Kolejna Podwyżka Cen Wody

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: dino » 05-09-2020 21:10

Na koniec sam prowadzący przyznał, że nieco się chyba pogubił w wywodzie prezesa i dyplomatycznie kończącym się czasem zakończył rozmowę.
A co do zużycia wody.
Bedę się powtarzał ale przypomnę.
Na blokach zaczyna robić się pusto. W mieszkaniach średnio pewnie po 2 osoby. A coraz więcej mieszkań po 1 osobie. A nawet jak u nas są również mieszkania zamknięte na cztery spusty i po doświadczeniach z "wynajmowaniem" min. studentom i Ukraińcom wlaściciel woli mieć spokój. Podłacza się kolejne domki do sieci horrendalnym kosztem podczas gdy 1 blok to 80 numerów i wymaga rury o długości 100 metrów. Z kolei 80 domków będzie wymagało rur o długości co najmniej kilometra.
Pomysłem na zapewnienie zbytu wody było puszczenie sieci na działkach. Nie wypaliło. Naocznie widziałem działkowiczów podlewających roślinki garnuszkiem. Wcześniej było podłączenie do Mokrzyszowianki i w czasie lata działkowicze lali wodę hektolitrami - kładli węża na grządki i woda się lała.
Nie wiem czy są jeszcze dopłaty do czynszów ale na napełnienie wanny wodą stać pewnie tylko osoby mające dopłaty. Pozostali biorą 3 minutowy prysznic.
Reasumując:
skoro sam naczelnik stwierdza, że w Tarnobrzegu nie mieszka nawet 40 tysięcy ludzi to jedyny wzrost zuzycia mogą zapewnić domki pod miastem. Ale na to trzeba mieć miliony na kładzenie kilometrów rur.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: encore » 05-09-2020 22:04

dino pisze:
05-09-2020 21:10
Na blokach zaczyna robić się pusto. W mieszkaniach średnio pewnie po 2 osoby.
To chyba dane według deklaracji dotyczących śmieci. Patrząc po 2 sąsiednich blokach nie jest to prawda. Niewiele jest mieszkań w których są 1 lub 2 osoby. W większości 3-4 a są tak samo jak mieszkania jednoosobowe i takie gdzie mieszka 5+. Sam osobiście znajomych w moim wieku nie mam takich aby mieszkali w blokach poniżej 3 osób, większość 2+2 dzieci lub rodzice plus małżonek.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: Jacek » 05-09-2020 22:18

Encore - no to po konkretach. Mieszkam na Serbinowie. W mojej klatce jest 10 mieszkań. Parter - dwie wdowy (razem - 2), I piętro - 4 + 1 (5). II piętro - 2 + 1 (3), III piętro - 3 + 2 (5), IV piętro - 3 + 1) (4). Razem - 14. Blok ma 6 klatek. Ile nas jest? Średnia? Ale nie wykluczam, że u ciebie jest inaczej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 05-09-2020 22:53

Bardzo pozytywna rozmowa. Na początku trochę mnie raziło, że prezes nie wypowiada się prostym językiem, ale wydaje się, że było to konieczne żeby wszystko dokładnie wyjaśnić. Z czasem wrażenie przeszło. Widać, że jest "ogarnięty" i że już wyraźnie wniknął w tematykę Wodociągów po przeskoku z zarządzania szpitalem.

Ciągle nie przekonuje mnie "znaczenie" pieniędzy, skoro i tak są "w jednym worku". Jeśli taryfy nie uwzględniają jeszcze spłaty do PFR, a firma ma śladowy zysk, to docelowo trzeba będzie jakoś to bilansować, a jakie jest pole manewru ze strony Wodociągów?

Ale są jeszcze pola manewru ze strony gminy. Można - jak widać - nabywać kolejne udziały. Ale można też... dopłacać do wody! O ile ustawa o odbiorze odpadów taką możliwość wyklucza, bo system musi się bilansować, o tyle, z tego co rozumiem, dopłata gminy do spółki wodociągowej w celu zmniejszenia rachunków odbiorców jest możliwa. Ale wtedy to już całkiem mieszają się worki i nie chce mi się w sobotni wieczór myśleć czy miałoby to sens pożyczkowy, inwestycyjny, budżetowy, deficytowy, polityczny, czy jaki tam jeszcze komu przyjdzie do głowy.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: dino » 05-09-2020 23:13

