XXV finał WOŚP

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 10:59

"Zgadzam się Panowie, że niektóre wypowiedzi przeciwników Pana Owsiaka, przeważnie katolików nie są wypowiadane z tzw. miłością bliźniego.
Niepotrzebnie powstają przy tym jakieś złe emocje. Zaczyna to być mieszane z polityką czy mediami.
Szkoda, że nastały czasy, że człowiek ma dylemat czy wspomóż zbiórkę charytatywną czy nie.
Na pewno wielki szacunek dla Owsiaka za to ile zrobił dobrego, bo tego nie da się nie widzieć.
Natomiast mam do Was takie pytanie:

Czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniamy się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) czy nie przyczyniamy się do wspierania organizacji, która organizuje kontrowersyjny Przystanek Woodstock?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 10:59 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

XXV finał WOŚP

Post autor: ja_30 » 18-01-2017 11:27

"
rav pisze:Czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniamy się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) czy nie przyczyniamy się do wspierania organizacji, która organizuje kontrowersyjny Przystanek Woodstock?
Co jest kontrowersyjnego w tej imprezie? Inaczej. Co jest bardziej kontrowersyjnego niż w innych masowych imprezach plenerowych, gdzie wystepują zrówno alkohol jak i rozpusta?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 11:27 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 11:33

"
ja_30 pisze:Co jest kontrowersyjnego w tej imprezie? Inaczej. Co jest bardziej kontrowersyjnego niż w innych masowych imprezach plenerowych, gdzie wystepują zrówno alkohol jak i rozpusta?
Skoro jest tyle szumu o tą imprezę uznałem, że jest kontrowersyjna, ale jeżeli dla Ciebie nie jest kontrowersyjna, to odpowiedz na pytanie napisane bardziej neutralnie:

Czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniamy się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) czy nie przyczyniamy się do wspierania organizacji, która organizuje Przystanek Woodstock?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 11:33 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

XXV finał WOŚP

Post autor: ja_30 » 18-01-2017 12:13

"
rav pisze:(...)Czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniamy się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) czy nie przyczyniamy się do wspierania organizacji, która organizuje Przystanek Woodstock?
Myślę, że tak."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 12:13 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

XXV finał WOŚP

Post autor: andriu81 » 18-01-2017 12:59

"@wou,każda skrajność doprowadza do paranoi. Obie telewizje publiczna i prywatne ścierają bój w tym wszystkim,dziennikarze mają odgórny nakaz bojkotu,czasem się przeradza w krytykę.Ale cały czas w mowie nienawiści ,atakach przoduje TVN i media liberalne.Ich nic nie przebije.Ja naprawdę oglądam dzień w dzień TVP i nie dostrzegłem tych cytatów,to może być wyjęte z kontekstu,ale nie widzę ani nie odczuwam takich emocji w stosunku do mediów liberalnych tak ja wy to widzicie z drugiej strony.
Są pewne reguły w mediach aby nie robić konkurencji tam gdzie ma się wyłączność na jakieś wydarzenie.Umowa była taka że to TVN przejmuje w tym roku transmisje WOŚP i koniec.To jest bardzo proste,a wynikło z wcześniejszych zgrzytów trwających 2 lata albo więcej.
Każda organizacja charytatywna częśc środków przeznacza na własne cele,w Polsce to kilka procent ,w USA nawet połowa i jest to standard,każdy o tym wie.
@rav,ja nie mam żadnego dylematu czy wspierać zbiórkę,bo nigdzie nie słyszałem słów zabraniających tego,podpartych jakimś argumentem.Sam prezydent,premier,marszałek sejmu zadeklarowali oficjalnie że wspomagają WOŚP.To chyba oczywiste.
Problem mają wyłącznie media liberalne doszukując się objawów krytyki Owsiaka i jego organizacji,wyciągając cytaty o których wszyscy popierający PiS dawno zapomnieli ,bo był nieistotnym fragmentem całości.
Nie ogarniam tego ,naprawdę..."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 12:59 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 13:14

"Ok, Andriu, Ty nie ma dylematu czy dawać, czy nie dawać, ale odpowiedz szczerze, czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniasz się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) do wspierania organizacji, która organizuje Przystanek Woodstock?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 13:14 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

