Tragedia narodowa...

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
MichaU
Posty: 189
Rejestracja: 02-06-2004 22:54

Tragedia narodowa...

Post autor: MichaU » 16-04-2010 13:21

"
razi mnie tylko niekonsekwencja bo Prezydent Ryszard Kaczorowski to jeden z tych dzięki którym Polska jest Polską,wystarczy prześledzić jego notkę biograficzną,my współcześni zjadacze kebabów możemy tylko na forum sobie popisać,ON mając lat tyle co my miał już na karku wyrok śmierci wydany przez nkwd,zesłanie do Kołymy,słowem bohaterskie życie to i on powinien spocząć tam na Wawelu.
Czytałem we wczorajszym Metrze (organ Agory), że Prezydentowi Kaczorowskiemu kustosze również zaproponowali pochówek na Wawelu, ale rodzina się nie zgodziła. Dobrze, że ta propozycja padła."
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 13:21 przez MichaU, łącznie zmieniany 1 raz.

rider85
Posty: 127
Rejestracja: 07-04-2009 23:51

Tragedia narodowa...

Post autor: rider85 » 16-04-2010 15:48

"...podejrzewam, że z naszych podatków, ja wolałbym by te pieniądze przeznaczyć np. na przedszkola a nie na przejazdy, kto ma pojechać to i tak pojedzie"
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 15:48 przez rider85, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Tragedia narodowa...

Post autor: MN » 16-04-2010 20:42

"
MN pisze:"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

Słowa Nostradamusa...
Kontynuując dalej cytatami:

A znakiem pierwszym będą chmury czarne dymu gryzącego i siarki, które pokryją połowę kontynentu. I słońca widać nie będzie, i ptaki w tych chmurach wymrą wszystkie.
Ziemia otworzy się od północy i ogniem pokryją się szczyty górskie.
Na naród w smutku pogrążony ogniste kule spadną w dniu, który smutek miał zakończyć.
I człowiek fałszywy, który bratem się mienił, swe zastępy rozpuści i zwierzę jak robak będzie, robak jak machina, ogień, choroba, wymiesza się..
"
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 20:42 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Tragedia narodowa...

Post autor: stanleytbg » 16-04-2010 20:54

"
MN pisze:
MN pisze:"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

Słowa Nostradamusa...
Kontynuując dalej cytatami:

A znakiem pierwszym będą chmury czarne dymu gryzącego i siarki, które pokryją połowę kontynentu. I słońca widać nie będzie, i ptaki w tych chmurach wymrą wszystkie.
Ziemia otworzy się od północy i ogniem pokryją się szczyty górskie.
Na naród w smutku pogrążony ogniste kule spadną w dniu, który smutek miał zakończyć.
I człowiek fałszywy, który bratem się mienił, swe zastępy rozpuści i zwierzę jak robak będzie, robak jak machina, ogień, choroba, wymiesza się..
"w dniu, który smutek miał zakończyć." - chodzi o dzień w którym żałoba się kończy ? Tzn że w niedziele można spodziewać się opadów ognistych kul? Straszne :-O



Ostatnia zmiana wpisu: stanleytbg, 16-04-2010 - 18:55 "
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 20:54 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

Tragedia narodowa...

Post autor: nuno » 16-04-2010 21:04

"
makabras pisze:Informacja na planszy w TV Tarnobrzeg dot. "darmowego" przejazdu autobusami na pogrzeb - zapisy w parafiach. Czy może ktoś mi ten fenomen wytłumaczyć? Podobno nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Co ma władza świecka do zwązków wyznaniowych? Rozumiem, że włodarze uwielbiają manifestować swoją wiarę, jakiś czas temu była informacja na stronie UM (państwowego urzędu!) dot. intronizacji... teraz takie kwiatki...
Europa zmierza w XXII wiek, my w raczej w XII... Jak ktoś chce leżeć plackiem w kościele cały dzień, jego sprawa, proszę bardzo, wolność wyznania gwarantowana przez Konstytucję, ale gdzie rozdział Kościoła od państwa?
Czy ten darmowy przejazd Prezydent funduje nam z własnej kieszeni czy z naszych podatków, ktoś się orientuje?
Pogrzeb Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (bez względu na to do jakiej wiary był) na historycznym Wawelu jest na tyle ważnym wydarzeniem, że zasługuje na uczestnictwo w nim tysięcy Polaków, również tych z Tarnobrzega. Tym bardziej, że był to prezydent charyzmatyczny, z naturą patrioty, zdecydowany, broniący polskości a nie plastikowy, miałki i tefałenofski jak nie powiem kto.



