WYPADEK

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
rodrigez
Posty: 19
Rejestracja: 19-08-2007 19:53

WYPADEK

Post autor: rodrigez » 01-02-2009 22:43

"Kolejny wypadek na wislostradzie jak wiekszosc juz pewnie wie. Kolejne ofiary.

Coz z tym trzeba zrobic!!

Zapewne większość zaraz napisze ze nawierzchnia nieteges że źle zrobiona i takie inne. Niestety będą to brednie.

Mowi się że przyczyną większości wypadkow jest niedostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze. Czy się zgodzę? NIE. Najczęstszą przyczyną wypadków (tutaj tak samo) jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze i JAKOŚCI SAMOCHODU!

Młodzi ludzie kupują samochody najczęściej stare graty, wyjeżdzają na ulice i stają się typowamy mistrzami prostej. Wydaje im się że są kubicami i nikt inny na drodze nie może im dorównać. Za wszelką cenę starają się wyprzedzić lepsze i potencjalnie szybsze od swoich auta. Prosta sprawa im starszy samochod u mlodego kierowcy tym więcej aut do "zgrzania".

Właściciele,(udowodnione przez wielu ekspertów motoryzacyjnych) golfów I, II, III, opli astra omega calibra, bmw e30, fiatów cinquecento, deawoo tico, hond civic ponad 10 lat w wieku od 18 do 24 lat to najgorsi i najbardziej niebezpieczni kierowcy. To oni powodują najwięcej wypadków.

Ale wróćmy do sprawy wisłostrady.
Na tej drodze przy suchej nawierzchni można bezpiecznie jechać na prostej 200km/h, łuki brać 150km/h. Chociaż moj znajomy tydzien temu jechal na prostej 225km/h więc i tyle się da. Ale takie prędkości można rozwijać jak ma się normalny, bezpieczny samochód. Mówię tutaj o autach z wszelakimi systemami bezpieczeństwa typu: ABS, ESP/VSC, TC/ASR, BA, i innymi. Takie auto gwarantuje nam że w miarę bezpiecznie możemy pokonać wisłostradę jadąc prędkościami wyżej wymienionymi. Ale jak kupimy starego grata, co ma 10-15 lat ktory pewnie bity byl nie raz, ktory gardzi systemami bezpieczenstwa to predkosc 120km/h na wislostradzie moze byc zabojcza, chocby jak w tym przypadku. Bo mlodym kierowcom w takich autach sie wydaje ze jak wyprzedzi nowa toyote czy mercedesa to jest lepszy. Potem pojdzie do kolegow i sie pochwali: "Sluchaj ziomek zgrzalem dzisiaj nowe a4 3.2 quattro", a kolega mu odpowie "Eeee nie pogada". Ja bym mu powiedzial "Ciesz sie ze zyjesz" Szczerze mowiac szkoda mi się dalej wywodzić nad ludzką głupotą. Wiem jedno. Wislostrada nie jest drogą smierci. Jest normalną drogą dwujezdniową ograniczoną pasem zieleni nie odbiegającą od innych temu podobnych w polsce."
Ostatnio zmieniony 01-02-2009 22:43 przez rodrigez, łącznie zmieniany 1 raz.

Dj_KOSU
Posty: 187
Rejestracja: 18-08-2005 17:19

WYPADEK

Post autor: Dj_KOSU » 01-02-2009 22:53

"a nomn taka prawda jak się nie ma czym to się nie jedzie tyle ile fabryka dała. A puki co to wisłostrada jest dobrą drogą 8)"
Ostatnio zmieniony 01-02-2009 22:53 przez Dj_KOSU, łącznie zmieniany 1 raz.

murek5
Posty: 71
Rejestracja: 22-01-2006 22:51

WYPADEK

Post autor: murek5 » 01-02-2009 23:35

""Jak sie nie ma miedzi, się na dupie siedzi"
Myśle ze to wystarczajacy komentarz do w/w kierowców."
Ostatnio zmieniony 01-02-2009 23:35 przez murek5, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

