Oto wieża dla jerza

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Oto wieża dla jerza

Post autor: jazet » 02-03-2015 15:20

"
Tak przy okazji, wieże dla jerzyków znalazły się w tarnobrzeskim B.O. na 2015 r. Chwilę potem podobny projekt pojawił się w konińskim B.O. na 2015 i także został wybrany do realizacji. Nie słyszałam, żeby tam z realizacją były jakieś problemy.
Nie chwalą się , czy były problemy , ale na budowę siedmiu wież dla jerzyków przeznaczają niecale 80 tys. PLN .
W Tarnobrzegu na dwie trzeba wydać 150 tys. PLN .
Skąd takie różnice ?

Info jest pod poniższym linkiem - zadania duże pkt.15
http://kbo.konin.pl/index.php/projekty.html



Edytowany przez jazet o 02-03-2015 - 14:37. "
Ostatnio zmieniony 02-03-2015 15:20 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Oto wieża dla jerza

Post autor: alek » 02-03-2015 19:43

"
jazet pisze: Nie chwalą się , czy były problemy , ale na budowę siedmiu wież dla jerzyków przeznaczają niecale 80 tys. PLN .
W Tarnobrzegu na dwie trzeba wydać 150 tys. PLN .
Skąd takie różnice ?

Info jest pod poniższym linkiem - zadania duże pkt.15
http://kbo.konin.pl/index.php/projekty.htmlEdytowany przez jazet o 02-03-2015 - 14:37.
Nie wiemy jakiej są wielkości te wieże w Koninie. Na 100 budek kosztuje ok 75 tys. http://inwestycje.bialoleka.waw.pl/page ... =932&id=99"
Ostatnio zmieniony 02-03-2015 19:43 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Oto wieża dla jerza

Post autor: alek » 06-03-2015 20:33

"Jednak będą wieże. http://nadwisla24.pl/2015/03/06/w-tarno ... -jerzykow/ Dobroduszny prezydent wycofał się ze swoich pomysłów. Tylko po co było naśmiewać się na konferencji z tego projektu ?"
Ostatnio zmieniony 06-03-2015 20:33 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Oto wieża dla jerza

Post autor: admin » 06-03-2015 20:44

"Dobrze! Jest chyba wszystko czego piszący w tym wątku oczekiwali.

Dla mnie najważniejsza konsultacja z autorem projektu i działanie w porozumieniu z nim.
Jest prezydent który ustępuje, daje się przekonać argumentom.
Jest też pewnie wsłuchanie się w głos ludu, choćby w postaci internetowych komentarzy, bo sprawa była szeroko komentowana, nie tylko tutaj."
Ostatnio zmieniony 06-03-2015 20:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

pamarampa
Posty: 199
Rejestracja: 22-03-2010 12:44

Oto wieża dla jerza

Post autor: pamarampa » 06-03-2015 20:58

"
Dobroduszny prezydent wycofał się ze swoich pomysłów.
ja do prezydenta akurat nie miał bym pretensji. nie za jego czasów zaproponowano i wybrano ten projekt, szukał innych rozwiązań. po to w końcu on jest. a że doszedł do wniosku ze jednak wracamy do pierwotnego projektu, no to chwała mu za to , bo pewnie wielu tego oczekiwało. wielu, którzy w większości oczywiście nie mieli nic wspólnego z tym projektem, nie mają żadnego pojęcia o ornitologi, ale oczywiście wzburzyło ich fakt ze jest jakaś zmiana.

ciekawe czy poprzednik tak słuchał innych , nawet nie tarnobrzeżan, ale choć swoich doradców ( bo przecież miał ich chyba z 4 ) czy swojego zastępce?



