Nowy rozkład PKP

Poszukujesz transportu dla siebie lub jakiejś paczki? Jedziesz w trase i chcesz zabrać kogoś ze sobą dla towarzystwa? To doskonałe miejsce dla takich propozycji.
olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 13-04-2021 14:31

djkynek, relacja do Medzilaborzec (ze Stalowej Woli, przez Sandomierz) byłaby naprawdę ciekawa, jako że z Rzeszowa jest już ten pociąg od kilku lat. Byłoby jeszcze fajniej, gdyby obsługiwało go co innego niż plastikowe szynobusy.

A co do oferty przewozowej, to na takiej regionalnej trasie do Rzeszowa, takt powinien być od 6 do 22 co godzinę, a Rzeszów-Kolbuszowa co pół. Oczywiście przed pandemią, bo komunikacja publiczna sporej części utraconych pasażerów może nie odzyskać.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 12-07-2021 14:28

Pisze o nas Rynek Kolejowy, otwiera się (w przeciwieństwie do dworca) szansa na kolejne połączenie.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 03377.html

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: TSS » 13-07-2021 22:23

Szkoda, że miasto nie przykłada się do budowy Północnego Centrum Komunikacji Podkarpacia przy ulicy Dworcowej wzdłuż obwodnicy tak by razem z PKP ponieść koszt renowacji obiektu i aranżacji otoczenia, w którym oprócz kas biletowych, poczekalni w tym nocnej, WuCetu, bisto-baru, hostelu na górze, kiosku typu Kolporter, centrum informacji turystycznej, biblioteki, kilku sklepów, fontanny, ławeczek, oraz ciekawej małej architektury typu figurki Tarnobrzeskie Straszony. Dla bezpieczeństwa obiekt całodobowo monitorowany przez kilkadziesiąt kamer. A Polski ład czeka na Tarnobrzeg.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: encore » 14-07-2021 11:52

Miasto widocznie nie widzi takiej potrzeby i tamten teren traktuje po macoszemu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 17-07-2021 10:58

Nie miasto, ale obecne władze Tarnobrzega, które nie tylko nie chcą się zająć tym tematem, ale co gorsza go lekceważą. Prezydent Kiełb opracował nawet plan zagospodarowania tereny wokół dworca pod Centrum Komunikacyjne. Stanowisko obecnego prezydenta znamy w tej sprawie -znamienne słowa:" Ja jestem Dariusz Bożek, a nie Grzegorz Kiełb".

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 17-07-2021 11:22

Serio pisze:
17-07-2021 10:58
Nie miasto, ale obecne władze Tarnobrzega, które nie tylko nie chcą się zająć tym tematem, ale co gorsza go lekceważą. Prezydent Kiełb opracował nawet plan zagospodarowania tereny wokół dworca pod Centrum Komunikacyjne. Stanowisko obecnego prezydenta znamy w tej sprawie -znamienne słowa:" Ja jestem Dariusz Bożek, a nie Grzegorz Kiełb".
Temat już jest przespany i paradoksalnie budowa obwodnicy jeszcze utrudnia powstanie centrum. Droga obwodowa powinna być w fazie projektowania dostosowana do przyszłego centrum tzn wyjazdy i zjazdy odpowiednio szerokie dla autobusów i busów, a przede wszystkim pod droga w kierunku dworca tunel z wyjściem przed dworcem PKP oraz bezpośrednio na peron. Tego nie ma, a chcąc w przyszłości budować centrum komunikacji takie wyjścia to pryjorytet.
W wykluczonym kolejowo od kilkunastu lat Mielcu, właśnie trwa taka inwestycja. U nas mimo tego że ruch pociągów większy czy mniejszy ciągle jest, robi się NIC!

