Finał WOŚP

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Finał WOŚP

Post autor: DZIKI » 15-01-2020 12:34

admin pisze:
14-01-2020 21:30
DZIKI! Jakby nie te kościoły, to gdzie by zbierano pieniądze na WOŚP? :)
Jednego nie rozumiem: kościół i jego banda (albo banda i jej kościół) jest przeciwko WOŚP - można tak wywnioskować po wpisach typu: prawdziwy katolik nie daje na WOŚP. Ludzie wchodzący lub wychodzący z mszy dają na WOŚP. Dlaczego, skoro to jest takie antykatolickie? Wolontariusze zbierają wszędzie, tylko mają ograniczone pole manewru. Jednak cieszy mnie taki wynik.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Finał WOŚP

Post autor: orange » 15-01-2020 14:15

DonBeck piszesz miłe słowa o mnie i dziękuję Ci za nie:
„Zachowujesz się jak taka mała menda”
„kim Ty właściwie jesteś? Bo narazie pokazujesz że nikim”
„Zazdrosnym, zaślepionym małym człowieczkiem”
„Idź daj Rydzykowi! I nie mówię tylko o pieniądzach”


Dziękuję Ci za tę mowę nienawiści. Życzę Ci pięknego dnia.

Mnie osobiście wisi co inni mówią na temat Owsiaka i Orkiestry.
Nie wierzę też w jakieś defraudacje.
Dla mnie Owsiak skończył się w momencie, kiedy sam upolitycznił Orkiestrę, wpuszczając na scenę polityków.
W tym momencie przestałem mu wierzyć i .... wrzucać do puszki.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 15-01-2020 14:57

orange pisze:
15-01-2020 14:15
Mnie osobiście wisi co inni mówią na temat Owsiaka i Orkiestry.
Nie wierzę też w jakieś defraudacje.
Dla mnie Owsiak skończył się w momencie, kiedy sam upolitycznił Orkiestrę, wpuszczając na scenę polityków.
W tym momencie przestałem mu wierzyć i .... wrzucać do puszki.
Piękna wymówka. Nie chcesz wrzucać, to nie wrzucaj, ale nie zrzucaj winy na Owsiaka za to, że Ci się odwidziało. Politycy zawsze chcieli się ogrzać przy orkiestrze, bo była to akcja bardzo pozytywnie postrzegana przez społeczeństwo. Nigdy nie było tam polityki. I to nie Jurek Owsiak poszedł w politykę, ale polityka upomniała się o niego. jakieś 5-6 lat temu (a może jeszcze trochę wcześniej) prawicowe media zaczęły nagonkę. Ponieważ atak wychodził z jednej strony sceny politycznej, każda odpowiedź Owsiaka była piętnowana jako polityczna. Skoro politycy go obrażają i znieważają, to on tym politykom odpowiada - broni się. Ma do tego prawo. Tylko wtedy ci sami politycy mówią, że Owsiak politykuje, bo wdaje się w pyskówki z politykami.
Pisałeś jeszcze, że Owsiak jest agresywny. Ja mu się wcale nie dziwię. Każdy człowiek, widząc jak dzieło jego życia i wieloletnia uczciwa praca są negowane, jak obrażają go ludzie, którzy sami niczego pozytywnego dla tego kraju nie robią, wkurzyłby się niemiłosiernie. Ciekawe czy ty byłbyś łagodny i grzeczny jakby ktoś powiedział publicznie, że jesteś złodziejem i kradniesz pieniądze chorych dzieci. Jakby ktoś zrobił o Tobie teatrzyk, w którym kukiełka z Twoją podobizną napychałaby sobie kieszenie pieniędzmi z takiej kradzieży. Ja na pewno stałbym się agresywny. I to zapewne bardziej niż Jurek Owsiak.