Edytowany przez pamarampa o 06-03-2015 - 20:05. "
Ostatnio zmieniony 06-03-2015 20:58 przez pamarampa, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Oto wieża dla jerza

Post autor: Malyboss » 07-03-2015 02:23

"
Dla mnie najważniejsza konsultacja z autorem projektu i działanie w porozumieniu z nim.
Tak ! I to w tym przypadku powinno być priorytetem. Konsultacja z autorem i działanie w porozumieniu z nim, a nie kombinacje i podważanie idei, projektu, który obywatele wybrali.
Jest prezydent który ustępuje, daje się przekonać argumentom.
I całe szczęście, bo już na wstępie zaczął u ludu punktować na minus. To, że w końcu ustąpił, można mu zaliczyć na duży plus.
ja do prezydenta akurat nie miał bym pretensji. nie za jego czasów zaproponowano i wybrano ten projekt, szukał innych rozwiązań
A ja bym właśnie miał. To, że akurat nie za jego czasów zaproponowano i wybrano, to nie argument - mógł się na stołek nie pchać, nikt go tam siłą nie wciągał. Wiążące powinno być to, że wybrali obywatele tak, a nie inaczej, i w takiej formie, jak to zaproponował autor, a imć prezydent nie jest bynajmniej od tego, żeby deprecjonować i olać taki wybór, albo szukać drogi na skróty. Bo jeśli nie, to równie dobrze można by nie traktować Kiełba, jak prezydenta, bo przecież wybrali go też obywatele, a ich wybór można podważyć, i "poszukać innych rozwiązań". Taka sama zależność. Prezydent to nie udzielny władca, ma szanować wybór obywateli. Tych samych, którzy go wybrali na ten urząd.
ciekawe czy poprzednik tak słuchał innych , nawet nie tarnobrzeżan, ale choć swoich doradców
W sprawie poprzednika wiele już powiedziano i napisano, dałbym już mu spokój, bo nic to nie wnosi do tematu, o którym mówimy."
Ostatnio zmieniony 07-03-2015 02:23 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Oto wieża dla jerza

Post autor: grassownik » 07-03-2015 07:09

"oto jak ze swojej słabości (występ na poprzedniej konferencji) można pokazać moc !
psychologowie i spece od pr będą tylko mlaskali.

zacietrzewił się,wyśmiał projekt ale zreflektował się,wsłuchał w głos ludu,w opinie współplemieńców.

można oczywiście dopisać do tego ideologię,doszukać się przeróżnych przesłanek jakie do tego doprowadziły,można zarzucić koniunkturalną uległość ale faktem jest to o czym pisze Admin.
jeszcze nikt się prezydentem nie urodził,wielu się zachłystywało władzą i możliwościami,prezydent Kiełb zaczynając wspominał o służbie.
to dobrze,że potrafił się wycofać.już zrobił coś czego poprzednik nie potrafił a im dalej w las było u niego to poziom zacietrzewienia i przekonania o własnej nieomylności rosły.
zapewne jednak jak każdy na początku będzie popełniał błędy,natomiast takie zachowanie rokuje dobrze,zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej.
póki co zresztą wbrew temu co pisano niczego nie zburzył,ba nawet piłkarska spółka,której miasto nie ma wcale specjalnego powodu by ją finansować zapewniono takie wsparcie,że szokują nazwiskami i cv transferowanych graczy.czyli da się mając ponad połowę mniej niż wcześniej zakontraktować solidnych ligowców ? :-)

liczę,że w kolejnych przypadkach wygranych projektów też zada sobie trud konsultacji bo korty na Zwierzyńcu wydają się być pomysłem optymalnym (dla mnie niezaangażowanego) i rozumiem,że nie każdą propozycję trzeba spełniać dosłownie,liczy się idea.ważne by nie była wypaczana oczywiście.

oczywiście gratulacje należą się też Piotrkowi Morawskiemu,że na kolejnym etapie tego projektu wykazał upór i konsekwencję co doprowadziło (nie mówmy hop jeszcze :-P )że wszystko zostanie bez zmian.
no i rzeszy niezadowolonych internautów,nawet jeśli to ściema,że Wasz głos cokolwiek znaczy to trzeba oddać,że postawili na swoim i że po prostu się da !

to miłe w kraju w którym politycy każdego szczebla tylko raz na cztery lata przypominają sobie o społeczeństwie,gdy już sprawują swoje funkcje zwykle sami wiedzą wszystko najlepiej.
może kiedyś będzie lepiej ? będziemy mieć obywatelskie społeczeństwo ?


