Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 06-03-2020 17:50

Dzięki za przybliżenie źródeł, nie zaglądałem w projekt. Ale już jestem w szoku. 2,75m jezdnia a 2m chodnik? Gdzie,w którym mieście, w którym kraju budują jezdnie dla ruchu masowego, w dodatku turystycznego takiej szerokości? To jest tragedia!
Wygląda na ten sam absurdalny scenariusz co z innymi drogami w tym mieście. 2 metry chodnika z kostki, po co? Przecież to jest jezioro, tam ludzie chodzą WSZĘDZIE i nie potrzebują żadnego chodnika, można najwyżej dać taki metrowy symboliczny, rowery 1m i tak samo. Mam nadzieję że to nie jest w projekcie,te wspomniane wymiary i że tak to nie będzie wyglądało.
Należy zaznaczyć że na terenach zielonych nad Wisła gdzie nie ma praktycznie ruchu ,tam jezdnia/chodnik ma szerokość jakieś 6 metrów i zrobiona z kostki. Więc jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiego scenariusza, zresztą to by oznaczało że zerwaliby istniejącyc asfalt po to aby dać jeszcze węższy.
Wąskie drogi to zła wizytówka dla miasta, bo turyści mają większe wymagania i nawet jak jezioro będzie ładniejsze,to nie umilkną opinię ,że jest problem z dojazdem,że złe drogi,że lepiej omijać to miejsce, bo niebezpiecznie. A tyle się mówi o bezpieczeństwie,o wypadkach

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: DonBeck » 06-03-2020 18:38

Widać że kolega nie posiada auta i nie zna problemów kierowców jak i głupoty pieszych.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 06-03-2020 18:45

andriu81 pisze:
06-03-2020 17:50
Dzięki za przybliżenie źródeł, nie zaglądałem w projekt. Ale już jestem w szoku. 2,75m jezdnia a 2m chodnik? Gdzie,w którym mieście, w którym kraju budują jezdnie dla ruchu masowego, w dodatku turystycznego takiej szerokości? To jest tragedia!
Wygląda na ten sam absurdalny scenariusz co z innymi drogami w tym mieście. 2 metry chodnika z kostki, po co? Przecież to jest jezioro, tam ludzie chodzą WSZĘDZIE i nie potrzebują żadnego chodnika, można najwyżej dać taki metrowy symboliczny, rowery 1m i tak samo. Mam nadzieję że to nie jest w projekcie,te wspomniane wymiary i że tak to nie będzie wyglądało.
Takie wymiary są w projekcie. Po pierwsze ścieżka o szerokości 2 metrów to obowiązek bo tutaj mamy do czynienia z ruchem dwukierunkowym jednośladów. Szerokość jezdni jednokierunkowej 2,75m też wydaj się OK. Tam ruch ma się odbywać do 30km/h a docelowo pewnie jak w strefie ruchu 20km/h więc nie widzę tutaj żadnego kłopotu a wręcz widzę zaletę tego rozwiązania. Co do chodnika można się zastanawiać czy 2 metry to dużo czy nie. Dla mnie osobiście nie ma w tym nic złego.
andriu81 pisze:
06-03-2020 17:50
Wąskie drogi to zła wizytówka dla miasta, bo turyści mają większe wymagania i nawet jak jezioro będzie ładniejsze,to nie umilkną opinię ,że jest problem z dojazdem,że złe drogi,że lepiej omijać to miejsce, bo niebezpiecznie. A tyle się mówi o bezpieczeństwie,o wypadkach
Obecne drogi nad jeziorem pewnie mają około 3 metrów i korzystali z tej szerokości kierowcy, rowerzyści i plażowicze tak, że po remoncie nie będzie nikt narzekał. Baaaa wszyscy wiedzący jak to wyglądało będą zachwyceni po zakończeniu prac.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 06-03-2020 20:11

Ale już jestem w szoku. 2,75m jezdnia a 2m chodnik?
Podobnie jak Dzanek uważam, że takie parametry są dobre. 2,75 m na jezdnię to wcale nie jest dużo, weź pod uwagę szerokość auta, ale z lusterkami, standardowy compact ma 2 metry, więc masz trochę luzu z prawej i lewej strony. Sam mam chodniki po 1,5 m i trzeba uważać w jakiś sposób, żeby się nie zderzyć z osobą idącą z naprzeciwka. Do tego dodać jakieś torby/bagaże w dłoniach, w końcu to ma być na wakacje, więc 2 metry pasuje jak ulał.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-03-2020 20:52

