Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Enlightenment
Posty: 10
Rejestracja: 01-02-2021 19:42

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Enlightenment » 29-01-2023 20:45

Tragedia!
Lepiej żeby to nie powstało. Do tej pory byłem za, teraz nie. I niech nikt nie przekonuje żeby było coś niż nic. A ja uważam,że po tych zmianach lepiej żeby była łąka. Jak to centrum miasta wygląda! Kurniki po wszystkich stronach skrzyżowania. Kurnik Lidl, kurniki blaszane Frac i firany, kurnik Action z Media Expert. Wszystko niskie. Przecież to droga przelotowa przez miasto, wizytówka, ludzie to oglądają przejeżdżając przez Tbg. Teraz kolejny, niski, mały, blaszany, niby galeria. Tragedia! Zasadzić drzewa, zrobić alejki, kwietniki, ławki, lepiej by było i zdrowiej i ładniej!

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 29-01-2023 20:46

Rok albo więcej temu pisałem, że inwestor zwrócił się do UM, że "galeria" będzie okrojona. I? A no właśnie.

@admin pisałeś, że ostatni rok nie był w całe taki zły dla Tbg. Mamy wspaniale oświetlone Jezioro, a właściwie parkingi i nic Panie kolego poza tym. Nota bene jakoś tak mniej więcej na granicy gmin, stok w Siedleszczanach, oświetlenie bez sensu w Suchorzowie. Historia zatacza koło, szkoda zaś, że na naszym podwórku.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-01-2023 20:52

Tragedia to nie galeria a park, nazwali go chyba centrum handlowe. Lepiej jakby tam stanęły bloki wysokie niż taki szkaradek, część wizualizacji na ich stronie, wychodzi na to, że właściciel chytrus, powinien zostać pogoniony z Tarnobrzega. Inwestycja w tej opcji powinna zostać zablokowana przez władze miasta. Jeżeli toto powstanie moja noga tam nie postanie. Kpina.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 29-01-2023 21:08

@zbyry - a Polski Ład? Wyglądało po tylu przetargach, że albo wszystko oddajemy, albo zadłużamy się na kolejne ponad 30 mln zł. Pewnie w tym roku będziemy remontować drogi w centrum, prezydent uważa nawet, że zmiany na szczeblu centralnym, z możliwością ograniczenia zakresu, to jego zasługa. Inna sprawa, że i tak planujemy w budżecie zadłużyć się na 24 mln zł :)

Parkingi to dobra zmiana. Było wyznaczone bodajże 5 kroków i krok po kroku robimy. A koszty, metody i rozwiązania zawsze pozostaną dyskusyjne.
Szkoda, że takich 5 kroków na przód, stopniowo realizowanych, nie znamy dla innych terenów niż okolice Jeziora.

A z galeriami - nie będzie żadnej standardowej, ale dwie bidne. I pewnie już nigdy nic większego. Tak wyszło.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 29-01-2023 21:33

admin pisze:
29-01-2023 21:08

A z galeriami - nie będzie żadnej standardowej, ale dwie bidne. I pewnie już nigdy nic większego. Tak wyszło.
Tarnobrzeg miasto niespełnionych galerii.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 29-01-2023 22:07

@admin, trzeba by się zastanowić z czego PŁ jest finansowany. Później pisać, kto to sfinansuje i jaki jest IRR. Parkingi? Taaa Tokio drift Tarnobrzeg. Ty widzisz, niczego nie zarzucam, zyski, a ja widzę koszty. A rosną lawinowo. Po 2023 roku jak mi Stwórca żyć pozwoli wezmę i to policzę. W formule d/d, m/m, y/y.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 29-01-2023 22:20

TSS pisze:
29-01-2023 20:52
Tragedia to nie galeria a park, nazwali go chyba centrum handlowe. Lepiej jakby tam stanęły bloki wysokie niż taki szkaradek, część wizualizacji na ich stronie, wychodzi na to, że właściciel chytrus, powinien zostać pogoniony z Tarnobrzega. Inwestycja w tej opcji powinna zostać zablokowana przez władze miasta. Jeżeli toto powstanie moja noga tam nie postanie. Kpina.
Patrząc na średnią kwotę kosztu postawienia jednego metra kwadratowego galerii handlowej to mnie to całkowicie nie dziwi. O ile to w ogóle ruszy co też nie jest przesądzone.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: ODYSEUSZ » 29-01-2023 22:26