encore pisze:
05-09-2020 22:04

To chyba dane według deklaracji dotyczących śmieci. Patrząc po 2 sąsiednich blokach nie jest to prawda. Niewiele jest mieszkań w których są 1 lub 2 osoby.
Pisałem na podstawie tego co jest w dwóch klatkach:
4 piętro: 1+1
3 piętro: 1+2
2 piętro: 2+0
1 piętro: 1+2
parter: 1+1
12 osób na 10 mieszkaniach.
I druga klatka:
parter:1+2
1 piętro:1+2
2 piętro: 3+1
3 piętro: 2+4
4 piętro: 3+2
18 osób na 10 mieszkaniach.
Poniżej 2 osób na mieszkanie. Taka bedzie średnia.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: jamWilhelm » 05-09-2020 23:40

u mnie jednak lepiej
2,3,2,4,4,3,2,3,4,3

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: 1967 » 07-09-2020 23:01

Oglądałem dziś wywiad z Prezesem. Na wstępie za Prezesem również deklaruje, że jestem od lat związany z moim miastem Tarnobrzegiem, a zapewne byłbym mocnej za pensję netto ok. 1o tys. zł miesięcznie. Chętnie startowałbym na stanowisko Prezesa Wodociągów ale konkursu zdaje się nie było. Ale dość złośliwości.
Ogólnie należy stwierdzić, że wszystko co powiedział Prezes jest prawdą.
Martwi mnie jedynie podejście Prezesa czysto biznesowe. Ustawa, koszty/sprzedaż= cena wody.
Odkąd przesunięto opiniowanie i zatwierdzanie ceny wody i ścieków z kompetencji Prezydenta i Rady Miasta na Wody Polskie wszyscy są zadowoleni. Spółka zwiększa koszty więc składa wniosek taryfowy bo przecież nie może generować starty - musi spłacać pożyczki i kredyty . Wody Polskie akceptują wniosek bo koszty uzasadnione ( amortyzacja , płace, energia ). Mieszkańcy dostają kolejną podwyżkę ale nic nie można zrobić bo to Wody Polskie. Z ceną śmieci nić nie można zrobić bo to niedobra Stalowa Wola. Z ceną ciepła nic nie można zrobić bo to spółka prywatna kolejnego właściciela, który działa na zysk, a nie charytatywnie.
Nie wchodząc w szczegóły może jednak jest jakaś alternatywa????.
Sprzedaż wody do Machowa i Pilkingtona w Chmielowie - kilkaset tysięcy m3 rocznie. Tak niewiele potrzeba. Tylko troszkę woli politycznej ludzi żyjących i mieszkających od lat w Tarnobrzegu.
Nikt nie podnosi jak zainwestowanie 250 mln. zł przełożyło się na ograniczenie strat wody. Czy zmniejszono straty na przesyle wody. Czy mamy zabezpieczone hydranty przed kradzieżami wody. Czy szukamy nielegalnych podłączeń. Czy wszystkie posesje gdzie jest kanalizacja zostały przyłączone do kanalizacji.
Mimo, że w chwili obecnej obowiązuje "niby" sztywny system ustalania cen wody i ścieków nie zwalnia to właściciela spółki od bieżącej i okresowej kontroli nad kształtowaniem kosztów i przychodów własnej spółki. Na chwilę obecną nie widzę większego zainteresowania Radnych działalnością spółki po za wyciągnięciem z niej 20 mln zł. Obym nie był złym prorokiem, że ta przysługa dla Rady Miasta jeszcze bardziej rozluźni nadzór nad spółką.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 23-09-2020 19:45

Wspominałem o tym oględnie parę tygodni temu, a teraz mamy oficjalnie.
Prezydent zapowiedział że zapłacimy za podwyżki cen wody nie bezpośrednio tylko za pośrednictwem miejskiego budżetu. Dowiedzieliśmy się, że nas na to stać, żebyśmy płacili zarówno bezpośrednio jak i naokoło.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 02-08-2021 23:00

Co z miejskim dopłatami do wzrastających cen wody? Już wszystko oficjalnie wiadomo

Zgodnie z przyjętym przez Wody Polskie taryfikatorem, od września 2021 roku cena wody wzrasta o kolejne 1,07 zł brutto za 1m³ wody i odprowadzonych ścieków, osiągając cenę 14,19 zł/m³. To kolejna z serii podwyżek. Jeszcze w roku 2018 płaciliśmy za wodę 9,43 zł/m³, tymczasem na rok 2023 przewidziano cenę 14,68zł/m³. Nadzieję na utrzymanie obecnych cen dla mieszkańców Tarnobrzega ogłosił w zeszłym roku prezydent Bożek, zapowiadając dopłaty z budżetu miejskiego, kompensujące podwyżki zapowiadane na 2021 i 2022 rok. Jak wygląda sytuacja obecnie?