WYPADEK

Post autor: dado00 » 01-02-2009 23:59

"[quote:d66d79df16]Ale wróćmy do sprawy wisłostrady.
Na tej drodze przy suchej nawierzchni można bezpiecznie jechać na prostej 200km/h, łuki brać 150km/h. Chociaż moj znajomy tydzien temu jechal na prostej 225km/h więc i tyle się da. Ale takie prędkości można rozwijać jak ma się normalny, bezpieczny samochód. Mówię tutaj o autach z wszelakimi systemami bezpieczeństwa typu: ABS, ESP/VSC, TC/ASR, BA, i innymi. Takie auto gwarantuje nam że w miarę bezpiecznie możemy pokonać wisłostradę jadąc prędkościami wyżej wymienionymi[/quote:d66d79df16]

cos mi sie niewydaje
zaden system poprawiajacy bezpieczenstwo w samochodzie nie jest w stani ewyeliminowac czynnika ludzkiego i niejest wstanie zapewnic 100% bezpieczenstwa osobie bedacej w srodku auta jak i poza nim w czasie wypadku

niema co mowic ze to w wiekszoci przyddkow wina starego auta (tak jak by nowe sie nierozbijalu :) ) gdyz w wiekszosci przypadkach jest to wina ludzi ktorzy mysla ze maj super szybkie i super bezpieczne auto
gozej jak cos wyskoczy na droge wtedy samochod z [quote:d66d79df16]ABS, ESP/VSC, TC/ASR, BA, i innym[/quote:d66d79df16] niejest wstanie z predkosci 225 km/h zatrzymac sie w miejscu no chyba ze trafi na betonowa sciane
tagze jestem zdania ze niewazne czym jedziesz masz myslec na drodze i to myslec za siebie jak i starac sie myslec za innych"
Ostatnio zmieniony 01-02-2009 23:59 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

WYPADEK

Post autor: kermit » 02-02-2009 00:06

"[quote:384dc24aa0]Ale wróćmy do sprawy wisłostrady.
Na tej drodze przy suchej nawierzchni można bezpiecznie jechać na prostej 200km/h, łuki brać 150km/h. Chociaż moj znajomy tydzien temu jechal na prostej 225km/h więc i tyle się da. Ale takie prędkości można rozwijać jak ma się normalny, bezpieczny samochód. Mówię tutaj o autach z wszelakimi systemami bezpieczeństwa typu: ABS, ESP/VSC, TC/ASR, BA, i innymi. Takie auto gwarantuje nam że w miarę bezpiecznie możemy pokonać wisłostradę jadąc prędkościami wyżej wymienionymi.[/quote:384dc24aa0]

Tak się składa, że największym zagrożeniem na drodze są właśnie takie osoby jak Ty.
Nie obraź się, ale ktoś kto jedzie 200 na wisłostradzie jest pozbawiony rozumu!! Więc wybacz ale mam gdzieś te Twoje teorie o bezpiecznej jeździe skoro piszesz takie bzdury. Na wisłostradzie jeżdżą rowerzyści, mogą się pojawić zwierzęta itd, a osobom które jadą 200 km/h na tej drodze z miejsca bym zabierał prawojazdy.

Często widzę cwaniaków w dobrych autach z CB na dachu. Ale tak naprawdę to duża część z nich powiększa statystyki wypadków. Szkoda, że wraz ze sobą zabierają niewinnych użytkowników drogi, którzy akurat znaleźli się w tym samym miejscu co oni.

Prawda jest taka, że te Twoje systemy "ABS, ESP/VSC, TC/ASR, BA" na nic Ci się nie przydadzą w dużej części niebezpiecznych sytuacji.
Podsumowując, to wolę kierowca Golfa który jedzie 100 niż Ciebie jadącego 200 km/h, jadącego z przekonaniem, że na Twoje auto nie działają prawa fizyki bo ma wszystkie systemy bezpieczeństwa."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:06 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

