Zabójstwo w Tarnobrzegu

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: Malamut » 01-04-2011 22:43

"Szczegoly sa opisane tutaj: www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?A ... /621681539
Brakuje słów.. oby w Panstwu z wysokim bezprawiem spotkala ich zasluzona kara. Tylko resztki pochamowania powstrzymuja mnie przed napisaniem jaka kara powinna sie nalezec....
Wyrazy glebokiego wspolczucia.. :(



Edytowany przez Malamut o 01-04-2011 - 20:45. "
Ostatnio zmieniony 01-04-2011 22:43 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 01-04-2011 23:19

"Rzeczywiście 10 lat wygląda śmiesznie w tym kontekście.

+"
Ostatnio zmieniony 01-04-2011 23:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

copper79
Posty: 19
Rejestracja: 01-12-2010 20:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: copper79 » 01-04-2011 23:27

"Fatalna sprawa. Niech sie wreszcie Policja weźmie do roboty. To co sie dzieje ostatnio w miescie to jest dramat. Zabojstwo, pobicia w biały dzien, włamania... Pełno pijanych, młodych dresiarzy terroryzuje miasto. Przeciez wieczorami strach wyjsc. W poniedzialek szedlem ok 19 Pawilonami na Wyspianskiego i trzech leszczy szlo sobie bezkarnie z otwartymi butelkami piwa. A na weekendzie to juz jest jakas plaga. Pijani, agresywni, wulgarni..."
Ostatnio zmieniony 01-04-2011 23:27 przez copper79, łącznie zmieniany 1 raz.

marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: marchru » 01-04-2011 23:50

"Akurat picie alkoholu na ulicy uważam za dopuszczalne i nie zgadzam się z jego zakazem.

Wracając do tematu. Szok.
Nie raz tamtędy przechodzę wieczorami. Gdy słyszy się takie historie ( nie raz, nie dwa) zawsze myslę czemu akurat ja na nich nie trafiłem.
Sprowadziłbym ich do poziomu i by długo pamiętali że kozaczenie nie zawsze popłaca.

Wina jest tylko jedna - patologia. Policja nie ma z tym nic wspólnego. Rachunek prawdobodobieństwa jest na niekorzyść takim wypadkom.
O dresiarzach terroryzujących miasto nie słyszałem, może za mało się ostatnio włóczę.


Pijani, agresywni, wulgarni...
jeszcze raz odniosę się do przedmówcy - zostałeś zaczepiony czy obrażony przez nich, lub byłeś świadkiem? Co wtedy zrobiłeś?"
Ostatnio zmieniony 01-04-2011 23:50 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

copper79
Posty: 19
Rejestracja: 01-12-2010 20:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: copper79 » 02-04-2011 10:38

"
Policja nie ma z tym nic wspólnego
Policja jest od tego by takie leszcze nie czuły się bezkarnie. Dobrze wiec ze podejrzanych zlapano, teraz pora na surową karę. Moze teraz im podobni dwa razy sie zastanowia zanim przykozacza. Zwykla bojka moze skonczyc sie dramatycznie. Wystarczy upasc nieszczesliwie glowa na kraweznik. Ty tez musisz o tym pamietac jak bedziesz kiedys chcial kogos sprowadzic do poziomu.
Tak zostalem zaczepiony nie raz i nie dwa w swoim zyciu. A co robie? Za stary jestem zeby sprowadzac ich do poziomu. Nie widze innej opcji jak dzwonić po policje."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 10:38 przez copper79, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: bbts » 02-04-2011 10:48

"Ja proponuje podać ich dane i zdjęcia do publicznej wiadomości niech kazdy wie, zę to zabójcy i tyle"
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 10:48 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: rakkauslaulu » 02-04-2011 10:57

"Zgadzam się z marchu, co ma do rzeczy że ktoś wypije piwo na zewnątrz? Wszystko zależy od własnej kultury. Na ten przykład byłem ostatnio w Paryżu i piwo można pić gdzie się tylko podoba, dosłownie przeszedłem na pasach pijąc piwo i radiowóz jeszcze mi się zatrzymał, no ale tu jest Polska... Z tym że alkohol nie jest dla głupich... Sam mam niestety kilku "znajomych" którzy szukają zaczepki jak się napiją... Śmiech na sali...
copper79 pisze:Niech sie wreszcie Policja weźmie do roboty.
Tak jak marchu napisał to nie wina policji bo wszedzie i zawsze ich sie nie spotka, a i tak widuje ich dosyc czesto na miescie, co prawda praktycznie tylko w patrolach w radiolce, na piechote juz rzadziej.

