Tragedia narodowa...

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 14-04-2010 20:25

"
artur_wsp pisze:Na echo dnia wrzucili amatorski filmik znaleziony w sieci nagrany jeszcze za nim przyjechała jakakolwiek pomoc, słychać tam podejrzane odgłosy przypominające strzały... Zna ktoś ruski żeby przetłumaczyć co tam mówią?
http://rapidshare.com/files/375705133/katastrofa.flv w razie gdyby usunęli film.
Zaskoczyło mnie to bo faktycznie słuchać coś w rodzaju strzałów... Równie dobrze może to być jakiś fake... Od początku dziwi mnie jak tak szybko pozabierane zostały ciała... Ale to nie o to w tym wszystkim chodzi... To nie czas ani miejsce... Teraz najważniejsze jeszcze oddać im hołd..."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 20:25 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

REVOLdaSOUND
Posty: 203
Rejestracja: 09-05-2005 15:29

Tragedia narodowa...

Post autor: REVOLdaSOUND » 14-04-2010 20:51

"Pewnie wiekszosc juz slyszala, hardcore: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... CHAJ_.html

Homilia w Katedrze Przemyskiej, m.in.:

"- To mogło się wydarzyć w środę [gdy w Katyniu był premier Tusk - red]. Ale metaforyczne w środę: "te oczodoły wołają o prawdę" premiera polskiego rządu wywołały zachwyt. Już na drugi dzień liberalni politycy, opiniotwórczy Michnik od dawna niepiszący, zaproponowali posprzątać tropy pamięci z katyńskiego lasu, zapomnieć ślady profanacji znad charkowskich grobów."

"To się mogło zdarzyć w środę, zdarzyło się wczoraj. To był ten kwiat polskiej inteligencji, to były te elity, które miały zasilić swą krwią ziemię smoleńska, by katyńska ofiara sprzed 70 lat nie została zapomniana, byśmy nie zasypali tropów, którymi kroczyli Ci żegnający się z najbliższymi."

Jak widac idioci znajduja sie wszedzie."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 20:51 przez REVOLdaSOUND, łącznie zmieniany 1 raz.

artur_wsp
Posty: 338
Rejestracja: 11-09-2009 20:53

Tragedia narodowa...

Post autor: artur_wsp » 14-04-2010 21:16

"
doszukiwanie się udziału Rosjan w tej tragedii jest niesmaczne.naprawdę.
Jeśli to do mnie to o nic takiego mi teraz nie chodziło."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 21:16 przez artur_wsp, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Tragedia narodowa...

Post autor: Jaroszewicz » 14-04-2010 21:20

"Wraca nowe, komuna aż piszczy.
W całych mediach nie ma ani jednego głosu sprzeciwu wobec zachcianki Jarosława popartej przez Dziwisza (pochówek na Wawelu), ci którzy się sprzeciwiają są wyzywani od najgorszych. Człowiek który praktycznie niedawno stracił całe poparcie jest traktowany niczym bohater i wyzwoliciel. Przegięcie, zbiorowa paranoja, inne określenia nie pasują. Bardziej żal BORowców i generalicji która tam zginęła (o BORowcach zaczęto mówić dopiero dwa dni po tragedii). Buta Jarosława po prostu nie zna granic, hipokryzja narodu polskiego też (zagranicznym rządom też hipokryzji nie brakuje).
Oby Polska obudziła się jak najszybciej z tego amoku bo aż żal, żal na to wszystko patrzeć, żal tego słuchać.
Mam tylko nadzieję, że Sobieski po sąsiedzku przywali buławą paru osobom, ot tak, na ogarnięcie.

W całej tej paranoi obawiałem się usłyszeć newsa o rozczłonkowaniu ciała Lecha i podzieleniu go na relikwie."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 21:20 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Tragedia narodowa...

Post autor: keniu » 14-04-2010 21:52

"hehe gdzie duch pojednania i narodowych rekolekcji? Wraca stare?

http://krzysztof-miskiewicz.blog.onet.p ... 04345381,n"
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 21:52 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

wallenstein
Posty: 138
Rejestracja: 19-03-2010 18:08

Tragedia narodowa...

