Jezioro Tarnobrzeskie

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Ball
Posty: 97
Rejestracja: 08-07-2007 19:18

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Ball » 08-06-2011 17:20

"Wszytko OK! Tylko nie zapominajmy o tym, w jakim okresie trwają rozgrywki PLK - przypominam jesień, zima, wiosna !!!"
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 17:20 przez Ball, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: grassownik » 08-06-2011 17:38

"czyli co wydanie 800 tysięcy złotych na reklamę Miasta na koszulkach baskeciarzy to zła inwestycja/promocja ?"
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 17:38 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

karolla
Posty: 9
Rejestracja: 20-12-2010 12:32

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: karolla » 08-06-2011 18:02

"Ja widzę, że większość osób "siedzących" ta tym wątku ma o coś i do kogoś pretensje.. dla mnie głupie i dziwne...

moje zdanie jest takie zmienić nazwę na "(...) Tarnobrzeskie" będzie dobrym rozwiązaniem.... fakt dla nas z Tarnobrzega, z Sandomierza, Stalowej woli będzie to nadal MACHOWSKIE... ale dla ludzi z dalszych okolic np. STASZÓW, JANÓW LUBELSKI, i dalej.. określenie MACHOWSKIE nie za wiele ludziom powie... TARNOBRZESKIE kojarzy się od razu z miastem Tarnobrzeg... jeśli nawet ktoś nie będzie wiedział gdzie leży takie miasto to zerknie i skojarzy stronę Polski, a MACHOWSKIE nie skojarzy z niczym.

kolejna sprawa co za różnica kto siedzi na stołkach.. jak dla mnie to może to być nawet ZAJĄC POZIOMKA, ale ma mi się dobrze żyć, mam mieć prace, pieniądze i możliwości.

Co do zagospodarowania terenów wokół zalewu.. to faktycznie inwestycji nie widać za wiele ... ktoś pokupował działki, ale o jakimś działaniu nie widać.. no może poza torem qładowym... ale to troche mało, żeby przyciągać ludzi z dalszych regionów... czemu nie powstaja takie domki jak np. w golejowe... a szemu nie zaczyna powstawać hotel z EKOlogicznym żarciem, z zabiegami spa... może jakaś kolejka wąskotorowa wzdół by jezdziła i opowiadała historie regionu właśnie tego kopalniczego... dlaczego nikt nie zainwestuje w coś co nadal będzie nas rozsławiało z tego, że kiedyć była tu KOPALNIA SIARKI.... większości ludziom z dalszej Plski mam tu na myśli POZNAŃ WROCŁA KOSZALIN tarnobrzeg kojarzy się tylko z kopalnią....

Pomysłów mam wiele, ale funduszy za mało.. grunty wokół i ciut dalej albo są wykupione, albo kwota nieziemska..... także chyba nie pozostaje nam nic innego jak czekać.. a za te 10 -15 lat i tak usłyszymy, że się tu nie opłaca inwestować..... przykre ale niestety prawdziwe w naszym regionie."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:02 przez karolla, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: do_mina » 08-06-2011 18:03

"
krass pisze:Przecież nikt nie wypowiedział się negatywnie o Tobie ani Twoim zasobie wiedzy, czy sprawności intelektualnej ani słowem. :)

Takie dopatrywanie się jest szeroką drogą do wybujałego egotyzmu.
O ja pier.. niczę czy ja piszę, że czuję się obrażona, bo ktoś się negatywnie na mój temat wypowiada?? Ogólnie stwierdziłam, że komentowanie osób a nie ich wypowiedzi nie powinno mieć miejsca.
Strach cokolwiek napisać bo od razu "wsiadasz" ;/

Zajmij się sobą a mojego potencjalnego egotyzmu się odczep, nie masz pojęcia kim jestem i jaka jestem wiec nie baw się w psychoanalizę on-line."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:03 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Kamyl » 08-06-2011 18:22