Nawet obecnie widać, że wzdłuż drogi zwykle nie chodzą samotne osoby, ale zwykle grupy kilku osób, rodziny z dziećmi, zresztą często z jakimś sprzętem. A jeszcze mają się wymijać. Na pewno nie za szeroko.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 06-03-2020 22:32

Widać że niektórzy są z platformy,mają takie specyficzne poglądy . Chodnik 2m z kostki za miliony w miejscu gdzie ludzie chodzą po plaży, zerwanie dobrego asfaltu po to aby dać węższy, żeby te auta się tam potłukły niechcący, ciekaw jestem ile było stłuczek w sezonie, a tego policja nie podaje publicznie ,dopóki dziennikarze nie zapytają .
@DonBeck, Dzięki Bogu nie mam auta i nie muszę jeździć po tych wąziutkich uliczkach w mieście, mam zbyt słabe nerwy,żeby mijać inne auta o kilka centymetrów od siebie. Ja liczę na pana prezydenta że jako rozsądny człowiek nie przyklepie takiego absurdu i zostawią tą drogę w świętym spokoju,jedynie dorobią ścieżkę pieszorowerową . Taki stan panuje od 11 lat w tym miejscu i nikt się o to nie czepia,jedynie problem jest z pieszymi że włażą pod auta,więc im się należy ten symboliczny chodnik,tym którzy z jakichś powodów nie chcą iść plażą, a to są wyjątki. Prezydent podobno liczy każdą złotówkę,więc chyba nie wywali tak po prostu kasy na byle co.
I kolejne pytanie ,co z utwardzeniem ścieżki rowerowej za Mariną, czyli tej co jest aktualnie pokryta żwirkiem ,zaczyna się po lewej stronie płotu od Mariny? To jest ewidentnie do zrobienia,gdyż tylko ta trasa zapewnia szybki dojazd rowerem nad jezioro. Na to powinny pójść pieniądze.
Co z drogą wyjazdową dla aut od mariny w kierunku miasta? Czy będzie asfalt? Ta droga jest jednokierunkowa, więc znów pytanie czy dla rowerów zostanie zrobiona ścieżka rowerowa za Mariną? znów cicho sza... Może o tym pogadajmy ?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 07-03-2020 08:39

Prezydent podobno liczy każdą złotówkę,więc chyba nie wywali tak po prostu kasy na byle co
To będzie robione z kasy UE, projekt został wykonany w oparciu o kryteria dostępu/merytoryczne i nie bardzo jest nad czym dyskutować, bo nie można przy pewnych obostrzeniach zrobić co tylko się ze chce i wprowadzać zasadniczych zmian do projektu a w szczególności, kiedy umowa na dofinansowanie jest podpisana. To tak nie działa. Dobrze, że będzie to robione w takim zakresie, jak widziałem w projekcie budowlanym.
Na to powinny pójść pieniądze
Mogłyby, ale sam nie wiem, ile by to kosztowało i pytanie, czy na tym etapie byłoby nas na to stać i czy mogłoby to wejść w zakres rzeczowy projektu.
Może o tym pogadajmy
Póki co, to tylko ze środków własnych.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 07-03-2020 15:17

