Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 25-06-2021 07:53

Głupotą to jest dla mnie robienie afery tam gdzie jej nie ma. Jest odpowiednia ilość miejsca tak aby się zmieścić i widzieć wszystko z obu stron. Żadnego ograniczenia widoczności przez rośliny nie zauważyłem. Jedyne co mi przeszkadza to stojący śmietnik z lewej strony i znajdujące się w jego linii słupy od lamp i znaków.
Jak ktoś się panicznie boi zbliżyć do krawędzi jezdni to powinien się mocno zastanowić czy jest sens jeździć autem.
I od razu odpowiadając na pytanie. Mam niskie auto a w dodatku długie z przodu, siedzi się w nim bardzo nisko a jakoś rośliny nic mi nie zasłaniają. Podjeżdżam do krawędzi jezdni i żadnych problemów nie ma.
Fakt posadzenia tych roślin w taki sposób jak to zostało wykonane uważam za błąd. Natomiast jeżeli stało się, to należy o to dbać mimo absurdalności sytuacji. A niektórzy to by wykosili wszystko i byli zadowoleni. Szkoda, że to byłoby prawdziwe marnotrawstwo pieniędzy plus konieczność zwrócenia całej dotacji za przerwanie projektu.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: gbur » 25-06-2021 08:59

Niewątpliwie głupotą jest wmawiać komuś, że szuka afery gdzie jej nie ma. Nie szukam afery. Przyznaję jedynie rację, tym którzy zauważyli, że te "ozdoby" ograniczają widoczność, bo niestety, ale ograniczają. Możesz zaklinać rzeczywistość, możesz opisywać jakim świetnym jesteś kierowcą, ale taka jest prawda. Pomysł był poroniony i tego w żadem sposób nie obronisz. Jeżeli pieniądze są z zewnątrz to znaczy, że można je utopić w idiotycznym projekcie? A czy teraz również pieniądze są z zewnątrz, czy już z budżetu miasta na "opiekę nad roślinnością"? Jeżeli z budżetu, to czy "opieka" ta nie przekroczy w niedługim czasie kwoty otrzymanej na tą "inwestycję"? Był już wątek opisujący koszty jakie zostały poniesione na zabezpieczenie tych roślinek przed zimą. Już wtedy można było zobaczyć, że koszt zakupu materiału oraz palików był wyższy niż gdybym to ja czy Ty kupił te materiały na Allegro.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 25-06-2021 09:54

jeśli zwrot dotacji byłby mniejszy niż utrzymanie tego w stanie przyzwoitym to wg mnie powinni wykosić w pi...du. Przecież do końca lata nie zdążą tego odchwaścić a tam gdzie zaczynali już się śmiało można by zaczynać od nowa. Jestem ciekaw czy ekipie od plewienia też skrócili czas pracy bo chyba by należało

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 25-06-2021 10:14

Tylko w ramach odniesienia się: Nigdzie nie pisałem, że jestem świetnym kierowcą ani tym bardziej nie pisałem, iż projekt tych nasadzeń w tej formie był dobrym pomysłem.

Były błędy w projekcie i one się ujawniły zaraz jak tylko zaczęły rosnąc chaszcze. Podstawowy to brak agrowłókniny. Kolejny to losowa kolejność nasadzeń roślin w danych miejscach. Jeżeli wiadomo, iż roślina wyrośnie większa (np. odmiana trawy ozdobnej o wysokości ok. 1 metra) to nie powinna być przy wyjazdach. Tam powinno być wsadzone coś co rośnie do 30-40 cm i w takiej wysokości utrzymywane.

Natomiast o możliwości likwidacji tego należy zapomnieć. Koszty plewienia (które powinien przez dwa lata ponosić wykonawca inwestycji) plus innych zabiegów są wielokrotnie niższe od konieczności zwrotu dotacji. Przecież cały projekt kosztował kilka milionów. Więc dotacja zapewne ponad 5 mln. W przypadku konieczności jej zwrotu, pewnie naliczane są odsetki. Więc spokojnie uzbiera się 6 mln. Więc twierdzenie, iż zaorać to, jest pozbawione sensu. Stało się. Projekt zrealizowano ale teraz należy pomyśleć jak go utrzymać a może i ulepszyć.

