Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 26-05-2021 09:09

I naprawdę absolutnie nie jestem wstanie zrozumieć tak absurdalnych dla mnie decyzji. Społem nie mogło podwyższyć swojej stodoły, ale obok już można iść w górę? A czasem wysokość zabudowy nie wyznaczają sąsiednie obiekty?
Przyjrzyjmy się jej zatem: mamy szklany domek z piętrem. W stronę Placu Bartosza, obiekty parterowe oraz dużo obiektów piętrowych (nawet do dwóch pięter). Naprzeciwko bloki po 4 piętra (rozdzielone obiektem handlowym parterowym). W pobliżu bank 2 piętra.
A ktoś zabrania dodania jednego piętra? Naprawdę tylko ręce załamać.
Tym bardziej, iż zgodzę się z TSS, jeżeli za Dzikowiak odpowiada ten sam inwestor co za inwestycję na Jachowicza, to jestem o nią spokojny. I bym nawet na dwie kondygnacje mu zezwolił. Przy czym o braku tej dodatkowej mogły zadecydować miejsca parkingowe, a właściwie ich zbyt mała liczba względem planowanej powierzchni handlowej.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 26-05-2021 10:43

Z tego co wiem PSS Społem chciało pod wyżyć ten pawilon o jedną kondygnację (miała być kamienica), ale zablokowani ich. Straciła estetyka miasta.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 26-05-2021 10:58

Może to ten sam urzędnik co postawił wóz na placu. Wtedy by się zgadzało. Mamy stodołę w centrum to i wóz ma się gdzie schować.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 27-05-2021 20:54

Jutro odbiór prac remontowych na osiedlu Nagnajów.
W zeszłym roku przeprowadzono remont części strażnicy wewnątrz budynku oraz zakupiono pompę dużej wydajności.
Przedmiotem zamówienia był remont elewacji zewnętrznej strażnicy OSP Tarnobrzeg os. Nagnajów. Zakres prac obejmował:
• Oczyszczenie mechaniczne i zmycie elewacji zewnętrznej oraz jej impregnacja środkiem grzybobójczym, gruntowanie- powierzchni,
• Uzupełnienie tynków zewnętrznych,
• Malowanie dwukrotne elewacji w dwóch kolorach,
• Remont dwóch kominów z ociepleniem, tynkowaniem oraz malowaniem i obróbka blacharską,
• Czyszczenie i malowanie drzwi zewnętrznych, krat okiennych, parapetów,
• Wymiana kratek wentylacyjnych, wymiana oprawy zewnętrznej oświetleniowej na LED z czujnikiem ruchu,
• Wymiana uszkodzonej szafki gazowej,
• Wymiana płytek przy wejściu głównym wraz z wycieraczką,
• Wymiana dwóch drzwi zewnętrznych na termoizolacyjne,
• Uzupełnienie i czyszczenie rynien odprowadzających wodę z powierzchni dachu,
• Wykonanie napisu ze sturoduru oraz loga mocowanego na elewacji zewnętrznej (herb Tarnobrzeg, napis – Tarnobrzeg os Nagnajów,
Koszt zadania wyniósł: 33 210,00 zł.

Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 28-05-2021 13:51

Wiadomo już jakie sklepy będą w karuzeli miało być podane w maju???

Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 28-05-2021 13:59

I co z galeria Tarnobrzeg w centrum ??

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 28-05-2021 16:48

Krystian2015 pisze:
28-05-2021 13:59
I co z galeria Tarnobrzeg w centrum ??
Krystian2015 pisze:
28-05-2021 13:51
Wiadomo już jakie sklepy będą w karuzeli miało być podane w maju???
Oba projekty są dość mocno zaawansowane, nie trzymał bym się taka sztywno podawanych dat, bo patrząc na zakres planowanych prac i uzgodnień ze wszystkimi służbami trzeba trochę czasu. Czekamy na obiekt tego typu wiele lat, więc miesiąc chyba już różnicy nie zrobi.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 30-05-2021 15:53

rozumiem ze ta galeria to nie jak np.mielecka.wejscia do sklepów od parkingu?.. ..ale widocznie jakie miasto taka galeria...sklepy:pepco..poczta..kiosk ruchu..orange..euro agd..pralnia..tak myśle ze to sie pojawi.szału chyba nie bedzie..
nie narzekam tylko czemu nie budują takiej zeby łazić w środku...pewnie się im nie opłaca..albo widocznie myśla ile mieszkanców taką budujemy.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 30-05-2021 15:54

Jesteście za płatnym parkowaniem w TBG

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 30-05-2021 19:23

W galerii w centrum da się chodzić w środku, ta za wiaduktem ma być w formie niezależnych sklepów, z jednym parkingiem, czyli parku handlowego.
Chyba wszyscy liczymy na coś więcej, czyli sklepy, których do tej pory w Tarnobrzegu nie było, chociażby popularne sieciówki z LPP, czy H&M. Dwie galerie to z jednej strony podział klientów na dwa miejsca, z drugiej strony może wymusi konkurencję. Kto będzie miał lepsze sklepy, ten przyciągnie klientów.