Ostatnia zmiana wpisu: nuno, 16-04-2010 - 19:05 "
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 21:04 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 16-04-2010 21:12

"
stanleytbg pisze:
MN pisze:
MN pisze:"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

Słowa Nostradamusa...
Kontynuując dalej cytatami:

A znakiem pierwszym będą chmury czarne dymu gryzącego i siarki, które pokryją połowę kontynentu. I słońca widać nie będzie, i ptaki w tych chmurach wymrą wszystkie.
Ziemia otworzy się od północy i ogniem pokryją się szczyty górskie.
Na naród w smutku pogrążony ogniste kule spadną w dniu, który smutek miał zakończyć.
I człowiek fałszywy, który bratem się mienił, swe zastępy rozpuści i zwierzę jak robak będzie, robak jak machina, ogień, choroba, wymiesza się..
"w dniu, który smutek miał zakończyć." - chodzi o dzień w którym żałoba się kończy ? Tzn że w niedziele można spodziewać się opadów ognistych kul? Straszne :-OOstatnia zmiana wpisu: stanleytbg, 16-04-2010 - 18:55
nie mogę tego już słuchać... spadnie deszcz meteorytów... ta przepowiednia jest dopisywania co chwilę.. wraz z nowymi wydarzeniami tak jak w wypadku erupcji wulkanu na Islandii... Jakie brednie... W obliczu takiej tragedii takie żarty robić... Przecież to jest żenujące..."
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 21:12 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Tragedia narodowa...

Post autor: quentin7 » 16-04-2010 22:33

"
Admin pisze:Właśnie pod oknem przejechał mi duży rządowy van z flagami narodowymi, do niego 5 wielkich limuzyn. Cały konwój eskortowany przez 3 samochody Policji na sygnale. Jechali jak na Kraków. Tusk w Warszawie, więc pewnie jechał Komorowski.
Z tego co się orientuje to nie Komorowski jechał, ale konwój z ciałem Ś.P Leszka Deptuły."
Ostatnio zmieniony 16-04-2010 22:33 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

słodko-gorzka
Posty: 195
Rejestracja: 02-02-2009 17:05

Tragedia narodowa...

Post autor: słodko-gorzka » 17-04-2010 14:15

"
grassownik
ta tradycja być może powstaje na naszych oczach :)
Tradycja związana z Wawelem to chyba już jest. Spoczywają tam ludzie szczególnie zasłużeni dla kraju.

Wybaczcie, ale śp. Kaczyński leciał uczcić pamięć zamordowanych w Katyniu i to nie jest szczególna zasługa. Poza tym jeśli rozpatrywać to w tych kategoriach to uczcić pamięć zamordowanych w Katyniu leciało 96 osób - dlaczego tylko w przypadku pary prezydenckiej jest to zasługa warta Wawelu?"
Ostatnio zmieniony 17-04-2010 14:15 przez słodko-gorzka, łącznie zmieniany 1 raz.

wallenstein
Posty: 138
Rejestracja: 19-03-2010 18:08

Tragedia narodowa...

Post autor: wallenstein » 17-04-2010 19:08

"Tradycja związana z Wawelem to chyba już jest. Spoczywają tam ludzie szczególnie zasłużeni dla kraju.

