Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 27-04-2021 22:40

TSS pisze:
27-04-2021 19:40
ciekawa sprawa to 1,5 mln dla przedsiębiorcy, który wniósł sprawę o odszkodowanie od miasta za opieszałość urzędników przy wydaniu decyzji o warunkach zabudowy. Za taką kasę ulica Moniuszki byłaby zrobiona z nawierzchnią betonową, a tak mamy wyrwy jak po bombardowaniu i nikt się nie kwapi, żeby je naprawić, dopiero jak ktoś ważny uszkodzi auto będzie szybka akcja ze strony Urzędu Miasta i pytanie: jak do tego doszło?
Powinny być podane do publicznej wiadomości imiona i nazwiska urzędników, którzy są odpowiedzialni za tą sytuację, bo przecież musieli być w sądzie i zeznawać, a na podstawie między innymi tych zeznań zapadł wyrok. Jeżeli pracują w strukturach urzędniczych powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni z zakazem pracy w takich jednostkach.

Powinni odpowiadać szerzej, ale chyba u nas w kraju się nie da ...
Karaś

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 28-04-2021 09:39

A czy można zapytać o jakiego inwestora lub inwestycje tutaj chodzi ?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 28-04-2021 10:23

karas pisze:
27-04-2021 22:40
Powinni odpowiadać szerzej, ale chyba u nas w kraju się nie da ...
Ciekawi mnie to co Twoim zdaniem z takim urzędnikiem powinno się stać.

Utrata praw publicznych? Ekskomunika? Więzienie? Pluton egzekucyjny?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-04-2021 11:40

Dawid_tbg pisze:
28-04-2021 09:39
A czy można zapytać o jakiego inwestora lub inwestycje tutaj chodzi ?
O właściciela Mrówki. A chodzi właśnie o przebudowę i rozbudowę budynku obecnej Mrówki.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 28-04-2021 13:40

encore pisze:
28-04-2021 10:23
karas pisze:
27-04-2021 22:40
Powinni odpowiadać szerzej, ale chyba u nas w kraju się nie da ...
Ciekawi mnie to co Twoim zdaniem z takim urzędnikiem powinno się stać.

Utrata praw publicznych? Ekskomunika? Więzienie? Pluton egzekucyjny?
Wszystko na raz! :D

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-04-2021 14:02

To tak w temacie :P https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/czy- ... upcje.html

Tereny należące do Tesco zmieniły właściciela. Ciekawe kto to kupił i co tam planuje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 28-04-2021 16:53

Dawid_tbg pisze:
28-04-2021 09:39
A czy można zapytać o jakiego inwestora lub inwestycje tutaj chodzi ?
Wrzucałem w jedno z podsumowań tygodnia. Było też lata temu jako news, ale linki zdechły:
https://www.tarnobrzeg.info/2014/11/05/ ... iadczenie/
Tarnobrzeg przegrał proces z Arkadiuszem Rakiem
Miasto zabezpieczyło 1,442 mln. zł. w związku z oddaleniem apelacji od wyroku SO w Tarnobrzegu, przez co wyrok stał się prawomocny. Gmina Tarnobrzeg ma wypłacić na rzecz Arkadiusza Raka 910 tys. zł tytułem odszkodowania wraz z odsetkami od dnia 28 stycznia 2015 do dnia 31 grudnia 2015 oraz ustawowymi odsetkami za opóźnienie od 1 stycznia 2016 do dnia zapłaty (388 tys. zł) + koszty procesu 116 tys. zł i 23,5 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa tytułem brakujących opłat sądowych i 4,5 tys. zł tytułem zastępstwa procesowego.

Pamiętacie tę sprawę?
Oświadczenie lokalnego przedsiębiorcy z 2014 roku mogło mieć wpływ na wynik lokalnych wyborów. Teraz nam wszystkim przychodzi płacić za dawne błędy. Tekst wciąż jest na portalu, ale linki do dokumentów zdezaktualizowały się w trakcie przeprowadzki.
https://www.tarnobrzeg.info/2021/03/28/ ... dnia-roku/
karas pisze:
27-04-2021 22:40
Powinny być podane do publicznej wiadomości imiona i nazwiska urzędników, którzy są odpowiedzialni za tą sytuację, bo przecież musieli być w sądzie i zeznawać, a na podstawie między innymi tych zeznań zapadł wyrok. Jeżeli pracują w strukturach urzędniczych powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni z zakazem pracy w takich jednostkach.

