Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 23-11-2019 14:36

Dzisiaj widziałem jak ktoś wychodził z szaletów publicznych - jednej ze sztandarowych inwestycji naszego byłego prezydenta. Zdziwiło mnie to bo byłem przekonany że jest to niepotrzebne. A jednak. Pół miliona nie zostało wyrzucone w błoto.

A tak w ogóle: jak tam inne inwestycje byłego prezydenta? Sprawdzają się?

O ile pewnie nie ma jakichkolwiek danych na temat użyteczności tych królewskich szaletów tak, powinny być jakieś dane na temat korzystania z rowerów miejskich (w końcu w jakiś sposób musi być to weryfikowane - czy jest przydatne czy też nie) czy osób wspinających się na ściance.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 25-11-2019 13:50

Jaki marazm? Władza nie nadąża z uczestnictwem we wszelkich dożynkach, dniach wędkarza i grzybiarza. Aż na tyle, ze brakuje władzy w postaci Prezydenta czasu na otwarcie dużego parkingu istotnego z punktu widzenia inwestycji i biznesu na terenie strefy machowskiej i wysyła swojego zastępcę w swetrze, kiedy wszyscy pozostali oficjele jednak założyli białe koszule a spora część nawet krawat. To jest zobrazowanie podejścia urzędu miasta do inwestycji i inwestorów. Wszystko na luzie...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 25-11-2019 14:37

bo w tym czasie główny był w" miasteczku Krosno" i "udawał greka'

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 25-11-2019 16:59

Dawid_tbg pisze:
23-11-2019 10:51
Od momentu gdy PDB objął władzę panuje dziwny marazm i brak jakich kolwiek informacji na temat bieżących i przyszłym inwestycji.
Rzeczywiście polityka informacyjna w istotnych sprawach kuleje.
Komunikatów odnośnie obwodnicy, galerii, planów zagospodarowania, długoterminowych planów rozwoju miasta, pomysłów na edukację, oczekiwałbym regularnie. Cisza. Miasto coś działa w kwestii optymalnego dla nas przebiegu S74, albo w kwestii programu 100 obwodnic? Nie wiemy.
Teraz kolejny raz usłyszeliśmy, że będziemy się starać żeby przez Tbg szła jedna z tzw. "szprych". Ale przecież słyszeliśmy o tym parę miesięcy temu i co? Coś się w międzyczasie działo w temacie, czy to rzucane co pół roku samo hasło? Najśmieszniejsze, że dzień po komunikacie że będziemy się starać o szprychę pokazano plan, w którym szprycha omijała Tarnobrzeg.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: DonBeck » 25-11-2019 19:30

W starym sezamie na wianku robiono dzisiaj porządki, wyniesiono stare lodówki, lady, półki itp. najwyraźniej ktoś się zainteresował wynajmem.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 26-11-2019 02:34

Dobrze że parking cały z kostki,szkoda że nie czerwony,może zabrakło tego odcienia w zaprzyjaźnionym lokalnym magazynie?
W innych miastach parkingi to się jednak robi z ażuru,a wielkiej płyty i nie robi się z tego jakiegoś wyczynu. No ale skoro drogi byl materiał i wykonanie ,to trzeba to jakoś uczcić. Ktoś nieobeznany spojrzy w tv i nad czym ci ludzie tam stoją ,ani biurowca,ani żadnej galerii nikt nie postawił,tylko plac wyłożyli.Sweter chyba jednak nieprzypadkowy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 26-11-2019 11:31

Z ażuru parking dla TIRów? Poważnie to napisałeś? Pewnie, że mogli by zrobić i ze zbrojonego betonu z odpowiednimi dylatacjami. Jednak Agencja zrobiła coś, czego miasto nie potrafiło zrobić.

Najpierw muszą być parkingi by te TIRy w ogóle miały gdzie podjechać i się zatrzymać. W Tarnobrzegu nie ma innych miejsc na postój gabarytowych samochodów, no chyba tylko w Zakrzowie przy Parku Technologicznym jeszcze. Teraz żaden kierowca TIRa nie będzie się mógł skutecznie tłumaczyć, że nie miał gdzie zaparkować i musiał akurat na Sandomierskiej koło muru albo koło hali targowej.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 27-11-2019 13:14

karas pisze:
23-11-2019 10:43
encore pisze:
21-11-2019 11:30
Stawiam, że to efekt zawieszenia lub wycofania się miasta z budowy obwodnicy. Budowa gastronomii kiedy miała by być obwodnica była by tam bez sensu. Tak to cały ruch Stalowa-Mielec i Sandomierz-Mielec będzie tamtędy przejeżdżał.
Jak ruszyłeś temat obwodnicy. Miasto podało nowe informacje o stanie i przyszłości tej inwestycji?
Nowych wieści z miasta na ten temat nie słyszałem ale patrząc jak wygląda sytuacja Energopolu Szczecin to wg mnie na 99% nie będą u Nas budowali tej drogi. Tracą kolejne inwestycje np. Wody Polskie zerwały umowę. Pracownikom nie płacą od połowy sierpnia. Teraz jeszcze znalazłem, że nawet umowę na ścieżkę rowerową stracili.
Zarząd województwa podjął decyzję o odstąpieniu od umowy na „zaprojektowanie i wykonanie szlaku rowerowego na wale przeciwpowodziowym wzdłuż rzeki Chełszcząca i jeziora Dąbie”. Kontrakt wypowiedziano już na początku października, ale na razie nie wiadomo kto i kiedy dokończy remont scieżki na koronie wałów.
źródło: http://prawobrzeze.info/artykuly/Sciezk ... towa__3786#

greq19
Posty: 46
Rejestracja: 23-10-2014 13:14

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: greq19 » 27-11-2019 14:06

Ponoć w obiekcie obok BP ma być Biedronka. Nie jest to zbyt mała powierzchnia na taki sklep?
G.K.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 27-11-2019 14:44

Najwyżej będzie ciaśniej niż zazwyczaj!

