Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-11-2021 17:17

Mieliśmy poczwórną stłuczkę na wiadukcie, która po raz kolejny unaoczniła to o czym wiele razy było na forum.
Ta droga potrzebuje jakiejś pobliskie alternatywy.

TSS
Posty: 939
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 02-11-2021 19:51

admin pisze:
02-11-2021 17:17
Mieliśmy poczwórną stłuczkę na wiadukcie, która po raz kolejny unaoczniła to o czym wiele razy było na forum.
Ta droga potrzebuje jakiejś pobliskie alternatywy.


najlepsze jest przedłużenie Skłodowskiej wiaduktem i połączenie jej z Chrobaka oraz przedłużenie ul. Kopernika w kierunku Mokrzyszowa, ponadto potrzebna jest rozbudowa obwodówki w kierunku Sandomierza i Chmielowa.


Budowa nowych dróg to priorytet dla Tarnobrzega, tylko władzom miasta to oczywiście nie na rękę, bo wiąże się to dla dobra ogółu z wywłaszczeniami nielicznych i dużymi kosztami, no ale mamy POLSKI ŁAD.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 02-11-2021 21:58

Co tak cicho o zeszłotygodniowym odbiorze ścianki wspinaczkowej?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-11-2021 22:04

Pamiętam obietnice - trzy tygodnie od czwartej transzy finansowania. Rzeczywiście już minęło.
Przypominałem w poprzednich tygodniówkach, a teraz przegapiłem odbiór.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 02-11-2021 22:51

a był odbiór?
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-11-2021 23:38

Nie sądzę, pewnie byśmy jednak wiedzieli. Ale miało być w czerwcu, później we wrześniu, a później że około 3 tygodnie po przegłosowaniu dodatkowych 180 tys. zł, a sesja na której to przyjęto była na koniec września.

Roman90
Posty: 100
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 03-11-2021 11:11

Od kilku lat i kilku prezydentów oraz pełniących obowiązki zabiegamy o remont drogi wewnętrznej na naszym osiedlu. Niedawno przyjechał Pan prezydent Bożek. Trzeba przyznać, że zachował się w porządku nie obiecywał czegoś czego nie zrealizuje jak jego poprzednicy, wykonane zostaną jedynie delikatne poprawki na wiosnę, ale przynajmniej się zainteresował i realnie określił co można zrobić.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 03-11-2021 13:39

karas pisze:
02-11-2021 22:51
a był odbiór?
No był zapowiadany, więc nie spodziewałem się kolejnego przesunięcia realizacji projektu tak mocno wspieranego w kampanii przez PDB. To powinna być taka inwestycja honorowa, zwieńczenie rządów. Pomnik trwalszy niż ze spiżu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 03-11-2021 20:20

Radny KK wnioskuje o milion w przyszłorocznym budżecie na kolejny etap wykończenia i wyposażenia hospicjum na os. Miechocin.


zbyry
Posty: 1058
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 04-11-2021 09:39

"Teras" mały lapsus językowy. Pisze się "teraz", każdemu się może zdarzyć :-) . Kiedy żył ks. Prałat zadzwonił do mnie i poprosił o pomoc. Pisałem o tym kiedyś. Zadał pytanie mniej więcej takiej treści: "Krzysiu może by jakieś dofinansowanie znalazł". Więc pojechałem na plebanię, wziąłem projekt budowlany hospicjum bo nie wiem czy wiecie, ale pierwotnie w projekcie był parter i piętro. Ówczesny prezydent wyraził zgodę, abym siadł, napisał, wyliczył i żeby było ok. Otóż nie było ok. Cała kasa z jeszcze trwającej perspektywy poszła na południowe uzdrowiska i szpitale. Ksiądz prałat odszedł z kwitkiem, bo nikt nie pomógł w sensie pomocy dofinansowania ze środków UE. Nie potrafiłem mu pomóc z dofinansowaniem gdyż nie było takich możliwości.