Post autor: wallenstein » 14-04-2010 22:13

"
Jaroszewicz pisze:Wraca nowe, komuna aż piszczy.
W całych mediach nie ma ani jednego głosu sprzeciwu wobec zachcianki Jarosława popartej przez Dziwisza (pochówek na Wawelu), ci którzy się sprzeciwiają są wyzywani od najgorszych. Człowiek który praktycznie niedawno stracił całe poparcie jest traktowany niczym bohater i wyzwoliciel. Przegięcie, zbiorowa paranoja, inne określenia nie pasują. Bardziej żal BORowców i generalicji która tam zginęła (o BORowcach zaczęto mówić dopiero dwa dni po tragedii). Buta Jarosława po prostu nie zna granic, hipokryzja narodu polskiego też (zagranicznym rządom też hipokryzji nie brakuje).
Oby Polska obudziła się jak najszybciej z tego amoku bo aż żal, żal na to wszystko patrzeć, żal tego słuchać.
Mam tylko nadzieję, że Sobieski po sąsiedzku przywali buławą paru osobom, ot tak, na ogarnięcie.

W całej tej paranoi obawiałem się usłyszeć newsa o rozczłonkowaniu ciała Lecha i podzieleniu go na relikwie.

A co ma Jarosław do tego? jeśli nie potrafisz uszanować śmierci i pogrzebu to milcz."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 22:13 przez wallenstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Tragedia narodowa...

Post autor: Jaroszewicz » 14-04-2010 22:17

"
wallenstein pisze:jeśli nie potrafisz uszanować śmierci i pogrzebu to milcz.
I to jest właśnie demokracja po polsku, śmierć szanuję, nie szanuję tylko całej tej paranoi i zamykania ust na siłę ludziom, którzy chcą swoje zdanie na ten temat wypowiedzieć. No bo na zdrowy rozum, gdzie Kaczyńskiemu do pocztu królów polskich?

Przed chwilą Komorowski stwierdził, że decyzja o pochówku na Wawelu została podjęta przez kościół i rodzinę, Jarosław więc, ma wiele do tego."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 22:17 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

wallenstein
Posty: 138
Rejestracja: 19-03-2010 18:08

Tragedia narodowa...

Post autor: wallenstein » 14-04-2010 22:30

"
Jaroszewicz pisze:
wallenstein pisze:jeśli nie potrafisz uszanować śmierci i pogrzebu to milcz.
I to jest właśnie demokracja po polsku, śmierć szanuję, nie szanuję tylko całej tej paranoi i zamykania ust na siłę ludziom, którzy chcą swoje zdanie na ten temat wypowiedzieć. No bo na zdrowy rozum, gdzie Kaczyńskiemu do pocztu królów polskich?

Przed chwilą Komorowski stwierdził, że decyzja o pochówku na Wawelu została podjęta przez kościół i rodzinę, Jarosław więc, ma wiele do tego.
To ciekawe gdyż rano podano informację, że to Dziwisz podjął tą decyzję rodzina rozważała miejsca w Warszawie. To po pierwsze. Po drugie Wawel jest miejscem tak samo dobrym jak Warszawa, choć sam wolałbym, żeby pogrzeb odbył się w stolicy. Decyzja została podjęta i tyle. Nie jestem osobą, która będzie decydować o miejscu. Chcesz wypowiedzieć się o tym poczekaj do poniedziałku. To za długo? Zostaw Jarosława w spokoju. Jeśli nie wiesz, albo nie rozumiesz co przeżywa to milcz. On milczy. On też jest człowiekiem, stracił najważniejsze osoby w życiu. Ma bardzo chorą matkę. Aż sam się dziwię jak on to przetrwał. Nie musisz być jego zwolennikiem, wystarczy, żebyś zachowywał się jak ktoś kulturalny."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 22:30 przez wallenstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Tragedia narodowa...

