Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: niepolityczny » 01-12-2022 13:12

Google Maps - brak drogi obwodowej Tarnobrzeg

- stan na 2022.12.01

O ile pamiętam już "w zarysie" na Janosiku obwodnica już dawno była a na Googlach dziś aż się zdziwiłem.

Wczoraj jechałem od Sobowa po Dworzec i zdziwiło mnie małe natężenie ruchu .... czyżby właśnie dlatego ???

choć fakt godzina ok 18:30 w dzień meczowy.


Poza tym ciemno jak w d#pie również na skrzyżowaniach (rondach). :(

Obawiam się, że niedługo będzie rekord skoku ... Planica już drży ze strachu :)


PS: celowo tego tworu nie nazywam obwodnicą.

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: MarcinTBG84 » 02-12-2022 14:30

Na rondzie przy garażach/stawach ktoś już wjechał na wprost jadąc od Sandomierza, w niedzielę o 14 było pięknie widać hamowania i dwa ślady na trawniku ronda

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: XYZ » 02-12-2022 16:02

GPS (Navi) też nie pokazuje tej "obwodnicy"
Nawiasem mówiąc to po cholere postawili lampy które się nie świecą (solidarni z UA?)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: admin » 02-12-2022 17:20

Dobrze widzę, że na Google Maps jest połowa obwodnicy, ale nie traktuje jej jak przejezdnej drogi i źle interpretując krzyżówki, np. z Kopernika i Dworcową? Spróbowałem ponownie dodać istniejącą połówkę. W okolicach dworca ginie i dalej do Zakrzowa nie prowadzi, to trudno żeby coś ją podpowiadało.
Światło na rondach i skrzyżowaniach bardzo by się przydało.

Ostatnio miałem wrażenie, że jeździ mniej samochodów niż zaraz po uruchomieniu.
Teraz jeszcze Tarnobrzeg 112 informuje, że na obwodnicy rozrzucane są spreparowane pułapki z gwoździ, co również nie zachęca:
https://www.facebook.com/Tarnobrzeg112R ... 1JVUHp85cl

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: marabut » 02-12-2022 20:08

Jak jechałam jakiś czas temu to wydaje mi się, że w Zakrzowie nawet nie ma znaku gdzie ta droga prowadzi. O ile sie nie mylę, to obwodnica zyskała nr drogi wojewódzkiej, która leciała wzdłuż Sikorskiego i Warszawskiej. Nie ma żadnych oznaczeń... jak wyjeżdżamy z centrum, znaki nadal kierują nas tak, jak wcześniej. Od strony Stalowej Woli również oznaczeń brak...

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: spit » 04-12-2022 12:10

a jadąc od Sandomierza są juz znaki kierujące na obwodnicę??
pułapki:celuję w emeryta któremu zabrali działkę..tudziez komuś jezdzą po płocie ..jechałem raz w nocy wiec nie wiem czy biegnie ze tak powiem komuś po siatce ogrodzenia.
póki co nie korzystam skoro sa pułapki.dziekuję bardzo.

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: BritneyKiller » 04-12-2022 14:43

W Google Maps droga nie jest uwzględniona ale w Waze już tak. Dziwne, bo Waze to startup Googla.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: admin » 04-12-2022 16:55

Niestety sarny również nie mają na swoich mapach obwodnicy. Według informacji Waldemara Szwedo na ostatniej sesji Rady Miasta, w ciągu trzech tygodni od otwarcia drogi obwodowej zginęło na niej cztery z nich. W takim tempie i bez zmiany warunków (np. może zabraknąć saren), w ciągu roku zginie ich siedemdziesiąt.

Pierwszy pomysł to włączenie oświetlenia, żeby nie było egipskich ciemności, jak obecnie. Jeśli to nie zadziała, radny sugeruje postawienie siatek. Na razie giną sarny, ale radny obawia się również wypadków z udziałem ludzi, jeśli nic się nie zmieni.

Edit: w międzyczasie tarnobrzeski strażak poprawił w komentarzu ilość rozjechanych saren na 5.

sarny (1).jpg
sarny (1).jpg (296.01 KiB) Przejrzano 5865 razy

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: Dawid_tbg » 04-12-2022 18:14

Błędy były już na etapie projektowym, brak przejść dla pieszych pod lub nad drogą. Sarny to jedno, ale już teraz widać 3-4 wydeptane przez pieszych ścieżki przez drogę. Jedna oczywiście przy pkp, dwa w okolicach działek i jedno przez oba rowy melioracyjne w ciągu ul. Zakorzowskiej, gdzie sam byłem świadkiem jak jedna pani przeciągała rower na drugą stronę.
Tylko czekać aż dojdzie do pierwszej tragedii.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: dino » 04-12-2022 19:57

Jak wcześniej były głosy, że nowa ULICA zamiast udostępniać i przybliżać DZIELI i ODDALA to nikt na to nie zważał.
Na zasadzie wybuduje się i zobaczy się co dalej.
No to mamy.
Wypada jedna sarna na tydzień.
Nadleśnictwo nie protestuje?
Ekolodzy mają to gdzieś?
Na razie to zwierzęta.
Na razie.
To może zaprosić gości z zagranicy żeby za dewizy wystrzelali wszystkie sarny zanim zostaną rozjechane na tej ULICY?
Przynajmniej zginą z sensem.
Za dolary i euro.

