Otwierane/zamykane: gastronomia

Dyskusje o barach, pubach, retauracjach, dyskotekach, kawiarniach, cukierniach i wszelkich podobnych
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: admin » 09-08-2020 21:54

Otwarcie Mr Wok już w przyszłym tygodniu.



Znamy również menu i cennik:

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą parę tygodni temu były informacje jak to światowe firmy zmieniają swoje nazwy i logotypy które nagle uznały za rasistowskie, pewnie taki schematyczny (ale i sympatyczny) Chińczyk też by się na zachodzie nie ostał. Ale taka polityczna poprawność jeszcze do nas na szczęście nie dotarła.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: admin » 30-08-2020 18:10

I spróbowaliśmy dzisiaj Mr. WOKa. Frekwencja nadspodziewana, było ponad 20 osób. Mimo to jedzenie podawana szybko i sprawnie.
Wnętrze i muzyka zupełnie nie chińskie, raczej taka techniczno-młodzieżowa kawiarnia, bez ustawiania w jakiś określony klimat. A szkoda, bo lubię spójne zestawienia wnętrza, muzyki, światła, zapachów i smaków. Może przyjdzie i na to pora. W każdym razie wszystko nowe, czyste i schludne, a różnie w tarnobrzeskich lokalach serwujących chińszczyznę bywało. Pamiętam, że do okrąglaka (jak był niby chiński) kiedyś na próbę wszedłem, rozejrzałem się i wyszedłem.

Wydaje się, że to najlepsza chińska knajpa jaką kiedykolwiek mieliśmy w Tarnobrzegu, chociaż narzekających "specjalistów" też pewnie będzie sporo. Dania obfite i smaczne.

Porównując z najbliższą nam chyba chińską kuchnią z Sandomierza jest więcej miejsca, wygodniejsze stoliki i stoliki zewnętrzne na tarasie. Ceny pewnie podobne. Nie zauważyłem Azjatów, jeśli ktoś na to zwraca uwagę. Zestaw dań może mniejszy i mniej egzotyczny, ale klasyka jest, sajgonki, zupa, coś po tajsku, po wietnamsku, czy na gorącym półmisku. Obsługa szybsza i sprawniejsza (mimo ponad 20 osób na raz). Jeszcze jedna uwaga - nie przesiąka się tym specyficznym zapachem, czyli jest dobra wentylacja i oddzielenie od kuchni.

Stałym bywalcem nie będę, ale raz na jakiś czas można wpaść. Dobrze że pojawiła się jakaś odmiana, że jest coś nowego, oby zostało na stałe na lokalnym rynku gastronomii. Widać że wielu ludzi próbuje, czyli daje szansę. A jak tą szansę uda się wykorzystać to już zależy od obsługi. Powodzenia!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: encore » 30-08-2020 19:38

Obfite to z pewnością.

Mi jednak smak nie podszedł, czego się obawiałem. Dużo lepszy jak dla mnie makaron po azjatycku podają w pele mele.

Liczyłem na przyzwoite sajgonki, jedynie one mieszczą się w granicy akceptacji, ale raczej dolnej granicy. Ogólnie jakość kiepskawa, najmniej krewetki mi podeszły bo dotąd jadałem sporo lepsze.

Liczę na to, że się polepszy bo pompa związana z otwarciem była spora i szkoda by mi było gdyby się to zmarnowało. Za kwartał spróbuję ponownie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: norweski_leśny » 31-08-2020 09:36