XXV finał WOŚP

Post autor: alek » 18-01-2017 13:31

"
andriu81 pisze:Ale cały czas w mowie nienawiści ,atakach przoduje TVN i media liberalne.Ich nic nie przebije.Ja naprawdę oglądam dzień w dzień TVP i nie dostrzegłem tych cytatów,to może być wyjęte z kontekstu,ale nie widzę ani nie odczuwam takich emocji w stosunku do mediów liberalnych tak ja wy to widzicie z drugiej strony.
Oglądasz te media liberalne czy tylko TVP? W Wiadomościach TVP nie ma tygodnia , żeby nie mówili o spadku sprzedaży Gazety Wyborczej. Jakoś nie słyszałem , aby TVN podawał ile spadła oglądalność TVP. Ja oglądam Fakty TVN i Wiadomości TVP i zapewniam Cię , że nic w mowie nienawiści nie przebije "mediów narodowych".
rav pisze: Czy wrzucając jakiś datek na WOŚP jako pomoc dla dzieci i seniorów przyczyniamy się w jakiś sposób (finansowy lub ideowy) czy nie przyczyniamy się do wspierania organizacji, która organizuje Przystanek Woodstock?
Przyczyniamy się , ale nie mam z tym najmniejszego problemu , tak jak i część duchownych , którzy jeżdżą na Przystanek Woodstock."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 13:31 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 14:18

"
alek pisze:Przyczyniamy się , ale nie mam z tym najmniejszego problemu , tak jak i część duchownych , którzy jeżdżą na Przystanek Woodstock.
Ok, jeżdżą tam po to aby ewangelizować na Przystanek Jezus i powiem Ci, ze nawet siostry zakonne :-)
A jeżeli jeżdżą tam po to aby niegodziwie poimprezować, to niestety robią coś sprzecznego z ich wiarą :-(


Dziękuję Wam za twierdzące odpowiedzi.
Ale mam jeszcze jedno pytanie:

Czy ateista, wierzący a niepraktykujący czyli niewierzący lub ktoś innego wyznania wspiera Kościół Katolicki lub Caritas wiedząc, że część tych pieniędzy idzie na pomoc dla dzieci chorych, niepełnosprawnych, hospicja, noclegownie, posiłki dla bezdomnych, wsparcie ludzi biednych, potrzebujących, itd. itd. ale wiedząc jednocześnie, że część tych pieniędzy idzie również na utrzymanie kościoła, utrzymanie księdza czy wspieranie wartości katolickich?



Edytowany przez rav o 18-01-2017 - 13:57. "
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 14:18 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

XXV finał WOŚP

Post autor: ja_30 » 18-01-2017 14:58

"
Czy ateista, wierzący a niepraktykujący czyli niewierzący lub ktoś innego wyznania wspiera Kościół Katolicki lub Caritas wiedząc, że część tych pieniędzy idzie na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych, hospicja, noclegownie, posiłki dla bezdomnych, wsparcie ludzi biednych, potrzebujących, itd. itd. ale wiedząc jednocześnie, że część tych pieniędzy idzie również na utrzymanie kościoła, utrzymanie księdza czy wspieranie wartości katolickich?
Tak. Jeśli ktoś chce pomagać nie szuka na siłę powodu, żeby nie udzielić wsparcia."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 14:58 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

XXV finał WOŚP

Post autor: alek » 18-01-2017 15:13

"
ja_30 pisze:
Czy ateista, wierzący a niepraktykujący czyli niewierzący lub ktoś innego wyznania wspiera Kościół Katolicki lub Caritas wiedząc, że część tych pieniędzy idzie na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych, hospicja, noclegownie, posiłki dla bezdomnych, wsparcie ludzi biednych, potrzebujących, itd. itd. ale wiedząc jednocześnie, że część tych pieniędzy idzie również na utrzymanie kościoła, utrzymanie księdza czy wspieranie wartości katolickich?
Tak. Jeśli ktoś chce pomagać nie szuka na siłę powodu, żeby nie udzielić wsparcia.
Nic dodać nic ująć."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 15:13 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 15:34

"
alek pisze:
ja_30 pisze: Tak. Jeśli ktoś chce pomagać nie szuka na siłę powodu, żeby nie udzielić wsparcia.
Nic dodać nic ująć.
Macie jakieś konkretne przykłady? Bo nie bardzo to widzę.
Jeszcze wierzący a niepraktykujący jak czasami jakoś znajdzie się w kościele, to może i tak.
Ale na prawdę słyszeliście o ateiście, apostacie czy buddyście który wspiera KK, wrzuca na tacę, kupuje baranki wielkanocne, świece wigilijne, itd.?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 15:34 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

