Brak światła dziennego

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Brak światła dziennego

Post autor: karpik » 29-12-2018 21:22

Czy jest jakaś ustawa lub wytyczne regulujące poziom światła, nasłonecznienia w porze dnia w mieszkaniu spółdzielczym? Od 2 lat posiadam mieszkanie w zasobach TSM i z jednej strony, tam gdzie mam duży pokój, mam notoryczny brak światła słonecznego, kilka dużych drzew skutecznie wszystko zasłania. Próbowałem interweniować, jednak sąsiednia klatka nie wyraża zgody na wycięcie a ja muszę z tym problemem się męczyć i trzymać dzieci w pokoju przy sztucznym oświetleniu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Brak światła dziennego

Post autor: admin » 30-12-2018 11:59

W rodzinny mieszkaniu na Wyspiańskiego mieliśmy podobnie. Najpierw był plac zabaw, później na tym miejscu malutkie drzewka, a teraz średnio gęsty las sięga po 4 piętro. Zawsze znajdą się sąsiedzi, którzy będą chcieli czegoś przeciwnego, w każdej sprawie. A to obecności drzew, a to parkingu pod oknami, a to lokalizacji altany śmietnikowej, a to ławek przed klatkami, a to ogródków.

Najprościej by było uzgodnić "prześwietlenie", bo to ani wycięcie, ani zostawienie. Przycinki w mieście często wyglądają tak, że zostawia się pień główny i niewiele ponad to. To by wystarczyło?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Brak światła dziennego

Post autor: encore » 30-12-2018 12:05

Sprawdź, może drzewo jest chore i wymaga wycinki bo zagraża bezpieczeństwu? 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