Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Marcelus
Posty: 16
Rejestracja: 05-06-2004 16:20

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: Marcelus » 19-08-2013 02:04

"
Admin pisze:
Marcelus pisze:Praktycznie 99% ludzi wypoczywających tam,wraca do domu i nie wydaje ani zlotowki w mieście.Więc korzysci czerpią tylko ludzie posiadający jakiś biznes nad samym jeziorem.
Może ludzie od biznesu nad jeziorem w tym roku nie będą przynajmniej stratni, bo wylicytowane stawki za wynajem były dużo niższe niż rok temu.
Jakby nie patrzeć, miasto korzysta. Firmy działające na brzegu płacą miastu. Przyjmijmy, że te 20tys. ludzi to 3-5tys. samochodów. Wychodzi jakieś 40tys. zł dla miasta za 1 weekend za same wjazdówki. Firmy od kiełbasek, rowerków itd. płacą podatki i potrzebują ludzi. Im więcej będzie wypoczywających, tym więcej będzie atrakcji dla nich, a im więcej atrakcji, tym więcej wypoczywających.
Jak najbardziej zgadzam się z tym,podatki i wjazdy,plus zatrudnienie to czyste pieniądze dla naszego miasta.Ja bym chciał tych ludzi zobaczyc na naszym rynku,pubach i w pizzeriach etc.Wiem,ze muzeum i może za jakiś czas park przyciągne troche ludzi,no ale zobaczymy jak to będzie."
Ostatnio zmieniony 19-08-2013 02:04 przez Marcelus, łącznie zmieniany 1 raz.

madu
Posty: 6
Rejestracja: 20-05-2010 15:25

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: madu » 20-08-2013 22:48

"Wydaje mi się, że zmniejszono poziom wody na zalewie. Idzie to poznać po trzcinach. Wody przy nich jest po pas, kiedy jeszcze rok temu, był wyższy poziom. Sądzę że jest to ukłon w stronę rodzin i dzieciaków. Tylko że od trzciny, gdzie nie ma piasku, strasznie muli wodę.
Ludzi jest na moje oko więcej. Pamiętam korek do wjazdu w jedną z sierpniowych niedziel i samochody stawiane na poboczu Wisłostrady.

W mojej opinii najbardziej brakuje.. słońca :D"
Ostatnio zmieniony 20-08-2013 22:48 przez madu, łącznie zmieniany 1 raz.

dexter
Posty: 45
Rejestracja: 20-11-2009 23:08

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: dexter » 21-08-2013 01:56

"W mojej opini należałoby coś zrobić z tymi dwoma drogami wyjazdowymi w strone miechocina, nie da sie tamtedy iść ani jechać rowerem bo gdy jadą auta masakrycznie kurzy siee"
Ostatnio zmieniony 21-08-2013 01:56 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 738
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: Jacek » 21-08-2013 02:19

"A rozwiązanie jest bardzo proste. Gdyby któraś z jednostek OSP (a mamy ich bez liku: Mokrzyszów , Sobów, Zakrzów, Ocice, Dzików, Wielowieś, Sielec, Miechocin), tak hojnie dotowanych przez wszystkich obywateli ze środków Urzędu Miasta (czyli naszych), przejechała się tymi drogami i polała je wodą (darmową, z jeziora) z tych nowych samochodów strażackich, co w garażach stoją, chociaż w weekendy, co godzinę, to byłoby super! Ale muszą dostać kopa (czytaj - polecenie)!
Prezydencie! Niech to będzie Twój pomysł. Taki jak kurtyna wodna na rynku. Super!



Edytowany przez Jacek o 21-08-2013 - 00:30. "
Ostatnio zmieniony 21-08-2013 02:19 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

ktos
Posty: 13
Rejestracja: 20-08-2013 17:15

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: ktos » 21-08-2013 10:21

"madu = ukłon w stronę dzieci jeśli chodzi o zmniejszoną ilość wody to zrobiła pogoda nic innego na pewno nikt z UM jej wiaderkami nie przeniósł.
Jeśli zaś chodzi o samo jezioro to jak narazie jest straszna lipa to że miasto doi kasę jak tylko się da to ok ale żeby jeszcze coś za tym szło.
plaże są opłakane kamienie śmieci itp trawa czasem sięga pasa w wodzie niejednokrotnie są szkła - może tak bardzo (nie)potrzebna nam straż miejska przeszła by się tam i popilnowała by pijącego towarzystwa choć zdaję sobie sprawę że dla nich były by to patrole podwyższonego ryzyka trzeba by interweniować wobec młodych i silnych obywateli naszego regionu. Co do samego jeziora ok tylko za dużo zakazów rygor jak w więzieniu w pław popływać nie można za daleko tylko brodzi się w wodzie do pasa między dziećmi pontonem też nie bo zaraz się policja zjawia ( czym różni się profesjonalny ponton od wypożyczonego kajaka, lub rowerka?). Jeśli są takie zyski to niech miasto coś da w zamian moę jakis prysznic przyjeżdżają też ludzie z okolic i potem trzeba wracać z tym piachem wieszak i węża a wodą dla nurków żeby mieli gdzie i jak kombinezony przepłukać. Jak chcemy mieć jezioro na poziomie za to płacimy to i coś w zamian dajmy.
Pomysł z apartamentami est mega debilny - a kasę za nowe palmy przeznaczmy na piasek dla dzieci lub jakieś zjeżdżalnie na pewno bardziej będą cieszyć jak to dziadostwo przy drodze ."
Ostatnio zmieniony 21-08-2013 10:21 przez ktos, łącznie zmieniany 1 raz.