XXV finał WOŚP

Post autor: ja_30 » 18-01-2017 15:39

"
rav pisze:Macie jakieś konkretne przykłady? Bo nie bardzo to widzę.
Jeszcze wierzący a niepraktykujący jak czasami jakoś znajdzie się w kościele, to może i tak.
Ale na prawdę słyszeliście o ateiście, apostacie czy buddyście który wspiera KK, wrzuca na tacę, kupuje baranki wielkanocne, świece wigilijne, itd.?
Z imienia i nazwiska?? Ochłonij. Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy są ateistami, ale dadzą np. na Caritas, ponieważ chcą pomóc. A to, że przy okazji zasili to konto kościoła wcale ich nie odstarsza. Pomaganie jest najważniejsze, czego zagorzali przecinicy WOŚP nie są w stanie pojąć."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 15:39 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

XXV finał WOŚP

Post autor: alek » 18-01-2017 15:49

"
rav pisze: Macie jakieś konkretne przykłady? Bo nie bardzo to widzę.
Jeszcze wierzący a niepraktykujący jak czasami jakoś znajdzie się w kościele, to może i tak.
Ale na prawdę słyszeliście o ateiście, apostacie czy buddyście który wspiera KK, wrzuca na tacę, kupuje baranki wielkanocne, świece wigilijne, itd.?
Wcale nie musi to być baranek, świeca czy taca. Słyszałeś o SMS-ach charytatywnych czy też wpłatach na konto?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 15:49 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 15:55

"
ja_30 pisze:Z imienia i nazwiska?? Ochłonij. Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy są ateistami, ale dadzą np. na Caritas, ponieważ chcą pomóc. A to, że przy okazji zasili to konto kościoła wcale ich nie odstarsza. Pomaganie jest najważniejsze, czego zagorzali przecinicy WOŚP nie są w stanie pojąć.
Ok, przyjmuję do wiadomości, że zdarzają się tacy ludzie.


A czy katolik mający wątpliwości, że dając pieniądze na sprzęt do szpitali wspiera również Przystanek Woodstock i to wszystko co się na nim dzieje, może nie dać i nie przyłożyć do tego ręki, a w zamian wspomóż potrzebujących w inny sposób?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 15:55 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

XXV finał WOŚP

Post autor: alek » 18-01-2017 16:23

"
rav pisze: A czy katolik mający wątpliwości, że dając pieniądze na sprzęt do szpitali wspiera również Przystanek Woodstock i to wszystko co się na nim dzieje, może nie dać i nie przyłożyć do tego ręki, a w zamian wspomóż potrzebujących w inny sposób?
Odpocznij trochę @rav , bo zadajesz dziwne pytania. Nigdzie we wierze katolickiej nie jest napisane , że musisz pomagać we wszystkich akcjach. Jeżeli nie przeszkadzasz innym w pomaganiu to też im pomagasz."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 16:23 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

XXV finał WOŚP

Post autor: jamWilhelm » 18-01-2017 17:07

"kur..a coś sie tak przyje...ł tego Wodstocka? Cóż tam sie takiego dzieje? Dużo ludzi, dużo młodzieży, przeważnie pokojowo nastawionej do życia. A że ktoś tam se zapali lolka, coś łyknie czy ktoś sie po bzyka to naturalna kolej rzeczy przy imprezach masowych (i nie tylko przy imprezach masowych) i jestem przekonany, że na pielgrzymkach czy ŚDM też takie cuda były i będą. Otrząśnij się i zrozum, że ludzie nie są ascetami, lubią przyjemności, używki, młodzież nie czeka z seksem do ślubu.
A Twoje chore pytania też można łatwo odwrócić:
Czy katolik, dający na tace, mający pewność, że z części tych pieniędzy duchowni kupują nowe bryki, jeżdżą na Majorke, z ubóstwem mają tyle wspólnego co TVP z niezależnością, on lub jego koledzy po sutannie gwałcą dzieci, zakonnice, kopulują sie nawzajem, nie przyczynia się do tych patologii?"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 17:07 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

XXV finał WOŚP

Post autor: dino » 18-01-2017 17:17

"Czy katolik, dający na tace, mający pewność, że z części tych pieniędzy duchowni kupują nowe bryki, jeżdżą na Majorke, z ubóstwem mają tyle wspólnego co TVP z niezależnością, on lub jego koledzy po sutannie gwałcą dzieci, zakonnice, kopulują sie nawzajem, nie przyczynia się do tych patologii?