A w temacie - 10 lat to wręcz śmieszne... Ja jestem od dawna zwolennikiem wprowadzenia kary smierci, wlasnie przez to ze wymiar sprawiedliwosci u nas w kraju jest taki lagodny to dzieje sie co chce i bandyci sa bezkarni, zamorduja, posiedza pare lat, wyjda i sa zadowoleni... prawda taka jest...

Prawda ze strach jest wyjsc nawet na plac, zawsze w jednym miejscu (przed Biedronką) wieczorem "siedza" wielkie kozaki i tylko czekaja zeby kogos obic...

Bezkarnosc i patologia to przyczyna tej tragedii..."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 10:57 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

albertini71
Posty: 4
Rejestracja: 01-05-2005 14:34

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: albertini71 » 02-04-2011 11:24

"TAAAK ... pozwólcie gówniarzom pić gdzie tylko chcą (2,5 promila), palić co chcą i gdzie chcą, pozwólcie używać narkotyki ... niech bydlaki rządzą światem (Tarnobrzegiem).
Nie ma taryfy ulgowej dla takich zwierząt i nie wychowanych bydlaków. Ujawnić nazwiska publicznie i kara śmierci !!!!!!!!!!!!!!

A każdy krzykacz próbujący bronić "zwierzaków" niech najpierw zastanowi się (wyobrazi sobie jak wyglądał pobity - twarz masakra :() czy w ogóle powinien zabierać głos. A może ma coś do powiedzenia żonie zamordowanego - a może dzieciom."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 11:24 przez albertini71, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: Kamyl » 02-04-2011 12:20

"niestety (w kwestii kwalifikacji czynu) nie zabójstwo a pobicie ze skutkiem śmiertelnym. No chyba, że prokurator znajdzie jakiś punkt zaczepienia. Niestety ale to musiało się stać i było to kwestią czasu bo od kilku miesięcy jest co raz gorzej."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 12:20 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

copper79
Posty: 19
Rejestracja: 01-12-2010 20:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: copper79 » 02-04-2011 12:24

"Tylko w ostatnich dniach czytalem o rozboju w Baranowie Sand. przez mlodych tarnobrzezan, pobiciu w bialy dzien na Sandomierskiej, probach wlamania do sklepu na Kopernika a teraz zabojstwo. Kazdy kto chodzi po lokalach dosc regularnie ten wie ze grupki mlodych bujajace sie po miescie tez do grzecznych nie naleza. Trzeba cos z tym zrobic. Nie uwazam ze to wina policji ale przydaloby sie po prostu wiecej patroli. I przede wszystkim ciezsze kary. Nie moze byc tak ze Ci kolesie dostana 10 lat."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 12:24 przez copper79, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: Kamyl » 02-04-2011 12:39

"a chciałbym dodać, że od lat kilku mówi się o nowoczesnym monitoringu w kilkudziesięciu punktach miasta itd itd. Czekamy na wypowiedzi władzy co zamierza z problemem ostatniej fali przemocy zrobić. Jako społeczeństwo powinniśmy domagać się zdecydowanych działań!"
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 12:39 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

MichaU
Posty: 189
Rejestracja: 02-06-2004 22:54

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: MichaU » 02-04-2011 15:25

"
rakkauslaulu pisze:kary smierci
Amen."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 15:25 przez MichaU, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 02-04-2011 20:40

"http://www.tvn24.pl/-1,1697981,0,1,zabi ... omosc.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... erosa.html

I znów o Tarnobrzegu w ogólnopolskich mediach, i znów nie tak jakbyśmy chcieli."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 20:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: karas » 02-04-2011 21:23

"
copper79 pisze:W poniedzialek szedlem ok 19 Pawilonami na Wyspianskiego i trzech leszczy szlo sobie bezkarnie z otwartymi butelkami piwa.
Narzekasz na policję. A jak widzisz takich leszczy to dzwonisz i informujesz, że idą i piją piwo? Pewnie nie. Narzekać łatwo, trudniej zareagować."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 21:23 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: rakkauslaulu » 02-04-2011 21:50

"Zreszta nawiasem mowiac policja jest tylko potrzebna jak krzywda dzieje sie samemu sobie, a jak nie to CHWDP i nogi za pas... takie niestety realia wiekszosci mlodziezy..."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 21:50 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: A1313 » 02-04-2011 22:52

"
Z policją mam same złe skojarzenia. Nie tylko tą tarnobrzeską.