Powinni odpowiadać szerzej, ale chyba u nas w kraju się nie da ...
Wydaje się, że to nie była decyzja urzędnicza, ale polityczna. Temat pojawił się w kampanii wyborczej, kiedy to przedsiębiorca wystosował kilka pism (jedno na początku, a później jako odpowiedź na konferencję z urzędu), być może przyczyniając się w jakiś sposób do porażki NM. Z tego co pamiętam, w pismach odpowiedzialność też była kierowana na prezydenta i decyzje polityczne, a nie na szeregowych urzędników.

Z trzeciej strony, prezydent chciał dobrze dla mieszkańców, licząc nie na łapówkę dla siebie, ale jakiś "offset" dla miasta, bodajże któryś zjazd, krzyżówkę, czy przebudowę.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-04-2021 05:52

1,5 mln radni łatwo przesuną tylko skąd wezmą żywą gotówkę? komu zabiorą tym razem lub co sprzedadzą z majątku miasta, żeby wyrównać starty?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 29-04-2021 17:13

Łączą siły, aby zagospodarować tereny posiarkowe

Obrazek

O projekcie współpracy z sąsiednimi gminami w celu zagospodarowania terenów posiarkowych pisałem już w niedzielę, ale teraz mamy oficjalną informację z UM i trochę więcej szczegółów organizacyjnych.

Chcą wykorzystać możliwości pozyskania dużych pieniędzy na rewitalizację posiarkowych terenów. Sięgnąć po dofinansowanie ma pomóc partnerstwo. Siły łączy Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski i Grębów. Podpisano właśnie list intencyjny.

Wszystkie cztery gminy zawiązujące partnerstwo łączy występowanie przed laty na ich terenach przemysłu siarkowego i związanego z nim przemysłu chemicznego. – Chcąc wykorzystać szanse jakie niesie ze sobą Strategia rozwoju województwa – Podkarpackie 2030, Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020, z perspektywą do 2030 r., Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027 oraz programy perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027, zdecydowaliśmy się połączyć siły w staraniach o pozyskanie pieniędzy na kolejne etapy zagospodarowania posiarkowych terenów – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega.

Włodarze wszystkich zaineresowanych gmin podpisali właśnie list intencyjny, deklarując tym samym chęć współpracy mającej doprowadzić do partnerskiej realizacji projektu, którego głównym założeniem jest zagospodarowanie terenów po przemyśle siarkowym oraz zdegradowanych przestrzeni publicznych. Projekt ma na celu nadanie tym terenom nowych funkcji turystycznych, gospodarczych, rekreacyjnych i społecznych oraz poprawę estetyki i ładu przestrzennego. Projekt partnerski, dla samego tylko terenu wokół Jeziora Tarnobrzeskiego zakłada szereg inwestycji i opiewa aż na 40 mln złotych. W projekcje ujęto m.in. zadania z zakresu nadjeziorowej infrastruktury, takie jak: budowa wjazdu nad jezioro, budowa pomostów przy punktach gastronomicznych, budowa posterunku dla policji wraz ze slipem, przebudowa punktu widokowego, budowa kolejnych punktów do prowadzenia działalności handlowej i usługowej, przebudowa ogrodzenia „Mariny”, a nawet iluminacja terenu. Z zakresu infrastruktury rekreacyjnej w planach znalazła budowa bazy noclegowej dla turystów. Projekt zakłada też wykonanie wodnego placu zabaw, budowę mola i pomostów, utworzenie wodnych atrakcji (np. podwodne miasto), budowę miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku (boiska do gry w piłkę, kolejne place zabaw). Nie zapomniano też o profesjonalnym polu campingowym, karawaningowym i namiotowym wraz z pawilonami sanitarnymi. W planie ujęto też elementy małej architektury, jak przebieralnie, ławki, czy stojaki na rowery, a także zagospodarowanie terenów pod łowiska wędkarskie. Pomyślano też o budowie stanicy kajakowej wraz z infrastrukturą nawodną.

