Nowy rozkład PKP

Poszukujesz transportu dla siebie lub jakiejś paczki? Jedziesz w trase i chcesz zabrać kogoś ze sobą dla towarzystwa? To doskonałe miejsce dla takich propozycji.
Serio
Posty: 691
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 12-12-2023 20:58

TSS pisze:
12-12-2023 20:39
Serio pisze:
12-12-2023 07:47
Dlaczego się tak dziwisz, skoro mamy takiego prezydenta, który nic przez 5 lat w sprawie dworca I centrum komunikacyjnego nie zrobił? Warto przypomnieć, jego słowa: "dworzec jest na peryferiach miasta" i "nikt teraz przecież pociągami nie jeździ".
Jakie peryferia?, dla kogo? dla mieszkańca tarnobrzeskiego Siarkowca? , niedługo dojdzie w pobliżu duży park i tam będzie się kręciła spora część tarnobrzeskiego życia. Ludzie będą latać po torach na skróty, bo ktoś nie myśli do przodu. Jak nikt nie jeździ? Nawet w wykluczonym komunikacyjnie mieście tarnobrzeżanie jeżdżą pociągami. Tylko pociągów jest za mało, i kanar w pociągu sprzedaje nam bilety z Rozwadowa, tak z Rozwadowa a nie Tarnobrzega, a na dworcu w Tarnobrzegu można połamać nogi bo władze miasta spały i nie interweniowały w tej sprawie do PKP. Wstyd. W wyborach 2024 r. mój głos dla osoby, która w programie będzie miała centrum komunikacyjne przy ul. Dworcowej. Stop zapaści i nie rozwojowym inwestycjom w Tarnobrzegu!
W programie już 5 lat temu miał to dr Witold Zych. Dramatem jest zaniechanie działań w tej sprawie obecnych władz. Jak wiemy mimo tego , że nie jest radnym nie zaprzestał starań w tej sprawie. Sukcesem jest wprowadzenie dworca do planu remontów PKP. Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19392
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: admin » 12-12-2023 21:21

Serio pisze:
12-12-2023 20:58
Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.
Nie widzę tego związku. Od startu w wyborach do realizacji programu jest przecież bardzo daleka droga.
A po drodze przydałoby się zwycięstwo w wyborach prezydenckich lub prezydent sprzyjający uczestniczącym w większości rady. Małe szanse. Ale próbować można.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 12-12-2023 22:19

Serio pisze:
12-12-2023 20:58
Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.
"Mamo, chwalą nas!"

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: BritneyKiller » 12-12-2023 23:15

TSS pisze:
12-12-2023 03:48
Wczoraj oglądając sejm, słyszałem podziękowania dla byłego już premiera jednego posła z Olkusza, który dziękował za remont dworca,

a w necie znalazłem m.in.:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktua ... -w-olkuszu

i stąd moje pytania:

- dlaczego w Tarnobrzegu ma być gorzej? też chcemy zadaszonych peronów i przejścia podziemnego, aby komfort był lepszy.

- czy jesteśmy gorszymi obywatelami tego państwa? Dlaczego? i za co?

- dlaczego ludzie rządzący tym miastem nie zabiegają, aby PKP w ramach remontu ujęło m.in. zadaszenie peronów i przejście podziemne?

dla mieszkańców. Dlaczego dla następnych pokoleń tego miasta zostanie dziadostwo?

Dlaczego obecna władza nie chce zrobić dobrego centrum komunikacyjnego na ul. Dworcowej dla usprawnienia komunikacji? Kto zabrania?


Jest nowy premier czas wybrać się do Warszawy na żebry, dla miasta, które było pomijanie i skrzywdzone przy rozdawnictwie dotacji m.in. na drogi w strefie.

