Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 16-06-2021 14:43

Najprostsze było by gdyby był system elektroniczny, w którym każdy mieszkaniec może zgłosić auto służbowe jako używane wyłącznie przez niego załączając odpowiednie poświadczenie od pracodawcy. Takich przypadków wiele nie znam ale mogło by też to być załatwiane w formie umorzenia mandatu w siedzibie straży miejskiej. Jednorazowa wizyta jak ktoś by chciał parkować za free to nie byłby duży problem.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-06-2021 17:36

Widziałem dzisiaj kilku pracowników z łopatami przy budowie bloku i mocno mnie zaskoczyła wysoka średnia wieku. Siwi starsi panowie, jakich do tej pory na budowach nie widywałem. Coś się zmieniło w branży. Wiem jaka to ciężka praca, a dzień gorący.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 16-06-2021 17:51

Temat odkorkowania miasta poprzez budowę nowych dróg musi być podjęty, bo będzie coraz gorzej.

https://tyna.info.pl/ogromny-korek-na-w ... rnobrzega/

od strony Mokrzyszowa korek jest codziennie, szczególnie w godzinach 14.30-16.30, budowa ronda przy Parku Karuzela nie rozwiąże tego problemu.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 16-06-2021 17:53

admin pisze:
16-06-2021 17:36
Widziałem dzisiaj kilku pracowników z łopatami przy budowie bloku i mocno mnie zaskoczyła wysoka średnia wieku. Siwi starsi panowie, jakich do tej pory na budowach nie widywałem. Coś się zmieniło w branży. Wiem jaka to ciężka praca, a dzień gorący.
może statystów widziałeś, tacy też są liczeni do stawki zysku wykonawcy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 17-06-2021 21:46

Odbiór budynków nad JT został przesunięty, ale info z komunikatu można podać dalej:
W ramach zadania inwestycyjnego pn. : „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I.” realizowane są prace budowlane w pięciu strefach zagospodarowania terenu w obrębie Jeziora Tarnobrzeskiego. Umowa na realizację zadania została podpisana z Generalnym Wykonawcą Zakładem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym STABIL z Połańca 10.10.2019 roku. Wartość projektu wynosi: 9 678 466,62 zł brutto w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020 w kwocie 4 947 982,96 zł brutto.

Wykonane zostały obiekty budowlane, wraz z zagospodarowaniem terenu, budową niezbędnych urządzeń infrastruktury technicznej. W ramach zadania inwestycyjnego wybudowane zostały 4 budynki pod usługi gastronomiczne wraz z zapleczem i miejscami postojowymi dla zaopatrzenia i zarządców tych obiektów, 2 budynki toalet publicznych i budynek przeznaczony dla służb. Place w obrębie budynków zostały utwardzone kostką brukową. Na placach zainstalowane zostały elementy małej architektury w postaci stojaków rowerowych, kilku rodzajów ławek (parkowe, piknikowe, pierścieniowe z modemem USB), kosze na śmieci, wykonane zostało dodatkowe oświetlenie placów i ciągu pieszo-jezdnego.
W ramach projektu wybudowane zostały 3 place zabaw, 3 altany grillowe, 2 dodatkowe zejścia na plaże dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, boisko do siatkówki plażowej, park linowy, schody terenowe na plażę z siedziskami, wykonane zostały dodatkowe nasadzenia w postaci drzew i krzewów. W ramach projektu zdegradowanych obszarów poprzemysłowych wokół Jeziora Tarnobrzeskiego zostały wybudowane 2 strefy parkingowe. Na ul. Plażowej parking na 150 miejsc postojowych (6 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 10 dla motocykli, przy parkingu zlokalizowany jest jeden z budynku toalet) i na ul. Żeglarskiej parking na 165 miejsc postojowych (8 miejsc dla osób niepełnosprawnych).

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 18-06-2021 09:23

Ja bym nie przywiązywał większej wagi do słów o zwolnieniu kogokolwiek z opłaty za wjazd nad jezioro bo chodzi zapewne o to, iż obecnie za ten wjazd się nie płaci (do 1 lipca) oraz nie będzie się płacić po godzinie 18. Tylko sposób wyrażenia tej myśli nie jest jednoznaczny i przez to powstało niedopowiedzenie o jakimś zwolnieniu kogoś z opłat.

Nie ma kim budować obiektów bo budowlanka szalej to również starsi panowie muszą pracować na budowach. Swoją drogą to jest takie absurdalne, iż taki pan mają 62 lata musi w pełnym słońcu pracować fizycznie i to jeszcze przez 3 lata. Potem się dziwić, iż mężczyźni żyją krócej. Wiem nikt nikomu drogi życiowej nie wybiera ale na budowach pracować ktoś musi, a dobry fachowiec zarabia odpowiednio. To na pewno nie są statyści. A za każdego kto pojawi się na budowie, zawsze się płaci w późniejszym zakupie mieszkania.

