Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 24-02-2020 09:59

Człowiek automatycznie się wyłącza, kiedy kolejny raz zaczynają się wywody na temat hejtu. Jeżeli ktoś nie odróżnia hejtu od krytyki i wrzuca wszystko do jednego worka to ja nie wiem czy nadaje się na taki urząd. Bo szczerze odechciewa się mi czegokolwiek słuchać ze strony prezydenta jak w każdą wypowiedź i temat musi wrzucić słowa o hejcie. To już naprawdę trzeba mieć z tym niezły problem aby w pytania mieszkańców to wpleść.
Dziwi mnie to, iż w niektórych sytuacjach prezydent nie ma odwagi powiedzieć jak jest. Dla przykładu dwie sprawy:
1. TTBS - nie mamy pieniędzy na nowe inwestycje. Musi sprzedać posiadane działki i/lub zacząć sprzedaż mieszkań. Wtedy jak będą pieniądze to zaczniemy budować nowe bloki (i dobrze żeby były one na sprzedaż! Instytucja ta powinna sprzedawać budowane obiekty po cenach rynkowych).
2. Szprycha CPK - próbujemy działać w tej sprawie ale przy obecnych układach sił linia pójdzie przez Stalową Wolę i nas ominie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 24-02-2020 19:47

Zerknąłem parę dni temu na prezydenckie odpowiedzi, trochę przewijając obejrzałem i jak widać nie podzieliłem się materiałami, bo trudno było w nich znaleźć coś interesującego.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 24-02-2020 21:11

admin pisze:
24-02-2020 19:47
Zerknąłem parę dni temu na prezydenckie odpowiedzi, trochę przewijając obejrzałem i jak widać nie podzieliłem się materiałami, bo trudno było w nich znaleźć coś interesującego.
Bardzo dyplomatyczna wypowiedź. ;)

Moją ulubioną odpowiedzią, która w pełni podsumowuje całość odpowiedzi na pytania jest ta w której DB z radością i wiarą wypowiada się z dumą o tym, że koncerty organowe zapoczątkowane w Tarnobrzegu będą również odbywały się w Nisku. Chapeau bas!
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 24-02-2020 22:06

i to w ramach hucznego czwórmiasta

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 24-02-2020 22:32

encore pisze:
23-02-2020 11:16
Słabo wychodzą te starania. Oj słabo. Kolbuszowa umie, Głogów Małopolski umie, Krosno umie, Dębica i Mielec umieją, tylko temu Tarnobrzegowi jakoś nie wychodzi.
Wiesz co to charyzma i siła przebicia ? Nie każdy człowiek ma taki dar.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 24-02-2020 23:28

cenzor pisze:
24-02-2020 22:06
i to w ramach hucznego czwórmiasta
Sześciomiasta lub sześciopaku. 😭
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 25-02-2020 12:15

Niech się jeszcze dogadają z Grębowem to powstanie Siedmiogród! To by była chwytliwa nazwa, tylko jedno z państw mogłoby nas za to pozwać!