Wybaczcie, ale śp. Kaczyński leciał uczcić pamięć zamordowanych w Katyniu i to nie jest szczególna zasługa. Poza tym jeśli rozpatrywać to w tych kategoriach to uczcić pamięć zamordowanych w Katyniu leciało 96 osób - dlaczego tylko w przypadku pary prezydenckiej jest to zasługa warta Wawelu?[/quote]


Obok sarkofagu pary prezydenckiej ma stanąć tablica z nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy, a później kolejna upamiętniająca zbrodnię katyńską. Wszystkich się tam pochować nie da ale nikt też o nich nie zapomina"
Ostatnio zmieniony 17-04-2010 19:08 przez wallenstein, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Tragedia narodowa...

Post autor: stanleytbg » 17-04-2010 23:47

"czy może mi ktoś podsunąć jakiś link z filmem z momentu w którym w Katyniu ogłoszono że doszło do katastrofy ? Widziałem dziś w telewizji kawałek, ale niestety nie znalazłem na youtube. Byłbym wdzięczny"
Ostatnio zmieniony 17-04-2010 23:47 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

anikk
Posty: 130
Rejestracja: 30-05-2009 15:20

Tragedia narodowa...

Post autor: anikk » 18-04-2010 00:08

"
stanleytbg pisze:czy może mi ktoś podsunąć jakiś link z filmem z momentu w którym w Katyniu ogłoszono że doszło do katastrofy ? Widziałem dziś w telewizji kawałek, ale niestety nie znalazłem na youtube. Byłbym wdzięczny
O ile się nie mylę to pewnie chodzi o to nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=_cHeDajd ... re=related"
Ostatnio zmieniony 18-04-2010 00:08 przez anikk, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Tragedia narodowa...

Post autor: stanleytbg » 18-04-2010 00:59

"
anikk pisze:
stanleytbg pisze:czy może mi ktoś podsunąć jakiś link z filmem z momentu w którym w Katyniu ogłoszono że doszło do katastrofy ? Widziałem dziś w telewizji kawałek, ale niestety nie znalazłem na youtube. Byłbym wdzięczny
O ile się nie mylę to pewnie chodzi o to nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=_cHeDajd ... re=related
niee chodzi mi o ten moment kiedy dopiero dotarła tam informacja o katastrofie, nie wiem czy jest ten film gdzieś dostępny w sieci"
Ostatnio zmieniony 18-04-2010 00:59 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 18-04-2010 01:50

"wiem dokładnie o jaki fragment chodzi bo oglądałem go wiele razy... nawet dziś było puszczane kilkakrotnie ale na necie będzie ciężko to znaleźć ;/"
Ostatnio zmieniony 18-04-2010 01:50 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Tragedia narodowa...

Post autor: keniu » 18-04-2010 10:02

""Wspomnienie o Annie Walentynowicz" zapraszam:

http://krzysztof-miskiewicz.blog.onet.p ... 04768630,n"
Ostatnio zmieniony 18-04-2010 10:02 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Tragedia narodowa...

Post autor: MN » 19-04-2010 01:45

"http://pokazywarka.pl/divbns-2/

Temat tego amatorskiego filmiku nadal bardzo modny w internecie, tym razem zdjęcia opisane."
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 01:45 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

quentin7
Posty: 885
Rejestracja: 09-10-2007 20:57

Tragedia narodowa...

Post autor: quentin7 » 19-04-2010 03:50

"Wybaczcie, że pisze o tym tutaj, ale zachód i cała UE pokazała, że ma Polskę głęboko w dupie i Kaczyńskiego zresztą też (co dziwi mniej bo przyjaciół to tam raczej nie miał).

Miedwiediew jakoś trzema samolotami przyleciał. Premier Maroka nawet doleciał. Przyjaciel Saakaszwili leciał okrężną drogą, u makaronów utknął, ale też doleciał. Przez piec krajów ponoć, ale dotarł. Najważniejsi politycy ukraińscy stawili się w komplecie. Buzek z Brukseli też dojechał.
Po prostu - kto chciał, komu zależało, ten dotarł.

