STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Pierwotnie forum TPSZ, otwarte obecnie na wszystko związane z lokalną fauną
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: ptasiorrr » 26-03-2017 05:46

"
marchru pisze:po pierwsze nazywanie kogoś oszołomem wg twojej wykładni to już nadużycie a po drugie w wlewaj w to lewackiej logiki bo to nie ludzie coś zrobi, nie ludziom pies przeszkadzał tylko jest to zwyczajnie incydent. Chcesz coś zrobić to płać pieniądze na jego leczenie a nie płacz o braku zainteresowania takimi tematami.
Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie wypowiadaj Polaku lepszego sortu. Takich incydentów jest niestety coraz więcej a sprawcy są praktycznie bezkarni.



Edytowany przez ptasiorrr o 26-03-2017 - 04:20. "
Ostatnio zmieniony 26-03-2017 05:46 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: andriu81 » 26-03-2017 14:11

"@marchru ,opcja polityczna nie ma tu nic do rzeczy,a twój wpis świadczy o kompletnej ignorancji
A to warto poczytać:
http://www.tvn24.pl/katowice,51/skatowa ... 21686.html



Edytowany przez andriu81 o 26-03-2017 - 12:12."
Ostatnio zmieniony 26-03-2017 14:11 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: rav » 26-03-2017 14:57

"
ptasiorrr pisze:http://www.tvn24.pl/katowice,51/pies-ma ... 26321.html

I taki rav czy inne oszołomy powiedzą żeby zająć się najpierw ludźmi. Ludzie są kowalami własnego losu a co ten (i inne zwierzaki) piesek zrobił ludziom, że go tak traktowali?Edytowany przez ptasiorrr o 25-03-2017 - 21:31.
Zawsze jeżeli mamy do wyboru, to najpierw ratujemy człowieka, a później zwierzę.
Natomiast w takich czy podobnych przypadkach jak przedstawiłeś, kiedy dochodzi do znęcania się nad zwięrzętami, to nie mam wątpliwości, że należy pomagać i ratować te cierpiące zwierzęta.
Jestem przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami, ale jestem też przeciwko temu, żeby zwierzęta żyły lepiej i wygodniej niż człowiek.
Często dzieci nie mają co jeść, a psu czy kotu kupujemy najlepsze smakołyki i to o to mi chodzi.

Nauczmy się odróżniać znęcanie się nad zwierzętami, które jest złe, a serwowanie im warunków życia lepszych niż dzieciom. Chodzi o właściwą równowagę."
Ostatnio zmieniony 26-03-2017 14:57 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: andriu81 » 26-03-2017 20:55

"pies nie potrzebuje drogich smakołyków,wystarczą resztki ze stołu oraz nadmiar żywności przerobiony na paszę(z tego właśnie powstaje karma dla psów).A ratowanie psa na ogół jest przed człowiekiem,bo sam się raczej nie zabije i nie zakatuje.Ludzi nie trzeba ratować kosztem psa ani na odwrót,przynajmniej w naszym kręgu kulturowym.Bo ani szpitale nie przyjmą psa,ani weterynarze nie lecza ludzi. I ja tak samo nie rozumiem co ma piernik do wiatraka"
Ostatnio zmieniony 26-03-2017 20:55 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2017 09:47

"Jednak jeśli zdecydujemy się na psa (czy inne zwierze) należy zapewnić mu godziwe warunki do życia. Jest to cholerny obowiązek, ale niektórzy traktują zwierzątko jak zabawkę. Dzieci dostają na prezent szczeniaka i jest wszystko fajnie. Tylko jak ten milutki, malutki, puszysty szczeniak przestaje być szczeniakiem zostaje "wyrzucony", bo dziecku się znudził. Pies czy kot nie potrzebują smakołyków, ale przecież "sucha karma" nie jest aż tak droga (mówię o karmie podstawowej) żeby zwierzak nie miał jej codziennie w misce.
Jestem przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami, ale jestem też przeciwko temu, żeby zwierzęta żyły lepiej i wygodniej niż człowiek.
Czasami jednak tak jest. W normalnej rodzinie zwierzę ma zajebiste warunki: ciepłe posłanie, dobre wyżywienie, miłość. W rodzinie patologicznej często dzieci tego nie mają, bo starzy chleją i zapewniają dziecku minimum socjalne.

https://www.facebook.com/fundacjaviva/v ... 455219283/



Edytowany przez ptasiorrr o 28-03-2017 - 07:51. "
Ostatnio zmieniony 28-03-2017 09:47 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: rav » 28-03-2017 12:12

