Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 15-07-2021 22:31

pożyjemy, zobaczymy. Tak przy Zalewie jak i przy Serbinowie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 15-07-2021 23:33

Czy z koncepcji zagospodarowania wypadł już duży, wodny plac zabaw? Bo nic o nim nie ma w specyfikacji.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 21-07-2021 09:11

Zostały wydane warunki zabudowy dla „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową (usługi nieuciążliwe) wraz z infrastruktura techniczną, na działce nr ew. 3741/7 w Tarnobrzegu przy ul. Dekutowskiego – obręb 12 Tarnobrzeg”.
Ktoś ma jakieś przecieki co tam zostało ustalone?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 21-07-2021 13:15

Tajemnicza sprawa z tymi budynkami, wiadomo dokładnie o jaki teren chodzi ale internet milczy jeśli chodzi o takową inwestycję, nie można się doszukać nawet nazwy inwestora. Patrząc na teren to spokojnie można by umieścić tam więcej niż tylko dwa budynki, a jeśli to będą dwa to dobrze by było powyżej 8 kondygnacji. Teren nie jest objęty nadzorem konserwatora, więc można puścić wodzę fantazji.

Z innych spraw, ze strony Karuzeli znikł nasz tarnobrzeski projekt.
Natomiast Galeria Tarnobrzeg otrzymała pozytywną decyzje nt Budowa i rozbiórka sieci elektroenergetycznej oraz kanalizacyjnej w pasie DW 723 ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 21-07-2021 13:44

Przy Dekutowskiego: 2 bloki po 60 mieszkań, po 5 lokali użytkowych. Do 8 pięter. Źródło: PDB na ostatniej sesji RM.
Budynek po gimnazjum będzie wyburzony?

Dawid, co z Karuzelą/Stop Shop, coś wiesz?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 21-07-2021 17:32

olekko pisze:
21-07-2021 13:44
Dawid, co z Karuzelą/Stop Shop, coś wiesz?
Sprawa stała się bardzo dziwna, wypowiedzi z obu stron (Karuzela - Retail Concept i Stop Shop - Immofinanz) są w pewnym sensie sprzeczne. Jedni mówią o sobie jako partnerzy w inwestycji i że obecnie wybierany jest generalny wykonawca w grę wchodzą trzy firmy. Natomiast drudzy że nasz park to tylko jednym z potencjalnych projektów.
Chodź ja osobiście uważam że jest to przyjęta strategia i nawet jeśli coś jest prawdą, to ona nie zostanie ujawniona póki rzeczywiście ruszy budowa. A co się tyczy budowy, na placu jest ciagle maszt telefonii komórkowej, w najbliższym czasie ma on być przeniesiony i po wyburzeniu ostatniego obiektu, powinni zacząć działać.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 21-07-2021 18:12

Wyburzenie wydaje się oczywiste. Z tego co pamiętam to przychody ze sprzedania tej działki wpisano już w któryś budżet?
Dobre miejsce na nowe bloki.

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: George_WW » 21-07-2021 19:32

Przeznaczenie byłego terenu po gminazjum numer 3 na bloki mieszkalne to bardzo dobry pomysł. Jeżeli jest zapotrzebowanie na nowe budownictwo to trzeba tak zrobić. Tak jest w innych miastach. Trzeba sciągać tutaj mieszkańców. Bardzo dobrze że nie wchodzą w realizację idiotyczne pomysły np. Pani Pekar aby tam parkingi robić. Tak ma być miasto ma się rozwijąc. Pomysl bardzo dobry

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 21-07-2021 19:46

Stawiać trzeba bloki, najlepiej komunalne. Ale i o parkingach nie wolno zapominać, tak by na każde mieszkanie przypadały co najmniej 4 miejsca parkingowe.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 21-07-2021 20:19

norweski_leśny pisze:
21-07-2021 09:11
Zostały wydane warunki zabudowy dla „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową (usługi nieuciążliwe) wraz z infrastruktura techniczną, na działce nr ew. 3741/7 w Tarnobrzegu przy ul. Dekutowskiego – obręb 12 Tarnobrzeg”.
Ktoś ma jakieś przecieki co tam zostało ustalone?
Ja uważam, że teren ten powinien zostać przekazany Państwowej Uczelni Zawodowej, tak by mogła się prawidłowo rozwijać, na działce tej oprócz budynku dydaktycznego jest sala gimnastyczna oraz boisko. A bloki można budować gdzie indziej tym bardziej, że bloków 8 piętrowych żaden inwestor tam na pewno nie postawi.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 21-07-2021 21:52

Dlaczego nie? Jakby jeszcze doliczyć teren przedszkola i ruiny po Merkurym to spokojnie i 4 bloki by weszły razem z zielonymi skwerami i parkingami.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 21-07-2021 23:01

Polski Ład w Tarnobrzegu - jakie złożyliśmy wnioski o dofinansowanie?