WYPADEK

Post autor: karas » 02-02-2009 00:17

"Kermit Masz rację. Pewnie kolega jeździ BMW, a wtedy to mnie nic nie ździwi :> I żaden system nie uratuje, nie uchroni.
Ale nie mów, źle o ludziach z CB. To nie jest tylko antypolicyjna zabawka. Jak byś jeździł to byś pochwalił za pomoc w dojazdach w nieznanych miastach, informacje o utrudnieniach, korkach. Sam mam i wiem jakie to pomocne. Niekiedy wioskami Cię ktoś poprowadzi i oszczędzisz godzinę korka, a nawet jak stoisz w korku to wiesz czym jest spowodowany i ile postoisz."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:17 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

WYPADEK

Post autor: karpik » 02-02-2009 00:18

"na wislostradzie powinno byc oswietlenie, strasznie zle sie jezdzi wieczorem i w nocy po niej;/ Chociazby podwojne lampy co 100metrow na pasie zieleni."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:18 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

WYPADEK

Post autor: kermit » 02-02-2009 00:18

"Nie mam nic do CB, ponieważ sam mam CB w samochodzie i stwierdzam, że często się przydaje."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:18 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

WYPADEK

Post autor: karas » 02-02-2009 00:21

"[quote:033eb36a9c="karpik"]na wislostradzie powinno byc oswietlenie, strasznie zle sie jezdzi wieczorem i w nocy po niej;/ Chociazby podwojne lampy co 100metrow na pasie zieleni.[/quote:033eb36a9c]
Już nie przesadzajmy. Ruch jest tak mały i do tego są 2 pasy. Znam dużo unnych dróg, gdzie by się przydało oświetlenie.
Jak już spieprzyli te profile na zakrętach to powinni chociaż w tych miejscach bariery zrobić energochłonne. Wydatek nie duży, a pewnie wypadek skończył by sie inaczej. Tyle, że wtedy tez bariera sodkiem, co by samochód nie przeskoczył na przeciwny pas, bo mogło by być jeszcze gorzej."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:21 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

oszima1
Posty: 92
Rejestracja: 26-01-2009 20:02

WYPADEK

Post autor: oszima1 » 02-02-2009 00:36

"Napisze że autor wybrał temat śliski i za dużo napisał.
Moim zdaniem jest w tym trochę racji ponieważ młodzi ludzie w samochodach powodują wypadki ale również osoby starsze do których nie dociera to że są w wieku w którym jazda samochodem nie jest dla nich.
Odnośnie CB radia to karaś 10000000000% racji ponieważ używałem używam i będę używał tego urządzonka ponieważ jest strasznie pomocne!!
Odnośnie wisłostrady trzeba się Cieszyć że zrobili a nie narzekać że tutaj jest garbik a tu coś innego a tam woda stoi.
Pozdrawiam!"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:36 przez oszima1, łącznie zmieniany 1 raz.

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

WYPADEK

Post autor: renegade » 02-02-2009 00:39

"Moim zdaniem są 2 podstawowe sposoby na poprawę bezpieczeństwa na Wisłostradzie. Żaden z nich nie wydaje się być przedsięwzięciem bardzo kosztownym, więc trzeba działać w odpowiednich władzach i chociażby przedstawiając statystykę wypadków na tym odcinku spróbować, którąś z tych idei przeforsować.

1. To co wydaje się najbardziej sensowne i zostało już przez karasia wspomniane - postawić bariery energochłonne. Z tego co mi wiadomo orientacyjna cena metra bieżącego jednostronnej bariery ochronnej to nie więcej niż 200 zł. Nie jest to wygórowana cena, szczególnie jeśli mówimy o postawieniu jej zaledwie na 2 czy 3 zakrętach.

2. Ścięcie drzew rosnących wzdłuż drogi. Podejście niezgodne z ekologiczną poprawnością polityczną ale jak najbardziej zdroworozsądkowe.

Dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach w ogóle proponuję także dożywotnio zabierać prawo jazdy kierowcom przyłapanym na jeździe poza autostradą więcej niż 150 km/h, za 200 km/h powinni wsadzać do więzienia za usiłowanie zabójstwa."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 00:39 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

Zephyr
Posty: 217
Rejestracja: 16-02-2007 01:11

WYPADEK

Post autor: Zephyr » 02-02-2009 09:09

"[quote:e7f4faa7f6="renegade"]
1. To co wydaje się najbardziej sensowne i zostało już przez karasia wspomniane - postawić bariery energochłonne. Z tego co mi wiadomo orientacyjna cena metra bieżącego jednostronnej bariery ochronnej to nie więcej niż 200 zł. Nie jest to wygórowana cena, szczególnie jeśli mówimy o postawieniu jej zaledwie na 2 czy 3 zakrętach.

2. Ścięcie drzew rosnących wzdłuż drogi. Podejście niezgodne z ekologiczną poprawnością polityczną ale jak najbardziej zdroworozsądkowe.

Dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach w ogóle proponuję także dożywotnio zabierać prawo jazdy kierowcom przyłapanym na jeździe poza autostradą więcej niż 150 km/h, za 200 km/h powinni wsadzać do więzienia za usiłowanie zabójstwa.[/quote:e7f4faa7f6]

podzielam! szczególnie jeżeli chodzi o ostatni akapit, bo takie prawo nauczy myśleć i pobudzi większą wyobraźnię kierowców"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 09:09 przez Zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

rodrigez
Posty: 19
Rejestracja: 19-08-2007 19:53

WYPADEK

Post autor: rodrigez » 02-02-2009 10:54

"[quote:80c653d93d="renegade"]Dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach w ogóle proponuję także dożywotnio zabierać prawo jazdy kierowcom przyłapanym na jeździe poza autostradą więcej niż 150 km/h, za 200 km/h powinni wsadzać do więzienia za usiłowanie zabójstwa.[/quote:80c653d93d]

agrotunerow i innych jeżdzących ZGLISZCZAMI ludzi powinni wsadzac do wiezienia za jazde przekraczającą dozwoloną prędkośc nawet o 1km/h!. wyprzedzając takie auta się często zastanawiam czy to auto sie nie rozleci i nie spowoduje dla mnie sytuacji niebezpiecznej.

renegade moze po prostu zazdroscisz innym ze twoje auto (jesli je wogole masz) nie jest w stanie osiagnać takich predkosci

@karpik: jak mowisz ze slabo widać kup sobie lepsze auto z xenonami, albo przynajmniej z porządnymi swiatlami. pamietaj stare auta nie oswietlają tak dobrze drogi jak te nowe pracujące na zaawansowanej technologii zarowek H7 czy na XENONACH.

a co do tego ze przy duzych predkosciach ssytemy nie pomogą.

jakis pajac jadąc golfem I czy II predkoscią ok 70km/h przy zderzeniu z jadącym 100km/h powiedzmy fordem moneo (nowym) kierowca tego golfa ginie na 99%, natomiast kierowcy mondeo nie dzieje się nic (chyba ze nie ma pasa to moze miec obrazenia ale tez niewspolmiernie mniejsze niz ten koles w golfie).

Wszyscy tak gadacie bo jezdzicie wlasnie takimi autami. jakbyscie sie przesiedli na cos lepszego typu Mercedes C, E,S, Toyota Corolla,Avensis, Camry, Ford Focus, Mondeo, Renault Laguna, Espace, BMW 3,5,6,7i inne auta wyprodukowane w przeciagu ostatnich 2-3 lat, zobaczylibyscie co to luksus, co to poczucie bezpieczenstwa i patrzylibyscie z zarzenowaniem na innych. ja nie neguję mozna nie miec pieniedzy na porządne auto. O.K. ale wtedy jak mamy takiego grata jezdzijmy nawet wolniej niz przepisy pozwalają i nie narażajmy innych na niebezpieczenstwo a przede wszystkim siebie"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 10:54 przez rodrigez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

WYPADEK

Post autor: kermit » 02-02-2009 12:14

"[quote:b2a84e27da]jakis pajac jadąc golfem I czy II predkoscią ok 70km/h przy zderzeniu z jadącym 100km/h powiedzmy fordem moneo (nowym) kierowca tego golfa ginie na 99%, natomiast kierowcy mondeo nie dzieje się nic (chyba ze nie ma pasa to moze miec obrazenia ale tez niewspolmiernie mniejsze niz ten koles w golfie). [/quote:b2a84e27da]
Chyba kolego za dużo doświadczenia nie masz, a pojęcia o fizyce to już chyba żadnej. Mam do Ciebie pytanie... Jak będę jechał starym 30 letnim sterem to kierowca forda mondeo też wyjdzie z wypadku? Czy auto nowe czy stare przy zderzeniu 100 km/h szanse na przeżycie są nikłe.