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 17-07-2021 11:36

Konfederacja Tarnobrzeg działa w tej sprawie cały czas. Była interpelacja posła i są realne plany wprowadzenia remontu naszego dworca do planów PKP na lata 2023-2027. Decyzja zapadnie w tym roku. Należy połączyć plany remontu dworca z budową CK. Konfederacja mimo kompletnego braku zainteresowania ze strony obecnych władz tym tematem sprawy nie odpuszcza i doprowadzi ją do pozytywnego końca. Innej alternatywy dla naszego miasta nie ma.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: TSS » 17-07-2021 22:59

Trzeba ich pilnować bo mają nas za niepotrzebny motłoch, potrzebują jedynie naszej kasy.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 30-07-2021 01:09

Marszałek województwa w mieleckich mediach snuje wizje weekendowego połączenia z Mielca nad Jezioro Tarnobrzeskie, chwaląc zimne i dobre piwo:



Miło!

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 30-07-2021 09:49

Wszystko pięknie, ale tylko przypomnę kilka miesięcy temu gdy rozstrzygnięto konkurs na inwestycję kolejowe przystanek Tarnobrzeg-Jezioro nie znalazł uznania. W przeciwieństwie np do nikomu niepotrzebnego przystanku Chmielów-Zagumnie. Więc proszę nam nie zamykać oczu.
Poza tym jak by ta nowa stacja miała się nazywać, bo jesteśmy ewentementem gdzie stacje zlokalizowane w granicach administracyjnych miasta mają nazwy jak odrębne miejscowości np. Sobów a dlaczego nie Tarnobrzeg - Sobów. Idąc tą nomenklaturą będzie to Ocice-Jezioro.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 30-07-2021 12:06

Dawid, co do nazw, rzeczywiście, nie potrafimy zadbać o poprawne nazewnictwo przystanków na osiedlach podmiejskich.

Jeśli chodzi o przystanek Tarnobrzeg-Jezioro, to jestem niemal pewien, że on jest i tak uwzględniony w inwestycji "Prace na liniach kolejowych nr 25, 74, 78 na odcinku Stalowa Wola – Tarnobrzeg/Sandomierz – Ocice/Padew", dowód tutaj:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pl ... 86747.html
Mieszkańcy miejscowości Sobów, Kępie Zaleszańskie i Ocice zyskają lepszy, wygodny dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków.
I właśnie w Ocicach przy ul. Ocickiej planowany jest ten nowy przystanek. Może nie kilometr od jeziora, jak mówił marszałek, ale na pewno niecałe 2 ;) Niecałe pół godziny pieszo.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: norweski_leśny » 30-07-2021 12:09

Przecież na myśli ma właśnie przystanek Chmielów-Zagumnie. To jest mityczny przystanek nad jezioro. Zmieni się jeszcze nazwę na adekwatną w stylu Nowa Dęba Jezioro i już można słać turystów (to ostatnie to oczywiście szydera z sytuacji gdzie najlepsze tereny nad jeziorem nie są na terenie miasta).

A wracając to pan z wywiadu wziął sobie linijkę i zmierzył, że z podanego przystanku w linii prostej do jeziora jest ok. 2 km! Przecież to rzut beretem i można iść na piechotę spacerkiem. No szkoda tylko jednej kwestii - realnie do plaży jest ponad 5 km.
Przedmówca ma rację. Najpierw przystanek nie dostał dofinansowania a teraz wielce łaskawie dążą aby ten stan rzeczy zmienić. Gdzie i tak mają nasze miasto w ...

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 30-07-2021 12:28

Norweski, zakładam że cytowałeś Dawida, a nie mnie. Myślę, że coś wyjaśniłem.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 30-07-2021 12:34

Olekko, nawet w przetargu pisze mieszkańcy miejscowości Sobów i Ocice, a to od dawna są dzielnice Tarnobrzega, dziwna ta nomenklatura.
A to co było już poruszone jeśli nawet stacja będzie w Ocicach potrzebne infrastuktura aby dojść dojechać nad Jezioro. Mam tu na myśli ciągle pieszo-rowerowy, z wypożyczalnią np rowerów, hulajnóg itp, bo jeśli już ktoś nawet nad to jezioro dojedzie będzie w punkcie widokowych. A do najbliższej plaży jeszcze 3 km.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 30-07-2021 12:57