Teraz jest jeszcze czas, aby zabezpieczyć w RPO pieniądze na ten cel. Jestem dwoma rękami za dokończeniem tego dzieła ale wiem też, że można to wykonać ze środków zewnętrznych. Chwała radnemu, że coś w tym temacie czyni. Ale czy nie można siąść i pojechać do Rzeszowa i zabezpieczyć środki? Po co z kasy miasta, która i tak jest uboga, nie będę pisał dlaczego tak jest. KK i nie tylko On mają do mnie nr telefonu, siądę z kolegą również analitykiem i zrobimy wniosek. Tylko dać nam możliwość. Narzędzia, wiedzę mamy i nie weźmiemy za to ani złotówki. To jest wspaniały pomnik dla ks. Prałata. Jechać panowie i załatwiać kasę. Wniosek, jak napisałem, przygotujemy pro bono.

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 04-11-2021 09:55

jeśli dziś nie zakupie flaszki wódki, płacąc kartą kredytową to można powiedzieć że zaoszczędziłem 50 zł?

zbyry
Posty: 1058
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 04-11-2021 10:05

Nie bardzo rozumiem jamwilhelm Twojego wpisu. Czy to ma coś do tego, co napisałem, czy raczej do oszczędności wskazanych przez KK?

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 04-11-2021 10:32

chodzi mi o to, że no jakby nie patrzeć, te pieniądze o których mówi KK to nie są żadne oszczędności. Ja tam specjalistą zbytnim nie jestem ale idąc logiką KK, jeśli weźmiemy udział w jakimś konkursie na 100 mln zeta z 50% wkładem własnym i go nie wygramy to mamy 50 mln oszczędności. Czy my w ogóle mieliśmy te pieniądze czy znowu trzeba by coś przestawiać/zastawiać/sprzedać?

ps
a flaszka mi pierwsza wpadła do głowy bo już prawie łikend:)

TSS
Posty: 939
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 04-11-2021 20:29

Zbyry ma rację po co obciążać biedne miasto, jak można pociągnąć jak Stalowa Wola z RPO, tylko, albo aż, trzeba przygotować projekt.

zbyry
Posty: 1058
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 05-11-2021 06:57

@TSS dziękuję za uznanie, to budujące. Jak już jesteśmy przy tym temacie, to powiem co zrobić, tylko tyle mogę, gdyż nie mam władzy sprawczej a i zadam pytania. Teraz się upomina o hospicjum, bardzo Was przepraszam drogie koleżanki i koledzy z forum, to nie wymądrzanie się a trochę lat doświadczeń. Nie mam wiedzy, czy jak KK i AP byli prezydentami czy tam komisarzami to czy ktoś chodził za pieniędzmi na hospicjum? Jakie my mamy oszczędności jak wszędzie tylko dług na długu długiem pogania? Jaramy się jeziorem ale to nie wszystko, oj nie. Co należy zrobić? Siąść w Skodę Kodiaq bo chyba taką mamy na stanie, jak pisałem, jechać na Rzeszów a nawet Warszawę, tworzyć działania konkursowe lub pozakonkursowe - da się. Lub porozmawiać z Panem Marszałkiem o wsparciu. Milion to za mało. Widziałem kosztorysy, w tym z wyposażeniem. Nie neguje działania radnego ale czy to tak trudno siąść i pojechać negocjować środki? Nie wiem też co obecny proboszcz w tym temacie robi, słyszałem, że niewiele ale nie chcę Go skrzywdzić gdyż tego nie zweryfikowałem. Mój zacny Tato wraz z przyjaciółmi zbierali pieniądze na hospicjum swego czasu. Jakiś efekt to przyniosło. Rozmawiałem wczoraj z przyjacielem, którego nazywam Bratem bo jesteśmy jak bracia i właśnie nieraz tłuczemy wnioski, biznes plany. Jakby się udało z RPO, studium wykonalności wraz z wnioskiem przygotujemy za darmo. Zejdzie z tym trochę bo przecież jest jeszcze sprzęt do kupienia i całe wyposażenie. Zrobimy jak nam każą, metodą DCF albo B/C, nam to różnicy nie robi.

Jak nie wyjdzie w RPO a może nie wyjść jak nikt 4 liter nie ruszy to wczoraj wydzwoniłem BGK, mówię jak jest. Odpowiedź: mimo Covid można do nas przyjechać i porozmawiać, może byśmy coś sensownego skonstruowali.