Dzwoniłem kilkukrotnie. I nigdy nie zareagowali wcześniej niż po 20-30 minutach kiedy po
wandalach niszczących cudze mienie, awanturnikach czy pijanych kierowcach nie było już
śladu.

Jeżeli dobrze pamiętam to się nazywa - postawa obywatelska , tylko lata zaborów ,okupacji i ustroju komunistycznego wykreowały w społeczeństwie taka opnie że współpraca z jakimikolwiek organami "władzy" jest konfidencja a informowanie i współpraca z organami porządkowymi nazywa się podpierdalaniem , coś jak wynoszenie z pracy nie swoich rzeczy nie jest kradzieżą.A efekty mamy. Niestety nie zawsze policja korzysta z tak rzadkiej postawy. Mama nadzieję że media i mieszkańcy wywrą taką presję że to że to będzie proces pokazowy.



Edytowany przez A1313 o 02-04-2011 - 20:54. "
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 22:52 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 02-04-2011 23:20

"Jednego ze sprawców pobicia sąd już wypuścił do domu, ale on akurat jest oskarżony o pobicie tego który przeżył.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... erosa.html"
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 23:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: marchru » 02-04-2011 23:27

"Gdy słysze o większych karach to mam pewne wąpliwości.
Pewnie, siedząc przed telewizorem łatwiej komentować/narzekać i dawać drugie tyle lat za kratami.
Nalezy jednak pamiętać, że więzienie to nie zawsze najlepsze rowiązanie. jest to najprostrza forma rozwiązania problemu.
Nie "siedziałem" nigdy ale wydaje mi się, że w naszym kraju nie ma czegoś jak resocjalizacja. takie hasło chyba nie istnieje w rzeczywistość, no może poza wyjątkami.
Czyli co?
Nie wiem.
Chcialoby się pomóc i zrozumieć takich ludzi. Dlaczego to zrobili. Czemu ja, nawet gdy się napije nie szukam zawady. ma kilku kumpli których odwala po alkoholu i stają się agresywni.

Może to po prostu głupi wypadek. Nie znamu wszystkich faktów. Może te gnojki zapytały normalnie a ofiara odpowiedziała" a spir... gnoju.
Procenty zaakcelerowały reacje i bitka gotowa. pech chcial, że ktoś padł ofiarąi zszedł.

Co do młodzieży pijącej i szukającej zaczepki: Nie każdy ma określony cel w życiu, problemy wychowawcze, patologia i bark wzorów w postaci rodziców, brak wiary, zwykął nuda.
Nie wszystkim uda się w zyciu. o by to było jakby każdy był niomylny. Chciałoby się, żeby każde młode dziecko miało zainteresowania, trenowało jakiś sport, chodziło wieczorami na naukę gry na instrumęcie bądź kurs językowy w pzreciwieństwie do siedzenia z browarem pod np. biedronką z placu.
Pefekcyjny świat nie isnieje, nigdy nie istniał i nie doczekamy go. takie wypadki dzieją się na całym świecie, w każdym społeczeństwie. Różnice są tylko w jego postrzeganiu, w reakcji na zbrodnie - zależą one od rozwoju ekonomicznego i kulturowego społeczność/kraju.

Nie potrzeba ofiary aby się spostrzec, że część młodzieży ma problemy egzystencjalne. Nawet gdyby dzialały w mieście grupy wsparcia dla młodziezy, wszelkiej maści osiedlowe kluby zrzeszające w dobrej wieże kibiców, sportowców, hip-gopowców czy alkoholików to i tak pewien odsetek nie poddałby się takim terapiom. To jest właśnie rachunek prawdopodobieństwa, jakis chłopaczyna musiał miec lipe w domu, ma problemy i wcześniej czy pózniej popełni zbrodnie - musi zabić. Gdybym w tym przypadku stracił kogoś bliższego to nie pisałbym tego ale w tym przypadku nalezy spojrzeć z pewnej perspektywy.

