Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 07-11-2022 15:46

Jechałem już kawałkiem obwodnicy i trzeba przyznać jak na 2h po otwarciu to ruch całkiem spory z 12 tirów w ciągu 5 minut już jechało po nowej drodze.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 07-11-2022 16:29

Dawid_tbg pisze:
07-11-2022 13:30
Przesłuchałem dziś dokładnie wywiad PDB w Leliwie odnośnie obwodnicy. Poza hymnem pochowalnym nad tą inwestycją można się dowiedzieć. W najbliższym czasie będzie trwała analiza ruchu i brane pod uwagę jest dołożenie dodatkowych ekranów i tu uwaga DODATKOWE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH W OKOLICACH DZIAŁEK a pisałem wielokrotnie ze wszystkie możliwe ciągi piesze są przerwane, nie ma kompletnie możliwości przedostania się na druga stronę. I pomału będzie to droga w 1/3 miejska a nie obwodowa, bo wchłoną ja zabudowania.
Dodatkowo brana pod uwagę jest alternatywa dla wiaduktu z przejazdem pod lub nad torami w przedłużeniu ul Skłodowskiej.
... przedłużenie Skłodowskiej tylko tunelem jest możliwe, chyba, że przebudują dopiero co wybudowane rondo, pisałem już kiedyś o przebiciu pod torami, można to wykonać tanim kosztem, bo kosztem PKP przy remoncie linii, z odpowiednim naciskiem ministra Webera. Jest to minimalne rozwiązanie na jakiś czas, bo drugi wiadukt powinien powstać gdzieś przed dworcem PKP od strony Sikorskiego. Miasto powinno przypilnować (wywierać naciski) remont przebiegającej przez miasto linii i budynku dworca PKP (chodzi o przejście podziemne oraz wiaty zadaszone nad całym peronem, remont otoczenia dworca wraz z drogami należącymi do PKP) bo następny remont za 100 lat, zostawmy potomnym coś funkcjonalnego i dobrego.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 07-11-2022 16:54

Sam tunel i ewentualnie partycypacja w kosztach przez PKP, możliwe i do wykonania ale trzeba mieć poparcie "z góry" tylko pytanie co od wyjścia z tunelu. Tam jest ul. Wrzosowa ciężko mi sobie wyobrazić że puścimy między domy jednorodzinne taki ruch samochodów. Więc potrzeba nowej koncepcji dla takiego połączenia, oczywiście na tą chwilę to gdybanie.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 07-11-2022 16:59

Roman90 pisze:
07-11-2022 15:46
Jechałem już kawałkiem obwodnicy i trzeba przyznać jak na 2h po otwarciu to ruch całkiem spory z 12 tirów w ciągu 5 minut już jechało po nowej drodze.
Ruch byłby pewnie jeszcze większy, ale w Zakrzowie brak jest jakiegokolwiek oznakowania i większość samochodów, również ciężarowych jedzie dalej na rondzie prosto w stronę centrum. Ktoś zapomniał zamówić?

JustaRaven
Posty: 15
Rejestracja: 01-11-2022 20:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: JustaRaven » 07-11-2022 17:07

Dworzec i wszystko związane z infrastrukturą kolejową woła o pomstę do nieba... Począwszy od samego dworca, kończywszy na nazewnictwie przystanków kolejowych w obrębie miasta bez nazwy miasta... Ale miasto raczej nadal nie zabiega zbytnio o remont samego dworca, szkoda, bo budynek, który "spędza sen z powiek" p. Bożkowi to wizytówka jak dobrze jest miasto zarządzane...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 07-11-2022 17:35

Mamy w końcu obwodnicę. Zaliczyłem pierwszy przejazd, mniej więcej w czasie 15 minut tarnobrzeskiego szczytu i już widać, że droga działa i się przydaje. Ruch nadspodziewanie duży, w tym TIRy, busy z przyczepami. Tego wszystkiego już nie ma w centrum. Działa i wąsko nie jest.

