Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
marektbg40
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2019 16:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marektbg40 » 01-09-2020 16:41

Dzanek pisze:
01-09-2020 10:33
XYZ pisze:
01-09-2020 08:45
Można było też "pociągnąć" remont tej ulicy do skrzyżowania w Ocicach bo jak się wyjedzie za zakrętu to zaczyna się podskakiwanie samochodem na garbach.
Czemu tylko do skrzyżowania? Aż się prosi do samej granicy z Chmielowem.
Ktoś wie dokąd ten remont bedzie? Chyba nie zostawia najgorszego odcinka?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 01-09-2020 18:55

Zauważyłem przed chwilą, że od budynku szkoły muzycznej (a może językowej) odpada elewacja. Odleciało trochę płytek, a parę następnych trochę odstaje jakby miało niebawem odpaść. Coś to się szybko sypie...

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 01-09-2020 19:48

Ktoś już szuka fachowca na fb do usunięcia tego problemu,tylko dlaczego napisał że chodzi o bank? banki zazwyczaj wyłaniają firmy a nie ogłaszają się na fb!

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 01-09-2020 22:18

@norweski_leśny i dlatego NIE NALEŻAŁO się na te warunki zgadzać. Bo jak już grać to va-bank. Ale u nas nie ma odważnych, tylko co wcisną , to bierzemy, ale jakim kosztem? To nie jest droga lokalna, nigdy nie była. Lokalna byłaby wtedy ,GDYBY istniała obwodnica w kierunku Nagnajowa, a taka nigdy nie powstała. To że ktoś na mapie prezentuje drogę jako lokalną, nie licząc się absolutnie z realiami, świadczy tylko o tym że nie nadaje się na to stanowisko urzędnicze, albo się zwyczajnie nie zna. Takie osoby nie powinny uczestniczyć w projektowaniu dróg ani obiektów. Jest to co jest, każdy ocenił i żyć z tym trzeba. W innych miastach dobro ludzi jest ważniejsze niż wątpliwe interesy, zresztą przykładów mnóstwo chociażby w Stalowej Woli ,gdzie powstało mnóstwo rzeczy dla mieszkańców ,zgodnie z ich wolą i nadal powstaje.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 01-09-2020 22:39

marektbg40 pisze:
01-09-2020 16:41
Dzanek pisze:
01-09-2020 10:33
XYZ pisze:
01-09-2020 08:45
Można było też "pociągnąć" remont tej ulicy do skrzyżowania w Ocicach bo jak się wyjedzie za zakrętu to zaczyna się podskakiwanie samochodem na garbach.
Czemu tylko do skrzyżowania? Aż się prosi do samej granicy z Chmielowem.
Ktoś wie dokąd ten remont bedzie? Chyba nie zostawia najgorszego odcinka?
Wygląda na to . że lepiej by było gdyby Tarnobrzeg został dzielnicą Chmielowa ;)

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 03-09-2020 15:37

Pozwolę sobie wspomnieć spostrzeżenie kolegi z forum skyscrapercity, przy ul Wisłostrada tuż za zjazdem do strefy z kierunku Tarnobrzega, na geoportalu pojawił się zarys dość sporego budynku zgodnie z planem zagospodarowania, ten teren jest przeznaczony na usługi.
Obrazek

Ciekawostka z kolejnictwa do programu Kolej + zostało w naszym województwie zgłoszonych 10 projektów, z czego dwa wiążą się z naszym miastem:
4. Budowa dodatkowych przystanków kolejowych w zakresie linii nr 74 w miejscowościach Sobów Osiedle oraz Wielowieś.
6. Budowa dodatkowego przystanku w rejonie Tarnobrzega – Jezioro.

Myślę że drugi jak najbardziej trafiony, do tego będzie potrzebna ścieżka pieszo-rowerowa od nowego przystanku w zapewne okolicach Ocic, gdzie i tak do jeziora jest ponad 1,5 km.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 03-09-2020 16:05

Dawid, o programie kolejowym pisałem stronę wcześniej i liczyłem na dyskusję :) Liczę na nią nadal. Bardzo po macoszemu traktowana jest kolej w miejskiej społeczności. Brak współpracy z PKP jest aż nadto widoczny. Media też nawet nie informują dokąd można pociągiem dojechać z Tarnobrzega. Inna sprawa, że często się to zmienia.

