Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-06-2020 17:05

Nadwiślańska alternatywa dla plaży nad Jeziorem:


Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 08-06-2020 17:34

Fajna inicjatywa :)

marektbg40
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2019 16:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marektbg40 » 12-06-2020 08:38

Wczoraj przejeżdżałem remontowana ul. Mickiewicza. Też co to projektował był chyba pijany! Przy ostatniej posesji przed zakrętem na Rzeszów chodnik przesunięty jest o ok metr od ogrodzenia i prawdopodobnie będzie tam trawnik!!!!! Przecież chodnik mógł być w tym samym miejscu, poza tym teraz zajmuje połowę jezdni, a tam nie ma gdzie przesunąć drogi bo skarga na zakręcie. Czy ktoś tam wogóle myśli??? Może jakiś urzędnik się tym zainteresuje?? Chodnikiem teraz będzie się jeździć autem? Bo jest szerszy od jezdni !!!??

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 12-06-2020 14:03

Zobaczymy jak to będzie w zimie. Tam zawsze było ślisko bo to droga ostatniej kolejności odśnieżania. Ten kto jeździ tą drogą do pracy to wie.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 13-06-2020 22:22

kolejna droga w mieście robiona dokładnie w ten sam deseń. Mickiewicza w Miechocinie od teraz będzie wyglądać jak droga lokalna, czy nawet wewnętrzna. Na to wskazuje jej szerokość. Do Rzeszowa to właściwie tylko auta osobowe tędy pojadą, ciężarówki zapewne objazdem przez Wisłostradę, chyba że ktoś lubi ekstremalną jazdę na styk, to ok. . Będzie śmiesznie, dla tych co jeżdżą kiepsko. A ja liczę że podczas odbioru sprawa trafi do telewizj ogólnopolskiej ,że ktoś to zgłosi do kontroli. A może lepiej już teraz zgłosić, póki jeszcze budują. Dziwna sprawa

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 14-06-2020 09:09

Dokładnie tak powinno być. Droga Krajowa 9 to nie żadne objazd, nie skręca w Jadachach, tylko prowadzi na Nagnajów. A to niech zostanie skrót i komunikacja dla lokalnych na Ocice, Chmielów i Jadachy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 14-06-2020 09:35

admin pisze:
14-06-2020 09:09
A to niech zostanie skrót i komunikacja dla lokalnych na Ocice, Chmielów i Jadachy.
Moim zdaniem to krótkowzroczność i opacznie pojęta oszczędność. Wyobraź sobie zamknięcie Wisłostrady z powodu wypadku albo nie daj Boże jakiegoś wyścigu czy biegu. O pracach drogowych też trzeba pamiętać. Trasa na Jadachy będzie objazdem, no chyba że widzisz inną opcję.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 14-06-2020 09:49

Szerokość wystarczająca na objazd, tak jak do tej pory. Droga nie została zwężona, tylko poszerzono gdzie się da chodniki. Można było kosztem chodnika poszerzyć fragment Mickiewicza, ale to już nie byłoby tak rekreacyjne dojście do Jeziora z szerokimi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. A druga sprawa, co od zakrętu? Orląt Lwowskich też miałaby być poszerzona?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 14-06-2020 12:05

admin pisze:
14-06-2020 09:49
Orląt Lwowskich też miałaby być poszerzona?
Nie mam na myśli poszerzania. Tylko aby nie pogarszać tego co jest. Domyślam się tylko, że to było wymuszone dofinansowaniem. Chciałbym też przypomnieć o ruchu dużych pojazdów z zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy tej ulicy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 14-06-2020 23:36

Jakto nie została zwężona? Proszę o liczby ile było a ile jest teraz ,można to sprawdzić na mapach.
Przecież wiele razy jeździłem na Miechocin rowerem i widziałem jak wąski był chodnik i sięgał do aż do ogrodzeń domów. Skoro chodnik jest szerszy, znaczy że droga się zwężyła, jest to samo co z Wyszyńskiego, ale tym razem chodzi o drogę na Rzeszów, a to już nie są przelewki. Byćmoże rządzącym zależy w ogóle na ograniczeniu wjazdu ciężarówek, do miasta, co się oczywiście odbije na miejskiej gospodarce(transport, dostawa towarów, komunikacja) i nie ma innej opcji.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: calineczka » 15-06-2020 11:55

