Wernisaż wystawy fotografii Renaty Trybuły „Między Manhattanem, a lasowiacką strzechą”

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wernisaż wystawy fotografii Renaty Trybuły „Między Manhattanem, a lasowiacką strzechą”

Post autor: admin » 29-12-2019 14:52

Obrazek

19 stycznia 2020 r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Renaty Trybuły pt. „Między Manhattanem, a lasowiacką strzechą”. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie z sesji zdjęciowej współczesnej mody wykorzystującej ludowe motywy prezentowanej na ulicach Manhattanu, ale również we wnętrzu chaty lasowiackiej w Kolbuszowej oraz Sandomierskiej chaty zbudowanej w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

– Wbrew pozorom nie fotografie są najważniejsze. Istotą wystawy jest dla mnie wydźwięk społeczny. Każdy z nas jest małą cząstką, żyjąc
w odosobnieniu – niewiele możemy, w połączeniu z drugą możemy jednak stworzyć coś niezwykłego. Chcę, aby moja wystawa zintegrowała różne środowiska, trzy różne miasta jak Sandomierz, Stalowa Wola i Tarnobrzeg, które dzieli tylko Wisła. Dawniej Puszcza Sandomierska była niezwykłą enklawą kultury ludowej, z której dziś możemy czerpać inspiracje. Bogaty folklor i historia regionu zainspirowały mnie to prezentacji tego dziedzictwa we współczesnym kontekście jego występowania, w nowym wydaniu. Dlatego ważne było dla mnie uchwycenie współczesnej mody wykorzystującej ludowe motywy na ulicach m.in. Nowego Jorku –
mówi autorka fotografii Renata Trybuła.

Wernisaż zgodnie z planem poprowadzi Lea Oleksiak- główna aktorka serialu ” Na Sygnale”.

ODPOWIEDZ