Jezioro Tarnobrzeskie

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: encore » 21-06-2022 20:26

:roll:
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: kermit » 22-06-2022 12:50

Skoro miasto chce stawiać na turystykę i koncentrować się na jeziorze to jezioro musi przynosić dochód dla miasta aby było na nowe inwestycje nad jeziorem. Skoro zapewne największy dochód dostarczają opłaty za parkowanie należy tutaj coś poprawić. To co się dzieje, to zwiększenie ilości parkingów, ale to i tak będzie za mało. 10 zł za wjazd nad jezioro to nie jest sensowna opłata. Odwiedzają nas ludzie z wielu okolicznych miejscowości i w zamian za 10 zł otrzymują pobyt nad jeziorem, dostęp do infrastruktury, parking, toalety, usługę sprzątania, bezpieczeństwo, piach nawożony co roku. Kiedy przyjeżdżają jednym autem 4 osoby to otrzymują całodzienny wypoczynek w cenie 2,5 zł za osobę. Dlaczego cena w weekend za parkowanie nie może wzrosnąć np. do 30-40 zł?
Podniesienie opłaty sprawi, że część mieszkańców naszego miasta wybierze rower, komunikację miejską, pieszą. Odciąży to i tak przepełnione parkingi a mieszkańcy innych miejscowości jak Mielec, Sandomierz, Stalowa Wola, Rzeszów będą musieli przyjechać autem i to głównie na nich oprzemy finansowanie tego jeziora. Bo to trochę dziwne, skoro z bilansu wynika, że mieszkańcy Tarnobrzega finansują jezioro dla siebie i wszystkich bliższych lub dalszych miejscowości.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: jamWilhelm » 22-06-2022 13:22

też jestem zdania, że opłaty należy podnieść, może nie do 40 ale te 20 to powinno być. Tylko żeby też mandat za brak opłaty nie wynosił 23... :) Należało by też zamiast małych koszy, z pewnością estetycznych, postawić jakieś duże, pewnie mniej estetyczne ale też mało estetycznie wygląda przeładowany kosz do którego nawet nie można dojść bo jest tak obstawiony butelkami i innymi śmieciami. Koncepcje zawsze są fajne, jak zrealizują 1/4 to będzie dobrze. Trzymam kciuki bo potencjał niewątpliwie jest.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: encore » 22-06-2022 23:22

Samochody na RT 20zł, inne blachy 40zł. Bez wchodzenia w leasingi itp szczegóły. I stawka za wjazd dla campera czy przyczepy 100zł. Bez względu na ilość osób i długość postoju.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: admin » 22-06-2022 23:31

Właściwie od początku proponowałem rozsądne cenowo karnety. Wcześniejsze propozycje nie wydawały mi się rozsądne cenowo.
Karnet miałby się opłacać przy stosunkowo częstych wizytach (raczej u lokalsów), a nie opłacać gościom okazyjnym. Potwierdzeniem karnetu byłaby naklejka z tyłu samochodu, np. na szybie, będąca jednocześnie jeżdżącą po świecie reklamą Jeziora.

Koncepcję z obrazkami przekleiłem do newsa:
https://www.tarnobrzeg.info/2022/06/22/ ... obrzeskim/

Wydaje się, że wszędzie powielany jest bez refleksyjnie błąd architektów w zestawieniu kosztów. Jeśli ścieżka rowerowa ma dwa warianty przebiegu, to dlaczego koszt obydwu wariantów pojawia się w zestawieniu?

Obrazek

Szacunkowy kosztorys powinien być zatem o 15 lub 19 mln zł niższy.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: bobtga » 23-06-2022 08:50

Droga za 40 mln (niewiele mniej niż nasza "szeroka" obwodnica) to dla mnie szok. Myślę tu a aspekcie wielu dróg w Tarnobrzegu, które są w opłakanym stanie i z dużo, dużo większym ruchem i czekają na remonty. Czy ktoś sprawdzał jaki jest ruch na drodze wokół jeziora w ciągu roku? Sądzę, że są to głównie entuzjaści przejażdżek rowerowych, wędkarze i mieszkańcy. Już kiedyś pisałem o tym, że najmniejszym kosztem powinien być położony asfalt na płytach i tyle w temacie. Ta droga przez większość roku będzie używana w minimalnym stopniu. Wiem, że są zaplanowane inwestycje, ale czy one w ogóle będą i kiedy tego nie wie nikt. Dawniej był asfalt położony na płytach i przez lata funkcjonowało to bardzo dobrze. Długość drogi od ronda do wjazdu na Wisłostradę to 7,4 km. Czy ktoś mógłby przeliczyć wartość położenia asfaltu na płytach? Nie będzie to na pewno 40 mln.