Odnośnie parkowania jestem przeciw.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 30-05-2021 21:41

Też się pozwolę wtrącić, jak admin również jestem przeciw. Z prostego powodu, otóż płacimy daniny na drogi, na ich utrzymanie, budowę czy remonty, na chodniki itd. Utrzymujemy z tego całą masę podmiotów, a teraz na drogach publicznych pojawią się parkometry, gdzie znowu według tzw. okienek dżachary (trudno wygooglować :-) ) dojdą kolejne elementy, którymi podatnik będzie obciążony. Stąd dziękuję, na zakupy jeżdżę rowerem a do centrum autem udaje się jak po prostu muszę, może raz w miesiącu. Taniej, zdrowiej może nawet szybciej. Na mnie w każdym razie nie zarobią.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 30-05-2021 23:54

Skończy się z tą strefą jak i z rowerami miejskimi. Parkingi poza strefą będą wypełnione pod korek, a w samej strefie wolne miejsca. Dodatkowo zysk będzie marny, miasto dołoży kilka razy, aż zdecyduje że to koniec. To jest za małe miasto. Wystarczyło by postawić szlaban z poborem biletów za UM. Pół godziny bezpłatnie, każde następne płatne. Ewentualnie jeszcze przy skarbowym, bo w ZUSie nie ma problemu. Nie trzeba zbierać z połowy miasta.
Karaś

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: nikto » 31-05-2021 07:07

spit pisze:
30-05-2021 15:54
Jesteście za płatnym parkowaniem w TBG
Jestem jak najbardziej przeciw zamykaniu połowy miasta!

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 31-05-2021 10:55

spit pisze:
30-05-2021 15:54
Jesteście za płatnym parkowaniem w TBG
Zadanie tego pytania w taki sposób, jest bez sensu. To tak jakby ktoś pytał: Czy jest Pan/i za tym aby co miesiąc znikało 10 zł z portfela?
Pytanie należy zadać w zupełnie innej formie.

Natomiast uważam, iż strefa się nie sprawdzi i miasto tylko dołoży do tego interesu. Natomiast jak pójdą porządne kontrole nad jeziorem czy ludzie kupują bilety za wjazd to całość wyjdzie na plus. I ogłosić będzie można w mediach sukces. Bo całościowo wyjdzie to na plus. Przecież kwota z przetargu jest na dwa lata. O ile dobrze kojarzę jest to 700 tys. złotych. To licząc na szybko:
Nad jezioro codziennie, przyjedzie średnio 500 aut.
Czyli mamy za każdy dzień 500 x 10 = 5 000.
Sezon niech będzie, iż potrwa dwa miesiące. Zatem 60 x 5 000 = 300 000.

Czyli samo jezioro da ok. 300 000 zł na rok. Po dwóch mamy 600 000. A to jest założenie minimum. Bo będą weekendy gdzie wjedzie 1 000 aut i więcej (ale jak pogoda będzie fatalna to wjedzie np. 100 aut). Zatem już strzelają korki szampana w urzędzie. Strefa działa i się zwraca!
Trzeba robić nacisk na urząd miasta aby statystyki były podawane osobno dla jeziora, a osobno dla miasta.

Natomiast urząd miasta niech zajmie się w trybie pilnym, sprawą "długiego" parkingu asfaltowego, w pobliżu skrętu po nowym przebiegu drogi. Bo już teraz widać, iż jest duża liczba pojazdów, która wyjeżdża z tego parkingu na wprost, po krawężniku a następnie drogą gruntową, która ostatnio została poprawiona. Jeżeli na końcu nie pojawią się jakieś przeszkody to wszyscy będą w ten sposób wyjeżdżać przy okazji nie wnosząc opłaty (bo przecież można uciec bo tamci uciekli!). Naprawdę to będzie ogromny problem, jeżeli zostanie tak jak jest.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 31-05-2021 11:37

. rzeba robić nacisk na urząd miasta aby statystyki były podawane osobno dla jeziora, a osobno dla miasta.
To w tej materii raczej ukłon do NW24. I więcej dodawać nie trzeba.

greq19
Posty: 46
Rejestracja: 23-10-2014 13:14

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: greq19 » 01-06-2021 15:03

Czy remont placu zabaw przy ul. Kopernika 4 i 6 jest już skończony? Czy słupki po dawnym ogrodzeniu zostaną usunięte czy tak już zostaną? Ktoś ma wiedze na ten temat?
G.K.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: gbur » 01-06-2021 16:04

norweski_leśny pisze:
31-05-2021 10:55
spit pisze:
30-05-2021 15:54
Jesteście za płatnym parkowaniem w TBG
Zadanie tego pytania w taki sposób, jest bez sensu. To tak jakby ktoś pytał: Czy jest Pan/i za tym aby co miesiąc znikało 10 zł z portfela?
Pytanie należy zadać w zupełnie innej formie.

