzeczywistnić. Większość programów dalej działa, ba nawet są też w wersji analogowej.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: Jacek » 24-05-2022 18:43

Nieodwracalne. Te co są, są z satelity, a nie naziemnej cyfrowej. Czyli nie ma m.in. TVN i Polsatu (i ich pochodnych np. TVN 7). Tylko dziś (pytałem) Media Expert sprzedał ponad 200 dekoderów. Sam kupiłem jeden. Działa. Ale za 170 zł (z kablem HDMI).

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: bobtga » 24-05-2022 19:55

Dzięki, szlak mnie trafia, znów nowy pilot i trzeba się będzie jakoś z nim zżyć.

fish
Posty: 81
Rejestracja: 27-02-2012 20:50

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: fish » 25-05-2022 07:39

Ten dodatkowy pilot może nie być potrzebny. Rodzicom podłączałem dekoder (wielkości zapalniczki) który miał pilota w którym można było zaprogramować kilka najważniejszych funkcji z pilota telewizora. Teraz jednym pilotem obsługują dekoder i telewizor.

Rycho
Posty: 34
Rejestracja: 02-04-2005 00:32

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: Rycho » 25-05-2022 12:41

Co to za dekoder wielkości zapalniczki?


artrel72
Posty: 29
Rejestracja: 21-10-2016 17:24

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: artrel72 » 25-05-2022 18:12

Większość tunerów dvbt-2 ma w opcji pilota możliwość zaprogramowania głównych przycisków z pilota tv, tak aby nie używać 2 pilotów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Telewizja kablowa TSM - oj, chyba będzie gorąco...

Post autor: admin » 25-05-2022 19:35

Widziałem dzisiaj ten sprzęcik w RTVEUROAGD. O ile na poczcie dekodery zniknęły pierwszego dnia, o tyle w EURO jest ich aż za dużo. Obsługa zajęta sprzedażą, a przy półkach zagubieni klienci, nie wiedzący co wybrać. Ceny od 99 do bodajże 159, z 5 różnych firm i z 10 modeli.
W tym wielkości zapalniczki zaletą jest zasilanie kabelkiem USB z telewizora, czyli nie trzeba osobnego kabla, zasilacza, miejsca w listwie itd. Z drugiej strony nie wszystkie stare telewizory mają złącze USB.

ODPOWIEDZ