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: calineczka » 23-06-2022 10:57

encore pisze:
22-06-2022 23:22
Samochody na RT 20zł, inne blachy 40zł. Bez wchodzenia w leasingi itp szczegóły. I stawka za wjazd dla campera czy przyczepy 100zł. Bez względu na ilość osób i długość postoju.
Ogólnie pomysł ok, zwłaszcza dotyczący aut spoza powiatu i camperów oraz oczywiście mandatów, bo obecne opłaty to śmiech na sali. Jedynie lokalsom (nie tylko RT ale i RTA) bym odpuściła i zostawiła obecną cenę, w końcu ludzie z okolicznych miejscowości mają duży wkład w rozwój miasta.

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: gbur » 23-06-2022 11:18

Posterunek wodny policji za ponad 3 mln? Ilu tych policjantów ma pełnić służbę nad jeziorem i w jakim okresie?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: jamWilhelm » 23-06-2022 12:53

encore pisze:
22-06-2022 23:22
Samochody na RT 20zł, inne blachy 40zł. Bez wchodzenia w leasingi itp szczegóły.
Myślę i mam nadzieję, że prędzej czy później sprawa by wylądowała w sądzie, pomijając auta lisingowe i firmowe to teraz chyba nie ma obowiązku przerejestrowania auta kupionego w kraju. Nie wierzę też, aby miejscy prawnicy potrafili sformułować odpowiedni zapis, czy też wygrać jakąkolwiek sprawę w sądzie. Bo czy w ogóle jakąś wygrali? No chyba, że zlecimy to jakimś profesjonalistom to może i czasem. Inaczej znów będzie kompromitacja.
Tylko coś w stylu "karta mieszkańca"
Co do Calineczki: przecież TSA to taki sam "lokals" jaki i RTA. Mieszkaniec Nowej Dęby tak samo się nie zrzuca na Jezioro jak i mieszkaniec Sandomierza a do Sandomierza nawet bliżej :)

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: calineczka » 23-06-2022 15:19

jamWilhelm pisze:
23-06-2022 12:53

Co do Calineczki: przecież TSA to taki sam "lokals" jaki i RTA. Mieszkaniec Nowej Dęby tak samo się nie zrzuca na Jezioro jak i mieszkaniec Sandomierza a do Sandomierza nawet bliżej :)
Punkt dla Ciebie - aż tak daleko nie wybiegłam myślami, mój błąd ;). Sama mam RTA z wyboru, ponieważ kilka lat temu wyprowadziłam się z miasta pod...i czasami czuję się niezręcznie kiedy czytam tutaj pod różnymi postami, że tarnobrzeżanie to tylko ci, którzy mają adres 39-400...a reszta korzysta z dobrodziejstw miasta nic doń nie wnosząc. Poza nocowaniem i uprawianiem ogródka z warzywami kilka km stąd całe życie mojej rodziny toczy się tutaj (praca, szkoła, zajęcia pozalekcyjne etc.) więc chyba rozumiesz, że mocno się identyfikuję z "lokalsami" ;)
Ale faktycznie, od strony prawnej podział się i tak nie uda. Cała reszta postulatów jednak, uważam, że powinna być jeszcze raz przemyślana.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: zbyry » 25-06-2022 17:09

Skomentuję tą całą koncepcje tak (oprócz stacji WOPR i policji). Nie wiem też po co droga opaskowa na ten moment, ścieżka rowerowa ok. Wyjdzie to samo, jak ze stokiem w Siedleszczanach, jak oświetlenie jenotom, żabom, kunom i innym gadom i płazom terenów tuż przy Suchorzowie.

To są koszty operacyjne teraz, za jakiś czas będą stałymi. Kto to utrzyma? My mieszkańcy. Ja dziękuję. Wskaźnik zwrotu z inwestycji jest praktycznie na minusie, o wartości odtworzeniowej nie wspomnę.

A tak w ogóle, brali pod uwagę budowę zalewu myśląc o tych podwodnych rzeźbach? To tylko dla nurków. Gejzery mnie rozwaliły totalnie. Nie chcę być malkontentem, ale no na miły Bóg, czy ktoś to przeliczył? W którym miejscu będą pompy, żeby wodę pchać do góry? Kable którędy? Powtarzam, to są koszty stałe i z czegoś to utrzymać będzie trzeba.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: niepolityczny » 25-06-2022 22:48

Pytanie co z "atrakcjami", z których można by korzystać cały rok. Albo nawet po sezonie kąpielowym. Droga rowerowa z chodnikiem jest taką atrakcją. A co poza tym?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: zbyry » 26-06-2022 08:09

Odpowiedź jest prosta jak konstrukcja cepa: dzierżak, młot, gązwa (różnie to w Polsce nazywają). Czyli nic. Proszę sobie teraz wyobrazić, co będzie z gejzerami w sezonie zimowym, jesiennym, wiosennym. O innych nawodnych atrakcjach nawet szkoda słów. Kto to utrzyma? Przepraszam, nie mam ochoty. Wolę dać pieniążka na DPS w Mokrzyszowie. Moim zdaniem te pomysły są oderwane od rzeczywistości. Nie dlatego, że funkcję spełnia PDB, w zasadzie WPMP, tylko dlatego, że człowiek powinien być realistą w wielu kwestiach.