"
ptasiorrr pisze:Jednak jeśli zdecydujemy się na psa (czy inne zwierze) należy zapewnić mu godziwe warunki do życia. Jest to cholerny obowiązek, ale niektórzy traktują zwierzątko jak zabawkę. Dzieci dostają na prezent szczeniaka i jest wszystko fajnie. Tylko jak ten milutki, malutki, puszysty szczeniak przestaje być szczeniakiem zostaje "wyrzucony", bo dziecku się znudził. Pies czy kot nie potrzebują smakołyków, ale przecież "sucha karma" nie jest aż tak droga (mówię o karmie podstawowej) żeby zwierzak nie miał jej codziennie w misce.
no i w końcu ptasiorrr doszliśmy do porozumienia, bo się z Toba zgadzam

Jestem przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami, ale jestem też przeciwko temu, żeby zwierzęta żyły lepiej i wygodniej niż człowiek.
Czasami jednak tak jest. W normalnej rodzinie zwierzę ma zajebiste warunki: ciepłe posłanie, dobre wyżywienie, miłość. W rodzinie patologicznej często dzieci tego nie mają, bo starzy chleją i zapewniają dziecku minimum socjalne.
i dlatego jeszcze głośniej powinniśmy krzyczeć: STOP PRZEMOCY I ZŁYCH WARUNKÓW ŻYCIA WOBEC LUDZI, A SZCZEGÓLNIE DZIECI !!!"
Ostatnio zmieniony 28-03-2017 12:12 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: rav » 30-03-2017 15:30

"coś w temacie:
mimo, że Doda nie jest moją fanką, ani muzyczną, ani moralną :-)
to jednak jej jedno zachowanie i podejście do tematu mi osobiście się spodobało: zamiast na tymczasowy dom dla szczeniaka pomogła konkretnemu choremu chłopcu Fabiankowi, choć i na zwierzęta też przekazała niemałą sumkę.
i co?
spotkała ją za to fala krytyki.
dlaczego?
bo ludzie bardziej kochają zwierzęta od chorych dzieci.

http://plejada.pl/newsy/doda-zaatakowan ... zat/3gnfgy"
Ostatnio zmieniony 30-03-2017 15:30 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: andriu81 » 31-03-2017 03:29

"Świetne spostrzeżenie,w dzisiejszych czasach pies i kot otrzymuje więcej miłości i opieki od dziecka.Pies jest głaskany przytyulany,wszyscy się nim zajmują.A dziecko?Ma tylko smartfon,a w nim wirtualni znajomi go pocieszają i przytulają,no bo tak jest teraz modnie Ale i tak to nie dzieci mają najgorsze warunki,tylko ludzie dorośli o czym pisałem w innym temacie.
A co do ataków na gwiazdy za akcje pomocowe,no to na pierwszym miejscu sprawa WOŚP i nie tylko. Po prostu żyjemy w takim kraju,gdzie wszystko miesza się z błotem,a hejtowanie stało sie narodową tradycją.Cóż..."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 03:29 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: ptasiorrr » 31-03-2017 08:30

"
i co?
spotkała ją za to fala krytyki.
A gdzie pomoc Państwa dla tego dzieciaka? Ponoć żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości :-) To Państwo powinno pokrywać koszta za leczenie ludzi a nie "sponsorzy". Człowiek całe życie płaci składki i co? Za leczenie musi płacić? Zwierzaki nie są ubezpieczone i za byle jaki zabieg czy lek trzeba płacić. Doda postąpiła wg. mnie słusznie choć trochę nie do końca fair-play. Jeśli ogłosiła licytację na szczeniaki, to ludzie wpłacali na szczeniaki i na ten cel powinny być przekazane te pieniądze. Na dziecko mogła zrobić inną licytację - byłoby przejrzyście i uczciwie. Cel licytacji nie ma tu nic do rzeczy."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 08:30 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Post autor: ptasiorrr » 27-06-2017 20:47

"Dostał najwyższy wyrok z możliwych za znęcanie się nad psem. Zakleił mu pyszczek. Dostał aż?

43-letni William Leonard Dodson z Kalifornii usłyszał niedawno wyrok skazujący za znęcanie się nad psem.

Dwa lata temu znaleziono pieska, który miał zaklejony pyszczek taśmą klejącą. Piesek miał bardzo uszkodzony i zdeformowany pyszczek. Był bardzo chudy i odwodniony.

Wymówką mężczyzny było to, że pies za głośno szczekał?

Po długich miesiącach w końcu dosięgła go sprawiedliwość. Mężczyzna miał na swoim koncie również inne przestępstwa. W związku z tym sąd skazał go na 15 lat więzienia.

www.pikio.pl

Obrazek"
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