Czekam z niecierpliwością na obiecaną, drugą konferencję prasową prezydenta kiedy to miał powiedzieć więcej na tamat różnych spraw. Optymalnie jakby wypowiedział się odnośnie:
- planów o kolejności remontowania dróg w mieście,
- budowy obwodnicy,
- najnowszych ustaleniach dotyczących przebiegu drogi S74 (swoją drogą, chyba na Zakrzowie, ktoś w obecnie proponowanym przebiegu tej drogi postawił dwupiętrowy dom o znacznej wartości - kto na to zezwolił i dlaczego standardowo zapłaci miasto?),
- postępach z naszą Machowską strefą przemysłową (Zawsze zastanawia mnie czemu nikt nie widzi potrzeby naprawienia tam granic miasta? Będę powtarzał do upadłego, nie cały Chmielów ale sprostowanie granic strefy, tak aby granica oparła się o ulicę Strefową przy założeniu, iż cały Pilkington zostaje w Nowej Dębie - granica po działkach tego zakładu, a potem po dawnej linii kolejowej),
- planach inwestycyjnych TTBS (może najwyższa pora zacząć myśleć o budowie kolejnych obiektów?),
- ile w końcu udało się uzyskać z PFR?,
- jakie ceny śmieci są sugerowane (dla mnie hitem jest informacja przekazywana przez prezydenta o tym, że wszyscy w okolicy płacą więcej! Otóż nie. Sama Stalowa płaci 13 zł. Ale jak wydymała "naszą" instalację razem z marszałkiem to mamy efekt. Powiedzieć trzeba wprost - cała okolica płaci więcej aby w Stalowej było to 13 zł (realnie to jakieś 17/18 czyli tyle co u nas)),
- powiązane w powyższym. Jakie są plany odnośnie możliwości obniżenia opłat. Co z możliwością spalania śmieci (jak nic nie będziemy robić w tym zakresie to spalarnia powstanie w Stalowej, u nas będzie to oznaczało kolejny wzrost cen śmieci - pewnie w graniach 30 zł a w Stalowej stabilizację) tym bardziej, że mamy idealne miejsce pod taką działalność,
- czy miasto zajmie się na poważnie procesem stopniowego wykupywanie działek/scalania gruntów pod przyszłe tereny rozwoju budownictwa (chodzi o tereny za torami, naprzeciwko dworca PKP, które ciągle figurują jako potencjalna zabudowa wielorodzinna - tutaj pasowałoby przy sporządzaniu nowego planu, poprawić te obszary poprzez ich powiększenie o obszary ze wciąż obowiązującego planu miejscowego oznaczone jako 73-78 MN),
- dlaczego popełniono błąd i w planie zamówień publicznych na rok 2020 wpisano na drogi nad jeziorem kwotę ponad 19 mln złotych! Gdy tymczasem pieniądze zabezpieczone w budżecie to 13 mln! Według mnie, mogło się to przyczynić do zawyżenia ofert złożonych przez wykonawców! (kto z nich będzie szukał kwot w budżecie, jeżeli ma dostępny gotowy dokument z szacunkowym kosztem i na nim będzie opierał własną wycenę).
- sprawozdanie z działalności (gdzie prezydent pojechał, z kim się spotkał, i o czym rozmawiał).

Ale niestety wiem, iż nic się nie dowiemy. A niektóre te tematy nigdy nie zostaną poruszone (że się da to zostawiam tylko link https://sedziszow-mlp.pl/pl/wydarzenia/ ... iasta.html).
Ostatnio zmieniony 26-02-2020 09:21 przez norweski_leśny, łącznie zmieniany 1 raz.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 25-02-2020 17:45

Ja już przestałem wierzyć, że u nas cokolwiek ruszy

Wszystko się powoli zaczyna walić a propaganda sukcesu pozostaje:

- na obwodnicę pieniędzy nie ma ale budujemy!
- po co zgłaszać się do programu 100 obwodnic jak będziemy mieli naszą za własne pieniądze!
- po co szukać dofinansowania na remont pomnika Bartosza jak mamy własne pieniądze stać nas!
- teren pod galerię w centrum wreszcie nadaje się do budowy co z tego że nie ma inwestora, jego strata!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 25-02-2020 19:35

Zniknie agrotkanina rozciągnięta między drewnianymi palikami wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej Tarnobrzega. Miała za zadanie chronić młode sadzonki rośli przed solą. Miasto ogłosiło postępowanie, w wyniku którego wyłoniony zostanie wykonawca usługi polegającej na demontażu konstrukcji.


http://leliwa.pl/tarnobrzeg-zdemontuja-oslony/

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 25-02-2020 20:51

Zastanawia mnie po co do demontażu ogłaszają przetarg skoro mogliby do tego celu zatrudnić bezrobotnych i dać im zarobić i na pewno taniej to wyjdzie niż ogłaszanie przetargu (o ile dojdzie do skutku) przyjedzie jakaś firma X z dwoma pracownikami wyposażonymi w łopaty, będą się z tym bujać z tydzień i zainkasują kilkadziesiąt tysięcy a paru bezrobotnych zdemontowało by te płachty z palikami w 2 max.3 dni.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 25-02-2020 21:09