ciekawe czy poprzednik tak słuchał innych , nawet nie tarnobrzeżan, ale choć swoich doradców ( bo przecież miał ich chyba z 4 ) czy swojego zastępce?
on miał pionki a nie doradców ;-)


W sprawie poprzednika wiele już powiedziano i napisano, dałbym już mu spokój, bo nic to nie wnosi do tematu, o którym mówimy.
o faszyźmie i towarzyszu stalinie wspomina nasza bieżąca polityka dość często.wiesz dlaczego ? aby się to już nigdy nie powtórzyło.dlatego nie dziw się,że te bezprecedensowe cztery lata zabawy małego chłopca w krótkich spodenkach będzie wspominane,jak to jak machał do mieszkańców z helikoptera.
jednym zdaniem : pamiętamy ! :-D
względnie możemy założyć stowarzyszenie Nigdy Więcej ;-)



Edytowany przez grassownik o 07-03-2015 - 06:15. "
Ostatnio zmieniony 07-03-2015 07:09 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Oto wieża dla jerza

Post autor: Jasiek » 07-03-2015 09:11

"
względnie możemy założyć stowarzyszenie Nigdy Więcej
To ja się mogę obiema rękami zapisać ;-)"
Ostatnio zmieniony 07-03-2015 09:11 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Oto wieża dla jerza

Post autor: admin » 07-03-2015 09:59

"
grassownik pisze: oczywiście gratulacje należą się też Piotrkowi Morawskiemu,że na kolejnym etapie tego projektu wykazał upór i konsekwencję co doprowadziło (nie mówmy hop jeszcze :-P )że wszystko zostanie bez zmian.
Należą się, ale Piotr też ustąpił i wygląda na to, że zmiany idą w dobrą stronę. Jedna z wież ma być niższa, a dzięki wynikającym z tego oszczędnościom będą budki, które mają się pojawić już w tym roku."
Ostatnio zmieniony 07-03-2015 09:59 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Oto wieża dla jerza

Post autor: latacz » 09-09-2015 10:26

"Na chwilę chcę wrócić do budżetów obywatelskich - ktoś się orientuje jak jest z ich realizacją?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2015 10:26 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Oto wieża dla jerza

Post autor: lakers » 09-09-2015 11:30

"Budżet obywatelski nie został zrealizowany:
1. Wieże dla jeżyków nie powstały - zostały wyśmiane przez prezydenta na konferencji prasowej - zamiast nich zamontowano kilka budek na placówkach oświatowych.
2. Kortów tenisowych jak nie było tak nie ma, najpierw zmieniono ich lokalizacją - z byłego basenu na Zwierzyniec - po czym zamówiono jakąś koncepcję, czy projekt po to żeby zyskać na czasie i zaoszczędzić kilkaset tysięcy w tegorocznym budżecie. Tak przy okazji ciekawe co by było jakby w BO np mieszkańcy Sobowa zagłosowali na taki kort, a Prezydent pryncypialnie przeniósł jego lokalizację do Sobowa.
3. Remontu schroniska też nie będzie - podobno jakiś tajemniczy inwestor (kolejny he he) dybie na tą działkę, na której mieszkają pieski.

Ogólnie wielka kpina z mieszkańców Tarnobrzega wszystko w ramach wielkich oszczędności i łatania dziury oświatowej wobec braku pomysłu na jej reformę."
Ostatnio zmieniony 09-09-2015 11:30 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Oto wieża dla jerza

