1% dla TSPZ

Pierwotnie forum TPSZ, otwarte obecnie na wszystko związane z lokalną fauną
luziek
Posty: 66
Rejestracja: 26-11-2007 21:27

1% dla TSPZ

Post autor: luziek » 06-02-2013 12:35

"Witam serdecznie,
zachęcam wszystkich miłośników zwierząt i osoby które pragną "zostawić" swój 1% w Tarnobrzegu, do przekazania go dla Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka".

Co rok rozliczamy się z fiskusem, nie ważne czy to będzie pięć groszy czy pięćdziesiąt złotych, dla nas ważna jest każda złotówka, albo raczej dla naszych podopiecznych , bo dzięki najdrobniejszej przekazanej kwocie zwierzaki mogą zyskać szansę na leczenie, dostać czas, który pozwoli na znalezienie im człowieka, takiego który pokocha i zrozumie , że przeszliśmy długą drogę od rozpaczy do miłości.
Działamy od 2006 - dzięki Waszemu wsparciu setki zwierząt znalazło nowe domy i dostało szansę na normalne życie. Dzięki temu 1%, który zdecydowaliście się nam przekazać
Dzięki wsparciu ludzi z całej Polski i Waszemu 1% w 2010r udało nam się zorganizować akcję "Powódź" Mogliśmy dostarczać karmę wszystkim potrzebującym zwierzętom na zalanych terenach, zabezpieczyć ich byt i zapewnić opiekę weterynaryjną.
Tylko dzięki temu, że dajecie nam 1% podatku ? w okresie 6 lat - ponad 1000 zwierząt zostało wyleczone i wysterylizowane - nie przyniesie na ziemię maluchów, dla których nie ma miejsca i które mogą umierać zapomniane , porzucone, przypięte do łańcuchów. Dziękujemy.
Prosimy o jedno ? 1% - maleńki wkład - a jak ogromna satysfakcja - Możecie wpłynąć na los zwierząt, tych porzuconych i zaniedbanych, pomagacie w ich leczeniu, dajecie im drugą szansę na dom i nadzieję na lepsze jutro.






Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Ogród św. Franciszka"
KRS: 0000257944

Nasza strona: http://tspz.pl/
Nasz fanpage: http://www.facebook.com/tspzof


Obrazek



Edytowany przez luziek o 08-02-2013 - 20:52. "
Ostatnio zmieniony 06-02-2013 12:35 przez luziek, łącznie zmieniany 1 raz.

luziek
Posty: 66
Rejestracja: 26-11-2007 21:27

1% dla TSPZ

Post autor: luziek » 06-02-2013 13:03

"Bardzo dziękujemy za zaufanie i oraz chęć pomocy :) Takie komentarze bardzo motywują nas do dalszych działań!"
Ostatnio zmieniony 06-02-2013 13:03 przez luziek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

1% dla TSPZ

Post autor: ptasiorrr » 08-06-2016 14:03

"NA WSTĘPIE WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA SZEFOSTWA FIRMY "POLARIS" ZA OKAZANĄ POMOC I PRZEKAZANE MATERIAŁY!!!

Obrazek

Obrazek

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla psiaków ze Stowarzyszenia Ogród Św. Franciszka w Tarnobrzegu. Znajdują się w nim psy zabrane z interwencji, po wypadkach a nawet szczeniaki.
Jest wśród nich Dziadek ? pies w wieku 13 lat, który całe swoje życie spędził na łańcuchu. Jest Nora- sunia w wieku 12 lat, która ma problemy ze stawami. Dziadek nie widzi, słabo słyszy ale ma ogromną chęć do życia i nieraz zachowuje się jak szczeniak. Jest kilka psów, które nie mają szans na adopcję i do kresu swojego życia będą żyć w schronisku. Trzeba jeszcze wspomnieć o szczeniakach, które zostały porzucone jeszcze ślepe. Skazane na pastwę losu. To tylko kilka z grupy . Każdy psiak to osobna historia poruszająca nasze serca. Psiaki potrzebujące swojego człowieka. Nierzadko dzikie u nas zmieniają się w pieski pokojowe. Wygłaskane, wycałowane.
Chcemy im w naszym stowarzyszeniu stworzyć namiastkę domu którego nie mieli. Możemy przedstawić pracowników i wolontariuszy jako wspaniały zespół zapaleńców, którzy cały swój wolny czas poświęcają zwierzakom.
Jednak do tego potrzeba nie tylko wsparcia duchowego, ale i zaplecza technicznego. Nasze stowarzyszenie, jak każda taka placówka boryka się z trudnościami finansowymi. Pragniemy położyć nową podłogę w części mieszkalnej dla psów, Są tam położone panele, które przy 14 psiakach nie zdały egzaminu i normalnie praktycznie pogniły. Również woliera dla kociaków wymaga nowej podłogi.
Prosimy o płytki podłogowe tj. końcówki kolekcji, płytki uszkodzone, pojedyncze sztuki. Potrzebujemy ok. 45 m2. Są to najpotrzebniejsze rzeczy na dzień dzisiejszy ale będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc. Państwa szczodrość nie tylko pomoże rozwiązać nasz problem, ale odmieni los naszych podopiecznych.
W chwili obecnej wszelkie działania stowarzyszenia finansowane są ze składek członkowskich (najniższa składka 5 zł miesięcznie) oraz z dobrowolnych wpłat przyjaciół TSPZ oraz darowizn. Pieniądze te są w całości przeznaczane na leczenie, odrobaczanie, sterylizację, szczepienia ochronne i utrzymanie przebywających pod opieką członków stowarzyszenia psów i kotów. Wszyscy pracujemy społecznie. Nikt z członków stowarzyszenia nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia.
Szukamy więc ludzi o wielkim sercu, którzy wspomogą nasze przedsięwzięcia. Funkcjonowanie stowarzyszenia w naszym mieście jest niezwykle ważne. Nasz podstawowy cel to znajdowanie domów dla zwierząt porzuconych i niechcianych. Dzięki szeroko zakrojonym kampaniom informacyjnym w miejscowych mediach udaje nam się umieścić w nowych, sprawdzonych miejscach od kilku do kilkunastu zwierząt w ciągu miesiąca.
Będziemy wdzięczni za zrozumienie i pomoc przy organizowaniu lepszych warunków do opieki dla naszych wspaniałych zwierzaków.