Chcemy rozwoju miasta, a nie zwijania do 35 tys. Dla tarnobrzeżan potrzebna jest praca na miejscu (w zasięgu 10 minut) - Machów, Chmielów, Zakrzów, Stale, Jeziórko. Potrzeba budowy infrastruktury dla inwestorów (nowe drogi, scalanie działek, uzbrajanie nowych terenów i sprzedaż działek dla faktycznych inwestorów, a nie spekulantów), za inwestycjami i pracą pójdzie budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne. Trzeba stworzyć dogodne warunki dla młodych, przyszłych pokoleń tego miasta. Najlepszą strategią tego miasta powinny być plany dla miasta z lat 80-tych XX w. Dość zwijania miasta Tarnobrzeg, bo ktoś tak chce w Stalowej Woli, Mielcu czy Rzeszowie.
Zaniedbania dworca PKP w Tarnobrzegu dotyczą co najmniej 20 lat. Przez te 20 lat przewijały się różne postaci, mające większy lub mniejszy wpływ na kształt układu komunikacyjnego miasta. Niestety, kolej była traktowana po macoszemu. Niemalże przez każdą władzę. Tarnobrzeg nie ma szczęścia do Prezydenta, który w jakiś sposób byłby protegowanym na szczeblu centralnym. "Przez osiem ostatnich lat" fuksło się Stalowej Woli, która była największym miastem, zarządzanym przez PiS. Zasadniczo, Nadbereźny jakoś wielce wybitnie nie musiał się starać i wykazywać się oralnymi umiejętnościami wobec naczelnika, ponieważ partia za wszelką cenę chciała pokazać, jak bardzo dba o miasta (a zwłaszcza o miasta Polski wschodniej) i ładowała kasę, jak tylko się dało. Zresztą - spójrzcie na wszystkie konwencje PiSu, gdzie Nadbereźny targany był jak kukła i stawiany jako wzór włodarzy. Te wszystkie profity i wpływy zostały ucięte natychmiastowo dziś. Natomiast, uważam, że to jest ogromna szansa dla Tarnobrzega. Prezydent Dariusz Bożek dość mocno identyfikował się z politykami Polski 2050, dlatego natychmiastowo powinna zacisnąć się współpraca pomiędzy Miastem a rządem. To przyniesie naprawdę wymierne efekty i otworzy bardzo dużo możliwości dla inwestycji infrastrukturalnych. Trzeba cisnąć i kontynuować PiSowski plan modernizacji dworców. Oprócz tych dworców zyskać możemy naprawdę dużo. Do tej pory PiS miał focha na Tarnobrzeg i dostawaliśmy same ochłapy. Takie same ochłapy teraz zacznie dostawać Stalowa Wola a my mamy szansę na odkręcenie kurka z funduszami. Od samego początku istnienia pomysłu CPK, pisałem tu, że jest to si-fi. W dalszym ciągu tak uważam. Żadne szprychy nie powstaną, natomiast trzeba teraz mocno cisnąć, żeby dokończyć modernizację LK 25, wraz wszystkimi przyległymi do niej liniami kolejowymi w regionie, dworcem w Tarnobrzegu i infrastrukturą towarzyszącą. To też może być ogromna szansa dla centrum komunikacyjnego na miarę Tarnobrzega - PKP, PKS + końcówki MPK.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 13-12-2023 00:41

Z perspektywy modernizacji LK25 i dalszych perspektyw rozwoju kolei jest eliminacja jednotoru z Sobowa do Ocic.

Co do CPK, to ja akurat jestem bardzo za, i Stalowej Woli akurat z szybką linią do Łętowni może się udać - powinni mieć szybki sprawny dojazd do Rzeszowa. Nie leży to w interesie Tarnobrzega, ale obawiam się że będziemy musieli tę pigułkę przełknąć, obiektywnie jest to rozsądne. Na otarcie łez przydałaby się PKA na całości LK71 plus skomunikowane pociągi relacji Dębica - Mielec - Stalowa Wola przez oczywiście Tarnobrzeg do CPK-szprychy.

Dalej, pociągi regionalne z Kielc powinny jeździć do Tarnobrzega lub regionalne z Rzeszowa do Sandomierza, te stolice trzeba na siebie otworzyć.