Przetarg? RDM naprawdę nie ma kompetencji by parę kilometrów plandeki zdemontować? Trzeba koniecznie machinę przetargową uruchamiać? Przecież koszt tego to max 3000zl brutto. Roboty dla trzech-czterech osób na góra 3 dni.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Dawid_tbg
Posty: 614
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 25-02-2020 21:43

To przy okazji Panowie z RDMu mogą się zająć kablami od dwóch dni wiszącymi w miejsce sygnalizacji świetlnej na jednym z słupów przy skrzyżowaniu Sikorskiego - Zwierzyniecka - Wyspiańskiego, po ostatniej wietrznej nocy powstały te szkody.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 25-02-2020 22:12

Przetarg?
Nie musi być przetargu, postępowanie to jeszcze nie przetarg http://umtarnobrzeg.home.pl/zarzadzenia ... 14/126.pdf - rozdział VI, str 11. Media nie pytają o tryb, stąd niedomówienia pewnie. BTW to akurat starsza wersja, jeszcze przed zmianami, ale co do rozdz. VI zmiany niewielkie.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 05-03-2020 12:53

Bardzo prawdopodobne, że władze miasta "dołożą" brakującą kwotę do realizacji dróg nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Co za tym idzie bardzo prawdopodobne jest zamknięcie zbiornika dla turystów w tym roku skoro inwestycja miałaby się zakończyć w kwietniu 2021. Piszę dziś o tym zarówno Tygodnik Nadwiślański jak i Nad Wisłą 24.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-03-2020 19:40

Prezydent zapowiadał możliwe utrudnienia już dosyć dawno. Przemęczymy się jakoś.
Zamiast "turyści" bardziej bym powiedział "plażowicze". Mimo wszystko nie mamy tu za wielu prawdziwych turystów.

Wrzucam w ten temat jeszcze nadesłany wpis z fejsa, no bo gdzie?

O Serbinowie parę razy było w kontekście niezorganizowania, które skutkuje niską aktywnością przy budżetach miejskich.
Teraz głównie o zieleni osiedlowej:



Szczerze mówiąc, czasem się zastanawiam nad przycinkami drzew również na innych osiedlach, np. na Wyspiańskiego między blokami. Zastanawiam się z czego wynika ucięcie dorodnej wierzby płaczącej po której łaziłem w dzieciństwie praktycznie w połowie, z zostawieniem samego grubego pnia. Pewnie i tym razem odrośnie, jak po wcześniejszych harataniach, ale po co aż tak? Bo chyba nie na opał.

janektbg
Posty: 89
Rejestracja: 05-03-2020 12:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: janektbg » 05-03-2020 20:40

admin pisze:
05-03-2020 19:40
Prezydent zapowiadał możliwe utrudnienia już dosyć dawno. Przemęczymy się jakoś.
Zamiast "turyści" bardziej bym powiedział "plażowicze". Mimo wszystko nie mamy tu za wielu prawdziwych turystów.

Wrzucam w ten temat jeszcze nadesłany wpis z fejsa, no bo gdzie?

O Serbinowie parę razy było w kontekście niezorganizowania, które skutkuje niską aktywnością przy budżetach miejskich.
Teraz głównie o zieleni osiedlowej:



Szczerze mówiąc, czasem się zastanawiam nad przycinkami drzew również na innych osiedlach, np. na Wyspiańskiego między blokami. Zastanawiam się z czego wynika ucięcie dorodnej wierzby płaczącej po której łaziłem w dzieciństwie praktycznie w połowie, z zostawieniem samego grubego pnia. Pewnie i tym razem odrośnie, jak po wcześniejszych harataniach, ale po co aż tak? Bo chyba nie na opał.
Też nie rozumiem tej polityki. Ale ona jest w całej Polsce. Kiedyś wszędzie można było zobaczyć piękną, bujną roślinność. Dorodne drzewa dziko rosnące, pełno trawy i kwiatów. A teraz? Wycina się drzewa przy drogach, bo bezpieczeństwo. Wycina drzewa w mieście, bo bezpieczeństwo i potrzeba terenu. Niszczy zieleń, ponieważ potrzeba parkingu "a tam wam wybudujemy mały park że sztuczną trawą i bez dzikich kwiatów z których pszczoły mogłyby czerpać nektar". A jak już zostawiają gdzieś drzewa to przycinają je, tak że potem wygląda jak zwykły badyl z kilkoma listkami i gałązkami u szczytu. Szkoda, wielka szkoda

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 06-03-2020 09:33

„Prawdopodobne jest zamknięcie zbiornika dla turystów w tym roku…”.