Post autor: alek » 09-09-2015 11:43

"
lakers pisze: 2. Kortów tenisowych jak nie było tak nie ma, najpierw zmieniono ich lokalizacją - z byłego basenu na Zwierzyniec - po czym zamówiono jakąś koncepcję, czy projekt po to żeby zyskać na czasie i zaoszczędzić kilkaset tysięcy w tegorocznym budżecie.
Po raz pierwszy chyba pojawiają się w przetargach minimalne terminy wykonania zadania. Tak jest w przypadku dokumentacji na remont dróg za Lukullusem wzdłuż bloków 4-8 ( w budżecie miasta był zapisany remont na ten rok a nie tylko dokumentacja), tak jest w przypadku basenu. Prezydent obiecywał ,że basen zostanie oddany do użytku z początkiem roku szkolnego, tymczasem w przetargu jest zapisana data wykonania nie wcześniej niż 26 października."
Ostatnio zmieniony 09-09-2015 11:43 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

aga89
Posty: 9
Rejestracja: 17-01-2015 18:13

Oto wieża dla jerza

Post autor: aga89 » 09-09-2015 16:59

"a propo remontu dróg za Lukullusem (wewnętrzna ul. Kopernika) - nie widziałam ogłoszonego przetargu na przebudowę tych dróg na bipie, a wiem, że dokumentacja projektowa jest już wykonana - jest gdzieś dostępny wstępny projekt przebudowy tych ulic? czy trzeba czekać na ogłoszenie oficjalnego przetargu na budowę żeby go oglądnąć?"
Ostatnio zmieniony 09-09-2015 16:59 przez aga89, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Oto wieża dla jerza

Post autor: rusałka » 09-09-2015 17:16

"
lakers pisze:Budżet obywatelski nie został zrealizowany:
1. Wieże dla jeżyków nie powstały - zostały wyśmiane przez prezydenta na konferencji prasowej - zamiast nich zamontowano kilka budek na placówkach oświatowych.
2. Kortów tenisowych jak nie było tak nie ma, najpierw zmieniono ich lokalizacją - z byłego basenu na Zwierzyniec - po czym zamówiono jakąś koncepcję, czy projekt po to żeby zyskać na czasie i zaoszczędzić kilkaset tysięcy w tegorocznym budżecie. Tak przy okazji ciekawe co by było jakby w BO np mieszkańcy Sobowa zagłosowali na taki kort, a Prezydent pryncypialnie przeniósł jego lokalizację do Sobowa.
3. Remontu schroniska też nie będzie - podobno jakiś tajemniczy inwestor (kolejny he he) dybie na tą działkę, na której mieszkają pieski.

Ogólnie wielka kpina z mieszkańców Tarnobrzega wszystko w ramach wielkich oszczędności i łatania dziury oświatowej wobec braku pomysłu na jej reformę.

A czegóż można było się spodziewać po kampanii brudu, szukaniu dziury w całym w pierwszych miesiącach i stagnacji obecnie? Tyle obiecanek, tyle mydlenia oczu, a teraz wybór mieszkańców wart jest tyle co zeszłoroczny śnieg. Pan Kiełb pokazał, co znaczy dla niego opinia mieszkańców i tyle."
Ostatnio zmieniony 09-09-2015 17:16 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Oto wieża dla jerza

Post autor: iv » 10-09-2015 03:10

"
alek pisze: Prezydent obiecywał ,że basen zostanie oddany do użytku z początkiem roku szkolnego, tymczasem w przetargu jest zapisana data wykonania nie wcześniej niż 26 października.
Właśnie, co z tym basenem? Ktoś ze znajomych podowiadywał się o ten remont i podobno w umowie był jakiś dramatycznie długi termin wykonania, mocno wchodzący w rok szkolny, a poza tym wykonawca nie ma doświadczenia w remontach basenów, więc wszystko się ślimaczy. Nie sprawdzałam tego, nie chce mi się grzebać, poza tym chyba rejestr umów nie jest upubliczniony. Ale rzeczywiście basen był nieczynny część wakacji i w szkole nikt nie umie powiedzieć, ile to potrwa. Moje dziecko ma w planie basen, ale basen nieczynny, a ilość godzin wf-u musi się zgadzać, więc mają jakieś zastępcze zajęcia sportowe na czas remontu. W zeszłym roku czy dwa lata temu, nie pamiętam, też był remont, ale na rok szkolny tak mocno nie wchodził.
Najpierw kasę na te maleńkie łódki zabrali, teraz ten długi remont basenu - jakoś te wodne sporty nie mają szczęścia w tym roku."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 03:10 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Oto wieża dla jerza