ktos
Posty: 13
Rejestracja: 20-08-2013 17:15

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: ktos » 21-08-2013 10:28

"Co do dróg też trzeba coś pomyśleć ostatnio Policja cofała matki z dziećmi jadące( a nawet pchające rower) pod prąd od stromy Miechocina. Wiem że rowerzyści są dokuczliwi dla osób prowadzących samochody ale ten odcinek drogi nie jest strasznie długi, poza tym kurz nie pozwala na szybką jazdę."
Ostatnio zmieniony 21-08-2013 10:28 przez ktos, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: latacz » 21-08-2013 23:53

"Jeśli zaś chodzi o samo jezioro to jak narazie jest straszna lipa to że miasto doi kasę jak tylko się da to ok ale żeby jeszcze coś za tym szło.
plaże są opłakane kamienie śmieci itp trawa czasem sięga pasa w wodzie niejednokrotnie są szkła - może tak bardzo (nie)potrzebna nam straż miejska przeszła by się tam i popilnowała by pijącego towarzystwa choć zdaję sobie sprawę że dla nich były by to patrole podwyższonego ryzyka trzeba by interweniować wobec młodych i silnych obywateli naszego regionu. Co do samego jeziora ok tylko za dużo zakazów rygor jak w więzieniu w pław popływać nie można za daleko tylko brodzi się w wodzie do pasa między dziećmi pontonem też nie bo zaraz się policja zjawia ( czym różni się profesjonalny ponton od wypożyczonego kajaka, lub rowerka?). Jeśli są takie zyski to niech miasto coś da w zamian moę jakis prysznic przyjeżdżają też ludzie z okolic i potem trzeba wracać z tym piachem wieszak i węża a wodą dla nurków żeby mieli gdzie i jak kombinezony przepłukać. Jak chcemy mieć jezioro na poziomie za to płacimy to i coś w zamian dajmy.
Pomysł z apartamentami est mega debilny - a kasę za nowe palmy przeznaczmy na piasek dla dzieci lub jakieś zjeżdżalnie na pewno bardziej będą cieszyć jak to dziadostwo przy drodze .[/quote]

dużo zakazów procentuje tym. że jeszcze u nas się nikt nie utopił. Wielokrotnie na różnych kąpieliskach w różnych krajach widziałem sporo ludzi tak dla sportu lub dla odrobiny adrenaliny wypływających poza wyznaczony teren. Tuż tuż poza bojki by być na zewnątrz, pokazać że ja mogę, nie boję się. Jeżeli ktoś chce pływać beż kontroli niech zmieni akwen. Szkło w wodzie, pijące nadmiernie , rozrabiające towarzystwo: no to odrobina odwagi i telefon 997, to nie boli."
Ostatnio zmieniony 21-08-2013 23:53 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

skival
Posty: 228
Rejestracja: 31-08-2005 01:24

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: skival » 22-08-2013 00:04

"odkąd zalew jest dopuszczony do użytku to szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze ze szkłem w wodzie. Może dwa kapselki po piwie albo trzy pety. Możliwe że rozkładasz się w odosobnionych miejscach (dzikie plaże) gdzie potłuczonych butelek pewnie jest pełno. Ogólnie rzecz biorąc nie zgadzam się z Twoją opinią na ten temat. Jedyne co mnie denerwuje nad "Jeziorem Tarnobrzeskim" to za mało kąpielisk strzeżonych i chaszcze w wodzie przez które nie da się przejść żeby popływać nie szurając kolanami o dno oraz drogi wyjazdowe przez które albo trzeba nadrobić kilometrów lub jechać przez piach, kurz i pył."
Ostatnio zmieniony 22-08-2013 00:04 przez skival, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Jezioro Tarnobrzeskie 2013

Post autor: dado00 » 22-08-2013 00:55

"Niestety na strzeżonym kąpielisku po lewej od wjazdu jest coraz więcej syfu.
Jako że pływam głównie po dnie to widzę kilka butelek i puszek po piwie, butelki po innych napojach, sukienka :) pudełko po tiktakach, okulary przeciw słoneczne, gumki do włosów, gumy do żucia i inne drobne śmieci. Niema w sumie dużo ale narasta to wszystko i jeśli nikt z tym nic nie zrobi to niedługo będzie lipa.
Plaża to już masakra pet na pecie, ciekawe czy ci co tak kiepują wszędzie pety robią też tak w domu.
Z innej beczki :) interesuje się ktoś w tbg freedivingiem ?"

ODPOWIEDZ