Odbiór jest przesunięty ale terminu żadnego nie podano? Taki dziwny komunikat bez podania komunikatu.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 18-06-2021 09:56

I niebawem parkometry. Ciekawe, czy uzgodnienia konserwatorskie już zrobione.

Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 18-06-2021 22:34

Jak tam z karuzela i galeria Tarnobrzeg ruszyło cos ?

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 19-06-2021 00:18

A tymczasem... Ktoś zwiedzał ostatnio budowę obwodnicy i ma jakieś zdjęcia? Mam wrażenie, że przez pierwsze 2 tygodnie po starcie robót zrobiono więcej niż przez kolejne 2 miesiące.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 19-06-2021 07:41

Roboty nie zwolniły tylko przeniosły się w inne miejsca, które nie są tak widoczne. Rondo przy dworcu PKP nabiera już kształtu, podejrzewam że to samo dzieje się z rondem przy cmentarzu. Natomiast roboty ziemne dotarły do początku/końca drogi na Zakrzowie.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Zielony » 19-06-2021 10:07

olekko pisze:
19-06-2021 00:18
A tymczasem... Ktoś zwiedzał ostatnio budowę obwodnicy i ma jakieś zdjęcia? Mam wrażenie, że przez pierwsze 2 tygodnie po starcie robót zrobiono więcej niż przez kolejne 2 miesiące.
Co do obwodnicy, to na terenie budowy przy ulicy 12 Października w okolicach garaży dzieje się cały czas i to do dość późnych godzin jak na budowę.
Zabrano już humus, nawożą piach i cały czas jest on równany i ubijany.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 19-06-2021 20:14

olekko pisze:
19-06-2021 00:18
A tymczasem... Ktoś zwiedzał ostatnio budowę obwodnicy i ma jakieś zdjęcia? Mam wrażenie, że przez pierwsze 2 tygodnie po starcie robót zrobiono więcej niż przez kolejne 2 miesiące.
robót związanych z uzbrojeniem podziemnym nie widać, stąd twoje rozczarowanie

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 22-06-2021 21:17

Pytałem w UM z tydzień temu o ściankę, ewentualnego operatora itd. i nadal cisza.
Miała być gotowa do 16 czerwca, przy czym kryterium terminu realizacji miało w przetargu znaczenie aż 20%.

W projekcie umowy jest m.in. zapis:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zawieszenia wykonania części robót w związku z chwilowym brakiem środków finansowych potrzebnych do realizacji całego zamówienia bez ponoszenia skutków prawnych i finansowych przy czym okres ten nie może być dłuższy niż łącznie 30 dni.
Może to na nasze życzenie?
W karach umownych zapisano:
za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,1 % wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia następnego od terminu zakończenia robót ustalonego w §3, do dnia dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę zgłoszenia gotowości do odbioru, zgodnie z § 18 ust. 3 niniejszej umowy.
0,1% od dwóch milionów to 2000 zł kary za każdy dzień opóźnienia.

rider2019
Posty: 71
Rejestracja: 22-07-2019 16:04

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: rider2019 » 22-06-2021 21:38

ze ścianką jest taki problem, że był błąd w projekcie (chodzi o samo zaplecze), o którym obecne władze nie wiedziały, a który na razie uniemożliwia odbiór. UM pracuje nad rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 22-06-2021 21:49

Czyżby wskazano niedostępny już na rynku model ekspresu do kawy?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 23-06-2021 21:33

Dostałem od jednego z czytelników serię aktualnych zdjęć z wyjazdów serbinowskich. To zrozumiałe, że do plewienia i koszenia jest duża ilość nasadzeń, ale trochę niezrozumiałe są priorytety, o czym zresztą wiele razy pisaliśmy na forum.

Czy w pierwszej kolejności nie należałoby oczyścić wyjazdów, gdzie roślinność zasłania samochody i pieszych, zdecydowanie pogarszając bezpieczeństwo? Wyjazd z Serbinowa jest dodatkowo wyraźnie pod górkę. Mało tego - tam gdzie już po wyplewieniu jest chociaż minimalne ograniczenie widoczności, tam roślinek, jakie piękne by nie były, należy się po prostu pozbyć do zera.

krzoki1.jpg
krzoki1.jpg (92.13 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki2.jpg
krzoki2.jpg (125.67 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki3.jpg
krzoki3.jpg (183.46 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki4.jpg
krzoki4.jpg (204.25 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki5.jpg
krzoki5.jpg (212.99 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki6.jpg
krzoki6.jpg (212.44 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki7.jpg
krzoki7.jpg (153.41 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki8.jpg
krzoki8.jpg (86.53 KiB) Przejrzano 5037 razy
krzoki9.jpg
krzoki9.jpg (188.04 KiB) Przejrzano 5037 razy

