Kolejna Podwyżka Cen Wody

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
spit
Posty: 388
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: spit » 27-10-2023 11:44

jeszcze zeby jakośc tej wody była lepsza ..ale pewnie temat juz gdzieś kiedyś poruszany był ..
woda dramat , używałem dzbanka z filtrem nie radził sobie z tym syfem,przerzuciłem się na wodę 5l ze sklepu..

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: pejoelka » 31-10-2023 23:14

Jakośc wody w kranach jest tragiczna. Być może na wlocie i punktach pomiarowych wygląda to ciekawie. Tylko dlaczego punktów pomiarowych jest 5 jak dotąd widzę a nie np. 500 i nie jest losowane gdzie dokonamy tych pięciu pomiarów? Sam bym oddał wodę z kranu do analizy, ale płacenie tych kilkuset zł mija się dla mnie z celem bo i tak mimo niezgodnych z przyzwoitością parametrów nie będę w stanie płacić mniej za tę wodę.

anka84
Posty: 2
Rejestracja: 10-12-2006 13:48

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: anka84 » 03-11-2023 22:21

O ile podwyżka do 15,60 zł za zimną wodę + kanał jest jeszcze normalna, to podwyżka za podgrzew z 32 zł na 47 zł za m3 brzmi jak jakiś głupi żart, kto to wymyślił i kto na to pozwolił? Wczoraj zapłaciłam czynsz za listopad a dziś w skrzynce niespodzianka z pismem TSM o podwyżce od listopada. I za co ta podwyżka, skoro woda jest ciepła dopiero gdy się ustawi kurek całkowicie na ciepłą wodę, ustawiając kurek w połowie między ciepłą a zimną jest po po prostu zimna. W innych latach tego nie było, na ciepłej wodzie był niemal wrzątek, ale od pewnego czasu specjalnie woda jest słabiej grzana, aby więcej trzeba było jej używać i więcej płacić. Taka podwyżka to skandal.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: pejoelka » 08-11-2023 20:59

Woda rzeczywiście jest wyraźnie chłodniejsza. Jeszcze 4-5 lat temu może nie dało rady zaparzyć herbaty, ale woda była gorąca. Jak kiedyś do kąpieli lałem w ustawieniu pół na pół i było dobrze tak teraz 3/4 ciepłej i 1/4 zimnej już OK nie jest. Wodomierz kręci tak samo litry czy m3 i 1m3 znacząco drożeje. Bardziej niż inflacja. Coś idzie nie tak jak by należało... Wspomnę też o samym cieplebo z kaloryfera gdy kiedyś aby było ciepło wystarczyło ustawienie pokrętła na 2. Teraz na 4 to ledwie grzeją, A koszty również nieproporcjonalnie rosną.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejna Podwyżka Cen Wody

Post autor: admin » 09-11-2023 06:54

pejoelka pisze:
08-11-2023 20:59
Wspomnę też o samym cieplebo z kaloryfera gdy kiedyś aby było ciepło wystarczyło ustawienie pokrętła na 2. Teraz na 4 to ledwie grzeją, A koszty również nieproporcjonalnie rosną.
O ile "chrzczenie" ciepłej wody zimną wodą może mieć miejsce, o tyle na grzejniku nie powinno być znaczenia jaka jest temperatura zasilania, bo to termostat, a nie moc grzania. Jeśli kiedyś na 2 było ok, to teraz też na 2 powinno być ok, przy czym zużycie chłodniejszej wody do ogrzania na poziom 2 będzie większe. Ale podzielnik już zbierze tyle samo.

ODPOWIEDZ