Pisałem już kiedyś i powtórzę: moim zdaniem nie ma innego żyjącego obecnie Polaka, który zrobiłby dla tego kraju i społeczeństwa więcej pozytywnego niż Jurek Owsiak! I robił to bez jakichkolwiek kontrowersji... aż do chwili, kiedy cyniczne pisiory postanowiły wraz z KK zbić kapitał polityczny i wygrać wybory próbując zniszczyć tego wspaniałego człowieka.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Finał WOŚP

Post autor: encore » 15-01-2020 15:15

Nie karmcie tego trola bardzo proszę.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Finał WOŚP

Post autor: orange » 15-01-2020 15:19

Twórca WOŚP podręcznikowo zmanipulował młode pokolenie, wmawiając mu, że jest orędownikiem wolności, tolerancji i "fajności".
Po co?
Żeby z pozycji autorytetu lub wręcz idola móc chronić elity III RP i postkomunistyczny system.

Jego ojciec w PRL-u był pułkownikiem Milicji Obywatelskiej.
Był także wiernym funkcjonariuszem PZPR.
Owsiak nigdy nie odciął się od przeszłości ojca i jej nie potępił.
Matka Maria również pracowała w Milicji Obywatelskiej i należała do PZPR.

Płacimy horrendalne sumy w ramach składek na NFZ i z tych pieniędzy powinna być opłacana "bezpłatna" służba zdrowia.
Jeśli tych pieniędzy jest nadal za mało, to niech podniosą składkę o 1 - 2 zł miesięcznie (nawet tego nie zauważymy), a uzbiera się rocznie kilka razy tyle, co z takim zadęciem (i po nieznanych kosztach) zbiera Owsiak.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Finał WOŚP

Post autor: norweski_leśny » 15-01-2020 15:24

Po co znów te kłótnie i przekomarzanie się? Nie chce ktoś dawać to niech nie daje. Chce to niech daje. Dla tych pierwszych Owsiak to oszust i krętacz, a dorabia się na pośrednictwie przy zbiórkach, dla tych drugich niemal wybawiciel i święty polskiej służby zdrowia. Komunikacji pomiędzy stronami brak i nie będzie jej ze względu na mocne "okopanie się" w swoich obozach. I pozostaje zadać tylko pytanie. Czemu służy takie obrzucanie się błotem (aby nie napisać, że czymś innym)?
W tym wątku chce widzieć informacje związane z tym kiedy będzie zbiórka, jakie atrakcje, ile zebrano i co zostało zakupione z tego dla szpitala w Tarnobrzegu. Jak ktoś chce pisać o Owsiaku to proszę założyć osobny wątek i nadać odpowiednią nazwę (np. Fakty i mity o Owsiaku).
A tak lekko humorystycznie, za internetami pisząc: Strzelać fajerwerkami nieszkodliwymi dla wszelkiej maści piesków i kotków można w każdym miejscu i o każdej porze, pod warunkiem wyposażeniach ich w serduszko WOŚP.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Finał WOŚP

Post autor: DonBeck » 15-01-2020 17:47

Orange Ty sam jesteś efektem i reliktem PeeReLu, czego się czepiasz? Myślisz że wybielisz się w ten sposób? Twoje dzieci zapewne też, i czy to jest ważne że Ty publicznie nie zanegowałeś komuny? Czy ważne jest że miały one co jeść i co na grzbiet założyć? Czy jesteś taki na co dzień? Że rozmawiasz z kimś i w momencie gdy dowiadujesz się o tym, że ktoś ma inne poglądy to odrazu przechodzisz do ataku? Obrażasz ludzi na ulicy? Bo są urodzeni w poprzednim ustroju? Jeśli na większość tych pytań odpowiesz "nie", to dlaczego taki jesteś? Chcesz odreagować? Pokazać jaki jesteś męski? A może naprawdę jesteś starym komuchem i śladami piotrowicza próbujesz się wybielić? Też "nie"? To bądź proszę tutaj takim, jaki jesteś codziennie dla ludzi. Nie przychodz prowokować, bo doskonale wiesz jak to robić i świetnie się z tego później wywijasz. Ale nic to nie wnosi na forum, absolutnie nic poza nerwami. Też nie chce Cię obrażać, jest mi wręcz głupio gdy mi nerwy puszczają nawet w Internecie. Zabronić Ci się wypowiadać po prostu nie mogę, więc proszę Cię raz jeszcze o przemyślenie swoich ostatnich komentarzy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: admin » 15-01-2020 21:08