Trwa nabór projektów samorządowych do programu rządowego Polski Ład. Możemy złożyć maksymalnie trzy wnioski i tyle składamy. Łączna wartość planowanych inwestycji to 65 mln złotych. Jakie projekty wybrały władze miasta?

Projekt pierwszy nosi nazwę "Budowa i przebudowa dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, strefie turystyczno-rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega". W planie pojawiło się 7 dróg powiatowych i 7 dróg gminnych. Do remontu przewidziano drogi gminne: Chemiczną, Siarkopolową, Mechaniczną, Marczaka, Konfederacji Dzikowskiej, Tarnowskiego i Kochanowskiego oraz drogi powiatowe: Bema, Dąbrowskiej, Skłodowskiej, Moniuszki, Zwierzyniecką, Kazimierza Wielkiego i Kwiatkowskiego.
Wartość łączna około 40 mln zł, wkład własny minimum 5%. Termin realizacji 3-4 lata.

Kolejny projekt to "Wsparcie zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii". Podobny wniosek składaliśmy w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale bez powodzenia. Projekt obejmuje budowę farmy fotowoltaicznej. Prezydent wspomniał co prawda na sesji o mocy 3,5 tysiąca MW, ale raczej chodzi o 3,5 MW. Ponadto zaplanowano wymianę 5000 opraw oświetleniowych na lampy ledowe, wdrożenie systemu zarządzania energią i zakup samochodu ratowniczego do ewentualnego gaszenia ogniw. Przewidziane oszczędności to około 1,5 mln zł rocznie. Termin realizacji około roku, wartość planowana 20 mln zł, w tym minimum 5% wkładu własnego.

Przechodząc do ostatniego projektu - pamiętacie jak rok temu wrzuciłem na fejsa apel o zazielenienie rynku? Cieszył się wyjątkowo dużą popularnością, przy niemal wyłącznie pozytywnych komentarzach. Tak to wyglądało:



Oznaczyłem nawet we wpisie prezydenta Bożka. Reakcji słownej nie było, ale przecież nie o słowa chodzi. Można powiedzieć powiedzieć, że głos wołającego na pustyni betonowej nie trafił w pustkę. Nazwa trzeciego ze zgłoszonych projektów brzmi: "Rewitalizacja rynku przez rozwój zielono-błękitnej infrastruktury". Na placu Bartosza Głowackiego ma się pojawić więcej zieleni, nowa wizja placu jako estetycznego i funkcjonalnego połączenia między zamkiem, parkiem, dominikanami i terenami nad Wisłą. Tylko o obiecanym w kampanii parkingu nie było mowy...

W planie nie tylko zieleń, ale i miejsca wypoczynku, infrastruktura, mała architektura, a nawet fontanna. Cel to zatrzymanie wody opadowej i likwidacja obecnej niemodnej "betonowej patelni". Termin realizacji 12 miesięcy, wartość inwestycji 5 mln zł, udział własny 10%. Projekt w ramach priorytetu drugiego.

Przedstawiając projekt na sesji RM prezydent powiedział:
- To jest wyjście naprzeciw tym apelom mieszkańców, którzy jasno i wyraźnie mówią o tym, że miasta nie powinny być zabetonowane, tylko powinno się zdecydowanie pójść w kierunku chociażby większej zieleni.

