Stojaki na rowery na rynku

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Stojaki na rowery na rynku

Post autor: admin » 02-03-2020 17:14

Przyznaję, że nie bywam za często na rynku rowerem, stąd nie zwróciłem na to do tej pory uwagi. Ale dziś ciężko było nie zauważyć jak to wygląda na co dzień, chociaż dzień deszczowy i dopiero początek marca. Rowery pomontowane do słupów, ławek, płotków i drzew. Zdjęcie i tak trochę przykadrowałem, bo przy innych rowerach pojawiali się ludzie, których nie chciałem wymazywać.

To chyba prosta sprawa, tanio, modny temat, a jakby się przydało tam gdzie ich realnie potrzeba.

Obrazek

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: DonBeck » 02-03-2020 17:47

Również ciekawie to wygląda pod Kauflandem. Są miejsca parkingowe dla rodzin z małymi dziećmi, no i tyle dobrego, bo po drodze do sklepu trzeba pchać wózek po drodze, gdyż rowery są przypinane do barierek przy wózkach,a przy samym wejściu podstawiono kosz na śmieci tak że żaden wózek nie przejedzie. Raz zwróciłem jednemu starszemu panu uwagę że pół metra obok jest stojak na rowery, i że blokuje przejście, jego odpowiedź: to tylko rower, jemu nie przeszkadza.
Myślę że na placu będzie podobnie, co z tego że miasto postawi stojaki skoro miłośnicy tych jednośladów będą przypinać rowery jak im się podoba, czyli najbliżej miejsca do którego się udali.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: admin » 02-03-2020 20:23

Dlatego trzeba postawić rowery jak najbliżej takich miejsc, czyli tam gdzie są potrzebne. Mieliśmy czas powstawania miejsc parkingowych, na których nikt nie parkował. Stojak powinien być właśnie pod Biedronką, a nie na przeciwnym końcu rynku, bo kto i po co miałby tam zostawiać rower?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: encore » 02-03-2020 23:05

Wiem, że temat rowerowy ale poruszyłeś adminie temat nieużywanych miejsc parkingowych. Miałeś na myśli parking dla aut? Gdzie te miejsca?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: admin » 02-03-2020 23:32

Nie wiem jak teraz, ale jak powstał parking wzdłuż ul. Konfederacji Dzikowskiej, to od McDonalds do szkoły było kilkadziesiąt miejsc, prawie zawsze pustych. Podobnie przy ulicy Targowej od Szpitalnej do cmentarza wojennego. Teraz sytuacja się zmienia, bo powstała NovaTargowa i buduje się kolejny blok. Ale pamiętam ogłaszanie sukcesu ile to powstało miejsc parkingowych, tylko że tam gdzie nie były używane.

Ale jak widać, coś może się przydać z czasem. Może teren obok McD i Lotosu też zostanie kiedyś zagospodarowany, tym bardziej, że ściągnięto tam ochronę konserwatorską.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: niepolityczny » 30-03-2020 21:33

Chciałem zamieścić tutaj fotkę związaną z tematem i komentarz
... no ale

wróciłem po latach na to forum ... i międzyczasie strona pojawiła się w nowej odsłonie

ale edytor na forum w zakresie dodawania zdjęć jak był upośledzony to tak jest

Adminie ... czy jedyną formą załączenia zdjęcia na forum jest uprzednie zamieszczenie jej na innej stronie i dopiero przywołanie go poprzez wstawienie linka???

na marginesie dodam, że często na nie jednej stronie jest ograniczony czas zamieszczenia zdjęcia lub płatny dostęp co dodatkowo odstrasza

proszę powiedz, że się mylę

... i ewentualnie podpowiedz, jak to zrobić najłatwiej/najszybciej

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: admin » 30-03-2020 22:31

Parę tygodni temu zmieniałem ustawienia na pozwalające wgrać zdjęcia. Jak wejdziesz w pełen edytor, to poniżej są dwie zakładki: Opcje i Załączniki, a tam "dodaj plik". Zaraz sprawdzam czy działa i czy będzie widać efekt.
Haft 3.png
Haft 3.png (141.91 KiB) Przejrzano 6233 razy
Działa!

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Re: Stojaki na rowery na rynku

Post autor: niepolityczny » 30-03-2020 23:25

Stojaki na terenach zielonych nad Wisłą

Nie ma to jak zaparkować rower w trawie a po deszczu w błocie :(


Podobny sposób umiejscowienia stojaków (sprężynek ehh) jest na ul. Kopernika ... co za mądry inaczej to wymyśla?

Chociaż plus za kształt stojaków.
Załączniki
stojaki na rowery 50.jpg
stojaki na rowery 50.jpg (354.44 KiB) Przejrzano 6211 razy

ODPOWIEDZ