Co do działań, oczywiście że trzeba, może jakieś kontakty zostały wiceprezydentowi? Trzeba koniecznie walczyć o wszystkie tematy kolejowe, począwszy od jak najszybszego remontu LK25/74, poprzez mądry remont peronów, wreszcie - jego dworca i otoczenia. I oczywiście - o połączenia! I na marginesie: jak fatalnie działa komunikacja lokalna w okolicy Tarnobrzega i jak wspaniale działa dotowany, ale jednak, PKS Stalowa Wola, to jest różnica cywilizacyjna. Martwię się jednak, że nowy rząd niekoniecznie będzie dbał o tematy podkarpackie. Szczególnie jeśli zostaniemy np. jedynym województwem z PiS-owskim marszałkiem. Marszałkiem - moim zdaniem - bardzo kompetentnym akurat. Przy okazji szpilka: co wiemy o działalności radnego Sejmiku Jana Dziubińskiego?

Jak z frekwencją na Zamoyskim w porównaniu do Górskiego? W tym roku Górskim jechałem jakieś 7 razy. Wielka szkoda, że już go nie ma, bo jakoś nie zapowiada się, żeby pasowały mi godziny Zamoyskiego.

Serio
Posty: 691
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 13-12-2023 08:10

olekko pisze:
12-12-2023 22:19
Serio pisze:
12-12-2023 20:58
Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.
"Mamo, chwalą nas!"
Chwalą, bo jest za co. Gdyby nie działania M i W Zych nasz dworzec z całą pewnością nie znalazłby się na liście głównej. To jest ich sukces.

Serio
Posty: 691
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 13-12-2023 08:10

olekko pisze:
12-12-2023 22:19
Serio pisze:
12-12-2023 20:58
Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.
"Mamo, chwalą nas!"
Chwalą, bo jest za co. Gdyby nie działania M i W Zych nasz dworzec z całą pewnością nie znalazłby się na liście głównej. To jest ich sukces.Jest na to wystarczająco dużo dowodów.

7040m
Posty: 5
Rejestracja: 31-05-2023 16:36

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: 7040m » 13-12-2023 09:18

Na potężnym i tematycznie prestiżowym forum skyscrapercity/infr.kolejowa , St.Wola ma co najmniej 2 "swoich" moderatorów.
Nawet tu się zabetonowali.Wystarczy wspomnieć o celowej , kolejowej marginalizacji Tbg , by pod pretekstem "siania nienawiści między miastami"
mieć usunięte posty i być zbanowanym (coś o tym wiem).
Także i ja uważam , że upragniona przez Stalową łącznica "Łętownia" przepadnie na zawsze, i teraz zaczną żałować , że przez ok. 7 lat blokowali modernę SWR/SAND/TBG/PADEW , by nie osłabiać rzekomej celowości owej "Łętowni" powstania ,
bo po modernie praktycznie cały odc.Rz-Sand - to 120/h i czas 60 nim.(dalekobieżnie).
Ta zwłoka teraz się zemści , bo mogli mieć skrócony czas do Rzeszowa.
Myślę , że Ocice trzeba zostawić , ale st/mijankę Sobów bym całkiem zlikwidował (nie mylić z peronami 2 przystanków które mają tam powstać) , a tor rozwadowski podciągnął bym do Tbg.
To byłoby chyba tańsze niż 5 rozjazdów , w tym jeden R1200 w podobno planowanej mijance.

Serio
Posty: 691
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Serio » 13-12-2023 10:07

admin pisze:
12-12-2023 21:21
Serio pisze:
12-12-2023 20:58
Mam nadzieję, że wystartuje w wyborach ponownie ( lub jego żona) i wtedy możemy być pewni, że takie centrum komunikacyjne powstanie.
Nie widzę tego związku. Od startu w wyborach do realizacji programu jest przecież bardzo daleka droga.
A po drodze przydałoby się zwycięstwo w wyborach prezydenckich lub prezydent sprzyjający uczestniczącym w większości rady. Małe szanse. Ale próbować można.
Każdy inny prezydent od obecnego to zrealizuje, bo wie, że "dworzec nie jest na peryferiach i ludzie jeżdżą pociągami". Tego należy życzyć tarnobrzeżanom.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 13-12-2023 17:59

Aha, czy mi się wydaje, czy podzielono wieczorny kurs Lublin-Rzeszów na 2, z przesiadką w Rozwadowie?

