Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 09-12-2020 10:57

Mamy ogłoszoną listę zadań z dofinansowaniem w ramach środków Funduszy Inwestycji Lokalnych. Jako ktoś ciekawy co dla Nas to można sprawdzić pod linkiem znajdującym się na samym dole https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/o ... dkarpacia/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 09-12-2020 11:21

Wow! Nie spodziewałem się.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 09-12-2020 11:47

Nazwałbym to progresywna hibernacja.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 09-12-2020 13:29

Od razu mówię, że nie wiem jakie były kryteria - ale widzę tylko, że żadne miasto na prawach powiatu nie dostało ani grosza. Może po prostu nie mogło dostać?

EDIT: sprawdziłem 2 inne województwa - świętokrzyskie i mazowieckie. W tym drugim pieniądze dostało jednak miasto na prawach powiatu - Radom - na wiadukt związany z lotniskiem :D

EDIT2: sprawdziłem lubelskie - tam pieniądze dostały Chełm i Zamość. Muszę mówić, z poparcia jakiej partii są prezydenci w tych miastach?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 09-12-2020 14:49

Ależ Rzeszów dostał przecież ogromną sumę pieniędzy w postaci szpitali itd.
U nas będzie realizowana adaptacja budynku. Dokładnie projekt: „Rozbudowa i przebudowa budynku wymiennikowni ciepła wraz ze zmianą sposobu użytkowania na świadczenie usług zdrowotnych w zakresie psychiatrii, lokalizacja: dz. ew. nr 1869/6, obręb 12, Tarnobrzeg – Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dorosłych wraz z Poradnią Psychiatryczną oraz modernizacja i budowa rezerwowego źródła wody”.
Przy czym większość ze wskazanej tam sumy pójdzie na budynek w Nowej Dębie (termomodernizację).
Stalowa bezpośrednio 15 mln na hospicjum + kolejne miliony na szpital (już jako nie miasto ale powiat).

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 09-12-2020 15:47

Trudno też powiedzieć, żeby tarnobrzeski szpital był zaniedbany infrastrukturalnie, wręcz przeciwnie. Przynajmniej z zewnątrz.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 09-12-2020 20:54

@norewski_leśny albo za szybko zamiatam, albo nie mam czasu, gdzie tu jest Miasto Tarnobrzeg?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-12-2020 21:01

Pozycja 27:
Przedmiotem zadania jest „Rozbudowa i przebudowa budynku wymiennikowni ciepła wraz ze zmianą sposobu użytkowania na świadczenie usług zdrowotnych w zakresie psychiatrii, lokalizacja: dz. ew. nr 1869/6, obręb 12, Tarnobrzeg – Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dorosłych wraz z
Poradnią Psychiatryczną oraz modernizacja i budowa rezerwowego źródła wody”. Inwestycja obejmuje adaptację budynku w Tarnobrzegu o powierzchni 141,93m² oraz termoizolację budynku w Nowej Dębie o kubaturze 903 m³.
Usługi zdrowotne w zakresie psychiatrii pewnie nam się przydadzą.

Jakie są plany miasta w pierwszej transzy?
Rozbudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym w Sobowie – Etap II (660000 zł)
Budowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Sienkiewicza z ulicą Dominikańską w Tarnobrzegu (500000 zł)
Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego ul. Wisłostrada (1200000 zł)
Zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Przywiśle (900000 zł)
Budowa i wyposażenie ścianki wspinaczkowej – Etap II (2000000 zł)
Budowa stadionu – Etap III (412981 zł)
Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Litewskiej wraz z oświetleniem (1700000 zł)
Dostaliśmy ponad 7 milionów złotych.


A jakie były plany w ramach kolejnych transz?
Budowa parku wodnego i parku linowego z budynkami technicznymi i sanitarnymi o wartości 7,5 mln zł.
Remont ulicy Chrobaka na osiedlu Mokrzyszów za 3,5 mln zł.
Farma fotowoltaiczna o mocy 3,5MW, modernizacja 5000 lamp oświetlenia miejskiego, zakup samochodu gaśniczego z agregatem proszkowym – wartość 23 mln zł. Instalacja miałaby zapewnić prąd wszystkim jednostkom samorządowym w mieście. Planowane oszczędności to 2,5 mln zł rocznie.
Nie pomieszałem nic?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 09-12-2020 22:04

Pozycja 27 dotyczy Powiatu, nie Miasta Tarnobrzega stricte, konkretnie Nowej Dęby, jednak w jakimś chyba tam procencie skorelowanym z naszym miastem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 09-12-2020 22:14

Ale nic więcej nie ma niż ta adaptacja budynku.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 09-12-2020 22:27

Nas tam jako miasto nie ma. Jest tylko powiat tarnobrzeski i z tej okazji jakiś mały budyneczek u nas doczeka się remontu i nowej funkcji.
Natomiast taka Nowa Dęba dostała sporo pieniędzy np. na remont kanalizacji na terenie strefy przemysłowej.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 09-12-2020 22:54