Ależ oczywiście. Sporym błędem moim zdaniem było zrezygnowanie całkowicie z rowerów miejskich. Pilnie potrzebujemy też remontu drogi, obecnie płytowej, z "ronda" przy klubie kajakowym do tyrolki. Mamy chwilę czasu, bo ten remont torów w tym roku się nie rozpocznie, ale miasto musi trzymać rękę na pulsie i być w stałym kontakcie z PKP, czego mi bardzo brakuje, i nieraz dawałem temu tutaj wyraz. Sobów i Ocice są świetnym tego przykładem. Kolej w ogóle jest w Tarnobrzegu traktowana jako okno na świat, wszystkie władze miasta jakie pamiętam, z koleją nie współpracują.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: norweski_leśny » 30-07-2021 12:58

olekko pisze:
30-07-2021 12:28
Norweski, zakładam że cytowałeś Dawida, a nie mnie. Myślę, że coś wyjaśniłem.
Oczywiście, że chodziło o wypowiedź Dawida.

Sprawdziłem sobie i to czy powstaną nowe przystanki nie jest jeszcze do końca jasne. Bowiem nie wiadomo, który wariant inwestycji zostanie przyjęty do realizacji. Co ważne w wariancie bardziej inwestycyjnym pada przebudowa stacji Tarnobrzeg (chodzi o perony i tory a nie budynek) oraz budowa stacji Tarnobrzeg Sobów, Tarnobrzeg Ocice oraz Tarnobrzeg Olszynki.
Jakoś to ostatnie wydaje się mi, że nawet nie jest na terenie miasta ale bardziej w Gminie Baranów Sandomierski.

Natomiast olekko, inwestycje nie mają obecnie finansowania. Więc ciągle poruszamy się na etapie planów.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 30-07-2021 13:02

O! To może zarzut, że "rzeczywiście, nie potrafimy zadbać o poprawne nazewnictwo przystanków na osiedlach podmiejskich" jest już nieaktualny. Widziałem na SSC linka do załączników, którego tu (dla chętnych ;)) przekleję. Sam jeszcze w to nie zajrzałem.

https://platformazakupowa.plk-sa.pl/app ... 91/details

Norweski, skąd wiadomo że nie ma środków? Kojarzy mi się, że w perspektywie 2014-2020 były na ten cel zarezerwowane unijne pieniądze.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: norweski_leśny » 30-07-2021 13:35

Bo w momencie kiedy będzie gotowa dokumentacja dla zadania (czyli rok 2022) powinny się zakończyć prace budowlane. Oznaczałoby to, iż instytucja dająca środki musi wyrazić zgodę na 3 letnie przesunięcie terminu realizacji. Raczej słabo to widzę. Inna sprawa, że nie śledzę inwestycji kolejowych ale podejrzewam, że środki mogły zostać przesunięte na inną inwestycję. Ale to takie moje gdybanie :P

Natomiast okazało się, iż stacja Tarnobrzeg-Olszynka to będzie kolejny przystanek w Sobowie. Czyli Sobów będzie miał 2 przystanki oraz 3 (wtedy już nie użytkowany jako przystanek) jako mijanka. Istna metropolia.

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Innn » 31-07-2021 22:15

Serio pisze:
17-07-2021 10:58
Ja jestem Dariusz Bożek, a nie Grzegorz Kiełb".
W sumie nie dziwne że się nie chce utożsamiać

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 04-08-2021 12:39

Plotki na SkyScraperCity mówią, że przez po zakończonej elekryfikacji linii Rzeszów-Ocice, przez Tarnobrzeg przejedzie aż jedna para pociągów Intercity. Kpina. A jeszcze kilka lat temu, bez elektryfikacji nawet, były 4 pary na odcinku (Przemyśl -) Rzeszów - Warszawa (- Piła/Bydgoszcz)... Trudno to komentować nawet.

ODPOWIEDZ