Specjalistą nie jestem ani pracownikiem urzędu ale parę kwestii może rozjaśnię. To w punktach aby było czytelniej:
1. Nie ma możliwości pozostawić tego asfaltu, który jest tam obecnie bowiem pod nim znajdują się płyty drogowe. Co powoduje, iż powstają pęknięcia na łączeniu płyt. Jednocześnie nie wiem czy problem ten dotyczy całości obu dróg, czy tylko ich części ale na pewno płyty te są pod spodem.
2. Dla osoby, która twierdzi iż asfalt może tam zostać a zrobić tylko ścieżkę. Proszę się tam wybrać po odpadach albo w ich trakcie i zobaczyć jak wygląda droga Żeglarska (nazwa dobrze pasuje bo można ją w niektórych fragmentach pokonać kajakiem).
3. NIE PRAWDĄ jest, iż któraś z dróg ma mieć 2,75 m. Zarówno jedna jak i druga ma mieć 2x2,75 z założeniem, iż jeden pas ruchu będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla służb (policja, straż, pogotowie, wopr oraz zapewne autobusy mks plus inne służby obsługujące jezioro). Na pewno taki pas przewidziano w Żeglarskiej, czy w Plażowej? Nie wiem, bo nie opisano tego w projekcie. Na pewno Żeglarska będzie jednokierunkowa, więc możliwe że Plażowa dwukierunkowa. Zatem obie drogi Żeglarka jak i Plażowa będą miały 5,5 metra. Następnie 1 metr zieleni, a po nim 2 metry ścieżki oraz 2 metry chodnika (rozdzielone tylko krawężnikiem).
4. Koszt wynika z tego, iż to nie jest tylko budowa samej drogi oraz ciągów pieszo-rowerowych. Jest to konieczność budowy całego systemu kanalizacji deszczowej razem ze zbiornikiem odparowującym oraz pełnym oświetleniem i kanałami teletechnicznymi. Żeglarska to 64 słupy oświetleniowe, Plażowa 90 słupów.
5. Żeglarska na sporym fragmencie będzie szła po nowym przebiegu co ponownie zwiększa koszt.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 07-03-2020 17:21

norweski_leśny pisze:
07-03-2020 15:17
3. NIE PRAWDĄ jest, iż któraś z dróg ma mieć 2,75 m. Zarówno jedna jak i druga ma mieć 2x2,75 z założeniem, iż jeden pas ruchu będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla służb (policja, straż, pogotowie, wopr oraz zapewne autobusy mks plus inne służby obsługujące jezioro). Na pewno taki pas przewidziano w Żeglarskiej, czy w Plażowej? Nie wiem, bo nie opisano tego w projekcie. Na pewno Żeglarska będzie jednokierunkowa, więc możliwe że Plażowa dwukierunkowa. Zatem obie drogi Żeglarka jak i Plażowa będą miały 5,5 metra. Następnie 1 metr zieleni, a po nim 2 metry ścieżki oraz 2 metry chodnika (rozdzielone tylko krawężnikiem).
Masz rację. Nie doczytałem, że w projekcie Żeglarskiej pojawia się jezdnia 2 razy po 2,75m zaś na Plażowej od razu jest szerokość 5,5m. Sorry za wprowadzenie w błąd.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 07-03-2020 20:30

Na pewno taki pas przewidziano w Żeglarskiej, czy w Plażowej?
Czytając literalnie to tak https://mapadotacji.gov.pl/projekty/851809/ Ciekawe rozwiązanie, bo za Mariną będzie projektowana droga.

Zerknąłem na Plażową, może przeoczyłem, ale nie znalazłem informacji, ile m ma mieć jeden pas, bo z przekroju oś jezdni nie wychodzi idealnie po środku - tak ma być czy się mylę?

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 08-03-2020 13:27

Dzanek pisze:
06-03-2020 15:53
@andriu81 - jezdnia ma być asfaltowa, chodnik z kostki (2 metry) i ścieżka rowerowa asfaltowa (2 metry) oraz metrowy pas zieleni pomiędzy jezdnią a ścieżką/chodnikiem. Droga od wjazdu w lewo (Żeglarska) ma być przebudowana do skrzyżowania z Siarkową jako jednokierunkowa i ma mieć szerokość 2,75m. Droga w prawo od wjazdu (Plażowa) ma mieć szerokość 5,5m (dwukierunkowa ??) Do tego dochodzi oświetlenie, odwodnienie, kanały technologiczne, wysepki autobusowe, ciągi technologiczne.

Oczywiście też liczę na to, że w trakcie sezonu "rozkopana" będzie tylko jedna z tych ulic.
Wysepki autobusowe na tej drodze wzdłuż jeziora? To jakiś żart czy pomyłka?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-03-2020 14:06

Obejrzałem sobie dzisiaj te okolice. Ten szeroki ściągnięty pas ziemi w stronę Wisłostrady to będzie parking?
Tymczasem mamy fundamenty trzech budynków.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 08-03-2020 15:59

Wysepki autobusowe na tej drodze wzdłuż jeziora? To jakiś żart czy pomyłka?
Pewnie pomyłka. W projekcie są zatoki autobusowe przy Żeglarskiej, nie ma wysepek. Przy Plażowej na projekcie zagosp. nie widzę ani zatok ani wysepek, budowlany też o tym milczy.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 08-03-2020 19:51