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 27-11-2019 17:48

greq19 pisze:
27-11-2019 14:06
Ponoć w obiekcie obok BP ma być Biedronka. Nie jest to zbyt mała powierzchnia na taki sklep?
Mi też ciężko sobie to wyobrazić, poza tym taki inwestor jak Biedronka nie wykonuje adaptacji budynku 2-3 pracownikami ( co dziennie przejeżdżając obok tylu widzę) a im dłuższy przestoj tym dłużej sklep nie zarabia, a za wynajem trzeba płacić.
W wolnej chwili może podejdę zapytam co się tam dzieje aby rozwiać wątpliwości.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-11-2019 19:46

Słyszałem o Biedronce bardziej w centrum, nawet w ścisłym centrum, a tutaj trochę by mnie zaskoczyła. Właściwie wszyscy w pobliżu mogą łatwo przejść na Kopernika, albo na dworzec.

A tymczasem duży fundament przy Sienkiewicza zakończony, pewnie zaraz ruszą ściany. Jest tam tablica? Ktoś wspominał, że branża RTV/AGD.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 27-11-2019 20:12

Pytałem ale nikt nie udzieli informacji odnośnie budynku koło BiP, na pewno zakres prowadzonych wewnątrz prac adaptacyjnych nie wskazuje na sklep typu biedronka itp. A prace adaptacyjne są przeprowadzane na zlecenie osoby z Mielca.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-11-2019 10:35

Plotek o tym budynku tyle, że już się nie da wszystkich ogarnąć. Podobno restauracja sushi :P

olekko
Posty: 1730
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 29-11-2019 00:42

Troszkę nie w temacie, ale nie ma sensu zakładać nowego.

Słyszę od Prezydenta, że w Sobowie jest jakiś problem z masztem telekomunikacyjnym (zapewne mieszkańcy go nie chcą, pewnie dlatego że krowy mniej mleka bedo dawać, curki będą horować i w ogóle paaanie, pocotokomu). Kojarzy mi się że podobny problem był w Zakrzowie. Jadąc z Sandomierza można obserować kiepski zasięg we Wielowsi/Sielcu. Co więcej, czytam właśnie, że:
Na spotkaniu przez mieszkańców osiedla Wielowieś poruszone zostały również kwestie:
- problemów z numerem alarmowym 112, który łączy mieszkańców osiedla z Kielcami,
Chyba w interesie samych mieszkańców powinno być, żeby gdzieś ten maszt stanął na którymś z północnych osiedli miasta.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: DonBeck » 29-11-2019 10:43

Na poprzednich wakacjach dzwoniłem na numer alarmowy 112 i również dodzwoniłem się do Kielc. Oni zadzwonili do Rzeszowa, a stamtąd do tbg i wreszcie skontaktowali się z patrolem. Myślałem że dlatego tak się stało, ponieważ dzwoniłem stojąc na wale, przy terenach zielonych nad Wisłą.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 29-11-2019 10:55

Odnośnie numeru alarmowego 112 to ten kto wpadł na taki sposób jego funkcjonowania to powinien odpowiadać karnie za zagrożenie życia bądź zdrowia. Jeżeli wybieram konkretny numer 999 to znaczy, że się chce połączyć z nim bo wiem czego potrzebuje. Jednak łączę się z operatorem w Mielcu, który zbiera niezbędne informacje a następnie sam dzwoni tam gdzie trzeba. Absurd! Ciągle się powtarza, iż znaczenie ma każda sekunda a tu się traci minuty!
Wreszcie się doczekałem projektu budżetu!
Z ciekawszych rzeczy to jest:
- dokończenie ścianki wspinaczkowej oraz dorzucenie więcej urządzeń na terenie skateparku,
- wykonanie otworu eksploatacyjnego (tak jest nazwane- nie badawczego) złóż wód siarczkowych nad jeziorem
- kompleksowa wymiana oświetlenia na terenie całego miasta na LED.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 29-11-2019 13:01

norweski_leśny pisze:
29-11-2019 10:55

Wreszcie się doczekałem projektu budżetu!
Z ciekawszych rzeczy to jest:
- dokończenie ścianki wspinaczkowej oraz dorzucenie więcej urządzeń na terenie skateparku,
Cieszy mnie ten punkt. Chętnie będę korzystał.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 30-11-2019 18:13

Przejeżdżając Szeroką widziałem dziś kawałek elewacji (można już napisać, że dawnego?) Kaprysu. Szerokie pasy kremowo-szare.
Jak się podoba? Pewnie lepsze niż Kaprys z wielkimi przeszkleniami w niebieskich ramach, ale nieznacznie. Była okazja zrobić coś bardziej pasującego i tu bym widział rolę dla konserwatora, a nie na łące, czy placu przy Maku. Na szczęście udało się te tereny uwolnić.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 30-11-2019 19:12

ale komin i przybudówka na dachu bez zmian, szpeci jak szpeciło

ODPOWIEDZ