Tel: 734 449 510

FACEBOOK

STRONKA



Edytowany przez ptasiorrr o 08-06-2016 - 12:27. "
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 14:03 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mrouh
Posty: 7
Rejestracja: 25-07-2016 11:29

1% dla TSPZ

Post autor: mrouh » 29-08-2016 00:18

"Gdzie teraz jest siedziba stworazyszenia, tzn. gdzie są zwierzeta? Nie jestem na bieżąco, ale wiem, że w ostatnich latach były jakieś wędrówki. Ani strona www ani fb z powyższej prośby nie działają, w necie też trudno o aktualne info, czy w ogóle stowarzyszenie działa jeszcze i gdzie."
Ostatnio zmieniony 29-08-2016 00:18 przez mrouh, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

1% dla TSPZ

Post autor: andriu81 » 29-08-2016 01:17

"Dobre pytanie.Z informacji sprzed kilku tygodni słyszałem że działa i pojawiały się ogłoszenia oraz zdjęcia zwierząt. Przez ostatnie 2 lata schronisko było systematycznie przenoszone do nowego stowarzyszenia TSCHZ w Machowie i prawdopodobnie placówka na Wyszyńskiego została już zlikwidowana w całości.Domy tymczasowe istniały i nadal istnieją,bo nie da sie pomieścić wszystkich zwierząt w schronisku ,a cżęść w ogóle się tam nie może znaleźć.Placówka w Machowie w czasie wakacji przeżywa prawdziwy rozkwit,codzienne tłumy zainteresowanych wyprowadzaniem,wsparciem oraz adopcją psów,ale bywały i koty i inne.Taka działalność absolutnie nie była możliwa w centrum osiedla obok bloków,gdyż są tu ludzie o skrajnie odmiennych poglądach na temat utrzymania schroniska .Przeniesienie do Machowa było świetnym pomysłem.
Ale nie wiem dlaczego znikły strony internetowe,bez żadnej informacji,ale można się domyślić"
Ostatnio zmieniony 29-08-2016 01:17 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

1% dla TSPZ

Post autor: ptasiorrr » 29-08-2016 01:30

"Andriu jak nie wiesz to nie pisz. Stowarzyszenie działa i siedzibę ma przy Dominikańskiej 27. Jeśli chodzi o fejsa to jest nowy funpage. Należy w wyszukiwarkę wpisać całą nazwę a nie skrót. Po zmianie zarządu strona www została złośliwie zablokowana a funpage skradziony. Nie mamy nic wspólnego z funpage "Psy i koty szukające domów". Nowa strona internetowa jest w budowie i będzie najprawdopodobniej pod adresem www.tspz.tarnobrzeg.pl



Edytowany przez ptasiorrr o 28-08-2016 - 23:32. "
Ostatnio zmieniony 29-08-2016 01:30 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mrouh
Posty: 7
Rejestracja: 25-07-2016 11:29

1% dla TSPZ

Post autor: mrouh » 29-08-2016 12:42

"Dzięki za info, nie śledzę losów stowarzyszenia az tak bardzo, migały mi rózne adresy, wyszukiwanie w googlu powoduje jeszcze wiekszą konfuzję, a niedziałające linki w dość świeżym poście tym bardziej zaniepokoiły. Czy resztki płytek w małych ilościach (po normalnym blokowym remoncie) tez sie przydadzą, czy zalezy na tym, żeby była wieksza ilośc takich samych? Mam też tochę ręczników do ddania. Czy na Dominikańską mozna to podrzucić i w jakich godzinach?"
Ostatnio zmieniony 29-08-2016 12:42 przez mrouh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