Witam wszystkich, kilka lat czytałam forum, czas dołączyć do dyskusji... :D
W temacie ul.Mickiewicza - od lat mieszkam poza miastem i tą trasą jeżdżę minimum 2 razy dziennie - ulica w tej chwili będzie mocno zwężona, to po pierwsze, po drugie dzięki temu zwężeniu łuk, jadąc od świateł tuż przed sklepem spożywczym, jest jeszcze mniejszy i przez to będzie dużo ciaśniej. Ogólnie jestem zła na projektantów - ja rozumiem, że chodniki do jeziora itp., ale aż tak? Ktoś już wspomniał, że teraz będzie jazda na lusterka, a faktycznie nie daj panie jakiegoś wypadku na Wisłostradzie, będzie nieciekawie. Admin pisze, że to droga dla lokalsów (Jadachy, Chmielów, Ocice) - super, ale regularnie jeżdżą nią autobusy, również te dalekobieżne, auta oczyszczania miasta i inne ciężarowe, które muszą tamtędy jeździć.
Kolejna sprawa to stan nawierzchni ulicy Orląt Lwowskich - zwłaszcza od świateł w Ocicach do łączenia z drogą "nowodębską" - o ile tak mogę ją określić (miejsce, gdzie kończy się administracyjnie Tbg) - DRAMAT - zwłaszcza pas w kierunku Rzeszowa.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 15-06-2020 15:19

Otwarto oferty na:
Zakres I - Pielęgnacja roślin okrywowych w korze na terenach rekreacyjnych nad Wisłą
Kwota jaka może przeznaczyć miasto brutto 294 735,67 PLN, najniższa oferta 245 916,00 PLN
Zakres II - Pielęgnacja roślin okrywowych wzdłuż ulic Sikorskiego i Wisłostrada
Kwota jaka może przeznaczyć miasto brutto 158 729,76 PLN, najniższa oferta 145 756.80 PLN.
Czyli oszczędności na ofertach ponad 60 tys

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 15-06-2020 16:28

Jednym słowem, radni chcą do reszty uprzykszyć życie kierowcom tym od dużych aut. Chcą ich wykończyć psychicznie, bo taka mijanka na kilka centymetrów dzień w dzień powoduje ciągły stres. wiadomo że zniechęci ciężarówki, ale co w zamian? Miasto jest już i tak jedno z najgorszych pod względem komunikacyjnym w Polsce, dojazd utrudniony tak od południa jak i zachodniej strony, bo wszystko idzie przez Wisłostradę ,a sama Wisłostrada przecież również jest zawężona poprzez pas zieleni w jej środku i tak był od zawsze, nie wyglada tak jak powinna wygladać(jako wzór idealnej drogi dajmy krajową 9-tkę) .Podejrzewam że gdyby ta biegła w granicach Tarnobrzega, to i 9-tkę radni by zwężyli jakimś chodnikiem czy w inny sposób,tak jak to zrobiono z drogą na Sandomierz dawno temu. W ogóle ,gdzie w kraju ogranicza się ruch stawiając wąskie drogi? Nie słyszałem. Stawia się fotoradary, znaki, ustawia się patrole policji, stawia się progi. Tak się robi wszędzie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-06-2020 17:22

Witaj Calineczko.
Opieram się na tym co pisał Norweski_leśny na forum skyscrapercity, że sama jeznia ani się nie zwęża, ani nie poszerza. Jeżdżę tędy regularnie, ale raczej kawałkiem od miasta do kościoła i nie przyglądałem się co jest dalej. Tymczasem jest wrażenie znacznego zwężenia, bo krawędzie są wycięte, a po bokach stoją słupki ostrzegawcze, krawężniki też mogą być wyższe.

@Dawid_tbg
Rzeczywiście są wyraźne oszczędności na ofertach, ale jak podawano koszty nowych nasadzeń, to pewnie nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że to nie koniec wydatków. Mimo wszystko to jest prawie 400.000 zł. Dochodzi temat też poruszany przez Norweskiego_leśnego, że zanim zajmiemy się pielęgnacją zieleni na terenach nad Wisłą, to przydałoby się wymóc to, czego nie udało się zrobić wykonawcy.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 15-06-2020 17:28

Odnośnie pielęgnacji zieleni, to nie mogę pojąć jednego. Każda inwestycja jest objęta jakąś gwarancją. Również nasadzenia zieleni powinny mieć w umowie inwestycyjnej zapisaną pielęgnację przynajmniej na 3 lata. Dla mnie nie jest to oszczędność, bo ktoś nie potrafił tak skonstruować umów, aby to wykonawca był zobowiązany do przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych. Miasto teraz rozpisuje przetargi i znów wydaje kasę, to nie jest oszczędność.