greq19
Posty: 47
Rejestracja: 23-10-2014 13:14

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: greq19 » 13-12-2023 18:23

Tak jak i ten z Rzeszowa do Lublina po południu. Regio jedzie do Stalowej Woli Rozwadów, gdzie jest skomunikowane z kursem do Lublina. Dziwne, a może tak jest tylko w rozkładzie, a w rzeczywistości to jeden bezpośredni kurs?
G.K.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: dino » 11-01-2024 07:30

No pięknie żeście ZAŁATWILI!
Już nie ma nawet czym dojechać na rano do Warszawy.
Najwcześniej NA POŁUDNIE!
Po co komu (czytaj: NA CIUL!) przyjazd do Warszawy na 12???

TARNOBRZEG - upadłe miasto.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 23-04-2024 00:55

Przeczytałem właśnie na SSC (źródło więc mało oficjalne), że 2 pary pociągów: San i Witos, obecnie kursujące przez Sandomierz, Stalową Wolę i Leżajsk, od nowego rozkładu jazdy, od grudnia, pojadą przez Tarnobrzeg i Kolbuszową. Oby!

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Dawid_tbg » 23-04-2024 08:09

olekko pisze:
23-04-2024 00:55
Przeczytałem właśnie na SSC (źródło więc mało oficjalne), że 2 pary pociągów: San i Witos, obecnie kursujące przez Sandomierz, Stalową Wolę i Leżajsk, od nowego rozkładu jazdy, od grudnia, pojadą przez Tarnobrzeg i Kolbuszową. Oby!
Akurat SCC to dość wiarygodne źródło, wiele osób zagłębionych w tematy i znających się na rzeczy tam pisze. Dodatkowe połączone ze stolicą są wręcz wybawieniem, po odcięciu pociągu do Szczecina obecne godziny dojazdu do stolicy są mało atrakcyjne. A i sitka połączeń dalekobieżnych jest bardzo słaba.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: karas » 23-04-2024 09:35

olekko pisze:
23-04-2024 00:55
Przeczytałem właśnie na SSC (źródło więc mało oficjalne), że 2 pary pociągów: San i Witos, obecnie kursujące przez Sandomierz, Stalową Wolę i Leżajsk, od nowego rozkładu jazdy, od grudnia, pojadą przez Tarnobrzeg i Kolbuszową. Oby!
Wkleisz linka do źródła bo nie mogę się doszukać.
Karaś

Boski
Posty: 59
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: Boski » 23-04-2024 09:52

I oby zlikwidowali plany szprychy z Rzeszowa przez Łętownię i naturalnie przeprowadzili ją przez Kolbuszową, Tarnobrzeg, Sandomierz, Ostrowiec ... a nie z politycznym nagięciem przez Pławo.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: olekko » 23-04-2024 10:07

karas pisze:
23-04-2024 09:35
Wkleisz linka do źródła bo nie mogę się doszukać.
https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -188169175

7040m
Posty: 5
Rejestracja: 31-05-2023 16:36

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: 7040m » 23-04-2024 11:12

Będzie cudem , jeśli zrobią rozebraną do gołej ziemi , i bez mostu na Opatówce
stację Dwikozy ; więc bezprzesiadkowego (na autobus między Sand a Ostrowcem) z Przemyśla-Rz-tbg-Ostrowiec-Wwa/Bydgoszcz
raczej nie będzie. Ale sam plan cieszy , i jest bardziej racjonalny. Choć te p.Nisko właśnie tak się teraz przesiadają. , dlaczego więc nie mogłoby być (czasowo) podobnie z nową trasą.
Omijanie Rzeszowa ,dla dogodzenia swojej ST.W. , i przy praktycznie tej samej dlugości trasy - było ekonomicznym błędem.

djkynek
Posty: 157
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Nowy rozkład PKP

Post autor: djkynek » 23-04-2024 11:34

myślę, że jest to realne, że do końca listopada Dwikozy staną sie przejezdne, sporo juz zrobiono (2 mosty/przepusty) 3. most ma już przyczółki. Montaż torów, sieci trakcyjnej, urzadzeń SRK i budowa peronu. Na bieżąco na SSC relacjonuje to kolega gregDW w wątku https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -188210180

ODPOWIEDZ