Ciekawi mnie odpowiedź rava...

na pielgrzymkach czy ŚDM też takie cuda były i będą

Byłem na kilku pieszych pielgrzymkach do Częstochowy i powiem ci tak: różnie. W jednym roku jest rzeczywiście jak Pan Bóg przykazał natomiast juz w następnym z inną obsadą dzieją się "ciekawe" rzeczy"
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 17:17 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 18-01-2017 19:11

"Człowiek chce spokojnie porozmawiać, a spotyka się z agresją.
Warto sobie przemyśleć kto bardziej ma w sobie tą nienawiść, bo ona jak widać jest po obu stronach.
Chciałem porozmawiać bez nerwów o temacie, który dzieli ludzi chcących zrobić coś dobrego, ale widać nie da się.

Czyżbym trafił w czuły punkt? Nie chodzi tylko o pomaganie, ale o nie czepianie się Woodstocku?
Jeżeli ateista nie widzi niczego złego w tym co dzieje się na Woodstocku to się nie dziwię,
ale jeżeli katolik mówi, że tam nie ma nic złego, to tego już nie rozumiem.
Można i należy pomagać, ale trzeba mieć świadomość tego, co będzie za pół roku.

Otrząśnij się i zrozum, że ludzie nie są ascetami, lubią przyjemności, używki, młodzież nie czeka z seksem do ślubu.
Ależ ja to doskonale rozumiem, tylko nie popieram grzesznej przyjemności.
Nazywajmy dobro dobrem, a zło złem, a nie róbmy dzieciom i młodzieży wody z mózgu.

Odpowiadając na zadane pytanie odnośnie datków na tacę i wośp.
Jest zasadnicza różnica:
WOŚP ma w swoim założeniu organizowanie imprezy, czy nie tej na wzór z USA z 1969 roku z ruchem hipisowskim?
KK nie ma w swoim założeniu zgody na zło, ale podejmuje walkę ze złem.
I tu jest ta zasadnicza różnica.

Jak na KK się najeżdża to jest wszystko super, ale jak pod adresem Pan Jurka powie się parę słów krytyki to krzyk nie z tej ziemi.

Sięgnijcie do Wikipedii:
Ruch hipisowski, dzieci kwiaty, pisze:Konsekwencjami istnienia tego ruchu stało się rozszerzenie zasięgu ruchów pacyfistycznych i ideologii ekologicznych, zainteresowanie duchowością Wschodu, krytyka wyścigu szczurów, konformizmu i wszelkiego konsumpcjonizmu. Ruch ten przyczynił się do rozpowszechnienia substancji psychoaktywnych, w szczególności marihuany. Był jednym z ogniw przyczyniających się do tzw. rewolucji seksualnej. Stanowił też jedno z pośrednich źródeł ruchu New Age.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_hippisowski


Wytłuściłem Ci. Czy to nie to o czym Ty piszesz?
Otrząśnij się i zrozum, że ludzie nie są ascetami, lubią przyjemności, używki, młodzież nie czeka z seksem do ślubu.
Dziękuję wszystkim którzy wrzucali i zbierali dla potrzebujących dzieci mając na względzie tylko i wyłącznie dobro dzieci.



Edytowany przez rav o 18-01-2017 - 19:50. "
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 19:11 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2286
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

XXV finał WOŚP

Post autor: A1313 » 18-01-2017 19:19

"Ok , to tak z czystej ciekawości wymień co jest takiego złego w przystanku,bez lania wody i owijania w bawełnę. W punktach , dawaj .Tyle sie oczytałem o tym przystanku od ciebie, a nie bardzo widzę konkrety.

Po kolei z pozycji osoby niewierzącej (jeżeli zdołasz ) i wyznawców KK obrządku toruńsko-frondowego i z pod znaku Tygodnika Powszechnego.


Dlaczego nie można niczego krytycznego napisać o Owsiaku? tez za nim nie przepadam, co nie oznacza że deprecjonuje jego zasługi. A z twojej strony jest to mało precyzyjne."
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 19:19 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

XXV finał WOŚP

Post autor: jamWilhelm » 18-01-2017 19:31

"W żaden punkt mnie nie trafiłeś.
Na podobne pytanie, stawiane przez Ciebie w co drugim poście nie odpowiedziałeś tłumacząc, że to co innego. W sumie to nie ma sensu z Tobą rozmawiać, ponieważ wszystko traktujesz metodą zero jedynkową, czarne albo białe a świat jest jednak kolorowy:)



Edytowany przez jamWilhelm o 18-01-2017 - 18:32. "
Ostatnio zmieniony 18-01-2017 19:31 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