Post autor: alek » 10-09-2015 10:25

"
iv pisze: Właśnie, co z tym basenem? Ktoś ze znajomych podowiadywał się o ten remont i podobno w umowie był jakiś dramatycznie długi termin wykonania, mocno wchodzący w rok szkolny, a poza tym wykonawca nie ma doświadczenia w remontach basenów, więc wszystko się ślimaczy. Nie sprawdzałam tego, nie chce mi się grzebać, poza tym chyba rejestr umów nie jest upubliczniony. Ale rzeczywiście basen był nieczynny część wakacji i w szkole nikt nie umie powiedzieć, ile to potrwa. Moje dziecko ma w planie basen, ale basen nieczynny, a ilość godzin wf-u musi się zgadzać, więc mają jakieś zastępcze zajęcia sportowe na czas remontu. W zeszłym roku czy dwa lata temu, nie pamiętam, też był remont, ale na rok szkolny tak mocno nie wchodził.
Najpierw kasę na te maleńkie łódki zabrali, teraz ten długi remont basenu - jakoś te wodne sporty nie mają szczęścia w tym roku.
W przetargu na remont z dnia 15.06 była zawarta data wykonania nie wcześniej niż 26.10 i nie później niż 09.11. i zapewne takie daty zostały zapisane w umowie. W czerwcu/lipcu w mediach pojawiła się informacja ze strony UM , że remont zostanie ukończony 15 września, ale jeśli jest data "nie wcześniej" to na pewno wcześniej się nie zakończy a na poniedziałkowej konferencji Kiełb potwierdził , że remont zakończy się pod koniec października."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 10:25 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Oto wieża dla jerza

Post autor: lakers » 10-09-2015 10:45

"Koniec października??? Dwa miesiące dla dzieci bez basenu??? Dlaczego tego w wakacje nie zrobiono??? Co za dziadostwo. Jak to wspaniała firma ten przetarg wygrała? Kompromitacja prezydenta na całej linii."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 10:45 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Oto wieża dla jerza

Post autor: Malamut » 10-09-2015 12:53

"Pan Prezydent to mądry przywódca. Jeżeli remonty potrwają do końca października to zapewne dlatego ze firma zrobi to rzetelnie a nie hop siup i po łebkach. Prezydent dba o Nas jak mało kto. Ja nie wiem gdzie wy żyjecie, bo dla mnie miasto od roku zmieniło się nie do poznania. To już nie jest ten sam Tarnobrzeg co kiedyś !. Myślę ze dyzy wpływ na rozwój miasta, a powiedział bym wręcz na BOOM maja wprowadzone Niskie Podatki.
Ja również wole maszynę do glosowania niż jakieś tam lodki. Teraz z przyjemnością jako mieszkaniec pójdę na posiedzenie rady miasta i zobaczę kto jak glosuje. Wyniki będą wyświetlane na czytelnej, przejrzystej tablicy. Dla mnie to właśnie jest dbanie o mieszkańców i ich potrzeb."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 12:53 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Oto wieża dla jerza

Post autor: alek » 10-09-2015 13:03

"
lakers pisze:Jaka to wspaniała firma ten przetarg wygrała?
W przetargu wzięły udział dwie firmy; Blue Point . znana tarnobrzeska firma zajmująca się inżynierią basenową , ale jej oferta została odrzucona i znana za czasów prezydentury Jana BCJ, która przetarg wygrała."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 13:03 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Oto wieża dla jerza

Post autor: lakers » 10-09-2015 13:14

"
alek pisze:
lakers pisze:Jaka to wspaniała firma ten przetarg wygrała?
W przetargu wzięły udział dwie firmy; Blue Point . znana tarnobrzeska firma zajmująca się inżynierią basenową , ale jej oferta została odrzucona i znana za czasów prezydentury Jana BCJ, która przetarg wygrała.
He He to dużo wyjaśnia znajomi królika... Stare czasy... a miało być tak pięknie."
Ostatnio zmieniony 10-09-2015 13:14 przez lakers, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