Prezydent Tarnobrzega został zobligowany do złożenia do Zarządu Województwa Podkarpackiego propozycji projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027. Ma również koordynować opracowanie wspólnej Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2027, w której znajdą się najważniejsze cele i przedsięwzięcia przewidziane do realizacji w tym okresie. Przygotowania założeń do opracowania strategii podejmie się grupa robocza składająca się z przedstawicieli wszystkich czterech gmin.

Info/fot. UM

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 29-04-2021 20:30

Nie wiem gdzie to przypiąć więc napiszę tutaj bo wiem że czytają to forum urzędnicy z UM -konkret skoro już pozamykali wszystkie drogi dojazdowe do działek i garaży na Kamionce oprócz 12-go października to może czas było by pokłonić się nad tą drogą miałem okazję jechać dziś tamtędy aby zobaczyć co tam się wyprawia i przy okazji odwiedzić starego znajomego na działce,dziś jest ser co będzie za tydzień,miesiąc? (dodając iż jeździ tamtędy sprzęt budowlany)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 29-04-2021 20:41

Prezydent Tarnobrzega został zobligowany do złożenia do Zarządu Województwa Podkarpackiego propozycji projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027
Konsultacje społeczne już się zakończyły aczkolwiek nie wiem, jakie konsultacje ze strony UM zostały poczynione https://www.rpo.podkarpackie.pl/index.p ... odkarpacia

Może tu https://www.rpo.podkarpackie.pl/index.p ... o-programu się da coś ugrać o ile tory już nie zamknięte, albo się skończy tak jak ostatnio, każdy sobie rzepkę skrobie i na Miejskie Obszary Funkcjonalne zostało do podziału parę procent, resztę zgarnęła stolica Województwa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 30-04-2021 16:32

Prezydent prezentuje nowe witacze. Ładne?
Zaraz pod wpisem uwagi tarnobrzeskich przedsiębiorców z branży reklamowej. Za wszystko razem wyszło prawie 40 tys. zł.



A z innej beczki:

Konsultacje społeczne zagospodarowania części os. Serbinów

Urząd Miasta zaprasza mieszkańców Tarnobrzega do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania fragmentu osiedla Serbinów pomiędzy ul. Sienkiewicza i ul. Zwierzyniecką. Celem konsultacji społecznych jest zebranie uwag od mieszkańców na temat planowanego zagospodarowania traktu na osiedlu Serbinów pomiędzy ul. Sienkiewicza, a Zwierzyniecką i stworzenie „Alei Nocy i Dni”.

Projekt przewiduje budowę kolorowej ścieżki pieszo-rowerowej, w miejscu istniejącego betonowego traktu. Wzdłuż alei powstaną skwery, każdy o innym charakterze, aby mieszkańcy osiedla i miasta w każdym wieku mogli znaleźć swoją przyjazną przestrzeń.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Projekt przewiduje powstanie następujących elementów tj.:

Skweru Tolibowskiego dedykowanego osobom starszym – powstaną na nim pergole, ławki stoły do gier, mini plac wodny, zbiorniki retencyjne na wodę opadową.
Skweru Barbary – strefa ekologiczna, w której usytuowany będzie mały amfiteatr, scena będzie mogła być miejscem koncertów, przedstawień, kina letniego itp.
Skweru Tomaszka – strefa sportu i aktywności – znajdzie się tu plac zabaw, 3 boiska sportowe, siłownia na świeżym powietrzu oraz park sensoryczny.
Skweru Bogumiła – gdzie powstaną ogrody społeczne, w których chętni mieszkańcy okolicznych budynków będą mogli uprawiać rośliny ozdobne, zioła, warzywa itp.
Wszystkie powyższe elementy nadadzą przestrzeni osiedla nowy wygląd, co zachęci mieszkańców do spędzania czasu poza domem, aktywności na świeżym powietrzu. Chcemy stworzyć tym projektem przyjazną przestrzeń, miejsce aktywności i integracji lokalnej społeczności.

Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację niniejszego zadania z programów Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Swoje uwagi i opinie można przesyłać na udostępnionym Formularzu pocztą na adres: Prezydent Miasta Tarnobrzega, ul. Kościuszki 32, 39-400 Tarnobrzeg, oraz zgłaszać drogą mailową do 7 maja br. na adres: fundusze@um.tarnobrzeg.pl.