Jakoś jedni lecieli samolotami i cały ten wulkaniczny pył im nie przeszkodził.

Merkel płacze, że nie dała rady bo autem wracała z Włoch i nie zdążyła. Jakby jej zależało, to od razu do Polski by jechała.
Sarkozy, Berlusconi i cała ta banda eurokratów z UE też miała to głęboko w dupie.
Vaclav Havel ma całkowitą rację mówiąc, że nieobecność figur UE jest niewybaczalna.

Obama odwołał lot, to inni zaraz poszli za jego przykładem. Skoro olewa nas "największy sojusznik", to co dopiero inni.

Polityka międzynarodowa i dyplomacja to taka gra symboli. Dzisiaj się przekonaliśmy po raz kolejny ile Polska znaczy w świecie i ile znaczył w nim Lech Kaczyński.

Może to niektórych polityków sprowadzi na ziemię.

I po raz kolejny okazało się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Szacunek dla tych wszyscy którzy tam byli, a szczególnie dla Maroka, Gruzji, Ukrainy i Rosjii."
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 03:50 przez quentin7, łącznie zmieniany 1 raz.

mod
Posty: 226
Rejestracja: 11-06-2004 23:36

Tragedia narodowa...

Post autor: mod » 19-04-2010 09:57

"
quentin7 pisze:Vaclav Havel ma całkowitą rację mówiąc, że nieobecność figur UE jest niewybaczalna.
To akurat powiedział Vaclav Klaus, a nie Havel. Może nie stawiam sprawy tak ostro jak Ty, ale masz trochę racji."
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 09:57 przez mod, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Tragedia narodowa...

Post autor: grassownik » 19-04-2010 10:30

"to ma dwa wymiary,skorzystali z alibi i się nie pojawili bo po prostu jako kraj mają nas w nosie (polityka amerykańska zresztą od zawsze charakteryzuje się własnym interesem i takich sojuszników jak Polskę traktuje się po prostu instrumentalnie) i nie ma się co czarować polityka zagraniczna zmarłego Prezydenta była tak małostkowa,że nie podobała się wielu Polakom więc skorzystali z tego alibi i go olali.
w sumie zdziwiło by mnie bardziej gdyby jednak przyjechali.

z tymi samolotami to zwróćcie uwagę że przylecieli tylko Ci co lecieli ze wschodu czy z południa więc to pewnie miało jakiś wpływ,choć zapewne jeśli Air Force One chciałby swojego Prezydenta Baracka "Wszyscy jesteśmy Polakami" Huseina Obamę na uroczystości dostarczyć to pewnie by to zrobili.

zresztą byłoby niesprawiedliwe gdyby Kaczyński miał bardziej okazały pogrzeb niż Jan Paweł II,to był największy pogrzeb jaki widział świat za mojego życia."
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 10:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 19-04-2010 10:57

"Zgadzam się we wszystkim... Komu na prawdę zależało to był... Można wybaczyć jedynie USA i Meksykowi bo oni nie mieli wyboru i konieczna była podróż samolotem i faktycznie mogło to być niebezpiecznie w związku z chmurą. No ale skoro bez najmniejszych problemów docierają przedstawiciele Maroka, czy Azerbejdżanu a dla przykładu Dania, Francja czy Austria czy chociażby Włochy odwołują przyjazdy to jest to żenujące... Jakoś Szakaszwili dostał się z Rzymu, a Berlusconi już nie... Nie wiem czy dobrze słyszałem ale żona Szakaszwiliego tł?kła się autem z Brukseli... Jedni mogą drudzy nie... Wygodnictwo i po prostu niechęć..."
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 10:57 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Tragedia narodowa...

Post autor: keniu » 19-04-2010 12:33

""Po żałobie" - ciekawe refleksje, zapraszam:

http://evelka-d.blog.onet.pl/Po-zalobie,2,ID404847806,n"
Ostatnio zmieniony 19-04-2010 12:33 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