"
Co do zagospodarowania terenów wokół zalewu.. to faktycznie inwestycji nie widać za wiele ... ktoś pokupował działki, ale o jakimś działaniu nie widać..
działań nie widać bo na tych terenach nie da się nic wybudować w górę! Bo od inwestor musi wiedzieć jakie ma wymagania - a takie rzeczy znajdują się w szczegółowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzeni. I np. może być, że nie może tam powstać niż wyższego niż 30 metrów albo, że dachy mają być koloru kremowego, albo że mogą tam powstać tylko obiekty o wybranych przeznaczeniu. Tor quadowy można wybudować od ręki bo praktycznie takich rzeczy nie sankcjonuje prawo budowlane ze wszelkimi jego konsekwencjami tj. PPOŻ, sanepid, decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, pozwolenie na budowę, ustalenia między różnymi instytucjami (przekładki sieci o ile są) itd. A to będzie się dało tylko podjąć wtedy kiedy nie będzie to kopalnia. Tzn. da się teraz dla miejskich działek MPZP wydać ale po co skoro nie wiadomo kiedy minister się nad nami zlituje... inaczej mówiąc gdyby inwestorzy się wybudowali a pozostała kopalnia to byłby mega skandal więc pozostaje jedynie czekać. A z nieoficjalnych kanałów wiem, że w 2012 dalej będziemy mieć to co teraz czyli miejska plaża z płotami, rurociągiem kopalnianym i wszelkimi tego typu ograniczeniami itd.

określenie MACHOWSKIE nie za wiele ludziom powie... TARNOBRZESKIE kojarzy się od razu z miastem Tarnobrzeg... jeśli nawet ktoś nie będzie wiedział gdzie leży takie miasto to zerknie i skojarzy stronę Polski, a MACHOWSKIE nie skojarzy z niczym.
Waśnie taką nazwę możemy solidnie wykorzystać. Przecież mieliśmy tu największą odkrywkową kopanie siarki w Europie! Jest to jedna z nielicznych takich inwestycji proekologicznych w tej części świata. Przede wszystkim jest to pionierskie przedsięwzięcie bo jedyne. Nie możemy promować tego co zostało ale także co było i w jaki sposób do tego doszliśmy jako miasto, region i kraj bo budżetowanie było z budżetu centralnego. Dlaczego by nie powalczyć, żeby pozytywne zmiany jakie zaszły na tych terenach nie były w np. materialne o naszym województwie albo nawet kraju. Pełno teraz leci reklamówek jaki to nasz kraj wspaniały niech prezydent jak to zapowiadał puka do każdych drzwi i montuje środki na promocję nie tego co będzie ale tego co już zostało zrobione przez te ponad 15 lat. Nawet głupi edukacyjny film dokumentalny zmontować i rozprowadzić do szkół podstawowych/średnich/wyższych ekologicznych. Powinniśmy stawiać się jako modelowy przykład powrotu do natury po ogromnych degradacjach przemysłowych - przy okazji można też promować tereny Jeziórka. Ktoś powie - propaganda - ale właśnie o to chodzi. Niestety mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy bo jakoś to będzie.

Tu na razie nie możemy dawać haseł "jest zajebiście" ale "będzie zajebiście - inwestujcie! bo mamy potencjał" W tym kontekście trzeba się promować a nie tym, że mamy 3 000 m3 piasku na plaży długości 1,5 km, 8 punktów gastro i 3 wypożyczalnie sprzętu pływającego.