Tekst z miasta tutaj:
https://www.tarnobrzeg.info/2022/11/07/ ... do-uzytku/

Rozmowa Leliwy z prezydentem tutaj:
https://leliwa.pl/tarnobrzeg-7-listopad ... cy-miasta/

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 07-11-2022 17:42

JustaRaven pisze:
07-11-2022 17:07
Dworzec i wszystko związane z infrastrukturą kolejową woła o pomstę do nieba... Począwszy od samego dworca, kończywszy na nazewnictwie przystanków kolejowych w obrębie miasta bez nazwy miasta... Ale miasto raczej nadal nie zabiega zbytnio o remont samego dworca, szkoda, bo budynek, który "spędza sen z powiek" p. Bożkowi to wizytówka jak dobrze jest miasto zarządzane...
o tarnobrzeskim dworcu PKP (w ruinie) głośno nie tylko na podkarpaciu, prawdziwa wizytówka tego miasta, często się słyszy, że jaki dworzec takie miasto, a jakie miasto takie władze. Wydaje się, że niektórym możnym w tym mieście zależy na ruinie.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 07-11-2022 17:47

admin pisze:
07-11-2022 17:35
Mamy w końcu obwodnicę. Zaliczyłem pierwszy przejazd, mniej więcej w czasie 15 minut tarnobrzeskiego szczytu i już widać, że droga działa i się przydaje. Ruch nadspodziewanie duży, w tym TIRy, busy z przyczepami. Tego wszystkiego już nie ma w centrum. Działa i wąsko nie jest.

Tekst z miasta tutaj:
https://www.tarnobrzeg.info/2022/11/07/ ... do-uzytku/

Rozmowa Leliwy z prezydentem tutaj:
https://leliwa.pl/tarnobrzeg-7-listopad ... cy-miasta/
budowa nowych dróg w mieście jedyną szansą dla miasta, i w tym kierunku trzeba iść.

JustaRaven
Posty: 15
Rejestracja: 01-11-2022 20:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: JustaRaven » 07-11-2022 18:02

TSS pisze:
07-11-2022 17:42
o tarnobrzeskim dworcu PKP (w ruinie) głośno nie tylko na podkarpaciu, prawdziwa wizytówka tego miasta, często się słyszy, że jaki dworzec takie miasto, a jakie miasto takie władze. Wydaje się, że niektórym możnym w tym mieście zależy na ruinie.
Zależy na ruinie, by ruiną została... A serce miasta zaniedbane niestety, teraz na środku widoku jazdy przez obwodnicę, i tym bardziej przez to wypadałoby coś z tym zrobić. Nie wspomnę już o centrum komunikacyjnym...

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 08-11-2022 10:24

Co się jeszcze rzuca w oczy po przejechaniu obwodnicą. Jadąc od Zakrzowa po lewej jak i prawej stronie są drogi serwisowe, Ok super można sobie po ładniej nawierzchni rowerem pojeździć ew pospacerować.
Tylko dlaczego obie drogi kończą się 250 m przed rondem na Sobów. A dalej tylko błoto, krzaki i kompletny brak przekazu !? Przecież tu nie ma żadnej logiki.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 08-11-2022 11:58

Ja w tym upatruję logiki dojazdu do zbiornika retencyjnego, ale przecież niewielkim kosztem można byłoby tę drogę pociągnąć dalej i umilić życie rowerzystom... Ale nie znam się na tyle na procesie budowy, czy było to określone dopiero w projekcie, czy już wcześniej, przed pierwszym przetargiem na ZiZ? Ogólnie - obawy o to, że tiry sobie będą lusterka obrywać zostały obalone, natomiast faktem jest, że kawałek asfaltowego pobocza by się przydał.