Osobiście byłem ZA aby powstała galeria w centrum miasta w jej pierwotnym zamyśle jako szansa na cywilizacyjny skok i podniesieniu prestiżu miasta. Ale po tym jakie wniósł poprawki inwestor wolałbym aby ten teren pozostał takim jakim był - rozebrać ogrodzenie, skosić trawę i niech czeka na inwestora z prawdziwego zdarzenia, bo na to zasługuje teren w sercu miasta. Zaś inwestora gołodupca pogonić może odsprzedałby teren komuś godnemu, a Jego szumne zapowiedzi i lans w mediach zapisać jako żartownisia dekady- ps. nie wiem kto chciałby ufać takiemu inwestorowi skoro sam nie dotrzymuje swojego słowa ani warunków ?

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 30-01-2023 13:47

popieram ODYSEUSZA..
spożywka która zajmie pół galerii ma wogóle ma rację wielkiego funkcjonowania .
reszta klasyka jak wszędzie w takich galriach
młodzież bedzie gdzie miała sie szwędać i przesiadywać
do hut i kfc mogli dorzucić Burger Kinga;)

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 30-01-2023 14:11

mapke z drogami i gdzie Tarnobrzeg leży pokazali jakby co najmniej złote tarasy miał budować
w stalowej jest,w mielcu jest nie licze juz Rzeszowa -wszyscy nagle do TBG do galerii:)

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 30-01-2023 15:43

"Sieci handlowe niedostępne dotychczas w Tarnobrzegu i okolicznych miejscowościach"---chyba żartują sobie...zwłaszcza pepco,rosmann , i RTV dalej nie wymieniam.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 30-01-2023 17:53

Tak jak informacja, że Tarnobrzeg ma około 50 tys. mieszkańców, jak urząd potwierdzał niedawno, że jest niespełna 40 tys.

Pisałem w podsumowaniu tygodnia, ale niech zostanie i tutaj:
Wpłynęło 6 wniosków na dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków: parafia Miechocin, dominikanie, Bartosza Głowackiego 41, Sienkiewicza 5 i 7, stajnia w zespole folwarcznym na os. Zakrzów. Dodatkowo trzy nieruchomości miejskie – remont dachu urzędu na Kościuszki 32, prace konserwatorskie i roboty budowlane na Kościuszki 32 i prace konserwatorskie przy budynku kuchni dworskiej.
Czy dobrze kojarzę, że Głowackiego 41 to kamienica Federbusha? Dobrze by było.
Z północnej ściany już nie środek, ale na Sienkiewicza 5 i 7 to już chyba wyjście z rynku w stronę Szerokiej.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 30-01-2023 18:32

Tego gówna w centrum to niech nawet nie próbują budować.

Edycja: mam jeszcze pomysł dla inwestorów na kolejne oszczędności. Po co pchać się w koszty. Rezygnacja z podziemnego parkingu, bo na co komu to potrzebne a dużo kosztuje. Miejsca parkingowe zrobić wzdłuż tych uliczek na parterze. Akurat wszystko jest tak poszatkowane, że spokojnie te 300 miejsc wciśnie, a bez zbędnych lokali na pierwszym piętrze można nawet mniej miejsc parkingowych zrobić. Oczywiście nad uliczkami brak dachu! Całość można nazwać Park handlowy galeria Tarnobrzeg. Proszę korzystać z pomysłu. Za mało mamy baraków w centrum a przecież urzędnicy przyklepia wszystko co widać na przykładzie Mediaexpert.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 31-01-2023 20:04