Natomiast uważam, iż strefa się nie sprawdzi i miasto tylko dołoży do tego interesu. Natomiast jak pójdą porządne kontrole nad jeziorem czy ludzie kupują bilety za wjazd to całość wyjdzie na plus. I ogłosić będzie można w mediach sukces. Bo całościowo wyjdzie to na plus. Przecież kwota z przetargu jest na dwa lata. O ile dobrze kojarzę jest to 700 tys. złotych. To licząc na szybko:
Nad jezioro codziennie, przyjedzie średnio 500 aut.
Czyli mamy za każdy dzień 500 x 10 = 5 000.
Sezon niech będzie, iż potrwa dwa miesiące. Zatem 60 x 5 000 = 300 000.

Czyli samo jezioro da ok. 300 000 zł na rok. Po dwóch mamy 600 000. A to jest założenie minimum. Bo będą weekendy gdzie wjedzie 1 000 aut i więcej (ale jak pogoda będzie fatalna to wjedzie np. 100 aut). Zatem już strzelają korki szampana w urzędzie. Strefa działa i się zwraca!
Trzeba robić nacisk na urząd miasta aby statystyki były podawane osobno dla jeziora, a osobno dla miasta.
Nie do końca rozumiem, dlaczego to pytanie według Ciebie jest bez sensu?
Dlaczego ma mi znikać z portfela 10 zł? To twierdzenie według mnie jest bardziej bez sensu. Nie chcę nie parkuję i nie znika mi ani 10 ani 15 zł. Tarnobrzeg jest takim miastem, że bez problemu można z każdego osiedla spacerkiem przejść i pozałatwiać swoje sprawy.
Twoje obliczenia też są dziwne, przecież w poprzednich latach również były opłaty za wjazd, wprawdzie w innej formie ale były. Trudno więc mówić o zwrocie takim jaki tu przedstawiasz.
Strefa według mnie jest jak najbardziej potrzebna. Wyeliminuje to samochody parkujące od godz. 8 rano do 16. Na dzień dzisiejszy jeżeli ktoś przyjedzie załatwić coś w Urzędzie (obojętnie którym) krąży nie mając możliwości postawienia samochodu np. na 30 min. Często są to ludzie starsi, mający trudności z poruszaniem się. Chętnie by zapłacili te 2 zł aby tylko mieć możliwość zaparkowania i załatwienia sprawy. W wielu miastach zbliżonych wielkością do Tarnobrzega obowiązują strefy płatnego parkowania i jakoś to funkcjonuje. Dlaczego miało by to u nas nie zdać egzaminu?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 01-06-2021 16:36

Będzie nowy pomnik na rynku?



A tymczasem są pomysły żeby innego (już gotowego) pomnika nie dawać w centrum, tylko na Miechocinie


A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: A1313 » 01-06-2021 18:40

Wincyj pomników , wincyj. Szczególnie dla osoby która takiej gloryfikacji sobie nie życzyła.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 02-06-2021 06:43

@A1313 też jestem tego zdania. Pamiętam jak spotykałem się z księdzem Prałatem, prosił o pomoc w znalezieniu środków na hospicjum. Choć ówczesny prezydent chciał w tym pomóc, to niestety Rzeszów nie wygospodarował środków na ten cel, z RPO też nie było jak wyrwać pieniędzy.

Ksiądz Parałat nie chciał pomników za życia ani po śmierci. Jego pomnikami jest jedno hospicjum na Piastowie, noclegownia i również hospicjum przy Zwierzynieckiej, świetlice dla dzieci i młodzieży i niedokończone hospicjum w Miechocinie, którego plany widziałem i było to ambitne i szczytne przedsięwzięcie. Są także inne jego dzieła, a choćby stojąca i niedkończona noclegownia również przy Zwierzynieckiej.

Pierwotnie miały być dwie kondygnacje w Miechocinie, tak jak na projekcie budowlanym. Ostał się z braku pieniędzy tylko parter. I tak stoi. A to było można powiedzieć oczko w głowie księdza. Czy o to chodziło? Czy nie lepiej te pieniądze spożytkować na dokończenie tak ważnego ośrodka, jakim jest hospicjum? Takie moje zdanie, można się z nim zgadzać lub nie.

A dlaczego hospicjum stoi w takim a nie innym stanie, to już chyba każdy z nas może ocenić.

ODPOWIEDZ