Link do formularza:
http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... pinii.docx

Info/fot. UM

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 30-04-2021 20:47

Witacze wypadało odnowić, żółty kolor przyciąga wzrok. Nie uciekajmy od tego koloru, to symbolika miasta, a zazwyczaj niebieski się tylko przewija. Skupiając się na symbolach, zamek od razu można rozpoznać, ale na dole jest "coś" co ma być jeziorem, szczerze ja tam nie widzę tego, chodź możne na żywo będzie się lepiej kojarzyć.
Jeśli chodzi o Serbinów, chyba ktoś tu czyta nasze forum, bo nie tak dawno przewijał się temat tego osiedla. Zmiana pozytywna, chodź za nią powinna iść budowa chodników, dróg bocznych oraz przede wszystkim parkingów. Cóż nam z pięknego deptaka, jak okolica będzie straszyć.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 30-04-2021 21:31

Widziałem dzisiaj witacz na żywo, dół rzeczywiście nie wygląda i z przejeżdżającego samochodu trzeba się wpatrzeć i zastanowić. Pewnie łatwiej by było z horyzontem i łódkami na horyzoncie, byłoby czytelniej. Byle bez komina :)

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 01-05-2021 08:06

W końcu mój SERBINÓW - widzę, że ktoś się bardzo napracował nad koncepcją „Alei Nocy i Dni”. Dlatego należy się pochwała dla tych co ogarnęli ten temat. Oby udało się w przyszłości zrealizować projekt na podstawie tej koncepcji i oby służył całej społeczności tarnobrzeskiej.

Witacze na in plus - nowe to nowe, i ładniejsze niż stare, tylko blachą czy innym materiałem przydałoby się obrobić stalowe kształtowniki łączące fundament z elementem witacza bo jest to mało estetyczne.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 01-05-2021 08:53

Witacze do poprawy w zakresie dolnej części. Nie rozumiem jak ktoś może nie rozumieć, iż taki dobór kolorów skończy się tak jak to jest obecnie- totalnym brakiem czytelności. Nie wiem kto ostatecznie o tym zdecydował ale jeżeli jakaś agencja reklamowa to lepiej żeby znikła z rynku. Efekt jest taki, że każdy będzie patrzeć na zamek. Ale ta górna część jest ok, więc pewnie o to chodziło.
A koncepcja Serbinowa jest do modyfikacji. Mam nadzieję, że jak się człowiek napisze z uwagami, to ktoś je chociaż weźmie pod uwagę.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 01-05-2021 09:09

Spojrzałem na inne zdjęcia, których nie wrzuciłem i jest tam zarys łódek na horyzoncie.
O dziwo na witaczu przy Wisłostradzie, która prowadzi do Jeziora, łódki zniknęły :)

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 01-05-2021 09:34

norweski_leśny pisze:
01-05-2021 08:53
A koncepcja Serbinowa jest do modyfikacji. Mam nadzieję, że jak się człowiek napisze z uwagami, to ktoś je chociaż weźmie pod uwagę.
każda koncepcja jest do przeróbki, ale dobrze, że w ogóle jest, bo wymagała ona dużego nakładu pracy zespołu ludzi i to się ceni.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 01-05-2021 09:57

TSS pisze:
01-05-2021 09:34
norweski_leśny pisze:
01-05-2021 08:53
A koncepcja Serbinowa jest do modyfikacji. Mam nadzieję, że jak się człowiek napisze z uwagami, to ktoś je chociaż weźmie pod uwagę.
każda koncepcja jest do przeróbki, ale dobrze, że w ogóle jest, bo wymagała ona dużego nakładu pracy zespołu ludzi i to się ceni.
Ale sama nazwa "Aleja Nocy i Dni" nawiązująca do powieścią Marii Dąbrowskiej (główna ulica na tym osiedlu) nazwa osiedla czyli Serbinów, miejsce akcji tej książki, oraz mini Skfery Tematyczne pochodzące od imion głównych bohaterów (Bogumił, Barbara ... )
Akurat podążanie tym tropem mi się podoba 😏

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 01-05-2021 10:46

Prezydent chwali się nowymi witaczami, a PKP ma swój w Tarnobrzegu, takie coś znalazłem przed chwilą na demotywatorach:


Obrazek

https://demotywatory.pl/5068115/Nowy-wi ... arnobrzegu
Ostatnio zmieniony 01-05-2021 10:51 przez TSS, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