Post autor: Jaroszewicz » 14-04-2010 22:51

"Nie widzę powodu by być kulturalnym, jeśli kler pospołu z Jarusiem pluje w twarz części narodu polskiego. Dziwisz twierdzi, że ta decyzja powinna nas łączyć a nie dzielić lecz tą właśnie decyzją podzielił Polskę zdając sobie z tego doskonale sprawę. Nie wierz w to wszystko co mówią w mediach, bo co kanał to inna śpiewka, Jaruś miał wiele do gadania w tej sprawie.
Wawel nie jest dobrym miejscem, nie dla Kaczyńskiego. A fakt że Jaruś milczy - powiedz szczerze, czy kiedykolwiek widziałeś na jego twarzy jakąś oznakę wyrażanego uczucia w stylu smutek, radość, gniew...? Ja widzę na jego twarzy cały czas to samo zacietrzewienie. Nawet podczas podróży do Smoleńska w celu zidentyfikowania ciała brata nie zakrzywił kącika ust, twarz miał kamienną jak bruk. Przetrwał bo szuję ciężko jest wzruszyć.
Nie będę czekał do poniedziałku, jakieś słowa kontry też są potrzebne na opanowanie tego zalewu paranoi i hipokryzji.
Dziękuję za uwagę."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 22:51 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Tragedia narodowa...

Post autor: stanleytbg » 14-04-2010 23:00

"
artur_wsp pisze:Na echo dnia wrzucili amatorski filmik znaleziony w sieci nagrany jeszcze za nim przyjechała jakakolwiek pomoc, słychać tam podejrzane odgłosy przypominające strzały... Zna ktoś ruski żeby przetłumaczyć co tam mówią?
http://rapidshare.com/files/375705133/katastrofa.flv w razie gdyby usunęli film.

te strzały to amunicja ochrony rządowej wybuchająca w ogniu"
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 23:00 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tragedia narodowa...

Post autor: admin » 14-04-2010 23:28

"
Jaroszewicz pisze:W całych mediach nie ma ani jednego głosu sprzeciwu wobec zachcianki Jarosława popartej przez Dziwisza (pochówek na Wawelu), ci którzy się sprzeciwiają są wyzywani od najgorszych.
Chyba słuchasz Radia Maryja i czytasz Nasz Dziennik...
Dzisiejsza Wyborcza poświęciła 3 strony na sprzeciw wobec pochowania prezydenta na Wawelu, a pod tekstem podpisała się cała redakcja. Opublikowali też apele Wajdów, spostrzeżenia bp.Pieronka i paru profesorów.
W podobnym tonie dziś od rana TVN. Są jednocześnie w Krakowie dwie demonstracje, a na TVN widzę tylko przeciwników, którzy zresztą mocno przesadzili z hasłami. Protestujący przeciw Wawelowi Warszawiacy poszli lepszą drogą, uwypuklając hasło "prezydencie zostań z nami". Niby ta sama treść i o to samo im chodzi, ale kwestia stylu i wydźwięku - czy ważny jest głos, czy skandal.

Ku Wawelowi przekonują mnie jeszcze dwie rzeczy, oprócz tych o których wspominałem wcześniej (okoliczności).
1. Większość komentatorów pisze o tym, że decyzję podejmuje Naród (jaką literką by go nie pisać).
Jeśli spojrzeć na kolejki do Pałacu Prezydenta, czy nawet frekwencję na tarnobrzeskiej mszy na rynku, to Naród opowiedział się za szczególnym uhonorowaniem pary prezydenckiej. Od czasu śmierci Jana Pawła II nie było takiej reakcji społeczeństwa. Nie przypominam sobie jej również po żadnym polityku (niedawno np. zginął tragicznie Bronisław Geremek) i prędko się nie spodziewam, czy to po Wałęsie czy Kwaśniewskim (oby żyli jak najdłużej). W przeciwieństwie do reakcji polityków czy mediów, ta niezwykła (chyba wszyscy widzieli tłumy ludzi czekających po 8 godzin? gdzie do tego równać stosunkowo nielicznych protestujących?) reakcja nie jest wyreżyserowana i wydaje się wynikać z potrzeby serca. Wawel po części czyni im zadość, chociaż to spojrzenie na teraźniejszość, a nie z perspektywy dziesięcioleci czy wieków.

2. Na pogrzeb zjadą się wielcy tego świata. Obama raczej nie walczy w ten sposób o głosy Polonii, tym bardziej książe Karol czy Król Hiszpani (pełna lista robi wrażenie). Sprawy prestiżowe i organizacyjne bardziej wskazują na Wawel niż np. Powązki. Jeśli oni traktują to tak poważnie, to i nam by wypadało.