Edytowany przez Kamyl o 08-06-2011 - 16:34. "
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:22 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Ball
Posty: 97
Rejestracja: 08-07-2007 19:18

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Ball » 08-06-2011 18:39

"Ja jeszcze do samej infrastruktury obok jeziora. Czy jest gdzieś jakieś pole namiotowe ? bo jeżeli nie ma to po co w ogóle ogólnopolska reklama ??? Rozumiem, że jakiekolwiek domki powstaną w przyszłości, mam przynajmniej takową nadzieję. No bo załóżmy, ze młodzi adepci koszykówki czy sympatycy ze Zgorzelca, Włocławka czy Koszalina zapragną wybrać się na Jezioro, które reklamują nasi koszykarze. Przyjeżdżają i co ? Namioty rozbijają w Golejowie ??? No chyba, że nie wiem o polu namiotowym w pobliżu jeziora, a takie jest?"
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:39 przez Ball, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: grassownik » 08-06-2011 18:49

"ad MT
pytam o tą formę promocji głównie dlatego,że najwięksi admiratorzy płacenia kasy na koszykarzy (a wsparcie wcześniejszej ekipy było też bardziej wielowymiarowe czyli napędzania sponsorów) a w tym i sam Prezydent jako jeden z głównych argumentów wsparcia tej sekcji upatrują w ogólnopolskiej reklamie i promocji miasta.

co sam akurat uważam za totalną bzdurę i kłamstwo wręcz,ale wspominałem o tym już dawno temu i o tym wcale nie ma potrzeby dyskutować :)

zresztą póki co nie miałem ani czasu ani ochoty pojechać na nasze Kajmany :) więc to jak je nazwą jest dla mnie zupełnie drugorzędne."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:49 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Kamyl » 08-06-2011 18:50

"Nie ma bo miasto wynajmuje tylko część od tarasu do ośrodka Kama i przystani + lusto wodne. Reszta naziemna formalnie to jest kopalnia i jest strzeżona i obowiązują wszystkie obostrzenia dla terenu górniczego.


A co do zarzutów, że JMachowskie to nie Solina i nie oferuje pięknych krajobrazów bo widać zakłady przemysłowe to prawda. Tyle tylko, że zakłady mają logiczną spójność z powstałym zbiornikiem. Powiem więcej przy odpowiedniej kampanii medialnej można to przerobić na atut.

Skoro da się ludzi sprowadzić do wypoczynku przy elektrowni atomowej(1) to i da się u nas. Tylko trzeba to zrobić z głową. Przecież w każdym podręczniku do geografii występuje Tarnobrzeg jako główne źródło tego surowca w przeszłości - trzeba pokazywać logiczną całość i genezę powstania tych obiektów - w oderwaniu do historii będziemy kolejnym posiadania jakiegoś tam mało ciekawego zbiornika/zalewu/jeziora.

(1)Obrazek"
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:50 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Ball
Posty: 97
Rejestracja: 08-07-2007 19:18

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Ball » 08-06-2011 18:59

"Zgadzam się z tym, że komin może być atutem !
Jednak brak pola namiotowego, domków itp oznacza, ze jest to jezioro dla tarnobrzeżan tylko i wyłącznie. Oczywiście przyjedzie Stalowa i Sandomierz, pojawią się sporadyczne grupki z Ostrowca i na tym koniec. Przyjadą w południe, ze swoim prowiantem (piwo) zapłacą za parking 5zł, kupią loda i hot doga i popołudniu wyjadą :(
Na kasę z turystów nie ma co liczyć :("
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 18:59 przez Ball, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Kamyl » 08-06-2011 19:02