Według zapowiedzi prezydenta (który tym razem, po miesiącach, jak nie już latach, odżegnywania się od podawania konkretów, z których byłby rozliczany), przetarg na budowę obwodnicy miał być ogłoszony za 3 dni. Od poniedziałku. O ile dobrze liczę, wychodzi mi na to, że to dzisiaj. Nie mogę się doczekać! A urząd chyba już zamknięty?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 03-09-2020 21:13

Rzeczywiście olekko, umknęło mi to w natłoku ostatniej jałowej dyskusji na temat braku lobbingu na rzecz naszego miasto z ramienia lokalnych "polityków".
Ale wracając do tematu kolei, chcąc odbudować zainteresowanie lokalnych pasażerów po pierwsze musimy nasz dworzec "przybliżyć" do miasta, obecnie jest na uboczu i dodatkowo nie pełni żadnej funkcji. Myślę że temat nie jest stracony, chyba nadąża się ostania szansę w sensie budowy drogi obwodowej która będzie przebiegać obok. Trzeba użyć wszelakich możliwych środków aby uruchomić centrum komunikacyjne tuż obok w połączeniu z dworcem PKP.
Obecnie jak dobrze kojarzę jest kilka par pociągów relacji Lublin - Rzeszów, oraz dalekobieżny na północ przez stolicę. Elektryfikacja linii Rzeszów - Ocice, powinna zwiększyć ich ilość, dodatków liczę też zmiana jednej ze "szprych" do planowanego CKP ale przebiegała przez nasze miasto.
Jak widać jest dużo do zrobienia, ale czy jest ktoś kto może rzeczywiście podjąć temat. Ja niestety nie widzę takiej osoby.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 03-09-2020 21:26

Rozbudowa Miejskiego Monitoringu

Obrazek

Kolejne dwa miejsca publiczne w Tarnobrzegu włączono do miejskiego monitoringu. Pod baczne oko kamery trafił skatepark nad Wisłą oraz park rodzinny w Miechocinie. Rozrasta się też samo Centrum Obsługi Monitoringu.

Zakończyły się prace remontowe w Centrum Obsługi Monitoringu w Tarnobrzegu. Dzięki porozumieniu z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu, w siedzibie której centrum się znajduje, na potrzeby COM zaadaptowano drugie pomieszczenie. – Wykonane prace remontowe pozwolą w przyszłości na zamontowanie nowych ekranów oraz poprawienie efektywności wykorzystania monitoringu miejskiego. Powiększenie pomieszczenia poprawi również komfort i higienę pracy osób prowadzących obserwację terenów publicznych Tarnobrzega – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Równocześnie z modernizacją pomieszczeń COM trwały prace przy montażu monitoringu w kolejnych punktach miasta. W ich efekcie do miejskiego monitoringu włączono rodzinny park rekreacji na osiedlu Miechocin, a także skatepark położony na terenach nadwiślańskich. Zakres robót, zarówno na ternie parku, jak i skateparku, obejmował m.in. dostawę i montaż szaf punktu kamerowego, dostawę i montaż kamer, zestawienie transmisji światłowodowej z punktu kamerowego do Centrum Monitoringu, budowę ziemnych linii teletechnicznych.

Wartość robót: 52 345,29 zł brutto (skatepark)
Wartość robót: 21 965,36 zł brutto (rodzinny park rekreacji)
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe TESKOM z Tarnobrzega

Info/fot: UM

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 03-09-2020 22:31

Odnośnie kamer,mam jakieś tam powiedzmy wtyki w tej sprawie, i okazuje się że ponad połowa kamer, zainstalowana w mieście nie działa bądź działa na oślep, jaka jest prawda? skoro od wczesnej wiosny gość który mieszka w pobliżu kamery nie widział żadnych ruchów a sama kamera jest brudna i zarośnięta prawie ze wszystkich stron-pijar się wkradł na nowe rozdanie?