Ja się zgodzę z przedmówcą. Niby to restauracja azjatycka, a jednak czegoś brakuje. Żeby nie było to napisze swoje uwagi. Czy coś się zmieni w tej kwestii to nie wiem. Może natomiast trafi do właściciela i chociaż coś spróbuje zmienić.
1. Jeżeli potrawa w samej nazwie ma określenie pikantny to liczę, iż otrzymane dane takie będzie. Natomiast nie różniło się ono praktycznie od drugiego. Więc tu mocno coś jest nie tak. Ma być pikantne a nie łagodne. Dobrze wiem co zamawiam i liczę na ostrość. (Chociaż sama obsługa informowała, iż danie to nie będzie ostre za co plus - pasuje zapytać, po co w takim razie jest w ofercie?).
2. Zamówienie dwóch potraw na raz (z kurczakiem) skończyło się stwierdzeniem o braku różnic pomiędzy nimi. Miały się różnić ale tak nie było. Mogłem swobodnie zajadać się nimi naprzemiennie i wychodziło na to, iż jem to samo. (Może jakimś wybitnym znawcom smaków nie jestem ale różnice powinny być wyczuwalne).
3. Co do wielkości porcji to mam mieszane uczucia, bo to chyba zależy od dania jakie się zamówi. Wiem, że tego nie powinienem robić ale w Vivo porcję są większe a jednocześnie nieco tańsze. (Niech będzie, iż tu się czepiam - jak jakość wrośnie to porcję mogą być takie jak są i nie będę miał z tym problemu).
4. Natomiast tego, iż w jednym daniu mięsa musiałem dosłownie "szukać" to nie odpuszczę! Proszę sobie spojrzeć na menu. Co tam jest napisane? Kurczak taki/siaki/owaki. No właśnie. Więc ten kurczak powinien się znajdować w tym daniu. Rozumiem, że warzyw może być sporo (bo taki typ kuchni i ok) ale są pewne granice. Oprócz tych warzyw to mięsa powinna być odpowiednia ilość. Może zrównoważanie proporcji między mięsem a ilością warzyw, spowoduje rozwiązanie uwagi z punktu 3 jak i tego. Mówiąc szczerze to byłem rozczarowany ilością mięsa. Doszedłem do wniosku, iż jedyne co opłaca się zamawiać to kurczaka, który jest smażony w kawałkach bo wtedy jest ok (np. kurczak chrupiący - jak dla mnie najlepsze danie z całej oferty).
Podsumowując to bardzo dobrze, że takie coś powstało. Na pewno za jakiś czas wybiorę się ponownie zobaczyć co i jak. I liczę, że pojawią się inne dania w ofercie (może usunąć jakieś dania, które są właściwie bez różnic w smaku i w ich miejsce wprowadzić coś nowego?) a te obecne zostaną dopracowane.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: admin » 27-09-2020 14:35

Coś nowego się pojawiło - Strefa Smaku na ul. Sandomierskiej 2, wejście od tyłu budynku od parkingu.

Obrazek

https://www.facebook.com/pages/category ... 790660971/

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: dominik267 » 27-09-2020 15:42

Popiel się zainstalował. Aż pójdę sprawdzić formę.

plikianny
Posty: 98
Rejestracja: 26-04-2012 20:06

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: plikianny » 28-09-2020 09:54

Zaraz będzie, że marudzę, ale nowy chyba jest tylko punkt usługowy, proponowane dania jak w innych miejscach. Mnie osobiście nie zachęca do przyjścia.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: encore » 28-09-2020 12:10

Ja spróbuję. Brakuje mi w naszym mieście dobrej zapiekanki. Jak się osobiście nie sprawdzi to trudno się wypowiadać w szczegółach. Kusi mnie też, tak jak Dominika lany browar regionalny.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
PRZYWIŚLAK
Posty: 690
Rejestracja: 21-05-2008 20:06

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: PRZYWIŚLAK » 28-09-2020 16:33

Byłe w Strefie Smaku i mogę szczerze polecić. Miałem okazję jeść Burgera jak i Zapiekankę. Bardzo dobre jedzenie i fajny klimat. Minus że jedynie stoliki 4 osobowe.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: dominik267 » 07-10-2020 08:04

Kolejny kebab na tarnobrzeskiej scenie gastro.

Lokalizacja: plac Głowackiego3/1 39-400 Tarnobrzeg



Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: norweski_leśny » 07-10-2020 13:55

Strefa smaku jest godna polecenia! Również byłem i świetne jedzenie. Oby się tylko nic z czasem nie zepsuło ><