Nie będę zakładał nowego tematu ale władze miasta mogły by uporządkować nazwy niektórych osiedli bo od kilkunastu lat jest w tej kwestii niezły bajzel.
Młodych (mapa z końca lat 90tych) Wielopole (inna mapa z tego okresu i chyba taką samą nazwę mają ogródki działkowe) a na internecie brak nazwy osiedla. Można by nazwać os.Stanisława Wyspiańskiego
Centrum - można zmienić na os.Sikorskiego (choć i tak ludzie tam mieszkający mówią że mieszkają na Sikorskim)
Podzwierzyniec (ta sama mapa z lat 90tych) na innej mapie jest Barbórka a z tego co wiem nieoficjalna nazwa to Bogdanówka.
Na internecie brak nazwy osiedla.
Os.Wystawa - według internetu i mapy z końca lat 90tych tak dziwacznie nazywa się osiedle z blokami przy 11 Listopada (zawsze byłem przekonany że to os.Siarkowiec)
Domy na Chopina można by nazwać osiedlem Chopina bo chyba nie mają oficjalnej nazwy (mają tylko nieoficjalną) a jest tam kilkadziesiąt domów.
Wymysłów to ogródki działkowe a na mapie papierowej i internecie jest osiedlem (a to raczej Borów - osiedle domów koło strzelnicy)
Może szukam dziury w całym ale patrząc na mapy innych miast to jakoś to mają uporządkowane i nazwy osiedli (i dzielnic) z map papierowych zgadzają się z internetowymi.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 10-12-2020 11:17

Czyli wnioskowaliśmy ale nie dostaliśmy nic. Słabo.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 11-12-2020 01:35

Panie D.P :) dobrze ze 17 otwarcie Jędrusia bo zapasy mizerne a kupić nie bardzo gdzie jest...juz dziś miałem jechać bo wstępnie miało byc 10 otwarcie...fajnie jakby w Stokrotce na wędlinach pojawił się jakis kraft wsród wyrobów...a nie Dobrowolscy....publima sokołów..i olewnik...etc...wiem wiem to nie zależy od Ciebie..
co do drogi remontowanej koło szpitala..oczywiscie ze do rajdów nie służy...po prostu poki co robi wrażenie -złudzenie mega wąskiej..

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 11-12-2020 01:36

żeby jeszcze ogarnęli odcinek od rodna w stronę świateł..kawałeczek a jak irytuje..

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-12-2020 16:57

Gdzieś było, chyba nawet w tym wątku, że jest już obiecany.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-12-2020 20:06

To nie jest trwała budowla, tylko tymczasowa instalacja, ale bardzo pomysłowa i naprawdę mi się podoba.
Idealna do zdjęć, jakaś forma promocji miasta.



Oczywiście zgred jak ja może pomarudzić, że kiedyś to były szopki z gwiazdą, pasterzami, królami, Jezuskiem, Maryją, Józefem, aniołkami, wołem, osiołkiem, a teraz z symboliki świąt została czapka współczesnej wersji Mikołaja. Że radosny sakralny charakter świąt Bożego Narodzenia upadł do poziomu komercyjno-nastrojowego, a Dobra Nowina to prezenty pod choinką. Ale to tylko marudzenie starego zgreda ;)
Ramka super!

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 12-12-2020 01:35

Chyba się zacznie coś dziać na tym odcinku drogi bo juz pachołki przygotowane (zakaz skrętu w lewo jadąc od mielca) plus stoją na chodniku jadąc w stronę szpitala//Ramka super i ok i niech tak bedzie cała reszta sie zgadza i to nie jest marudzenie starego zgreda.Poziom tego świeta upadł do wyżej wymienionego poziomu

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 12-12-2020 01:48

Przetargu nie było, ale może zajmie się tym bezprzetargowo RDM? Tak czy inaczej, żadnej informacji w mediach nie widziałem, a staram się uważnie śledzić :) Jedyne co to rozpatrzenie zmiany w budżecie na listopadowej sesji Rady Miasta.

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: tomek1 » 12-12-2020 12:41

Może trochę nie na temat, ale nie wiedziałem gdzie wylać swoje żale. Byłem wczoraj na hali targowej i było to coś okropnego. Otwartych może było ze 4 czy 5 sklepów, reszta pozamykana. Dużo trudniej było się doszukać sklepu otwartego niż zamkniętego. Nie ukrywam trochę mnie przeraził ten widok, że tam tyle sklepów jest pozamykane i nie funkcjonuje. Otwarty warzywniak, jeden sklep z ubraniami, herbaciarnia, jeden z akcesoriami do domu i w sumie nie potrafię sobie przypomnieć jeszcze jakichś otwartych sklepów. Poszedłem tam bo chciałem kupić lampki choinkowe oczywiście przy tylu sklepach otwartych ciężko byłoby tam je dostać i oczywiście nie dostałem. Po wczorajszych odwiedzinach hali targowej osobiście uważam, że szkoda czasu żeby tam zaglądać chyba, że do warzywniaka bo przy nim było najwięcej osób i była nawet spora kolejka. Doszedłem do wniosku, że nasz rodzimy handel już umarł i nikt ani nic tego nie zmieni. Argumenty o tym, że powstanie galerii handlowej zabije nasz handel lokalny jest bardzo nie na miejscu, Jak można mówić, że galeria nam go zniszczy jak wystarczy wejść na halę targową i zobaczymy obraz nędzy i rozpaczy. Jak galeria handlowa ma go zniszczyć jak jeszcze przed jej powstaniem żadnego handlu prawie nie ma. Dlatego mam nadzieję, że doczekamy się jak najszybciej galerii przy Sikorskiego, żebyśmy mogli spokojnie pochodzić sobie po sklepach i wchodząc do jednego budynku od razu mieć kilkanaście sklepów do odwiedzenia, przy okazji mogąc siąść coś zjeść i pójść do kina z prawdziwego zdarzenia.

ODPOWIEDZ