Władze miasta wspominały coś o robieniu przeglądu roślin i wymianie tych uschniętych albo uszkodzonych na nowe. Jeżeli takie prace będą robione to należy się zastanowić czy na niektórych odcinka nie warto dopłacić i zastosować agrowłókninę. Kolejna sprawa, przy tych wjazdach wsadzić rośliny, który rosną niższe.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 25-06-2021 22:19

utrzymanie infrastruktury to nie najlepsza dziedzina gmin, nie tylko Tarnobrzega, zrobić coś na pokaz dla ludu, najlepiej przed wyborami, a później niech się chowa samo, niestety tak się nie da

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 26-06-2021 11:35

utrzymanie infrastruktury to nie najlepsza dziedzina gmin
Dzieje się niestety tak dlatego, że dostajemy pieniądze na działania inwestycyjne, niestety na utrzymanie w trakcie trwałości już nie. Wiele zatem kosztów spada na barki samorządów.

Teraz w ogóle we wnioskach jest problem i tu przepraszam za słowo, wręcz "zajebisty" w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Ceny tak poszybowały do góry, o czym pisaliśmy z @dino dawno temu, że składane wnioski pod koniec tamtego roku, a takowe składałem, są teraz dosłownie droższe o min. 20%. Nie ma wskaźnika waloryzacyjnego i dodatkowe koszty są po stronie Wnioskodawcy. Wiele telefonów otrzymuję, czy można zwiększyć zakres finansowy wniosków, niestety, nie można. Jeżeli nie przeniesiemy produkcji do Europy, to niestety tak to będzie wyglądało. I niestety, czy to będą drogi, srodki trwałe, nasadzenia czy chaszcze, to rachunek w 80% wystawi Chińczyk.

Tak dla ciekawostki powiem, że dwa projekty, którymi gdzieś tam sobie zarządzam opiewają na łączną kwotę 12,5 mln zł. Wydatkowanie na dzień dzisiejszy to 8 mln zł. Z czego 3% to części, zespoły, podzespoły i inne pochodzące z Polski, reszta wszystko UE a 82,4% Azja. I jest coraz drożej. Niestety nie można tego nawet zwalić na PiS.

Zawsze @alek pisał, że pieniądze z UE, to błogosławieństwo dla nas, w pewnym stopniu tak, bo te 10-15% zostaje u nas. Niestety nie mogę udostępnić matryc kontrolingowych, ale gdzie by się człowiek nie ruszył, to my napychamy kieszenie, o czym wielokrotnie pisałem zagranicy, cash flow po prostu wraca do nich w takich czy innych rozrachunkach.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 27-06-2021 17:23

Inwestycja nad jeziorem zakończona. Plażowiczów pełno. Skandalem jest, że jak dosypywano piasek, to nie zrobiono tego w wodzie choćby tylko przy dwóch wyznaczonych kąpieliskach. Panie Prezydencie, proszę wejść w miejscu wyznaczonego kąpieliska dla dzieci do wody i spróbować sobie pochodzić i pomoczyć nogi. Życzę powodzenia na tych ostrych, śliskich i pełnych kamieni płytach. Co mają powiedzieć dzieci, dla których tam wyznaczono bezpieczny teren do zabaw w wodzie. Skandal.

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kuna » 28-06-2021 15:25

A tymczasem na terenie marketu Mrówka od strony lasu powstaje stacja bazowa sieci P4 Sp. z o.o. bezpośrednio obok Hospicjum , osiedli mieszkaniowych, ogródków działkowych.Zbrojenie i fundamenty masztu już stoją.Wygląda na potężną budowlę....