W związku ze zbliżającym się terminem podwyżki wysłałem do UM następujące pytania:
Zgodnie z taryfą zatwierdzoną przez Wody Polskie, od września 2021 czeka nas kolejna zaplanowana podwyżka cen wody (łącznie 55% w ciągu 5 lat).
Przypominam sobie jednak obietnicę prezydenta Bożka z zeszłego roku, że kolejne podwyżki cen wody mieszkańcy pokryją nie bezpośrednio, ale poprzez środki przekazywane z budżetu miasta. Proszę o potwierdzenie tej informacji i szczegóły jak to ma wyglądać w praktyce.
Czy ceny dla odbiorców końcowych od września zostaną takie same jak obecnie obowiązujące i na rachunkach nic się nie zmieni?
Czy będziemy dopłacać z budżetu do wody według ogólnego zużycia kwotę o wartości zaplanowanej na ten rok podwyżki? (dodatkowe 1,07 zł brutto/1 m3 wody i ścieków, jeśli dobrze liczę)
Jeśli roczne zużycie wody w mieście to około 1,3 mln m3, to nasza dopłata do wody z budżetu wyniesie blisko 1,4 mln zł w tym roku rozliczeniowym i ponad 2 mln zł w kolejnym?
Dziś otrzymałem może nie tyle odpowiedź na pytania, co oświadczenie Prezydenta Tarnobrzega w tej sprawie:
W 2021 roku, w związku z pozyskanymi środkami finansowymi na realizację zadań inwestycyjnych, zaistniała konieczność ponownej analizy możliwości budżetowych Tarnobrzega, zwłaszcza w kontekście zapowiadanych dopłat do cen taryfowych dla mieszkańców miasta.
Cieszy bardzo, że miasto jest skuteczne w staraniach o dofinansowania i co rusz pozyskuje fundusze zewnętrzne. To przecież pozwala nam realizować kolejne zadania inwestycyjne, na które z wielką niecierpliwością czekają mieszkańcy, czekają przedsiębiorcy. Nie możemy jednak zapominać, że zadania te wymagają wkładu własnego, który musimy wygospodarować z naszego miejskiego, skromnego budżetu. I tu rodzi się problem, jak zaspokoić wszystkie oczekiwania?

Uważam, że rozsądne gospodarowanie pieniędzmi publicznymi, to takie ich inwestowanie, które w pewnej perspektywie przyniesie spodziewane efekty ekonomiczne, społeczne i gospodarcze dla miasta. Dlatego decyzja, która została podjęta, chociaż bardzo trudna, biorąc pod uwagę długoterminową perspektywę rozwojową miasta, a nie krótkoterminowe kalkulacje polityczne, była jedyną racjonalną na ten moment. Środki finansowe, jakimi dysponujemy, chcemy przeznaczyć na rozwój oraz poprawę infrastruktury miejskiej. Nie oznacza to, że zaniechamy szukania rozwiązań i możliwości odciążenia domowych budżetów mieszkańców Tarnobrzega.
Jeszcze w styczniu tego roku Dariusz Bożek wyraźnie zapowiadał dopłaty do cen wody, potwierdzając takie plany w wywiadzie z Wacławem Pintalem w TVL, kiedy to usłyszeliśmy:
Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek pisze:Jeżeli chodzi o wodę, taryfy faktycznie one niestety są tak skalkulowane, że co roku idą do góry, ale obiecałem, że w tym roku, w następnym, i w kolejnym tarnobrzeżanie nie zapłacą za wodę więcej. Dopłaci miasto do tej różnicy, która wynika z taryf, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli się obawiać o wzrost cen także wody.
Wypowiedź do sprawdzenia na poniższym filmie:



Komentarzem może zaskoczę, bo nie będę się skupiał na prezydenckiej obietnicy, ale sensie planowanego rozwiązania.
Rzeczywiście ceny wody i odbioru odpadów rosną ostatnio w zastraszającym tempie, ale dopłaty z budżetu miasta, w którym zupełnie nie mamy wolnych środków, nie rozwiązują w żaden sposób problemu. Środki w budżecie miasta to również są nasze pieniądze, a właściwie, w sytuacji wieloletnich pożyczek, są to pieniądze naszych dzieci i wnuków. I te kilka miesięcy temu wcale nie mieliśmy ich więcej. Warto wycofać się ze złego pomysłu, nawet jeśli może to być źle odebrane przez dużą część wyborców.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: zbyry » 03-08-2021 05:26