"No oczywiście dlatego czas najwyższy by prezydent Mastalerz zdecydował się czy tworzymy spółkę czy bierzemy zbiornik wyceniony na 25 mln złotych i negocjował. Raczej wątpliwe jest by poszło to za symboliczne 1zł+VAT. No ale oby się tak stało bo im mniej wydajemy z budżetu tym lepiej.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,Karabela? Sp. z o.o. jest silnie związane z regionem na którym w przeszłości wydobywano złoża siarki. Aktywnie uczestniczy więc w procesie prac rekultywacyjnych mających na celu zagospodarowanie terenów wokół powstającego zbiornika machowskiego. Przedsiębiorstwo nasze - w miejscowości Chmielów, a więc na terenie którego dotyczy niniejsza konferencja - jest użytkownikiem wieczystym działki o powierzchni 6 ha. Działka ta jest położona na południowy wschód od zbiornika, w odległości 200m od projektowanego poziomu lustra wody.
Teren ten został uzbrojony w konieczne media tj. kanalizację, energię elektryczną, gaz. Aktualnie budowane są drogi wewnętrzne, alejki spacerowe i budynek techniczny.
W miesiącu wrześniu 2005 r. planowane jest oddanie do użytku krytej strzelnicy. Składać się ona będzie z dwóch pawilonów strzeleckich o długości 25 m i 50 m przeznaczonych do prowadzenia strzelań szkoleniowych, sportowych, rekreacyjnych oraz treningów strzeleckich. Wraz z budynkiem strzelnicy powstaje budynek socjalno ? administracyjny z pełną infrastrukturą socjalną. Służył on będzie potrzebom związanym z obsługą strzelnicy, prowadzeniem szkoleń, spotkaniom okolicznościowym.
W kolejnym etapie zostanie wybudowany pawilon strzelecki o długości 100m, oraz budynek hotelowo ? gastronomiczny na 200 miejsc, w tym 50 miejsc noclegowych. W skład tego budynku będą wchodzić:
- taras widokowo ? gastronomiczny,
- sala gastronomiczno ? konferencyjna na 200 osób,
- sala kameralna na 30 osób,
- kawiarnia,
- winiarnia,
- sala bilardowa,
Dla wypoczywających wybudowane i udostępnione zostaną:
- korty tenisowe,
- boiska do gry w piłkę nożną,
- boiska do gry w piłkę siatkową,
- boiska do gry w piłkę siatkową plażową,
- boiska do gry w piłkę koszykową,
- bieżnia do biegów terenowych,

Planujemy także budowę małego basenu kąpielowego o wymiarach około 15m na 25m.
Wypoczywający będą mieli również możliwość wędkowania w jeziorku które znajduje się na terenie ośrodka.
Fakt, że na terenie ośrodka znajduje się wiata rekreacyjna umożliwi organizowanie imprez plenerowych takich jak ogniska, grillowanie itp.
Przedstawiona struktura ośrodka wypoczynkowego umożliwi rekreację zarówno kilkudniową np. w weekendy pobliskim mieszkańcom, jak i dłuższy wypoczynek urlopowy.


Edytowany przez Kamyl o 08-06-2011 - 17:07. "
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 19:02 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

darektbg
Posty: 236
Rejestracja: 19-02-2006 21:39

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: darektbg » 08-06-2011 21:04

"
Kamyl pisze:No oczywiście dlatego czas najwyższy by prezydent Mastalerz zdecydował się czy tworzymy spółkę czy bierzemy zbiornik wyceniony na 25 mln złotych i negocjował. Raczej wątpliwe jest by poszło to za symboliczne 1zł+VAT. No ale oby się tak stało bo im mniej wydajemy z budżetu tym lepiej.
O ile pamiętam jakiś czas temu pan Buczek mówił, że na chwilę obecną przekazanie zalewu za symboliczną złotówkę nie jest możliwe, ponieważ w aktywach kopalni zalew ma pewną wartość, po wyciągnięciu go z aktywów kopalnia musiałaby ogłosić upadłość ze względu na powstały długo. W wyniku czego konieczne by było zwrócenie wszystkich dotacji przeznaczonych na rekultywacje terenu.



Edytowany przez darektbg o 08-06-2011 - 19:05. "
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 21:04 przez darektbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Kamyl » 08-06-2011 21:06

"Jest tak jak mówisz. Coś obiło mi się o uszy, że w razie przekazania zbiornika za 1zł Skarb Państwa dokapitalizowałby Kopalnię Machów o ów właśnie tą kwotę z racji utraconego aktywa - ale jak dla mnie utopia."
Ostatnio zmieniony 08-06-2011 21:06 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

pamarampa
Posty: 199
Rejestracja: 22-03-2010 12:44

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: pamarampa » 09-06-2011 09:58

"Cytat
" Przecież mieliśmy tu największą odkrywkową kopanie siarki w Europie"

była ona najwieksza kopalnia odkrywkową siarki na świecie.