Tyle było głosów, żeby zamiast budować kolejną ULICĘ, to należało puścić OBWODNICĘ na Sandomierz po drugiej stronie torów.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: alek » 04-12-2022 22:21

dino pisze:
04-12-2022 19:57

Tyle było głosów, żeby zamiast budować kolejną ULICĘ, to należało puścić OBWODNICĘ na Sandomierz po drugiej stronie torów.
Budowa drogi obwodowej z drugiej strony torów wiązałaby się z budową co najmniej czterech wiaduktów nad torami i wysiedleniami w rejonie przejazdu kolejowego w Sobowie.
Odnośnie zwierząt przechodzących przez nową drogę to wybudowano przejścia dla zwierząt a zapomniano o siatkach. Pewnie projektant i nasze służby w UM myślały, że zwierzęta znają przepisy ruchu drogowego i będą w tych miejscach przechodziły :). Do braku oznakowania na wjazdach, braku poboczy lub ścieżki rowerowej/drogi serwisowej dochodzą jeszcze siatki. Chyba pani naczelnik trzeba dać podwyżkę.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: niepolityczny » 05-12-2022 00:41

Dawid_tbg pisze:
04-12-2022 18:14
Błędy były już na etapie projektowym, brak przejść dla pieszych pod lub nad drogą. Sarny to jedno, ale już teraz widać 3-4 wydeptane przez pieszych ścieżki przez drogę. Jedna oczywiście przy pkp, dwa w okolicach działek i jedno przez oba rowy melioracyjne w ciągu ul. Zakorzowskiej, gdzie sam byłem świadkiem jak jedna pani przeciągała rower na drugą stronę.
Tylko czekać aż dojdzie do pierwszej tragedii.
Ale czego można było się spodziewać?

Odcięli Mokrzyszów od Zwierzyńca i spoko? no nie spoko!



A co z jakąkolwiek alternatywą przyjazdu od strony Mokrzyszowa w razie niedrożności wiaduktu? ... a no g*wno! :( heja na Ocice albo Stale i do Sobowa.
Żadnego tunelu dla pieszych i rowerzystów nic !


Tak jak już ktoś wspomniał dać podwyżkę pani naczelnik i innym "dobroczyńcom".

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: olekko » 05-12-2022 01:13

I jeszcze jedna nieporuszona kwestia - jakie miasto ma plany na wykorzystanie ronda przy garażach przy Skłodowskiej-Curie? Wiadomo, że chcemy tę ulicę wyremontować. A co z czwartym, ślepym obecnie wlotem, gdzie nawet postawiono znak E dla wjeżdżających na to rondo? ;)

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: djkynek » 05-12-2022 06:59

spit pisze:
04-12-2022 12:10
a jadąc od Sandomierza są juz znaki kierujące na obwodnicę??
pułapki:celuję w emeryta któremu zabrali działkę..tudziez komuś jezdzą po płocie ..jechałem raz w nocy wiec nie wiem czy biegnie ze tak powiem komuś po siatce ogrodzenia.
póki co nie korzystam skoro sa pułapki.dziekuję bardzo.
od strony Sandomierza nie ma żadnej tablicy informacyjnej - pseudoobwodnica jest tylko dla wtajemniczonych, ale za to jest tablica nad chodnikiem na ul. Sikorskiego, jadąc w strone Mielca, po minięciu krzyżówki Szpitalna/św. Barbary. Można się dowiedzieć jadąc Sikorskiego od strony Stalowej/Sandomierza, że istnieje możliwość zjazdu na Sandomierz/Stalową Wole.....brak słow.
Czy debile odpowiedzialni włączą kiedyś oświetlenie na pseudoobwodnicy choć na rondzie przy PKP???, dojście nocą na dworzec od ul. Kopernika to brnięcie w totalnych ciemnościach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: admin » 05-12-2022 19:32

Nie rozumiem czemu to tyle trwa, jeśli wszyscy wiedzą od paru tygodni w czym jest problem.
Nawet jeśli ktoś nie pomyślał zawczasu, to już chyba był czas na reakcję?

JustaRaven
Posty: 15
Rejestracja: 01-11-2022 20:32

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: JustaRaven » 05-12-2022 22:19

Fajnie by też było otrzymać jakieś oficjalne informacje. Od momentu kiedy słyszałem, bądź czytałem, że samorząd już się tą kwestią "zajął" to nie widać żadnych efektów tych "działań".

Co do drogi w Google Maps, zachęcam aby więcej osób zainteresowanych znalazło odrobinkę czasu by narysować/dodać obwodnicę do Map. Może wtedy mądrzy z Googla zobaczą, poczytają, przysiądą i zaakceptują feedback w tym kierunku.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: karas » 05-12-2022 22:52

JustaRaven pisze:
05-12-2022 22:19
Co do drogi w Google Maps, zachęcam aby więcej osób zainteresowanych znalazło odrobinkę czasu by narysować/dodać obwodnicę do Map. Może wtedy mądrzy z Googla zobaczą, poczytają, przysiądą i zaakceptują feedback w tym kierunku.
Już dawno to zrobiłem. Wydaje mi się, że taką weryfikację google musi zrobić samo pojazdem do tego przeznaczonym. Przy zgłaszaniu adresów działa "od strzała", przy drogach długo.
Karaś

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: dominik267 » 06-12-2022 09:44

@karas ja też rysowałem. Kilka mniejszych dróg dość szybko wrzucili w tym przypadku cisza.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: dominik267 » 06-12-2022 09:48

Wrzuciłem jeszcze zapytanie na forum supportu.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Google Maps - brak drogi obwodowej Tbg

Post autor: olekko » 09-12-2022 13:55

Jest już obwodnica na GMaps. Jeszcze nawigowanie Wisłostrada-Sandomierz nie prowadzi przez obwodnicę, ale myślę że się nauczy.

ODPOWIEDZ