I rzeczywiście nie wydaje mi się to odpowiedni czas na atakowanie Jarosława Kaczyńskiego."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 23:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Tragedia narodowa...

Post autor: Jaroszewicz » 14-04-2010 23:45

"Telewizji nie oglądam, słucham głównie radia i na szczęście nie Maryja którego jestem zagorzałym przeciwnikiem. O apelu Wajdów dowiedziałem się dziś wieczorem, demonstracje zobaczyłem dopiero w necie do którego dostęp mam ostatnio wyłącznie wieczorami. Szkoda tylko, że cały sprzeciw podniósł się już po samym fakcie, po podjęciu decyzji o pochówku na Wawelu. Postawiono naród przed faktem dokonanym.

Ad1. Reakcja społeczeństwa to niestety (mam nadzieję, że się mylę, lecz coś mi mówi, że jednak nie) impuls wywołany tragedią, chęć pokazania się sąsiadom/rodzinie/komukolwiek jakimi to jesteśmy "patriotami". Spoglądając na teraźniejszość, na Wawelu winno się za parą prezydencką pochować kolejno Prezydenta Kaczorowskiego (cześć jego pamięci), Jaruzelskiego, Wałęsę i Kwaśniewskiego (niech żyją ile im świat pozwoli). Niektórzy wręcz perfidnie używają żałoby jako dobrej okazji na "urwanie" się z pracy, żal.

Ad2. Wielcy tego świata, zjechaliby się nawet do Grębowa gdyby tylko w tej parafii miał się odbyć pogrzeb, nie wierzę więc, że przyjazd prominentów miał na ten fakt jakikolwiek wpływ.

Ad Jarosław Kaczyński - moje ataki nań są wywołane przerażeniem przed jego butą i szaleństwem popartym atakami paranoi. Ten człowiek dopiero teraz pokaże, na co stać go jako wpływowego (teraz z racji, niestety, sytuacji) polityka.

Wszelkie komentarze i dalsza dyskusja mile widziana, ja niestety będę w stanie się sprzeciwić, odpowiedzieć, pogdybać dopiero jutro wieczorem. Miłej nocy wszystkim życzę."
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 23:45 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

tebeg
Posty: 53
Rejestracja: 25-05-2009 10:57

Tragedia narodowa...

Post autor: tebeg » 14-04-2010 23:57

"
reakcja nie jest wyreżyserowana i wydaje się wynikać z potrzeby serca
Niestety, socjologowie, specjaliści od manipulacji ludźmi i inni tacy, zapewne mieliby nieco inne zdanie. I jeszcze to symboliczne miejsce...

Mnie w całym tym zjawisku najbardziej ciekawi względność wagi życia ludzkiego. W katastrofie zginął "najbardziej" (I) Prezydent, "bardzo" jego (II) Małżonka (która, jak się nagle okazało, była wspaniałą kobietą), "również" (III) parlamentarzyści oraz urzędnicy oraz znane i zasłużone osobistości, zwierzchnicy sił zbrojnych, "trochę" (IV) załoga, BOR, osoby towarzyszące.
96 osób równych wobec śmierci, nierównych w mediach i odbiorze społeczeństwa.

Przepychanki o Wawel- żenujące.
Dysonans w ocenach Prezydenta za życia i psalmów pośmiertnych- przykry.
Medialne "napychanie" i "wypełnianie"ramówki w TV publicznej i przyspieszone zakończenie żałoby w telewizjach komercyjnych- jednakowo trudne do przyklaśnięcia.

http://www.statystyka.policja.pl/portal ... _dnia.html
Od początku kwietnia, do dziś, na polskich drogach w wypadkach zginęło 92 osoby. Prawie tyle samo.

A jak chłopu dół kopali,
Zaszumiały drzewa w dali,
Dzwoniły mu przez dąbrowę
Te dzwoneczki, te liliowe...


Maria Konopnicka A jak poszedł król...



Ostatnia zmiana wpisu: tebeg, 14-04-2010 - 21:58 "
Ostatnio zmieniony 14-04-2010 23:57 przez tebeg, łącznie zmieniany 1 raz.

Honka
Posty: 520
Rejestracja: 17-04-2008 02:36

Tragedia narodowa...