Wysepka to nie to samo co zatoka w temacie autobusów ? Pewnie nie :)

Z projektu budowlanego ulicy Żeglarskiej:
W projektowanym pasie drogowym zostaną zlokalizowane następujące obiekty dodatkowe niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania drogi:

1. Kanalizacja deszczowa odwadniająca nawierzchnie i korpus drogowy
2. Przepompownia ścieków deszczowych i roztopowych z kanałem
tłocznym, osadnik zanieczyszczeń mineralnych i separator
zanieczyszczeń ropopochodnych.
3. Kanał technologiczny na całej długości drogi z obustronnymi wypustami
do granicy pasa drogowego
4. Pobocza gruntowe (trawniki) do granicy pasa drogowego
5. Zatoki autobusowe
6. Zjazdy z drogi publicznej
7. Wydzielony teren na przepompownię ścieków, osadnik i separator
8. Plac manewrowy
9. Zbiornik odparowujący

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-03-2020 17:11

Prezydent o najbliższym sezonie nad Jeziorem Tarnobrzeskim:



zadanie jest trudne
czas pracy udało się skrócić do kwietnia 2021
teren ma być przekazany wykonawcy
nie będzie można wypoczywać, przejeżdżać, przechodzić itd. na terenie placu budowy
to będzie duży problem
będę rozmawiał z policją, strażą
musimy znaleźć alternatywę
10 lat nie działo się nic
dzisiaj musimy to zrobić
jeden rok trzeba przecierpieć
wyleją się wiadra pomyj na moją głowę
mało kto rozumie, że życie i zdrowie ludzkie jest bezcenne
czy będzie udostępniona część plaży? po to są spotkania i rozmowy

Dawid_tbg
Posty: 614
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 09-03-2020 19:11

Nie będę już wylewał wiadra pomyj na głowę p. Prezydenta, bo bardziej osiwieć nie może. Ale tylko zapytam, czy ten przetarg był planowany wczoraj ?! Jeśli już rozkładamy na dwa lata to np. sezon 2020 robimy drogi i infrastrukturę na prawo od zjazdu koło palm, sezon 2021 analogicznie to samo na lewo od zjazdu. Pół główniej plaży mamy wtedy ciągle dostępnej, nie wiem kto zapoczątkował ta klątwę prezydencką w Tarnobrzegu, ale do włodarzy miasta mamy zawsze pecha ...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-03-2020 19:34

A nie ma w tym względzie ograniczeń ze strony postępowania, czy finansowania? To nie była tylko nasza inicjatywa, ale kilku sąsiednich powiatów.
Mimo spodziewanych utrudnień bardzo się cieszę, że coś ruszyło w temacie, że udało się na to zadanie pozyskać konkretne środki zewnętrzne, a jeden rok jakoś wytrzymamy.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: ja_30 » 10-03-2020 10:45

Nowa sieciowa siłownia pojawi się w Tbg
https://retailnet.pl/2020/03/10/26529-x ... 0-silowni/

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 10-03-2020 12:39

Czyli już wiemy, że Jezioro Tarnobrzeskie będzie zamknięte…

A czy wiemy:
-ile do budżetu miasta przyszło pieniędzy na terenie tegoż akwenu z tytułu: parkingów, wypożyczania łodzi, rowerków, kajaków, desek surfingowych, podatków od mini restauracji, barów, Mariny, tyrolki, blob jump, łowisk?
-jaka to będzie strata finansowa dla miasta? (ile złotówek)
-dlaczego ponad rok (do kwietnia 2021 roku) mają budować 1 kilometr drogi o szerokości 5,5m? („teren budowy to odcinek 1km koło Mariny”)

Mamy przecież już od 11 lat „ulicę” nad jeziorem, którą poruszają się kierowcy aut, rowerzyści i piesi.

Dlaczego jak zimy w tym roku nie było to budowlańcy nie zaczęli tych prac?
Dlaczego Bożek chce znów budżet tarnobrzeski uszczuplić naszego mini „turystycznego” miasta i jego wpływu z tegoż tytułu?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: DonBeck » 10-03-2020 17:52

Ty myślisz że budowlańcy to całą zimę siedzą na tyłku żeby tylko zacząć robotę od wiosny? Mają inne zlecenia i inne prace, bądź poważny.
A z panem prezydentem to widzę już prawie jesteście na Ty...

ODPOWIEDZ