[quote:b2a84e27da]Wszyscy tak gadacie bo jezdzicie wlasnie takimi autami. jakbyscie sie przesiedli na cos lepszego typu Mercedes C, E,S, Toyota Corolla,Avensis, Camry, Ford Focus, Mondeo, Renault Laguna, Espace, BMW 3,5,6,7i inne auta wyprodukowane w przeciagu ostatnich 2-3 lat, zobaczylibyscie co to luksus, co to poczucie bezpieczenstwa i patrzylibyscie z zarzenowaniem na innych. ja nie neguję mozna nie miec pieniedzy na porządne auto. O.K. ale wtedy jak mamy takiego grata jezdzijmy nawet wolniej niz przepisy pozwalają i nie narażajmy innych na niebezpieczenstwo a przede wszystkim siebie[/quote:b2a84e27da]
Za 3 lata Twoje auto będzie gratem i czasem nie próbuj jechać powyżej 50 km/h bo jeszcze nas wszystkich pozabijasz.

To jaki masz samochód nie upoważnia nikogo do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Samochód sprawny techniczne mający nawet 10 czy 15 lat jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi. I nie "pajacuj" człowieku.

[quote:b2a84e27da]Mercedes C, E,S, Toyota Corolla,Avensis, Camry, Ford Focus, Mondeo, Renault Laguna, Espace, BMW 3,5,6,7i[/quote:b2a84e27da]
To Ty chyba nie widziałeś "lepszych" aut.

Jeździłem wieloma autami włącznie z nowym Subaru Impreza, Toyotą Land Cruiser i nie gadaj głupot. Zachowujesz się tak jakby ludzie nowe auta tylko w gazetach widzieli. Każdy wie jak się jeździ nowym czy starym. I gówno ma to wspólnego z bezpieczeństwem. Czasami się zastanawiam, czy czasem nie przydałoby się wprowadzić obowiązkowo badań psychologicznych dla kierowców, gdyż wtedy pozbylibyśmy się takich delikwentów jak Ty na drogach."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 12:14 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

WYPADEK

Post autor: do_mina » 02-02-2009 12:15

"codziennie jeżdżę Wisłostrada do pracy, mało kto zwalnia przed tym zakrętem, poza tym kierowcy na wzajem utrudniają sobie życie, jak się kogoś wyprzedza to to ten akurat musi przyspieszyć, albo jedzie taki ślimak pasem szybkiego ruchu ;/
co do tego CB do czego ono się przydaje? Drze się ile fabryka dała, po to by zwolnić bo za 100m gliniarze stoją??? Rzeczywiście ma to duuuuzy wpływ na bezpieczeństwo ;/"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 12:15 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

rodrigez
Posty: 19
Rejestracja: 19-08-2007 19:53

WYPADEK

Post autor: rodrigez » 02-02-2009 12:38

"[quote:cef6dee4a3="kermit"]

Jeździłem wieloma autami włącznie z nowym Subaru Impreza, Toyotą Land Cruiser i nie gadaj głupot..[/quote:cef6dee4a3]


hohohohoho nie podniecaj sie czym jezdziles, bo jak ja ci zaczne wymieniac to padniesz na pysk. a sam co masz?? starego golfa czy moze e30?? <lol2>

i nie badz taki do przodu, bo zaloze sie ze bentleyem nigdy nie jechales i gwarantuje ze sie nie przejedziesz bo nikt ci nie da <lol2>"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 12:38 przez rodrigez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