Post autor: Honka » 15-04-2010 00:02

"Panowie! Dajcie spokój! To nie czas i pora na takie dyskusje."
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 00:02 przez Honka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gjt
Posty: 386
Rejestracja: 03-06-2004 11:08

Tragedia narodowa...

Post autor: gjt » 15-04-2010 00:15

"
Jaroszewicz pisze:W całych mediach nie ma ani jednego głosu sprzeciwu wobec zachcianki Jarosława popartej przez Dziwisza
Jaroszewicz pisze:Telewizji nie oglądam, słucham głównie radia i na szczęście nie Maryja którego jestem zagorzałym przeciwnikiem.
Troszkę sobie przeczysz."
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 00:15 przez gjt, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 15-04-2010 01:18

"Ehhhhh straszna wam krzywda że zostaną pochowani na Wawelu... Nie rozumiem czy to zazdrość czy co innego... Ja szanuję jak najbardziej tą decyzję... Na Wawelu nie spoczywają tylko królowie !!! Dla przykładu można wymienić choćby Sikorskiego, który zginął również w katastrofie lotniczej walcząc o naszą ojczyznę... Gdyby zmarł jako staruszek po wojnie na 100% nie zostałby tam pochowany. Wstyd... To na prawdę wielki wstyd rzucać hasłami "Pełnił tylko obowiązki, tym zasłużył na Powązki" - po czymś takim wstydzę się zapewne bardziej niż ci co to głoszą... Tak żałobę narodową obchodzić? Nawet jeśli ktoś się z tym nie zgadza to świeżo po tej tragedii tylko z tego powodu urządzać manifestacje to na prawdę aż się płakać chce jaka znieczulica... To hańba... Moje wyobrażenie że żaden inny naród jak nasz potrafi się jednoczyć w obliczu tragedii został obalony... Strasznie mnie oburza że ktoś wciąga w to jeszcze brata prezydenta... Że cisza medialna, że kamienna twarz itp... Nikt z nas nawet nie wyobraża sobie co on tak na prawdę przeżywa i jestem pewien że chce przeżywać to sam... w spokoju... Zamiast uszanować decyzję i nie tworzyć z tej tragedii (bo tak byłoby najstosowniej) to oczywiście trzeba szukać problemów tam gdzie ich nie ma... Taki niestety jest nasz naród... Czytam masę negatywnych komentarzy w sieci oraz słucham ich w TV co do pochówku i na prawdę nie wyobrażam sobie co czuje cała rodzina pary prezydenckiej... Serdecznie im tylko mogę współczuć po zachowaniu rodaków..."
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 01:18 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Tragedia narodowa...

Post autor: marcin85tbg » 15-04-2010 09:57

"Nie godny na Wawel"
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 09:57 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Tragedia narodowa...

Post autor: grassownik » 15-04-2010 10:31

"a Michał Korybut Wiśniowiecki godny ?
mnie tam miejsce pochówku nie razi,weźcie sobie poprawkę że to był Prezydent RP jej pierwszy obywatel więc jak najbardziej Wawel może być.
tak wybrał Jarosław (z przyczyn pewnie symbolicznych ale i zapewne rodzinnych - ot po prostu nawet po śmierci bliźniaka myślał nad tym jak tylko nadać jego wcale kiepskiej prezydenturze jak największy wymiar) a klepnął Dziwisz i tak będzie.
ale skoro powiedzieliśmy a to powiedzmy b i chowajmy tam wszystkich Prezydentów,Kaczorowskiego też i nawet Jaruzelskiego... i co ? posunąłem się za daleko ?
osobistości na pogrzebie zapowiadają się z najwyższej półki a to też będzie miało swój wymiar w budowaniu mitu Lecha Kaczyńskiego.

artur_wsp niekoniecznie mi chodziło o Ciebie,bardziej myślałem o tych wszystkich hipotezach,które się teraz pojawiają,które zupełnie są nie na miejscu,zresztą tak symbolicznie to Rosjanie ugrają na tym najwięcej (a to naród mający cynicznych polityków,a raczej władców więc jestem przekonany że gdy przyjdzie czas wypomną swoją teraźniejszą otwartość i pomoc)."
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 10:31 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

MichaU
Posty: 189
Rejestracja: 02-06-2004 22:54

Tragedia narodowa...