Mam nadzieję, że redakcja Tygodnika Nadwiślańskiego specjalnie nie straszy plażowiczów, którzy choćby za sam parking nad Jeziorem Tarnobrzeskim ubogacają skarbonkę naszego miasta.
Myślę, że do tego nie dojdzie, aby w lecie nie można było przyjechać i odpocząć nad naszym dużym zbiornikiem wodnym.

Nie dadzą rady przebudować ulicy Plażowej i Żeglarskiej do czerwca?
Mamy taką ciepłą zimę…wiosna pewnie też będzie sprzyjać inwestycjom…

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 06-03-2020 12:45

Ja nie mam słów jak można w ogóle wpaść na tak absurdalny pomysł. Jezioro ma długość 12 km dokoła,z czego plaża jakieś 5 km, coś około. Teren budowy to odcinek 1km koło Mariny. Do tego miejsca prowadzą 3 drogi,ta główna jednokierunkowa i wyjazdowa przez Miechocin i ulicę Siarkową oraz jest ścieżka polno/ rowerowa za Mariną (ale nieistotne). Chcąc ograniczyć ruch turystów należy zamknąć lewą część plaży oraz otworzyć na ruch 2 kierunkowy wszystkie trzy drogi dojazdowe do Mariny. Z prawej strony jeziora należy wprowadzić ruch 2 kierunkowy lub inny sposób ruchu aż do wyjazdu na Wisłostradę (tym pod schroniskiem w Machowie).
Nic nie trzeba zamykać ,jedynie przestawienie znaków i zmiana organizacji.Każdy normalny samorząd jest w stanie takie coś przeprowadzić. Czy Tarnobrzeg stanie na wysokości zadania , czy może pogrążą się w degradacji finansów na kolejne lata,niszcząc turystykę z błachego powodu? O tym się przekonamy za 2 miesiące.
I jeszcze apropos ulic, czy przypadkiem nie zamierzają wykostkować ulicy żeglarskiej i plażowej topiąc kolejne miliony? Bo ja NIE WIDZĘ potrzeby wymiany tamtego asfaltu. Natomiast jest wielka potrzeba POSZERZENIA go na boki,bo droga obecnie jest bardzo wąska. Tak dla poszerzania ,NIE dla dewastacji istniejącej drogi, bo na to nie ma pieniędzy. Ulica Plażowa, czyli na prawo od wjazdu, to można spokojnie zostawić na jesień, jeśli chcą poszerzać. Nie w sezonie, bo przecież i tak nie będą budować jednocześnie obu części plaży, więc dlaczego pomysł z wyłączaniem całego jeziora z ruchu turystycznego? Pomysły na zamknięcie jeziora w sezonie mógł wymyślić tylko jakiś skończony kretyn.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 06-03-2020 15:53

@andriu81 - jezdnia ma być asfaltowa, chodnik z kostki (2 metry) i ścieżka rowerowa asfaltowa (2 metry) oraz metrowy pas zieleni pomiędzy jezdnią a ścieżką/chodnikiem. Droga od wjazdu w lewo (Żeglarska) ma być przebudowana do skrzyżowania z Siarkową jako jednokierunkowa i ma mieć szerokość 2,75m. Droga w prawo od wjazdu (Plażowa) ma mieć szerokość 5,5m (dwukierunkowa ??) Do tego dochodzi oświetlenie, odwodnienie, kanały technologiczne, wysepki autobusowe, ciągi technologiczne.

Oczywiście też liczę na to, że w trakcie sezonu "rozkopana" będzie tylko jedna z tych ulic.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-03-2020 17:01

Zrobią się piękne bulwary, czy też promenada. Jestem za, przemęczymy się jeden sezon, jak robić do porządnie i elegancko.

ODPOWIEDZ