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 28-06-2021 15:36

No i co z tego? Nadajnik i tak nie obejmuje bezpośrednio tego rejonu, sieje sygnał docierający do ziemi dopiero po ponad kilometrze. Ptakom co najwyżej może zaszkodzić. ;) Chciałbym przypomnieć, że stacje bazowe GSM mamy na kilku tarnobrzeskich kościołach, blokach i innych obiektach użyteczności prywatnej i publicznej.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kuna » 28-06-2021 16:51

A bo ja wiem co z tego? Tak sobie piszę bez celu w wątku o tym co się w mieście buduje...Zobaczymy za kilkadziesiąt lat jak te wszystkie nadajniki nam się przysłużyły...a w ogóle co tam ptaki....kto by się przejmował jakimiś ptakami, zwłaszcza, że ostatnio odtrąbiono siedliska rzadkich gatunków chronionych w Zwierzyńcu...no i co z tego?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 28-06-2021 17:31

zdjęcia z przebudowy drogi z TN

https://tyna.info.pl/wjazd-do-tarnobrze ... mkniety/9/

czy znowu zwężamy główną drogę do Rzeszowa?

jeśli tak, to ktoś nie ma w ogóle wyobraźni, no comments, a po polsku: tragedia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 28-06-2021 17:39

Ptaki wydają się bezpieczniejsze niż ludzie. Nie przebywają w jednym miejscu, w przeciwieństwie do osób zamieszkujących, czy pracujących w pobliżu źródła promieniowania. W dodatku żyją krócej, przez co pewne zjawiska mogą się mniej kumulować.
Ale z trzeciej strony wszyscy oczekujemy szybkiego i stabilnego Internetu i dobrych zasięgów, a transmisja cały czas wzrasta. Coś za coś.

Rezultaty rzeczywiście widzimy często z opóźnieniem, ale jedne czynniki się pojawiają, a inne znikają. Przykładowo używamy znacznie mniej gazet z ołowianą farbą.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 29-06-2021 01:07

TSS pisze:
28-06-2021 17:31
zdjęcia z przebudowy drogi z TN

https://tyna.info.pl/wjazd-do-tarnobrze ... mkniety/9/

czy znowu zwężamy główną drogę do Rzeszowa?

jeśli tak, to ktoś nie ma w ogóle wyobraźni, no comments, a po polsku: tragedia.
To jest droga bez ruchu ciężkiego, chodnik i ścieżka będą miały osobny bieg. Przecież jeździmy samochodami osobowymi, a nie ciężarówkami z poszerzoną osią. Zmieścimy się. Jak chcemy chodniki i ścieżki rowerowe to coś za coś.
Karaś

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 29-06-2021 09:36

To dobre rozwiązanie. Powinno spowolnić ruch. Jak się komuś spieszy niech leci przez Wisłostradę.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 29-06-2021 09:47

Ta droga zimą jest zapomniana przez służby jadąc o 6 rano przeważnie jest nietknięta ręką drogowca. Po zwężeniu trudno będzie się minąć dwóm samochodom. Już teraz dwukrotnie straciłem lusterko podczas mijania zimą. A co będzie potem? Jak dojdą np zwały śniegu przy krawężnikach?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-06-2021 20:46

Jak to czytam:

https://stalowawola.naszemiasto.pl/stal ... c1-8346690

to wydaje mi się, że wszystko pasuje do Tarnobrzega.

Mam nadzieję, że PKP wespół z miastem Tarnobrzeg w niedługiej przyszłości wyremontują dworzec PKP i przyległe tereny do obwodówki, tj. walną jakiś piękny deptaczek z ławeczkami, kwiatuszkami, figurkami typu tarnobrzeskie straszony, wiatkami i fontannami. A z przodu tam gdzie mamy dzisiaj piękną wiatkę przystankową postawioną przez RDM zrobią perony pod busy, autobusy i mpk tak na zaczątek Centrum Komunikacyjnego.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 30-06-2021 11:25

PDB poinformował właśnie na sesji RM, że w zeszłym tygodniu wydano pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 30-06-2021 12:21

O ile dobrze pamiętam to Tesco też miało na byłym Polmozbycie.

W galerię na Sikorskiego uwierzę jak ją zobaczę.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 30-06-2021 12:44

encore pisze:
30-06-2021 12:21
O ile dobrze pamiętam to Tesco też miało na byłym Polmozbycie.

W galerię na Sikorskiego uwierzę jak ją zobaczę.
Inaczej. Jak ogrodzą teren inwestycji i pojawi się Toi-toi! Wtedy to już nie ma odwołania. Inwestycja powstanie.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 30-06-2021 14:47

Niby tak, ale nauczony doświadczeniem wolę poczekać na wizytę biskupa. 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