Post autor: MichaU » 15-04-2010 11:20

"
a Michał Korybut Wiśniowiecki godny ?
mnie tam miejsce pochówku nie razi,weźcie sobie poprawkę że to był Prezydent RP jej pierwszy obywatel więc jak najbardziej Wawel może być.
tak wybrał Jarosław (z przyczyn pewnie symbolicznych ale i zapewne rodzinnych - ot po prostu nawet po śmierci bliźniaka myślał nad tym jak tylko nadać jego wcale kiepskiej prezydenturze jak największy wymiar) a klepnął Dziwisz i tak będzie.
ale skoro powiedzieliśmy a to powiedzmy b i chowajmy tam wszystkich Prezydentów,Kaczorowskiego też i nawet Jaruzelskiego... i co ? posunąłem się za daleko ?
osobistości na pogrzebie zapowiadają się z najwyższej półki a to też będzie miało swój wymiar w budowaniu mitu Lecha Kaczyńskiego.

artur_wsp niekoniecznie mi chodziło o Ciebie,bardziej myślałem o tych wszystkich hipotezach,które się teraz pojawiają,które zupełnie są nie na miejscu,zresztą tak symbolicznie to Rosjanie ugrają na tym najwięcej (a to naród mający cynicznych polityków,a raczej władców więc jestem przekonany że gdy przyjdzie czas wypomną swoją teraźniejszą otwartość i pomoc).
Nic dodać nic ująć. Wg mnie Prezydenta RP można pochować na Wawelu. Choć nie wiem czy nie pożałuję tych słów, gdy umrze gen. Jaruzelski. No, chyba, że do tego czasu jakimś cudem ktoś udowodni mu zdradę i go zdegraduje. Prezydent Kaczorowski oczywiście też powinien być pochowany na Wawelu w tej sytuacji.

Co do Rosjan to jestem o nich spokojny. Komisja jeszcze nie zdążyła się zebrać, a oni już ogłosili, że tupolewy były sprawne i że błąd pilota. Biorąc pod uwagę aktywność Kaczyńskiego w Gruzji (czym jak czym ale grą o surowce można Moskalom na odcisk nadepnąć) najprawdopodobniej rzeczywiście okaże się, że Rosjanie tutaj zyskują. Czytałem hiszpańską prasę w poniedziałek - dzień po tragedii bardzo dużo było o wzorowej reakcji Rosjan, wypowiedzi rosyjskich techników lotniczych i meteorologicznych i ledwie kilka zdań o tym po co tyle polskich osobistości tam leciało. Statystyczny hiszpański idiota widzi słowo Katyń tylko i wyłącznie w kontekście wzorowego wsparcia i współczucia Putina."
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 11:20 przez MichaU, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Tragedia narodowa...

Post autor: rakkauslaulu » 15-04-2010 11:47

"
MichaU pisze: Nic dodać nic ująć. Wg mnie Prezydenta RP można pochować na Wawelu. Choć nie wiem czy nie pożałuję tych słów, gdy umrze gen. Jaruzelski. No, chyba, że do tego czasu jakimś cudem ktoś udowodni mu zdradę i go zdegraduje. Prezydent Kaczorowski oczywiście też powinien być pochowany na Wawelu w tej sytuacji.

Co do Rosjan to jestem o nich spokojny. Komisja jeszcze nie zdążyła się zebrać, a oni już ogłosili, że tupolewy były sprawne i że błąd pilota. Biorąc pod uwagę aktywność Kaczyńskiego w Gruzji (czym jak czym ale grą o surowce można Moskalom na odcisk nadepnąć) najprawdopodobniej rzeczywiście okaże się, że Rosjanie tutaj zyskują. Czytałem hiszpańską prasę w poniedziałek - dzień po tragedii bardzo dużo było o wzorowej reakcji Rosjan, wypowiedzi rosyjskich techników lotniczych i meteorologicznych i ledwie kilka zdań o tym po co tyle polskich osobistości tam leciało. Statystyczny hiszpański idiota widzi słowo Katyń tylko i wyłącznie w kontekście wzorowego wsparcia i współczucia Putina.
Zgadzam się co do joty ;)"
Ostatnio zmieniony 15-04-2010 11:47 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