Trudno zarzucać teraz komukolwiek brak wpływu na kształt zabudowy działki na rogu Sienkiewicza i Sikorskiego. W 2018 roku zniesiona została dla tego terenu strefa konserwatorska. Zatem konserwator zabytków nie ma tu nic do powiedzenia. Kolejnym krokiem było uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Plan był procedowany długo, chyba z półtora roku. Były uwagi, które mogli wnosić wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega. Plan został uchwalony, uprawomocnił się i inwestor może obecnie budować budynek – budynki jak mu się podoba aby tylko były zgodne z zapisami planu i próżne obecnie są narzekania. Buduje zatem tylko tyle na ile ma zapotrzebowanie od firm bo Tarnobrzeg nie jest metropolią o czym dobitnie świadczą pojawiające się wszędzie puste witryny lokali oczekujących na wynajem. Najwyższy czas uporządkować ten teren łącznie z ulica Dominikańską. Tymi 300 miejscami postojowymi w centrum Tarnobrzega również nie pogardzę. Może należy się cieszyć, że nie powstaje duży moloch bo pozwoli się to utrzymać na rynku drobnym sklepikom zlokalizowanym wokół rynku, a prowadzą je nasi najbliżsi sąsiedzi, którzy żyją z tych sklepów i odprowadzają tu podatki. Moim zdaniem powstające obiekty choć w mniejszej skali i tak ożywią centrum miasta szczególnie rynek i pozwolą nadal funkcjonować tu dotychczasowym sklepom i firmom.
Ostatnio zmieniony 31-01-2023 22:07 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 31-01-2023 20:31

Ta zmiana, to rozczarowanie roku i to już w styczniu.

marazel
Posty: 31
Rejestracja: 23-01-2019 11:46

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marazel » 01-02-2023 10:02

Z tego co słychać z UM tak duża zmiana projektu będzie wymagała zmiany pozwolenia na budowę, czyli cała procedura administracyjna od nowa. Oznacza to kolejne duże odłożenie w czasie budowy, przecież przy nowym uzyskiwaniu pozwolenia, możliwe będą nowe protesty.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: ODYSEUSZ » 01-02-2023 11:59

I bardzo dobrze, nie na taki projekt umawiały się władze miasta i tarnobrzeżanie z inwestorem- mam nadzieję że na to coś nie uzyska pozwolenia, a teren niech odsprzeda komuś z fajnym pomysłem. Przecież tymi poprawkami do projektu zakpił z Nas chcąc wybudować post komunistyczne parterowe baraki niczym nie różniące się od tych za skrzyżowaniem poza nową elewacją. Inwestor powinien otrzymać mocny sygnał od mieszkańców TBG którzy byli sercem za pierwotnym projektem , że w razie powstanie takiego chłamu będzie bojkotować i omijać szerokim łukiem pseudo park handlowy....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 01-02-2023 18:44

Ciekaw jestem co myśli szefostwo TSM oraz mieszkańcy sąsiadujących wieżowców, którzy w latach 2015, 2017 i2021 protestowali w różnej formie przeciw budowie galerii w tej lokalizacji. Może ich działania nie były jednak bezskuteczne? Nawet kilka tygodni opóźnienia mogło przyczynić się do tego, że budowa galerii według projektu z roku 2021 nie została rozpoczęta zanim zmieniły się warunki gospodarcze.

Czyli galeria i tak będzie w tej samej lokalizacji, ze wszystkimi niedogodnościami dla otoczenia, ale jednocześnie będzie znacznie mniej atrakcyjna dla wszystkich mieszkańców. Sukces?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 01-02-2023 19:25

Galeria w tym przypadku to zbyt szumne słowo, raczej kolejny park lub kolejne centrum handlowe, do galerii daleko, nie ten poziom. Oby nie powstało, kolejny park wystarczy tylko w Mokrzyszowie. Inwestor zawiódł Tarnobrzeg całkowicie na każdej linii.

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Innn » 01-02-2023 19:36

Wiadomo, lepsza galeria większa niż mniejsza - ale lepsza taka niż żadna
Kilka odzieżowych sklepów polskiej grupy LPP i to w kupie się przyda
Nie czuję świętego oburzenia na inwestora - kto się pcha w nowy biznes w tak niepewnym czasie? Nikt rozsądny
Niech to pójdzie w stagflację i recesję i zonk
Może to być celowe granie na zwłokę, żeby poczekać na rozwój sytuacji

ODPOWIEDZ