Opiekunka, niania - poszukiwana.

Ale nie tylko o dzieciach
Slonecznik
Posty: 3
Rejestracja: 17-04-2019 18:00

Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: Slonecznik » 17-04-2019 20:19

Dobry wieczór. Czy ktoś mógłby polecić jakąś sprawdzoną opiekunkę? Nie chcę zatrudniać kogoś przypadkowego z ogłoszenia. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie mógł polecić naprawdę dobrą opiekunkę, którą sam zna i sam zatrudniał i był zadowolony.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: andriu81 » 17-04-2019 22:49

Temat rzeka.Należy odróżnić opiekunkę ,czyli typową prostą kobietę do siedzenia przy dzieciach i pilnowania od animatorów zabaw z dziećmi,czyli osób które oprócz biernego pilnowania jeszcze czegoś ich uczą. Przeważnie ci ambitniejsi to faceci,a kobiety są zatrudniane do tych takich najprostrzych prac jako nianie.
Temat znam bardzo dobrze, a jeśli chodzi o osoby,no to wiadomo jak to w Tarnobrzegu jest kilka tysięcy firm, więc zaraz się tu zjawi jakaś agencja opiekunek czy jakieś przedszkolanki po godzinach zechcą dorobić do pensji.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: admin » 17-04-2019 22:59

Po godzinach? Opieka nad dziećmi to zwykle zajęcie na pełen etat, przy czym odpowiedzialność jest duża, a pieniądze niewielkie.
Chyba nikt w takim pytaniu nie liczy na animatora zabaw, czy jednocześnie kucharza.

Nam się udawało z polecenia, a później też poleciliśmy dalej, zresztą na tutejszych ogłoszeniach.
Może się uda, ale wiem, że jest bardzo trudno kogoś znaleźć.

W razie pilnej potrzeby jest specjalistyczny portal pośredniczący. Zdarzyło nam się, że niania zmieniła pracę od piątku i musieliśmy kogoś mieć od poniedziałku. Można dobrze trafić, nowa została na parę lat.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: andriu81 » 19-04-2019 13:17

Tak prawda ,większość to ma pracować od rana do popołudnia,ale nie zawsze.To prawda nikt nie liczy na takie umiejętności,tylko raczej szukają takiej najlepiej mało wykształconej kobiety,albo starszej doświadczonej życiowo. Tylko że to jest płytkie myślenie,bo najłatwiej natrafić wtedy na patologie,powierzyć dziecko bylekomu,takiej co tylko szuka pierwszej lepszej pracy.
Najgłupsze co widzę i to na tym portalu to te dziesiątki ogłoszeń "szukam opiekunki" ,tyle że one szukają ,ale nie są w stanie sprawdzić kto się zgłasza,nie sprawdzają CV,biorą na ładne oczy i tylko telefonicznie,oceniają po własnych domysłach.
Podsumowując,gdybym ja poszukiwał kogoś takiego,to nigdy nie z Tarnobrzega,chyba że rodzina,albo jakiś zaufany znajomy(gdyby taki istniał) a reszta to zagadka. Albo zrobić porządną rekrutację jak w firmie i solidna rozmowa kwalifikacyjna. Ja wiem czy niania.pl to taki specjalistyczny portal, cośtam niby sprawdzają,taki sobie.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: iv » 02-05-2019 01:00

andriu81 pisze:
17-04-2019 22:49
Należy odróżnić opiekunkę ,czyli typową prostą kobietę do siedzenia przy dzieciach i pilnowania od animatorów zabaw z dziećmi,czyli osób które oprócz biernego pilnowania jeszcze czegoś ich uczą. Przeważnie ci ambitniejsi to faceci,a kobiety są zatrudniane do tych takich najprostrzych prac jako nianie.
Temat znam bardzo dobrze, a jeśli chodzi o osoby,no to wiadomo jak to w Tarnobrzegu jest kilka tysięcy firm, więc zaraz się tu zjawi jakaś agencja opiekunek czy jakieś przedszkolanki po godzinach zechcą dorobić do pensji.
Nie znasz tematu w ogóle.Praca opiekunki to zwykle praca pełnoetatowa. Ci wspaniali faceci-animatorzy z pewnością mogą ją wykonywać, ale ja się z tym nie spotkałam, choć wielu znajomych miało nianie.
Co do "biernego pilnowania" przez "proste kobiety" vs. "ambitnych facetów-animatorów-opiekunów" - to większość niań jest zatrudnianych dla niemowlaka lub dziecka najwyżej kilkunastomiesięcznego. Takiemu dzieciaczkowi potrzeba zapewnienia podstawowych potrzeb, troski i ciepła emocjonalnego. Jeśli się w tym wieku nie nauczy tworzyć rysunków w 6 technikach, podstaw angielskiego i czytania metodą Domana - to ogarnie to trochę później.

No ale nie po to się zalogowałam na nowe forum, żeby odpowiadać jakiemuś internetowemu ekspertowi, co wie lepiej.
Od września jest fajna niania do wzięcia. Od dawna jest rezerwowana z wyprzedzeniem, tym razem też tak było, ale z przyczyn niezależnych rezerwacja wygasła. Jeśli ktoś jest zainteresowany - dysponuję kontaktem. Zapewne jest tu opcja wiadomości prv, ale ja nie ogarniam, więc pewnie szybciej zauważę odpowiedź pod tym postem lub fb/tel/sms - jeśli ktoś moim dysponuje :-)

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Opiekunka, niania - poszukiwana.

Post autor: marysia67 » 02-05-2019 20:10

Miałam w sumie 5 opiekunek do dzieci, poszły do przedszkola, gdy starsza miała ponad 4 latka a młodsza 3. Zajmowały się tylko dziećmi, jedzenie miały przygotowane przeze mnie. Raz przyjechałam godzinę wcześniej z pracy, był czerwiec, opiekunka piła w kuchni kawę, a moje dzieci były same u góry( miały wtedy 2 i 3 latka) Struchlałam! Poleciałam szybko do nich, były całe! Efekt uboczny- cała ściana była pomalowana kredkami:-) Opiekunka sama zrezygnowała, mąż wziął urlop. Trzeba uważać, komu powierza się dzieci. Byłam w sumie bardzo z niej zadowolona, ale prosiłam ją, by nie zabierała dzieci na górę, nie było takiej potrzeby, mam pokój na dole. Prawdopodobnie chodziło o telewizor, który był u góry. Do dzieci musi być osoba odpowiedzialna, a z tym bywa różnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia

PS Zawsze miałam młode dziewczyny 20-22 lata z mojej lub sąsiedniej wioski.

ODPOWIEDZ