Cytat
"Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,Karabela? Sp. z o.o. jest silnie związane z regionem na którym w przeszłości wydobywano złoża siarki"

Taaaaa.. bardzo silnie :)....

od X lat chroni Kopalnie, a teraz Zalew i do ochrony zatrudnia wiecej osob niz jest pracowników Spółki Machów :)

Cytat
"W miesiącu wrześniu 2005 r. planowane jest oddanie do użytku krytej strzelnicy........"

nie ma żadnej strzelnicy i tarasów, sal , kawiarni itd.. nic z tego nie wyszło...

i raczej nic nie wyjdzie, chyba, że przy wszyskich inwestycjach nie będzie podpisu Prezesa Zarządu, o którym wiekszość osób, którzy go znają mają wyrobione zdanie ...
takze darujmy sobie rozmowy o Karabeli w tak pięknych okolicznościach przyrody ....



Edytowany przez pamarampa o 09-06-2011 - 07:59. "
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 09:58 przez pamarampa, łącznie zmieniany 1 raz.

karolla
Posty: 9
Rejestracja: 20-12-2010 12:32

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: karolla » 09-06-2011 11:09

"Wiecie co jest najgorsze ?? NAJGORSZE jest to, że my Polacy słyniemy z planów... w planach to my mamy zamiar z zalewu KARAIBY zrobić, ale qźwa żeby coś zarządzić i zrobić tu już jest zaj...bisty krok nie do przeskoczenia.... opis, który przedstawił KAMYL jest super (choć przyczepiłabym się do ilości miejsc noclegowych - 50 ??? to jest jakaś kpina, ale w razie czego dobre i to) tylko od 2005 minęło trochę czasu, a wizja nadal tylko na papierze.... kolejna sprawa czy strzelnica jest to tak ważna sprawa, że trzeba ją robić w pierwszej kolejności ??? powiem szczerze, mam 4 latka, byłam z nim na wakacjach za granicą. I tam plarze oraz zbiorniki wodne są przede wszystkim dla dzieci.. oczywiście budek z piwem też nie brakuje, ale dzięki dzieciom cały biznes się kręci.... dla czego nie można by było zrobić nad zalewem porządnego placu zabaw... przejechać się do Warszawy i pooglądać zarabiste place zabaw.. nie jest to niewyobrażalny koszt... a jaka atrakcja... i wiem po sobie... jak dzieciakom w wieku od 3-11 lat spodoba się plac zabaw to będą dotąd suszyć głowie rodzicom aż przyjadą nad zalew wtedy każdy będzie zadowolony.... dziecko bo ma dwie atrakcje plac zabaw ( i nie ma nudy jak tata pije piwo, a mama leży na kocyku), jak i woda , rodzice - bo mają wreszcie święty spokój i czas choć troszkę bo dal siebie, punkty gastronomiczne bo wiadomo piwo, picie, jedzenie będzie schodzić, bo przecież dziecko musi zjeść a tata i mama coś by wypili.

ALE TO TRZEBA MYŚLEĆ innymi kategoriami... nieraz proste i najtańsze rozwiązania przyciągają najwięcej ludzi... ale nie bo my chcemy od razy miliardy zarabiać, ale żeby coś dać od siebie to nie koniecznie.