miniMe pisze:
15-01-2020 14:57
jakieś 5-6 lat temu (a może jeszcze trochę wcześniej) prawicowe media zaczęły nagonkę. Ponieważ atak wychodził z jednej strony sceny politycznej, każda odpowiedź Owsiaka była piętnowana jako polityczna. Skoro politycy go obrażają i znieważają, to on tym politykom odpowiada - broni się. Ma do tego prawo. Tylko wtedy ci sami politycy mówią, że Owsiak politykuje, bo wdaje się w pyskówki z politykami.
Wydaje mi się że Owsiak dużo wcześniej był kojarzony z określonymi poglądami politycznymi, których okazywanie mógłby sobie na tej funkcji darować. A inna sprawa, to zmiana podejścia którą mogliśmy obserwować w tym roku. Mam wrażenie, że WOŚP był w tym roku atakowany bez porównania mniej niż w ostatnich latach, czyli okazało się, że to się po prostu nie opłaca.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 16-01-2020 10:07

admin pisze:
15-01-2020 21:08

Wydaje mi się że Owsiak dużo wcześniej był kojarzony z określonymi poglądami politycznymi, których okazywanie mógłby sobie na tej funkcji darować. A inna sprawa, to zmiana podejścia którą mogliśmy obserwować w tym roku. Mam wrażenie, że WOŚP był w tym roku atakowany bez porównania mniej niż w ostatnich latach, czyli okazało się, że to się po prostu nie opłaca.
Moim zdaniem każdy ma prawo do poglądów. Owsiak też. Nigdy nie robił z WOŚP akcji politycznej. Niestety daje się wciągać w pyskówki przez cynicznych polityków, którzy chcą go wciągnąć na swój teren, bo lepiej się tam czują. (Jak w powiedzeniu: "Nie kłóć się z idiotą - ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"). Owsiak to człowiek jak każdy - ma swoje emocje, poglądy i określoną wytrzymałość psychiczną. Czasem niestety daje się pokonać bardziej zaprawionym w tych bojach politykom. I tyle.
Też zauważyłem w tym roku pewną odwilż. Pis zluzował swoje trole, bo zauważył, że nagonka jest raczej przeciw-skuteczna. I tylko do orange nie dotarł okólnik... ;)

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Finał WOŚP

Post autor: miniMe » 16-01-2020 10:08

orange pisze:
15-01-2020 15:19
Twórca WOŚP podręcznikowo zmanipulował młode pokolenie, wmawiając mu, że jest orędownikiem wolności, tolerancji i "fajności".
Po co?
Żeby z pozycji autorytetu lub wręcz idola móc chronić elity III RP i postkomunistyczny system.

Jego ojciec w PRL-u był pułkownikiem Milicji Obywatelskiej.
Był także wiernym funkcjonariuszem PZPR.
Owsiak nigdy nie odciął się od przeszłości ojca i jej nie potępił.
Matka Maria również pracowała w Milicji Obywatelskiej i należała do PZPR.

Płacimy horrendalne sumy w ramach składek na NFZ i z tych pieniędzy powinna być opłacana "bezpłatna" służba zdrowia.
Jeśli tych pieniędzy jest nadal za mało, to niech podniosą składkę o 1 - 2 zł miesięcznie (nawet tego nie zauważymy), a uzbiera się rocznie kilka razy tyle, co z takim zadęciem (i po nieznanych kosztach) zbiera Owsiak.
Ale bredzisz...

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 16-01-2020 17:22

Uważam, że dzieci bez opieki dorosłych nie powinny zbierać pieniędzy:
https://wawalove.wp.pl/warszawa-napadli ... 848553601a

zbyry
Posty: 1040
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Finał WOŚP

Post autor: zbyry » 16-01-2020 17:49

DonBeck i miniMe nie ma się co denerwować. Choć mnie samego czasem też nerwy ruszą i słowo się rzeknie lub napisze. To decyduje o tym, że jesteśmy ludźmi. Jurek tylko nie powinien iść w zaparte. Ktoś, kto nie kierował podmiotem i nie robił zakupów inwestycyjnych przy takim prawnym obostrzeniu wszystkiego co się da, ten nie zrozumie. Orkiestra działa jak np. TESCO, trzeba to pozbierać do kupy, liczyć, zamawiać, zapoznać się z potrzebami, w przypadku Orkiestry potrzebami dzieci, pacjentów. Masa roboty a chłop też chce z czegoś żyć, więc niech nie dziwi nikogo, że powstają koszty administracyjne czy ogólnego zarządzania, o innych kategoriach nie wspomnę. Tak to Orange wygląda.