Więcej się na ten temat nie wypowiadam, szkoda mi mojego czasu. Przeliczyć, pokazać a to po stronie władzy.

Zdaję się była koncepcja Parku Pamięci Narodowej w Woli Baranowskiej, czy jak tam to się nazywało. Urząd Marszałkowski to wyśmiał.

Może Jezusa Świebodzińskiego na środku zalewu postawić i przyciągnie tłumy wiernych?

Proporcji ludzie, proporcji.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: bobtga » 26-06-2022 08:46

Czy można poznać imię i nazwisko projektanta słynnego boska do siatkówki nad jeziorem z pięknymi obrzeżami i żwirkiem. Wiem, że projektant może zaprojektować wszystko a inwestor powinien wyłapać błędy i poprosić o skorygowanie, tutaj zabrakło jednego i drugiego. Od wielu lat widzę duży spadek jakości projektów, jest to dla mnie smutne i denerwujące. Widząc karygodne błędy używam wtedy bardzo brzydkich słów i to jeszcze bardziej mnie denerwuje. Projektant jest pewnie ubezpieczony i jego raczej koszty naprawy takiego boiska nie dotkną (a to szkoda) ale ktoś powinien za taki stan rzeczy odpowiedzieć, a my wszyscy, którzy przecież to finansujemy powinniśmy się o tym dowiedzieć.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: bobtga » 10-07-2022 10:25

Tarnobrzeg to bogate miasto jest. Zobaczyłem ten przepych wczoraj nad jeziorem. Chyba z tym zadłużeniem miasta to jakaś ściema, a urzędnicy mają pozwolenie władzy na wydawanie kasy na luksusy. Chodzi mi konkretnie o parking przy drodze szutrowej przez sady. Zwróciłem uwagę na ilość lamp oświetleniowych montowanych na tymże parkingu. Jest ich cholernie dużo. Parking użytkowany będzie głównie w dzień i to tylko przez kilka miesięcy w roku. Koszt jednej lampy z fundamentem, słupem i oprawą to 2000-2500 zł. Wiem, że są normy oświetlenia parkingów, ale trzeba brać pod uwagę ich funkcjonowanie. Patrząc tak okiem inżyniera, myślę że 1/3 lamp by wystarczyła do oświetlenia tego akurat parkingu. Lamp jest kilkadziesiąt, 10 lamp mniej to już 25 tys. zł mniej. Ale tak jak napisałem, Tarnobrzeg to musi być bogate miasto. Szkoda tylko, że ścieżka rowerowa nad jezioro dalej nie jest wyremontowana drugi rok z rzędu. Ale za to w nocy pusty parking będzie super oświetlony, a my ciesząc się jak dzieci będziemy za to płacić.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: encore » 10-07-2022 12:42

Spokojnie. Skończy się trwałość projektu to te 2/3 lamp się przeniesie w bardziej potrzebne miejsca.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: bobtga » 10-07-2022 17:57

Nie sądzę. Chodzi mi o wywalanie naszych pieniędzy bez sensu i potrzeby. Na ale jaki gospodarz ...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: admin » 12-07-2022 15:22

Na miejskiej tablicy multimedialnej, postawionej bodajże w ramach programu nasadzeń, wyświetlana jest reklama Decathlona.
Punkt znanej sieci sklepów sportowych, bojkotowanej niedawno w związku z pozostaniem na rynku rosyjskim po agresji na Ukrainę, ma zostać otwarty nad Jeziorem od 16 lipca.
Nie wiedziałem że na miejskim ekranie mogą lecieć reklamy sieci handlowych. Coś nowego.

decathlon.jpg
decathlon.jpg (225.71 KiB) Przejrzano 6690 razy

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Dawid_tbg » 12-07-2022 15:47

Jest 4F to czemu nie Decathlon, robi się coraz ciaśniej nad naszym jeziorem 🙂

felicita2
Posty: 22
Rejestracja: 23-04-2019 23:48

Re: Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: felicita2 » 15-07-2022 00:01

Jak jest dokładnie z tymi opłatami nad jeziorem. Znajomy spoza Tarnobrzega chce przyjechać kamperem na kilka dni.
Stanie tam gdzie ogół kamperów. Ile ma zapłacić? Czy opłata za każdy dzień czy jedna za wjazd?
Co jest jak wjadę osobówką i nie zapłacę ?
Co jest jak wjadę osobówką i będę stał na parkingu 3 dni ile mam zapłacić?

ODPOWIEDZ