Opcja kolejna, powiedzmy że miasto zabezpieczy te 15% wkładu własnego. Nie wiem jak to prawnie zrobić ale co się nie da jak się da w takim sensie, że wesprze parafię. Wówczas wydział RMF dokona szczaunku i ustali wartość zamówienia studium wykonalności, które to tanie nie są, i w zależności od wartości wyślę zapytania d 3 oferentów lub jeżeli przekroczy pewna granice finansową, zapytanie na BIP. Wyłaniamy wykonawcę studium. Więc on to robi, na tej podstawie wydział tworzy wniosek a proszę mi wierzyć, aż taka filozofia to nie jest. Do wniosku załączamy załączniki i leci.

Moja mała rada, z najwyższą skromnością - myślcie o polityce niskokosztowej i budujcie co możecie własnym sumptem przy efektywnym i efektownym wykorzystaniu naszych podatków dwoma metodami: CCPM autorstwa Goldratta i Kaizenem do tego jeszcze New Public Managment. Tu chyba polecialem i się rozmażyłem :-)

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 05-11-2021 12:25

Otworzono oferty dla zadania „ Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach projektu rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych Miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.” miasto może przeznaczyć 17 mln. Dwóch z trzech oferentów zmieściło się z cenie, najniższa z nich zaproponowało PBI za kwotę 16 578 817,53 zł.
PBI solidna firma, sporo u nas robiła dobrze że padło na nich. Do przetargu startował też Strabag czyli wykonawca obwodnicy, mimo że są na miejscu i w sumie duzo sprzętu maja już tutaj, zaproponowali najwyższa kwotę prawie 20,7 mln.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-11-2021 17:05

Prezydent dla Leliwy przypomina, że inwestorzy od galerii mogą już budować i czekamy na ich kroki.
Zastanawiam się skąd akurat teraz taka informacja. To chyba wiadomo już od dłuższego czasu?

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 08-11-2021 17:27

Wypowiedź prezydenta jest ucięta z wywiadu w Leliwie sprzed dwóch tygodni. To typowe dla lokalnych mediów, sesja rady czy pojedynczy wywiad potrafią dostarczyć materiałów prasowych na kilka tygodni.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 08-11-2021 19:30

admin pisze:
08-11-2021 17:05
Prezydent dla Leliwy przypomina, że inwestorzy od galerii mogą już budować i czekamy na ich kroki.
Zastanawiam się skąd akurat teraz taka informacja. To chyba wiadomo już od dłuższego czasu?
Zapewne nie ma żadnych więcej informacji więc powiela to co już wszyscy wiedzą. W galeria w centrum obecnie trwa komercjalizacja za która odpowiada firma która m.in. komercjalizowała galerie w Przemyślu i Tarnowie, więc tutaj idzie zgodnie z planem, trwają ustalenia z operatorem spożywczym, który będzie się mieścił na parterze.
Natomiast Karuzela/Stopshop dawno nie było żadnych nowych informacji jeśli nic się nie zmieniło to operatorem spożywczym będzie sklep który już był w naszym mieście, a miał siedzibę w budynku obok kościoła na Serbinowie, teraz jest tam biedronka. I ciekawe co z markami LLP (house, croop, Sinsay) które już miały podpisane umowy. Z potwierdzonych informacji nasz projekt, prowadzony przez firmę Nuvalu był prezentowany podczas Shopping Center Forum które odbyły się pod koniec września w stolicy. Czy coś zostało podpisane nie wiem.
Póki nie zacznie się budowa jednych lub drugich każdy scenariusz jest możliwy, łącznie z zaprzestaniem inwestycji. Ale patrząc na ilość tego typu obiektów i miast gdzie obecnie one powstają, było by raczej bardzo dziwne porzucenie takiego rynku jak nasz.
Z innych informacji "sklepowych" Dino poszukiwało koordynatora projektu w Tarnobrzegu, ogłoszenie znikło więc zapewne znalazła. Wiąże się to z budową w naszym mieście jednego a może i nawet dwóch obiektów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-11-2021 19:49

Działki i dokumenty są na dwa Dino - jeden prawie na przeciwko Unimetu, drugi w Mokrzyszowie na wyjeździe z miasta, po lewej stronie.

ODPOWIEDZ