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: gbur » 04-09-2020 09:18

O jakim monitoringu mowa? Przejeżdżam praktycznie codziennie obok zegarmistrza Ogorzałka dostawczakiem, pomimo dwóch kamer obejmujących tą uliczkę, notorycznie stoją samochody na zakazie postoju i mają w głębokim poważaniu monitoring i osoby obsługujące. Straży miejskiej nie widziałem ani razu, pomimo, że wielokrotnie musiałem czekać aż szanowny kierowca wróci z zakupów czy też z pełnym brzuszkiem z pobliskiego baru. Zwracałem się w tej sprawie do straży miejskiej, usłyszałem, że " w chwili obecnej wykonują inne obowiązki służbowe" a więc stój idioto i czekaj aż szanowny pan kierowca raczy odjechać i będziesz mógł jechać dalej. Przy okazji czy straż miejska nie uszczupla budżetu miasta? przecież to są pieniądze dla miasta pod samym nosem, nie mówiąc o dyscyplinowaniu cwaniaków tam parkujących.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 04-09-2020 15:16

I przetargu na obwodnicę nie ma. Minęło 4 dni...

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: nikto » 06-09-2020 11:56

https://nadwisla24.pl/2020/09/06/rozmaw ... ent-160764

Właśnie sprzedają zautomatyzowaną linię do produkcji dachówek .

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 06-09-2020 12:21

Yyy ciekawa konstelacja, samorząd i konopie oraz edukacja. Nie wiedziałem, że samorząd konopiami ma się zajmować ale niech :-D Tak mi wpadł od razu tekst Sidneya Polaka i Pezeta "otoczeni sprzętem, upaleni skrętem" :-) A tak na poważnie to zdaje się mamy chyba inne problemy, niż konopie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-09-2020 15:03

No wrzucałem wcześniej konopne spotkanie z Liroyem w wątku o władzach miasta.
Na trzech portalach widziałem już prawie jednozdaniowego newsa, bo nic więcej nie wiadomo :)

Pierwsze skojarzenie ze zdjęcia to drużyna krasnoludów z Hobbita ruszająca na wyprawę.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, krasnoludy to pozytywne postaci.



A co do samej uprawy konopi, to w roku 2018 pojawiał się w urzędzie w tej sprawie zawodowy lobbysta:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... 018_r..pdf

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 06-09-2020 19:44

Nasuwa mi się takie skojarzenie-,,albowiem władza na haju będzie''

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-09-2020 21:05

Widziałem, że tzw. "biały blok" na Dzikowie może przestać być biały, zależy jaki wybiorą kolor elewacji. Od strony południowej zaczęto ocieplanie około 10-12 cm styropianem grafitowym. W ten sposób robi nam się ściana czterowarstwowa, bo blok ma już izolację między warstwami cegieł. W sumie był dosyć ciepły. Wiem, bo parę ładnych lat tam mieszkałem.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 06-09-2020 21:10

Wiem z nauk typowo budowlanych zasłyszanych od fachowców, bo to nie moja profesja ,że tzw przykrywanie gó... robi jeszcze większe gów...czyli wata na okład z bandaża i będzie lepiej ,,widać''

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 07-09-2020 15:01

Przetargu nadal nie ma chociaż miał być. Natomiast w oczekiwaniu aż się pojawi będziemy mogli sobie zapalić i wyluzować...

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 07-09-2020 16:48

Byłem w weekend na spacerze na terenach rekreacyjnych nad Wisłą. Ogromy teren ale jakoś nie ma w nim życia. Wydaje się, że teren jest atrakcyjny jedynie dla emerytów. Ławeczki – chodniki, zieleń ( czas by trochę oplewić). Dla małych dzieci nie ma żadnych atrakcji. Po za istniejącym od dawna miasteczkiem ruchu drogowego. Aż się prosi ożywić to miejsce fajnym placem zabaw. Druga sprawa to organizacja ruchu na tym terenie. Wprowadzone ograniczenie 30 km/h nie do końca rozwiązuje sprawę. Widzę, że młodzi kierowcy jak i przyjezdni robią sobie wycieczki objazdowe podjeżdżając do bramy ROD Nadole i zawracając. Wydaje się zasadnym aby na tym terenie wprowadzona była strefa zamieszkania aby pieszy miał pierwszeństwo. W obecnym stanie nie można spokojnie iść z rodzina drogą . Trzeba cały czas kontrolować czy ktoś nie nadjeżdża. Trzecia sprawa to wypełnienie dylatacji na skateparku. Nie wiem czym to jest zrobione ale na pewno nie jest to szczelne , a zima tuż tuż.

ODPOWIEDZ