WYPADEK

Post autor: kermit » 02-02-2009 13:27

"[quote:0838750a4d]hohohohoho nie podniecaj sie czym jezdziles, bo jak ja ci zaczne wymieniac to padniesz na pysk. a sam co masz?? starego golfa czy moze e30?? <lol2>

i nie badz taki do przodu, bo zaloze sie ze bentleyem nigdy nie jechales i gwarantuje ze sie nie przejedziesz bo nikt ci nie da <lol2>[/quote:0838750a4d]
Kolego widzę, że jesteś zwykłym pieniaczem jakich jest pełno na forach a w szczególności na forach onetu.
Widzę też, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia poza zakompleksionymi wypowiedziami. Mnie nie interesuje czym Ty jeździsz. Możesz jeździć nawet rakietą kosmiczną. Tak czy owak w nowym roku życzę Ci szybkiego uzbierania 21 punktów karnych :) Będzie to dla Ciebie i napewno dla innych normalnych użytkowników drogi z pożytkiem.

Może ja bentleyem nie jeździłem i nie potrzebuje. Nie mam takich kompleksów jak Ty."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 13:27 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

WYPADEK

Post autor: karas » 02-02-2009 13:33

"rodrigez. Pokazujesz jakim jesteś pieprzonym snobem. Co Ty myslisz, że cała ludzkość ma tyle kasy co ty i widzi tylko końcóweczkę swojego nosa? Co rodzice kupili Ci autko pierwsze, bo mieli kasę?

Właśnie takie barany jak Ty powodują wypadki tymi superbezpiecznymi samochodami. I wpadają na przykładowego golfa. I wiesz co jest przykre? Przeżywają Ci z tych lepszych chociaż w większości wypadków to ich wina. Więc zamknij się już człowieku i nie wnoś juz do tematu Twojego braku inteligencji.

A drogich Adminów proszę, żeby nie wywalili tego posta, a ewentualnie ocenzurowali :>"
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 13:33 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

renegade
Posty: 716
Rejestracja: 12-04-2004 15:17

WYPADEK

Post autor: renegade » 02-02-2009 13:54

"[quote:f052de1175="rodrigez"][quote:f052de1175="renegade"]Dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach w ogóle proponuję także dożywotnio zabierać prawo jazdy kierowcom przyłapanym na jeździe poza autostradą więcej niż 150 km/h, za 200 km/h powinni wsadzać do więzienia za usiłowanie zabójstwa.[/quote:f052de1175]

agrotunerow i innych jeżdzących ZGLISZCZAMI ludzi powinni wsadzac do wiezienia za jazde przekraczającą dozwoloną prędkośc nawet o 1km/h!. wyprzedzając takie auta się często zastanawiam czy to auto sie nie rozleci i nie spowoduje dla mnie sytuacji niebezpiecznej.

renegade moze po prostu zazdroscisz innym ze twoje auto (jesli je wogole masz) nie jest w stanie osiagnać takich predkosci[/quote:f052de1175]

Czego mam im niby zazdrościć, głupoty, a może samobójczych skłonności?

Jeśli chodzi o sprowadzane graty, to nie wina kierowców, że nimi jeżdżą, nikt im przecież tego nie zabrania, nie każdego stać na nowe auto. To wyłącznie wina prawa, że dopuszcza takie graty do jazdy i niestety nierzadko podbijanych na lewo przeglądów technicznych.

[quote:f052de1175="do_mina"]co do tego CB do czego ono się przydaje? Drze się ile fabryka dała, po to by zwolnić bo za 100m gliniarze stoją??? Rzeczywiście ma to duuuuzy wpływ na bezpieczeństwo ;/[/quote:f052de1175]

Widać, że nie masz pojęcia o zastosowaniach CB. Powiadamianie się kierowców o kontrolach radarowych jest tylko jednym z zastosowań ale dzięki CB można też jadąc po mieście dowiedzieć się na bieżąco o korkach. Będąc w trasie o wypadkach, objazdach itp. Oprócz tego nie raz już na radiu słyszałem kierowców nawzajem ostrzegających się przed różnej maści 'wariatami' drogowymi, których mieli nieprzyjemność spotkać na trasie. CB to bardzo dobra rzecz."
Ostatnio zmieniony 02-02-2009 13:54 przez renegade, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