Awatar użytkownika
MarcinTBG84
Posty: 58
Rejestracja: 18-12-2018 14:36

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: MarcinTBG84 » 08-11-2022 21:10

Po sąsiedzku za eurobenz przed garażami wysypali sporo gruzu, coś się będzie budowało?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 10-11-2022 18:11

Karuzela Tarnobrzeg Sp. z o.o. złożyła wniosek o zmianę pozwolenia na budowę parku handlowego za wiaduktem.
Ciekawe co się zmienia.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 10-11-2022 19:42

właścicielem działek nie jest już Karuzela (kombinują przy powierzchni i układzie, wystarczy zobaczyć obie wizualizacje) - popatrzcie kto ma teren pod LM (widać na geoportalu)

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: spit » 13-11-2022 12:31

czy rondo przy parku przemysłowym jest wogóle oznakowane? nic nie zauwazyłem jadac od sandomierza ..

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 13-11-2022 16:20

spit pisze:
13-11-2022 12:31
czy rondo przy parku przemysłowym jest wogóle oznakowane? nic nie zauwazyłem jadac od sandomierza ..
Nie jest oznakowane. Większość samochodów, również ciężarowych jedzie prosto na centrum. Z drugiej strony na rondzie koło stacji Eurobenz jest oznakowane , ale na kierunku przez centrum nie ma zakazu dla ciężarówek i co niektórzy dalej jadą prosto.
Ogólnie droga obwodowa wygląda nie źle. Rzuca się bardzo brak na całej długości drogi serwisowej lub dla rowerów. Zamiast kawałkami robić po dwóch stronach można było zrobić po jednej na całej długości. Spotkałem już rowerzystów jadących jezdnią co braku poboczy wcale bezpieczne nie jest. Zastanawiają mnie te zjazdy co parę metrów w las, komu i po co?

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 13-11-2022 16:38

Zjazdy są zapewne na prywatne działki. Mnie również dziwi brak oznakowania na rondzie w Zakrzowie. Jeżeli miasto jak twierdzi buduje "obwodnicę", to aż się prosi o skierowanie przez nią ruchu samochodów ciężarowych. Pewnie to z czasem nastąpi, ale przecież tę drogę budowano nie przez miesiąc, a ponad rok. Jak nic, pewnie urzędnicy zapomnieli o dopisaniu oznakowania do projektu i teraz za to dodatkowo zapłacimy.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 13-11-2022 17:06

Jadąc obwodnicą w Sobowie widziałem, że jest dobry teren pod centrum przeładunkowe dla towarów przewożonych przez PKP. Łatwo zrobić tam włączenie pod obwodnicę. Jest dużo areału pod nowe zakłady przemysłowe w okolicach Sobowa i Zakrzowa, oby tylko ktoś nie przeszkadzał.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 13-11-2022 18:20

Terenów inwestycyjnych byłoby znacznie więcej gdyby obwodnicę pociągnąć wzdłuż torów do granicy z Sandomierzem. Wystarczy jadąc przez Sielec popatrzeć w stronę Sobowa jakie tam są hektary niewykorzystanych terenów. Władza już powinna zacząć starania o budowę dalszej części tym bardziej że według pierwotnej koncepcji zjazdy z planowanej S74 miały być robione na obwodnicę jeżeli wcześniej taka powstanie.
Zjazdy do lasu nawet jeśli tam są jakieś prywatne działki, wyglądają komicznie i raczej nigdy nie będą wykorzystane. Strata pieniędzy.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 13-11-2022 19:04

Zjazdy do każdej działki muszą być zrobione, ponieważ takie są przepisy. Poszukaj w necie jest wiele takich przypadków.
Dla mnie największym skandalem jest brak przejść przez drogę, dziś jadąc od ronda z ulicą Skłodowskiej w stronę Sobowa, widziałem Panią ciągnącą rower przez oba rowy melioracyjne, aby przedostać się na drugą stronę. W miejscu gdzie jeszcze nie dawno była droga łącząca las Zwierzyniec z Mokrzyszowem, którą jeździ(ło) mnóstwo ludzi. To spacerowiczów, to rowerzystów. Tam kompletnie nie ma teraz nic. Tylko czekać na pierwszą tragedię.
Drugi skandal to brak całości drogi serwisowej od ronda Sobów w storne Parku Technologicznego. Brakuje 250m aby była całość, ale nie ten kawałek trzeba pokonać przez błoto i piach.

ODPOWIEDZ