@admin, i że Ty tak napisałeś? Przecież wiadome było, że WP będą podwyższać ceny wody. Z czego spłacić bieżące zobowiązania, vide zadłużenie wodociągów? Pisałem o tym nie raz. Jeszcze raz powtórzę, przepraszam, że w ten sposób, PFR to fundusz nastawiony jak każdy inny na zysk. I czegoś Ty się Adminie spodziewał, dopłat z podatków? Moim zdaniem to nie był zły pomysł, tylko po prostu w mojej ocenie mydlenie oczu i nic więcej, i jak przewidywałem, wycofanie się okrakiem z pomysłu, który nie miał racji bytu i sądzę, że wiedziano o jego abstrakcji. Oj, że też się nadajecie nabierać na takie obiecanki. Edit: nie zarzucam kłamstwa, ale tak na rozsądek, zastawiać, żeby potem dopłacać?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 03-08-2021 08:20

Mamy cały wątek o tym. Dopłaty były jasno obiecane, zatem tak - wierzyłem że będą, chociaż nie byłem ich zwolennikiem.
Jeśli dobrze pamiętam, to mieliśmy już jakąś akcję z dopłatami miejskimi do wody za czasu rządów NM. Dobrze pamiętam?

Sytuacja rzeczywiście byłaby pomotana. Wodociągi mają pieniądze z dostarczania wody mieszkańcom. Będą musiały spłacać swoje udziały, bo zadłużyli je radni z prezydentem (bardzo zgodnie), czyli Wodociągi muszą być na plus. Jak inaczej mają być na plus, jeśli nie zarabiając na cenach wody odpowiednio dużo? A jeśli miasto by się dorzucało te parę milionów rocznie, to miasto poprawiałoby w ten sposób wynik wodociągów, żeby mogły odkupić miasta udziały od PFR.

Dla mnie to dobra decyzja, ale na pewno zostanie wykorzystana przeciw prezydentowi, bo wiadomo gdzie się poniewiera ten co daje i odbiera.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: zbyry » 03-08-2021 09:00

Inaczej, miasto ma dopłacać do tego, co wcześniej zadłużyło? Z czego? Z rezerwy subwencji ogólnej czy z magicznego źródełka?

Owszem, na plus sprzedając wodę, tylko kto za to zapłaci? Policz: raz za zastaw, dwa za bieżącą działalność operacyjną, trzy na utrzymanie infrastruktury...a gdzie jakieś koszty stałe w postaci podwyżek dla pracowników? No pokrętna to logika.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 04-08-2021 08:14

Słowa rozumiem, wydaje mi się też że rozumiem zdania, ale raczej nie rozumiem o co Ci chodzi :)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: zbyry » 05-08-2021 18:54

Chodzi mi o to, o co mi biega :-) Admin patrz:
1. Mamy dotować wodociągi, jednocześnie je zadłużając, znając plany WP, względem taryf.
2. Mimo, że je zadłużamy, to jako miasto - samorząd, który jest ich właścicielem chce je dotować w taki czy inny sposób, nie ma znaczenia aport, dotacja celowa, dopłata do wody dla pojedynczego mieszkańca, bo i tak poleci to z podatków.
3. Najpierw chcemy dotować, jednak pokapowalismy się, że to nie ma sensu, bo nie ma pieniedzy, więc musimy obarczać tym mieszkańców.
Czego nie rozumiesz? Właściwie co tu jest do rozumienia? Że zadłużone wodociągi my mamy spłacać? A sposób to tylko gra słów i nic więcej? Ostatnio na fb sprawdziłem umiejętności takie proste ekenomiczne pretendenta na Tarnobrzeski tron, wyszedł brak znajomości podstawowych miar rentowności. Z całym szacunkiem, obecnych włodarzy o ich znajomość jak na to wszystko patrzę, również nie posądzam. I to jest tragedia samorządów, w tym chyba?? naszego. Jedynym rozumiejącym mechanizmy byl były Prezydent Stalowej Woli - to tak z okolicy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 03-09-2021 20:57

Tu było najwięcej o wodzie, to tu również świeże info z Wodociągów

Przedłużono akredytację dla Laboratorium Wody i Ścieków Tarnobrzeskich Wodociągów

Laboratorium Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o., w związku z ponowną oceną przeprowadzoną przez Polskie Centrum Akredytacji utrzymało na kolejny cykl akredytację Nr AB 1452. Ocenie podlegał proces zarządzania jakością w laboratorium zgodny z normą PN-EN ISO/IEC 17025, kwalifikacje pracowników, baza techniczna i  lokalowa oraz procedury.