Dziękujemy zatem za wyjście naprzeciw.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 22-07-2021 08:42

Przed wejściem do UE w ramach środków przedakcesyjnych i wkładu własnego zabetonowano zielony rynek. 30 lat później w ramach środków unijnych i wkładu własnego będziemy ratować i zazieleniać zabetonowany rynek.
Ani sensu ani pomysłu.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 22-07-2021 08:48

Na placu będą przywracać zieleń a w koncepcji zagospodarowania osiedla Serbinów w postaci Alei Nocy i Dni, ponownie przewidziało dużo betonu. Mam nadzieję, że dużo osób pisało uwagi (ja sam to zrobiłem) i zwracało uwagę na to, iż podstawą jest zieleń. A potem dopiero można myśleć o jakiś placykach, skwerach i innych takich, które tworzą znaczne powierzchnie utwardzone.

Mnie tak szczerze dziwi dlaczego akurat 7 dróg gminnych i powiatowych wybrano, skoro pierwszy projekt nie ma żadnych limitów kwoty maksymalnej? Czy władze wyszły z założenia, iż przyjąć najniższą możliwą kwotę to z pańskiego stołu skapnie coś dla miasta?

Co do terenu po szkole na Dekutowskiego to mam nadzieję, że jak już ktoś zacznie tam budować to faktycznie będzie to 8 kondygnacji nadziemnych (bo nie uwierzę że ktoś w warunkach zabudowy nie określił parkingu podziemnego bo to obecnie taki standard, iż zakładam jako oczywistość) czyli po polsku 7 pięter.

Uwaga!
Wszystko wskazuje na to, iż nasze drogi powiatowe zgłoszone do dofinansowania czyli:
Przebudowa dróg powiatowych w Tarnobrzegu: nr P1105R (ul. Kwiatkowskiego - K. Wielkiego) w km 0+082 - km 0+744 oraz km 0+024 - km 0+530, nr P1106R (ul. Zwierzyniecka) w km 0+097 - 0+584 oraz nr P1107R (ul. Moniuszki) w km 0+006 - 0+360
Otrzymają dofinansowanie. Obecnie na zmienionej liście dofinansowań znajdują się na miejscu 2! Natomiast lista ta nie uwzględnia oszczędności ze wszystkich przetargów jakie się odbyły. Robiąc kawał nikomu niepotrzebnej pracy i uwzględniający wszystkie przetargi, wychodzi mi, iż mamy zapewnione finansowanie w pełnej wysokości o jaką się staraliśmy.

Zatem pytanie do urzędu:
Czy bierzemy środki, które będziemy mięli przyznane zapewne za jakieś 2-3 tygodnie i realizujemy inwestycje czy czekamy na mrzonki odnośnie finansowania inwestycji w 95% a potem nie dostajemy nic? Bo dla mnie dziwna jest sytuacja kiedy składamy dokładnie te samy drogi do innego projektu (Polski Ład) przed upewnieniem się, że nie dostaną finansowania z innego źródła. Dla mnie takie rzeczy nazywa się niekompetencją.

Czyli za jakiś miesiąc okażę się, że złożyliśmy wniosek na 3 drogi powiatowe a nie 7 i wniosek przepadnie bo jak można brać pieniądze na coś co już się zrobiło? No chyba, że będziemy rozbierać nowy asfalt żeby położyć jeszcze nowszy? Albo zrezygnujemy z przyznanego dofinansowania! Jeżeli to zamierzamy zrobić to proszę władze miasta o wyrażenie opinii i wyjaśnienie dlaczego tak będzie.

Naprawdę nie jest dla mnie rozsądne składanie tych samych dróg przy praktycznie pewnym dofinansowaniu. Jeżeli urząd nie wysłał jeszcze wniosku do Polskiego Ładu, to niech zgłosi tam inne drogi niż wymienione powyżej!

Kolejna sprawa jest taka, iż urząd powinien już ogłaszać przetarg na realizację tych dróg. Przetarg zawsze można ogłosić a rozstrzygać go nie trzeba. Natomiast ogłoszenie przetargu teraz, zebranie ofert a potem ewentualne rozstrzygnięcie wypadnie w momencie kiedy dofinansowanie zostanie przyznane oficjalnie. Zakres prac jest całkiem spory a robienie dróg w grudniu to jest jedna wielka niewiadoma i nikt mi nie powie, że drogi robione w takim okresie są tak samo wytrzymałe jak te robione w okresie cieplejszym.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 22-07-2021 11:10

