Kolejny koncert organowy, ale trochę inny

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kolejny koncert organowy, ale trochę inny

Post autor: admin » 20-07-2021 17:50

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny koncert organowy, ale jednak trochę inny niż reszta. Skład w pełni tarnobrzeski, chociaż w większości przyjezdny, a zestawienie można chyba nazwać tercetem nieco egzotycznym. Oprócz tradycyjnego zestawienia sopranu Małgorzaty Lasoty i organów Mariusza Rysia, wystąpi również z recytacją Jakub Palacz.

Raz uczestniczyłem w przedstawieniu Kuby Palacza u tarnobrzeskich dominikanów (chyba ponad 25 lat temu, luźna adaptacja „Anhelli” w krypcie Tarnowskich) i, po tym co z widowiska pamiętam, nie sądziłem że jeszcze kiedyś go tam wpuszczą 😉 Nie przypuszczałem również, że pasuje ze swoją ekspresją do koncertów organowych. A jednak. Sztuka to sztuka Zestawienie może być interesujące.

Koncert rozpocznie się 22 lipca o godz. 19:00 u dominikanów.

Obrazek

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Kolejny koncert organowy, ale trochę inny

Post autor: Innn » 22-07-2021 16:28

Jeśli dobrze kojarzę dokonanie artystyczne J Palacza - to film mający promować Tbg za czasów NM, tam turystka nie miała gdzie przenocować w naszym mieście i zwiedzała oczyszczalnię ścieków 😆 Film wstydliwie schowano do szuflady ale krążył w drugim obiegu
Jeśli się mylę co do osoby twórcy, to od razu przepraszam, bo gniot to był i antyreklama
Jeszcze spektakl MacBeth w TDK - taaaaki sobie
No ale może się artysta rozwinął przez kilka lat, ja nie sprawdzę

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejny koncert organowy, ale trochę inny

Post autor: admin » 22-07-2021 21:55

Tak, to ta sama osoba, znana jeszcze wcześniej z grupy ZŁY, a później z Eloe.
Grał też w filmie "Syzyfowe prace" i brał udział w jakimś programie gdzie mieszkali na wyspie i mieli wykonywać jakieś zadania. Nie oglądam, nie wiem.

ODPOWIEDZ