Marysia ma rację. U nas na Dzikowie przed wejściem do kościoła stało 4 wolontariuszy wraz z osobą Dorosłą. Przed kościołem nikt by nie ukradł czy zaatakował kradnąc zarazem, no ale na zimne się dmucha i dobrze. Każdy jak zauważyłem po wyjściu ze świątyni wrzucał. Nikt nikomu nie bronił. Księża pejczem nie ścigali.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Finał WOŚP

Post autor: Antea » 16-01-2020 18:15

marysia67 pisze:
16-01-2020 17:22
Uważam, że dzieci bez opieki dorosłych nie powinny zbierać pieniędzy:
https://wawalove.wp.pl/warszawa-napadli ... 848553601a
Moja córka drugi rok była wolontariuszka, w czerwcu skończy 12 lat, zawsze towarzyszy jej tata (ja niestety w pracy). Bodajże do 16 roku życia jest wymóg opieki osoby dorosłej, u nas na każdym spotkaniu organizacyjnym przed i po był obecny mąż.
Zastanawiam się czy w przypadku który podajesz nie było tak, że 14 latek przyszedł że starszym kolega zamiast rodzicem

Ale masz 100% racji, wolontariat dzieci powinien być pod ścisłą kontrola dorosłych, tym bardziej jeśli w grę wchodzą pieniądze.

Argumenty Orange są dla mnie nietrafione. Uważam że można wspierać tak Caritas jak i WOŚP.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 16-01-2020 19:57

Moje też były:-) MIałam na myśli każdy wolontariat, gdzie zbierane są pieniądze.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Finał WOŚP

Post autor: encore » 16-01-2020 20:31

Antea pisze:
16-01-2020 18:15
Uważam że można wspierać tak Caritas jak i WOŚP.
Dokładnie tak, Nikt nikomu nie może zabraniać ani nakazywać dysponowania wypracowanym majątkiem.

Na marginesie: czy finanse Caritas są tak samo jawne, transparentne w kwestii rozliczeń zbiórek jakby chcieli od WOŚP jej przeciwnicy i jednocześnie chwalący Caritas? Można gdzieś publicznie poczytać w szczegółach o rozliczeniach Caritas?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1040
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Finał WOŚP

Post autor: zbyry » 16-01-2020 21:03

Tak, można namiastkę https://caritas.pl/wp-content/uploads/2 ... e-2018.pdf

Namiastkę dlatego, że nie masz nic wyszczególnione. Jakie projekty, na co, po co, od kogo, ale przede wszystkim brak informacji skąd to pochodzi lub od kogo, czy też jakich podmiotów. Zero wskaźników. Ponadto według Regionalnych Programów Operacyjnych, Caritasy mają kupę kasy z projektów w zakresie Ekonomii Społecznej.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 17-01-2020 08:23

Też wspieram Caritas, ale wiem, że czasami korzystają z tej pomocy ludzie przebiegli, niekoniecznie biedni. Najlepiej pomagać bezpośrednio ludziom i to najczęściej czynię.

zbyry
Posty: 1040
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Finał WOŚP

Post autor: zbyry » 17-01-2020 09:12

@marysia67 - dobry duch tego forum :-) podzielam Twoje zdanie i też tak robię.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Finał WOŚP

Post autor: andriu81 » 17-01-2020 10:06

Dajecie się wciągać w prywatne wojenki między konkurencyjnymi fundacjami i rozgrywki polityczne między nimi ,chodzi o finanse rzecz jasne ,a teraz dorabiacie sobie ideologię że kościół coś tam.
Padł kolejny rekord, ale nie tylko dla WOŚP, inne fundacje tez więcej zarobiły w zeszłym roku.
Jeśli ktoś wpłaca na WOŚP to wpłaca na sprzęt dla szpitali i tyle. TVP odpuszcza temat i słusznie.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Finał WOŚP

Post autor: marysia67 » 17-01-2020 14:51

Jestem młoda duchem:-)

ODPOWIEDZ