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: spit » 09-10-2020 13:26

Liczyłbym na to ze w zafranie zrobią kebab np.ze szpady..ze może zrobią jakąs namiastkę kebaba z Turcji..a tu znów wjedzie kula mocy albo ciut lepsza kula mocy i będzie to samo co wkoło...(jak mi się zdarzy jeść juz kebab to biore w sfinksie.nawet jeśli to jest średniej jakości baran to jest..i dlatego sfinks)
Strefa smaku nie byłem:piszecie ze warto..wiec trzeba spróbować..może rozbudują menu ale może po co..im wiecej tym gorzej..fajnie ze jakis inny browar dostępny jak tyskie czy zywiec
Mr Wok:pewnie jadłem lepsze..pewnie jadłem gorsze..tragedii nie ma..dobrze ze jest coś czego długo tu nie było..
Dla tych którzy jedza w vivo azję polecam zajrzeć do Thai Cooking na poniatowskiego rzut beretem od vivo.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: A1313 » 09-10-2020 13:55

spit pisze:
09-10-2020 13:26
Liczyłbym na to ze w zafranie zrobią kebab np.ze szpady..ze może zrobią jakąs namiastkę kebaba z Turcji..a tu znów wjedzie kula mocy albo ciut lepsza kula mocy i będzie to samo co wkoło...(jak mi się zdarzy jeść juz kebab to biore w sfinksie.nawet jeśli to jest średniej jakości baran to jest..i dlatego sfinks)
Strefa smaku nie byłem:piszecie ze warto..wiec trzeba spróbować..może rozbudują menu ale może po co..im wiecej tym gorzej..fajnie ze jakis inny browar dostępny jak tyskie czy zywiec
Mr Wok:pewnie jadłem lepsze..pewnie jadłem gorsze..tragedii nie ma..dobrze ze jest coś czego długo tu nie było..
Dla tych którzy jedza w vivo azję polecam zajrzeć do Thai Cooking na poniatowskiego rzut beretem od vivo.
Czy jest w najbliższej okolicy TBG- bar/restauracja serwujące dania kuchni azjatyckiej (nie chodzi mi o wykwintne lokale, cos na szybko, lub na wynos) których menu nie wygląda w stylu-sos sojowy z...
Bo ja mam pecha do knajp w galeriach handlowych, wszystkie dania maja taki sam kolor ponieważ są zalane hektolitrami sosu sojowego, pomijam ze najgorszej jakości.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: spit » 11-10-2020 02:29

Spróbuj Mr woka w tbg,moze jedz dla porównania do HA Noi w Sandomierzu..polecam stalową thai cooking..sajgon w galerii w mielcu..i loko woko w Nisku.

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: spit » 11-10-2020 02:45

Wcześniej nie miałem okazji korzystać z jedzenia serwowanego w TBg..teraz się to zmieniło..i wpadłem przypadkiem do miejsca Twoje Klimaty..kurcze jak dla mnie bomba..jak chcesz zjesc solidny domowy obiad to tylko tu..ceny niskie(myśle ze wrecz smieszno niskie-tak trzymac :).solidne porcje.jedzenie się broni..korzystam teraz często..Daje duzy plus ..tak trzymać...zresztą ilośc osób mówi sama za siebie..nigdy tam nie jest pusto..

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: spit » 11-10-2020 02:47

ZAFRAN KEABAB zróbcie coś ekstra..coś co was wyrózni..pisalem wczesniej o szpadzie o kebsie na miare tego z Turcji...kule mocy już są..

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: dominik267 » 16-10-2020 12:05

Znaki na niebie i ścianach wskazują na to, że Bocianówka dokonała żywota.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: DonBeck » 16-10-2020 12:10

Tarnobrzeska już dawno, były tam jakieś podrygi ale kto zna sytuację ten wiedział że nic z tego nie będzie. Agroturystyka w Baranowie z tego co wiem trzyma się dobrze.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: olekko » 16-10-2020 12:36

A propos Tarnobrzeskiej, niekoniecznie Bocianówki.

https://www.google.pl/maps/place/TARNOB ... 21.6728451

Coś takiego znalazłem na mapach Google'a, ciekawe czy rzeczywiście szykuje się coś z tak kultową nazwą.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Otwierane/zamykane: gastronomia

Post autor: XYZ » 16-10-2020 19:29

Bocianówka na początku była ok i mieli nawet dobre jedzenie niestety potem zrobiła się z niej typowa piwna knajpa a ceny potraw poszły w górę. Ostatnich kilka lat Bocianówka przypominała mi atmosferę jaka była kiedyś w knajpie Kuczera.

ODPOWIEDZ