a ta a propo to czy w urzędzie miasta jest jakiś dział, który zajmuje się zalewem od początku do końca ?? mam tu na myśli właśnie planowaniem co zrobić za rok, jak coś urozmaicić, na czym można zarobić, czym przyciągnąć jak zareklamować i gdzie za reklamówac... oraz komu zlecić to czy tamto ??? bo jeżeli jest takowy to on jest do dupy i z chęcią bym się tam zatrudniła.... a jeżeli nie ma to może warto by było podsunąć KOMUŚ pomysł zebrania 3 osób (w zupełności wystarczy zapewniam), którzy by mieli płacone tylko i wyłącznie za zajmowanie się tym zalewem, więcej by przyniosło to pożytku. Jak coś to ja jestem chętna do takiego zespołu."
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 11:09 przez karolla, łącznie zmieniany 1 raz.

pamarampa
Posty: 199
Rejestracja: 22-03-2010 12:44

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: pamarampa » 09-06-2011 11:43

"^^^
1. ta strzelnica , 50 miejsc noclegowych itd. to byl plan Karabeli na swoich wykupionych terenach , a nie jakas wizja zagospodarowania miejsc nad zalewem....
2. jaki dział.. ? przecież zalew nie jest własnością miasta...."
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 11:43 przez pamarampa, łącznie zmieniany 1 raz.

karolla
Posty: 9
Rejestracja: 20-12-2010 12:32

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: karolla » 09-06-2011 13:02

"no ale skoro się chce zarabiać to trzeba chcieć wyłożyć... im więcej się wyłoży tym więcej można zarabiać... wiec nie wiem dla czego tak ważny jest fakt do kogo należy zalew... a w każdej normalnej firmie jest dział który ma za zadanie nie tylko promować "coś", ale również zająć się innymi rzeczami np. właśnie KTO MA TAM POSPRZĄTAĆ, kto ma postawić śmieci, CZY MA BYĆ PARKIN, czy ma być karnet ( tak a propo genialny pomysł). Bo jak "wszyscy" będą się nim zajmować to ani pieniędzy nie zarobią dla miasta, ani ludzi nie przyciągnął.... skoro MIASTO wydaje pieniądze na reklamę, piasek choć właścicielem nie jest, nie rozumiem dla czego miałby to być problem przy placu zabaw itp atrakcji.


takie mam jeszcze inne pytanie....

jak bym chciała wynająć tam ziemie na seson letni, ale nie na punkt gastronomiczny tylko na coś innego, właśnie dla dzieci to jest taka możliwość?



Edytowany przez karolla o 09-06-2011 - 11:04. "
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 13:02 przez karolla, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: Kamyl » 09-06-2011 14:42

"Karabela postawi to prędzej czy później. Są przedsiębiorstwem wielobranżowym więcej mają kilka dróg zarobków - a że na razie nic nie stawiają na swoich 6 ha. Ja tam się specjalnie nie dziwię. Puki nie ma uregulowań do kogo ten zbiornik należy to sam mając tam działkę jedynie pielęgnowałbym roślinność ;) Przecież nikt Prezesowi Zarządu nie zagwarantuje, że Minister Skarbu razem z Dyrekcją Urzędu Górniczego nie zmienią zdania i nie zamknąć lustra wody na zawsze. Nikt mu nie da gwarancji że miasto zbiornik wykupi za 25-30 mln złotych itd. Z chwilą gdy to się stanie ryzyko inwestycyjne spadnie do zwykłego biznesowego poziomu i będą mogli zweryfikować plany. ;)


pomysł placu zabaw rewelacyjny.



Edytowany przez Kamyl o 09-06-2011 - 12:44. "
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 14:42 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

pamarampa
Posty: 199
Rejestracja: 22-03-2010 12:44

Jezioro Tarnobrzeskie

Post autor: pamarampa » 09-06-2011 14:50

"Karabela najzywczajniej nie dostała pozwolenia na budowy, strzelnicy itd... i raczej nic sie w tej kwesti nie zmieni...
pewnie do tej pory sie tłumaczy kto od kogo kupił te tereny i za ile i komu sprzedał... przeciez to nie tylko jej , inni maja tez swoje udziały na tych terenach..."
Ostatnio zmieniony 09-06-2011 14:50 przez pamarampa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