Kryteria oceny są bardzo wysokie, bowiem Polskie Centrum Akredytacji przyznając prawo do posługiwania się swoim znakiem oraz przeprowadzania akredytowanych badań laboratoryjnych musi mieć pewność, że wszystkie wytyczne normy PN-EN ISO/IEC 17025 są spełnione – mówi Witold Wiśniewski, Prezes Zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o.

Zadaniem laboratorium spółki jest nadzór nad jakością ujmowanych wód surowych, kontrola procesu technologicznego na Stacji Uzdatniania Wody oraz monitoring jakości wody pitnej w wodociągu miejskim. Natomiast w zakresie gospodarki ściekowej prowadzony jest nadzór nad jakością ścieków surowych, kontrola procesu technologicznego Oczyszczalni Ścieków Komunalnych oraz monitoring jakości ścieków oczyszczonych.
Utrzymanie akredytacji na kolejny rok pozwala Spółce na prowadzenie kontroli jakości wody oraz ścieków w dotychczasowej formie.

Kolejne oceny w procedurze nadzoru zostały zaplanowane na kwiecień 2022r., maj 2023r., oraz maj 2024r.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 02-09-2022 20:36

Zbierałem się właśnie żeby zapytać w Wodociągach jakie to stawki zgłosiliśmy do Wód Polskich, ale jesteśmy w trochę innym cyklu niż reszta i pewnie teraz nie musimy. Dopytywany wielokrotnie prezes Wodociągów nie był w stanie odpowiedzieć czego możemy się spodziewać za rok i w kolejnych latach. No bo kto to zgadnie? Można tylko przyjąć, że taniej nie będzie.

Pojawia się informacja, że w listopadzie wykupujemy po raz pierwszy zastawione udziały, kwota to 1,5 mln zł. Z tego co pamiętam, w kolejnych latach to mocno rosło, żeby najwięcej spłacać jak najdalej od kadencji zastawiających.

Słyszę, że kolejny raz pojawiłem się w rozmowie TVL, tym razem nie osobiście, jak tydzień temu, ale jak najbardziej imiennie,


TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: TSS » 02-09-2022 21:12

1,5 mln ile to z pożyczki? Ile ubędzie realnie? Oby nie było, że spłacimy 1,5 mln, a dług dalej taki sam jak pożyczony.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 18-04-2023 16:58

Czekamy na odpowiedź na interpelację radnego Łukasza Nowaka. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć co nam szykują na najbliższe trzy lata. Taniej nie będzie, ale o ile drożej? Ostatnie trzy lata to niespotykana do tej pory skala podwyżek, bo jeszcze przed wzrostem inflacji, pandemią i wojną, zdecydowano o podwyżce o 30%.

https://www.tarnobrzeg.info/2023/04/18/ ... -cen-wody/

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: zbyry » 18-04-2023 19:48

Bardzo bym chciał zobaczyć treść umowy na zbycie udziałów. Dawno temu pisałem, że nie wierze w to, że wśród zmieniających się uwarunkowań makro i mikro ekonomicznych stawki nie będą miały nic wspólnego z podwyżkami. Chciałbym znać także uwarunkowania umowy z tym https://bank.pl/prezes-pfr-wyjasnia-co- ... t2id=18916 zobaczymy odpowiedź, ale rewelacji się nie spodziewam, żeby nie powiedzieć, że niczego się nie spodziewam. A za kolejne podwyżki jako mieszkaniec bardzo dziękuję.

Edit: nie stawki (jak powyżej), lecz "zbycie udziałów nie będzie miało nic wspólnego z podwyżkami".

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 24-10-2023 20:03

I już wszystko jasne, znamy stawki na kolejne 3 lata.
https://www.tarnobrzeg.info/2023/10/24/ ... yc-gorzej/

Powiem szczerze, że spodziewałem się dużo gorszych informacji. Nie jest źle, nie?
Chyba że coś źle policzyłem ;)

ODPOWIEDZ