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 24-06-2021 08:51

Taki sposób robienia zdjęć zakrawa mi na mocną manipulację. Nie podoba się mi robienie z logiki ... Już tłumaczę o co mi chodzi.
Zdjęcie 1- Auto stojąc do wyjazdu nie zatrzymuje się na wysokości ścieżki rowerowej. Przecież od razu widać, iż autor zdjęcia stoi praktycznie na linii wyznaczającej granice ścieżki rowerowej z chodnikiem. Zatem oznacza to, że do samego wyjazdu (określonego jako krawędź jezdni na którą się chce wjechać) ma minimum 3,5 metra. Jeżeli ktoś w taki sposób wyjeżdża z drogi podporządkowanej to ja go nie chce spotkać na ulicy.
Zdjęcie 2 - Autor mógł się już położyć na chodniku. Bo roślinki nadal wyglądają na całkiem niskie a zdjęcie zrobiono z jakiś 20 centymetrów. To aby było bardziej dramatycznie zróbmy zdjęcia z poziomu 0.
Zdjęcie 3, 4, 5, 6 - To nie jest teren miasta, to jest prywatny teren.
Zdjęcie 7 - tutaj już prawie udało się zrobić zdjęcie pokazujące realną perspektywę wyjeżdżającego kierowcy. W ramach ciekawostki, nawiązując do zdjęcia 1 napiszę, że od końca ścieżki rowerowej do ulicy Sikorskiego jest jakieś 2 metry.
Zdjęcie 8,9 - teren prywatny, tak samo jako przy zdjęciach 3, 4, 5, 6.
Problem wyjazdu od strony wieżowca, sam się rozwiążę bo go nie będzie w momencie zaczęcia się inwestycji w postaci galerii. I po zakończeniu inwestycji nie zostanie on odtworzony.
Podaję poradę na ten wyjazd dopóki istnieje: Należy dojechać autem do samej krawędzi ulicy Sikorskiego a można nawet lekko "dzioba" wychylić ponieważ ulica Sikorskiego jest tutaj szeroka i kierowcy nią jadący znajdują się daleko od krawędzi. Ja dojeżdżam do końca i nie mam żadnego problemu z widokiem. Stosuje codziennie i działa.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: calineczka » 24-06-2021 09:11

norweski_leśny zgadzam się z Tobą, trochę trąci manipulacją.
Niemniej wrzucę fotkę od siebie, to akurat zrobione we wtorek, kiedy stałam na światłach przy dworcu autobusowym. Nie chodzi mi nawet o chwasty, bo te jakoś tam są plewione na Wisłostradzie, od około tygodnia nawet przez dużą grupę ludzi (w porównaniu do 4.osób pracujących pierwotnie mamy wzrost ekipy o jakieś 300% ). Bardziej chodzi mi o to żeby zobaczyć, że te wszystkie krzewinki zwyczajnie uschły i w zasadzie plewienie jest zbędne, potrzeba raczej glebogryzarki, która od nowa zruszy ziemię, a następnie nowe nasadzenia (na porządnej agrowłókninie chroniącej przed chwastami na przyszłość) ponieważ projekt ma trwać przynajmniej jeszcze przez kilka lat.
Załączniki
20210622_072740mm.jpg
20210622_072740mm.jpg (375.11 KiB) Przejrzano 4768 razy

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 24-06-2021 11:50

Przy Lidlu na Sikorskiego jest to samo

norweski_leśny pisze:
24-06-2021 08:51
............ a można nawet lekko "dzioba" wychylić ponieważ ulica Sikorskiego jest tutaj szeroka i kierowcy nią jadący znajdują się daleko od krawędzi.
.... a co jak ktoś będzie jechał jakimś wrakiem blisko krawędzi i przyj... w samochód wystający z podporządkowanej, wina wystawiającego dziób będzie ewidentna. Skrzyżowania, wyjazdy, zjazdy na drogach publicznych mają być wolne od wszystkiego co zagraża bezpieczeństwu, tak jest w przepisach odnośnie dróg, brak odpowiedniego utrzymania roślinności- to druga sprawa, priorytety co pierwsze, a co drugie i następne- to trzecia. Łatanie tarnobrzeskich dróg pokazało priorytety, gdzie zaczęli, a gdzie jeszcze nie dotarli.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: gbur » 24-06-2021 13:33

Faktycznie, wyjeżdżając Nyską czy też innym Żukiem z Serbinowa czy też spod Lidla "roślinki" nie przeszkadzają. Proponuję co poniektórym wsiąść jednak do niższego samochodu. Akurat jestem posiadaczem autka, w którym moje siedzenie jest blisko asfaltu i wiem jak utrudniają te "ozdoby" widoczność. Głupotą dla mnie jest proponować komuś wystawienie "dzioba" na ulicę z pierwszeństwem przejazdu " bo jest szeroka". Można przecież tak samo żonę wysłać "na przeszpiegi" czy droga wolna. Nie okłamujmy się, idiotyzmem było posadzić te chabry, wydawać pieniądze na kilometry szmat osłaniających od soli, teraz znowu na odchwaszczanie. Ani to ładne ani praktyczne.

ODPOWIEDZ