Jazzsetr
Posty: 2
Rejestracja: 27-06-2004 14:16

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Jazzsetr » 15-06-2020 17:56

Na remontowany odcinek ul. Mickiewicza już od dawna obowiązuje zakaz tonażowy, także żadne samochody ciężarowe poza służbami i tak nie mogły tamtędy jeździć. Nawet opisany wyżej przedsiębiorca, aby dojechać do miasta samochodami z produkowaną kostką musiał jechać przez Chmielów i Wisłostradę.
Co do zwężenia to moim zdaniem chyba jest, ale to tylko takie stwierdzenie "na oko". Zresztą jest to dość powszechne, zwężenia powodują zmniejszenie prędkości i zwiększenie czujności kierujących co według skandynawskiej strategii Vision Zero ma powodować mniejszą liczbę wypadków drogowych. Jedno zwężenie już mamy za sobą - przebudowa ul. Sikorskiego - początkowo mnie denerwowało ale już przywykłem i chyba rzeczywiście jeżdżę tam wolniej.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 15-06-2020 21:59

Nie jesteśmy w Skandynawii ,tylko w Polsce i chciałbym żeby przykłady były brane od sąsiadów w Polsce oraz Europie. Jeśli ktokolwiek planuje budować miasto na model norweski, to chyba postradał zmysły. Jeśli mam brać przykłady to wolę zobaczyć co jest w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, czy widzieliście tam wąskie drogi? Otóż to, pewna grupa przywyknie ,zaciśnie zęby i pozwoli sobie wmówić przez władzę że tak jest pięknie. Ci bardziej świadomi nie pozwolą i się będą buntować. Gdyby tych drugich było więcej, to w mieście nie byłoby tylu absurdów co obecnie, tylko mielibyśmy drugą Stalową Wolę, bylibyśmy wolnym,normalnym, rozwiniętym miastem.

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Aniol_z_agh » 16-06-2020 09:30

Czytam ciekawy wątek o Mickiewicza i zastanawiam sie nad wpisami niektorych skad Wy bierzecie te informacje " ze radni chca uprzykrzyc zycie kierowcom " . To zadam pytanie . Ktory radny zaprojektowal droge i ustalil taka szerokosc pasa ? pytam bo nie wiem , a jak sie dowiem to uscisne mu dlon ze ma taka sile przebicia zeby szerokosc drogi ustalic :)

Wszystko co sie buduje jest uwarunkowane przepisami technicznymi ! To nie jest tak jak sobie ktos mysli ze budujemy droge Mickiewicza to teraz bedzie 2 pasmowa autostrada bo jeden czy drugi internauta na Tbg.info ma takie zyczenie . Sa wytyczne ktore maja poprawic bezpieczenstwo i komfort zycia mieszkancow. Mickiewicza jest to droga na ktorej obowiazuje ograniczenie do 50 km na h . Poniewaz jestem od zawsze mieszkancem osiedla polozonego do ktorej ta ulica dochodzi znam ja i nie jedno na niej widzialem . Auta wymijajace pod gorke na wysokosci kosciola( sam musialem uciekac przed debilem na chodnik ) , obite barierki na dole na wysokosci zakretu . Jakby Policja zrobila statystyki tylko z ulicy Mickiewicza z ostatnich 20 lat byloby tego sporo . Moze to tez temat dla lokalnych mediow dlaczego w taki sposob ta droga jest tak budowana .

A tu link z przepisami. Budowanie drog to Inzynieria i Technika .

https://www.piib.org.pl/budownictwo-akt ... 2-11-19-20

A jesli chodzi o Orlat Lwowskich to na ostatniej sesji Radny Kamil Kalinka otwarcie powiedzial ze Orlat Lwowskich bedzie miala dofinansowanie. Wszystko teraz zalezy od miasta i obecnej wladzy. Ocice ktore sie rozbudowują czekaja na remont i sciezke rowerowa, ciag pieszy . Faktem jest ze od ulicy Ocickiej do granicy Tarnobrzeg/Gmina Nowa Deba ulica ma sporo ubytkow . Orlat Lwowskich ostatnie ukladanie nawierzchni asfaltowej miala bodajże w latach 2008 -2010 ( nie pamietam dokladnie ktory rok ) i wszystko wskazuje ze bylo to tylko do ulicy Ocickiej .

Pozdrawiam

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 16-06-2020 10:55

No tak, wtedy mogłeś uciec na chodnik. Teraz odbijesz się od krawężnika.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 16-06-2020 21:41

Sprawdziłem w dokumentacji projektowej jak to jest w końcu z tą Mickiewicza. I sprawa wygląda tak, iż faktycznie następuje zwężanie jezdni do przepisowych 6 metrów (są odcinki gdzie zwężanie wyniesie nawet ponad 1 metr) ale jednocześnie są również odcinki, gdzie droga będzie w nieznacznym stopniu poszerzana albo pozostanie bez zmian (miała niewiele poniżej, bądź równe 6 metrów). Zatem przepraszam za częściowe wprowadzanie w błąd. Droga na znacznej części zostanie zwężona.

Nie ma co patrzeć na obecna wysokość krawężników bowiem powierzchnia drogi nie miała na razie wykonywanych żadnych prac. Po ściągnięciu starych warstw i wylaniu nowego asfaltu krawężniki wyjdą takie jak na Wyszyńskiego. Czyli w razie potrzeby, będzie możliwe najechanie na nie.
Ostatnio zmieniony 16-06-2020 21:58 przez norweski_leśny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