Papugi na mrozie?

Pierwotnie forum TPSZ, otwarte obecnie na wszystko związane z lokalną fauną
rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Papugi na mrozie?

Post autor: rakkauslaulu » 03-12-2018 16:36

"W jednym z Tarnobrzeskich sklepów (nie będę wymieniał w którym, póki nie pozbędę się wątpliwości aby nie potrzebnie oskarżać) w klatkach, które są na zewnątrz, trzymane są między innymi papużki. Nie jestem zoologiem ale przy takich mrozach te ptaki się męczą (owszem o ile się nie mylę są gatunki papug, które w warunkach zimowych żyją). Zauważyłem że te papugi nawet w dzień trzęsą się z zimna. Wątpię że na noc przenoszone są w cieplejsze miejsce. Gdzie można ewentualnie zgłosić taką sytuację?"

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Post autor: A1313 » 03-12-2018 17:31

"Mozna trzymac na mrozie ,ale ma byc to woliera a nie klatka(jak to dokladnie wyglada?)wiliera powinna byc zadaszona i oslanieta od wiatru ,jezeli jest to zwykla klatka -zgloscic do SM i do towarzystwa opieki nad zwierzatami. Sprzedawca zapewne bedzie twierdzil ze to sa papugi ktore zniosa mrozy ale zwykla klatka nie chroni od deszczu i wiatru .
Zrob fotke."

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Post autor: rakkauslaulu » 03-12-2018 17:43

"Zadaszone jest na pewno. To jest taka przybudówka do budynku, tak jak to w ogrodach zewnętrznych jak w zwyczaju mają duże sklepy z materiałami budowlanymi itp. Coś tam chyba jest osłonięte od strony pola ale na 100% nie całe. No i właśnie głównie mi się rozchodzi o to kto potwierdzi na 100% że te ptaki DOBRZE znoszą mrozy, bo to czy potrafią przetrwać to mnie nie interesuje, dla mnie maja mieć warunki takie aby ani trochę nie cierpiały, dlatego zainteresowałem się tym. Fotkę mam tylko taką z bliższa więc szerszego rozeznania nie pokażę ale widać na niej tak jak wspomniałem że całość nie jest osłonięta.

https://zapodaj.net/68428ae968788.jpg.html

Jak będę w okolicy postaram się dokładniej oglądnąć jak wygląda całość jeśli chodzi o osłonę. Co jak co ale nic nie zmienia faktu że te papużki trzęsły się z zimna."

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Post autor: marcin85tbg » 03-12-2018 19:36

"Dao, ptaki są w dużej wolierze, nic im nie będzie, ba w warunkach zimowych niektóre gatunki wyglądają najpiękniej, gdyż upierzenie nabiera wyrazistych kolorów."

paniIKs
Posty: 54
Rejestracja: 03-07-2018 00:18

Post autor: paniIKs » 03-12-2018 20:11

"Jedynym sklepem ,który trzyma ptaszynę ozdobną na zewnatrz jest Galeria handlowa na ul.Kwiatkowskiego.
Te woliery są dośc duze,napewno zadaszone,ptaki mogą zażywać ruchu.Ptaki maja budki.
Ale ogromny szacun ,że zwrociłes na to uwagę
Mróz napewno jeszcze powróci.

Nie angażowałabym w sprawę SM...Kiedyś mi powiedzieli, ze oni zajmują sie tylko chronionymi ptakami.
Możesz zapytac Tarnobrzeskie stowarzyszenie "chrońmy zwierzęta"co o tym myślą.(telefonicznie lub mailowo).Oni interweniują w wielu sprawach."

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Post autor: rakkauslaulu » 04-12-2018 13:44

"Dziękuję wszystkim za sugestie. Zgadza się warunki mają tam dobre ale mi się rozchodzi tylko i wyłącznie o mrozy bo egzotyczne ptaki mogą je źle znieść. Zapytam to stowarzyszenie co o tym sądzi tak jak paniKs poradziła ;)"

ODPOWIEDZ