Rzeczywiście może tu powstać w pewnym sensie konflikt interesów, jeśli dostaniemy dofinansowanie na te same projekty z obu źródeł. Chodź na „polski ład” to ja bym raczej nie liczył te pieniądze zostały podzielone na wyższych szczeblach. Chodź samo zgłaszanie tak wielu dróg i to rozproszonych po całym mieście a nawet strefie przemysłowej trochę mija się z celem. Wiem ze jest wymóg maksymalnych trzech projektów, ale robienie „zlepka” wszystkiego gdzie mamy zrobione kosztorysy mało mnie przekonuje.
Do tego te 40 mln, nie wiem kto to szacował, ale niektóre z tych dróg trzeba robić od podstaw bo są zbudowane z płyt, a taka np Dąbrowskiej (wraz z odnogami) bo raczej będzie ona robiona w całości pochłonie kilka dobrych mln.
Mam dziwne wrażenie ze te projekty są złożone tylko po to aby pokazać ze działamy, a głębszego sensu tu nie ma.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 22-07-2021 21:04

Trzeba jasno powiedzieć, że projekty do Polskiego Ładu przedstawione przez Gminę Tarnobrzeg są projektami, które lasowane są non stop przez władze miasta z mizernym do tej pory skutkiem. Projekty nie prorozwojowe dla Tarnobrzega. O tak by były i dlatego są takie.

Gdzie projekty z nowymi drogami? Bo układ komunikacyjny miasta dostosowany do co najwyżej wczesnych lat 90tych. Gdzie projekty z Centrum komunikacyjnym? dworzec przy centrum Markpol to jakaś lipa i nie wizytówka miasta. Gdzie projekty z rewitalizacją miasta w tym os. Serbinów, Przywiśle, Wielopole, i inne? Osiedla slumsy, a nie sypianie. Gdzie projekty z gospodarką śmieciową? dalej sponsorujmy Stalową Wolę. Gdzie projekty z odbudową komunikacji miejskiej i zakupem nowych autobusów? jazda w solarium w lecie nie należy do przyjemności. Gdzie projekty z budownictwem mieszkaniowym dla młodych? dla młodych drogie mieszkania z odzysku I można by tak wymieniać, a my zgłaszamy coś co kilka razy zostało już odrzucone i jest co najmniej mało rozwojowe dla miasta i mieszańców, jest chęcią zaspokojenia swoich ambitnych pomysłów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 22-07-2021 21:52

Filmik od NW24 z budową drogi obwodowej


calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: calineczka » 23-07-2021 14:12

Pytanie raczej do męskiej części forumowiczów (z góry przepraszam panie jeśli znają się na budownictwie drogowym ;) ), czy Waszym zdaniem kogoś fantazja nie poniosła przy projektowaniu tego skrzyżowania? Mam na myśli tę dziwną "łezkę" dość mocno wysuniętą w linię pasa. Sądzę, że będzie bardzo utrudniała skręt z Ocickiej w Orląt...czy się mylę?
Załączniki
20210721_144647.jpg
20210721_144647.jpg (142.77 KiB) Przejrzano 4445 razy
20210721_144631.jpg
20210721_144631.jpg (134.93 KiB) Przejrzano 4445 razy
20210721_144550.jpg
20210721_144550.jpg (123.84 KiB) Przejrzano 4445 razy

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 23-07-2021 14:49

Ta 'łezka' będzie wykonana z kostki i jak ktoś się nie zmieści w czasie skrętu w stronę miasta, będzie mógł po niej przejechać. Asfalt na ulicy zostanie położony praktycznie na równi z krawężnikiem od tej 'łezki'. Tak przynajmniej było to w zamierzeniu.
Ogólnie takie wystające elementy są zawsze bezsensu no ale droga ta jest projektowana na 50 km/h więc nie powinno to stanowić żadnego problemu. Dodatkowy efekt 'uwypuklenia' powstaje ze względu na fakt zlokalizowania tutaj zatoki autobusowej. Jakby krawężnik szedł na prosto to nie wyglądałoby to aż tak źle.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 23-07-2021 16:27

Swego czasu kolega Dominik zapraszał na wymianę misek olejowych pod swój sklep, to może mieszkańcy Ocic zaproszą na to samo plus wymianę końcówek drążka, amortyzatorów, elementów zawieszenia i opon...

ODPOWIEDZ