1% dla TSPZ

Post autor: ptasiorrr » 29-08-2016 22:25

"Od 8 do 20 cały rok. Dzięki!!! Potrzebujemy. AKTUALNY FUNPAGE



Edytowany przez ptasiorrr o 29-08-2016 - 21:05. "
Ostatnio zmieniony 29-08-2016 22:25 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

1% dla TSPZ

Post autor: ptasiorrr » 21-01-2017 10:16

"Co z tego, że dają ogłoszenia na facebook'u? Mało osób jest zainteresowanych adopcją zwierzaków, bo nie mają gdzie ich poszukać. Strona internetowa nie działa. Obecny Zarząd nie potrafi poradzić sobie z problemami zwierzaków. Zwierzęta a szczególnie koty nagminnie chorują. Takie fajne psiaki jakie są w TSPZ (Mania, Szajba, Romeo, Kruszynka czy Daisy) nie mają swoich domów! A dlaczego? Dlatego, że ludzie zarządzający Stowarzyszeniem nie mają do nikogo zaufania i wychodzą prawdopodobnie z założenia, że jak jest schronisko to zwierzęta muszą w nim być. Czy na tym to polega? Nie! Stary Zarząd dbał o to a nowy niestety nie dba. Brak jest organizacji i brak jakiegokolwiek zaangażowania w to, aby psy trafiły do domów. Piszę to wszystko, bo tam pracowałem i wiem jak to wygląda od środka. Załatwiłem materiały budowlane (szpachle, farby, kleje), wykonałem razem z człowiekiem, który przyjeżdżał z zakładu karnego remont pomieszczeń gdzie "mieszkają" koty, wykonałem remont pomieszczenia gdzie w nocy są zamykane psy, wykonałem remont pomieszczenia niby socjalnego, które powinno być dla pracowników a zostało przerobione na kwarantannę dla nowych kotów, uzyskałem środki na wymianę podłogi w pomieszczeniu dla psiaków i zmieniłem ją. Zostałem w perfidny sposób zwolniony dyscyplinarnie, bo murzyn zrobił swoje i jest już niepotrzebny. Zupełnie bezinteresownie zaangażowałem się jako pracownik w to, aby pomóc, dzwoniąc i mailując do różnych firm. I tak mi podziękowano robiąc ze mnie bumelanta, alkoholika i złodzieja. Ludzie z Zarządu pomyślcie nad tym aby te zwierzaki poszły do domów a nie były skazane na schronisko!!!



Edytowany przez ptasiorrr o 21-01-2017 - 09:24. "
Ostatnio zmieniony 21-01-2017 10:16 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

1% dla TSPZ

Post autor: dino » 21-01-2017 10:51

"Takie fajne psiaki jakie są w TSPZ (Mania, Szajba, Romeo, Kruszynka czy Daisy) nie mają swoich domów!

[size=large]ZERO psów w blokach!!![/size]"
Ostatnio zmieniony 21-01-2017 10:51 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

1% dla TSPZ

Post autor: andriu81 » 21-01-2017 15:58

"Tak to prawda,strona TPSZ właściwie nie istnieje.W tej chwili wszystko się kręci wokół nowego stowarzyszenia(z 2013) czyli "Chrońmy Zwierzęta" w Machowie,które prężnie się rozwija i ma bardzo popularną stronę na FB,tylko że ograniczoną liczbę miejsc. Tak naprawdę niewiele trzeba by znaleźć dom ,troszkę poogłaszać ,dotrzeć do różnych osób,organizacji.Ale to się dzieje tylko wtedy jeśli jest zgrana ekipa w stowarzyszenia,wzajemnie się wspierająca. Znam ten problem z obu stron.
A choroby tez niestety sa i to jeszcze bardziej komplikuje temat. Paradoksalnie w zimie łatwiej dotrzeć do schroniska w centrum miasta,a jednak tak nie jest.
Pamiętajmy że strona TPSZ na FB została rok temu shakowana przez przeciwników tegoż obiektu,ale potem powróciła.Przykro że są ludzie którzy nienawidzą zwierząt,szczególnie w blokach,gdzie poczucie wspólnoty i empatii jest często wynaturzone,a mało kogo stać dzisiaj na własny dom jednorodzinny"
Ostatnio zmieniony 21-01-2017 15:58 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

1% dla TSPZ

Post autor: ptasiorrr » 22-01-2017 12:33

"Zarówno stara i i nowa strona internetowa nie działa. Sporadycznie pojawiają się posty na facebooku."
Ostatnio zmieniony 22-01-2017 12:33 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

1% dla TSPZ

Post autor: niepolityczny » 23-01-2017 17:51

"i jeszcze 1% dla RGHMDUTYB"

ODPOWIEDZ