Kiedyś, w dawnych czasach gdy nie było internetu, telewizji, całej echnologii obrazu, przekazu ... po postu kilka wieków temu a i nawet przd naszą erą działy się identyczne rzeczy. To zank, że zbrodnia lezy w naturze człowieka. Od zawsze ludzie się zabijali na wzajem. W naszym przypadku to nie było oczywiście zplanowane ale chodzi o samą naturę człowieka. Próbuje tylko przekazać, że to nie wina policji.
Czy czlowiek majacy złe zamiary myśli o karze jaka go spotka. To nie na tym polega. Złodziej/bandyta nie kalkulije w ten sposób - np mam zabić lub okraść, aha - za to dostanę tyle a za to tyle lat. Tu chodzi o sam fakt decyzji, podświadome zejście na złą stronę.
Gdyby za moredersto była kara podwójnej/potrujnej śmierci to co - o ile zmalałaby liczba morederstw. Ludzie w momencie popełniania zbrodni nie myślą o tym, są w amoku zbrodni - to wszystko - nic nie uchroni ofiary od śmierci.
Tak mi się wydaje.
A ten miejscowy incydent to zwykły nieszczęśliwy wypadek, o którym wiemy jeszcze za mało aby z góry go oceniać. Powstrzymajmy się do oświadczeń władz.
Wróćmy do resocjalizacji. Niewątpliwie nalezy te osoby odsunąć od spoleczeństwa> co do tego nie ma dwóch zdań. Problem na ile w jakiej formie. Polska nie ma środków na profesjonalne ośrodki wychowawcze ( moje domniemanie). Jaki los ich czeka.
Zróbmy małą symulację. Jedna osoba odbywa karę w polskim więcieniu. Isnieją 3 opcje. Np 3; 13 i 30 lat. Kto i z jakim doświadczenie wyjdzie po tych 3 okresach. czym prtzesiąknie, czy resocjalizacja zda efekty. Kim będzie człowiek po takim okresie zamknięcia.
na szczęście nie obchodzi mnie to, będe myślał jak przez przypadek spowoduje wypadek lub ktoś mnie wrobi tak, że skończe w więzieniu.
W pewnych przypadkach rzeczywiście kara śmierci wydaje się lepszym rowiązaniem ale ja nie miałbym odwagi decydować o jej wykonaniu. Jestem za i pzreciw. To znaczy gdy słyszę, że ktoś 2 razy wychodzilł warunkowo lub na przepustkę i za każdym razem zabiajł/molestował to emocje rosną no ale takie decyzje ty nie moja działka."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 23:27 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

MichaU
Posty: 189
Rejestracja: 02-06-2004 22:54

Zabójstwo w Tarnobrzegu

Post autor: MichaU » 02-04-2011 23:45

"
To nie na tym polega. Złodziej/bandyta nie kalkulije w ten sposób - np mam zabić lub okraść, aha - za to dostanę tyle a za to tyle lat. Tu chodzi o sam fakt decyzji, podświadome zejście na złą stronę.
Tylko, że właśnie podświadomie każdy obywatel ma czuć, że nie opłaca się przekraczać pewnej granicy. Podświadomie, bez kalkulowania. Tak jak teraz tych kilku gnoi podświadomie dali sobie przyzwolenie na zbrodnię, bo się w tv na Polsacie od maleńkości naoglądali mordobić, a koledzy poklepywali po plecach jak się "skroiło frajera". Wystarczy sobie pooglądać wieczorem Polsat, pograć trochę w najpopularniejsze gry, posłuchać współczesnej muzyki z gatunku gangsta hip hop czy poprzeglądać fora kibicowskie, żeby zdać sobie sprawę, jak wielkie jest podświadome przyzwolenie na przemoc, jak jest ona powszechna i popularna.

Kara śmierci - z wielu względów. Tanio, bezpiecznie, i idzie dobry przykład. Tylko proszę się nie burzyć, że tanio. Szczytem niemoralności będzie utrzymywanie tych gnojów w więzieniu za pieniądze podatników, a więc również... rodziny Zamordowanego."
Ostatnio zmieniony 02-04-2011 23:45 przez MichaU, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