Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olsen* » 25-09-2021 20:59

Podzielę się wiedzą, wczoraj idąc ulicą dość ruchliwą w mieście stał na skrzyżowaniu pojazd oznakowany telewizji tvpinfo nagle gwizdy i okrzyki typu wypier... stąd,wynocha, no i oczywiście jeb... ...,trochę mi było głupio ale sami sobie na taką krytykę zasłużyli, dziękuję dobrej nocy!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 25-09-2021 22:19

Nie popieram wulgaryzmów w przestrzeni publicznej.

Popieram natomiast niemal każdą formę dyskredytowania m.in. PiSowskiej gadzinówki.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-09-2021 18:00

Podkarpacie ostatecznie wycofuje się z uchwały "wyrażającej sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender)".

I na co to było?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 27-09-2021 22:39

Na deklarację wierności fuhrerowi.
Czyli psu na budę.
Czyli na pohybel województwu.

Czyli po prostu musieli się poddać samokrytyce. By móc jakikolwiek grosz uzyskać.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-09-2021 22:43

A co to za wierność, jak sprzedajna? :)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 27-09-2021 22:53

To jest piękne świadectwo wystawiane potomnym. Czyli wiano dla nich, dziedzictwo. I potomni będą dumni.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 28-09-2021 06:50

Nie ma takiej twierdzy, której nie zdobyłby osioł obładowany złotem - mawiał podobno Filip Macedoński.
Pisowska twierdza moralności właśnie pękła pod ciężarem pieniędzy.
Świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie nie chciały ryzykować utraty funduszy UE i wycofały się z uchwał "anty-LGBT".
Już tylko woj. łódzkie pozostało z taką uchwałą.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-09-2021 16:26

A jednak reprezentant Tarnobrzega konsekwentny.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olsen* » 28-09-2021 17:45

No nie wiem, gdzie on już nie był, zawsze musi być z czego doić i być na topie że mu to nie obrzydło!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-10-2021 20:02

Pominę wczorajszy wyrok TK, bo jakoś nie obawiam się jego skutków w zakresie polexitu, ale trudno żebym przeszedł do porządku dziennego na tak brutalne kroki rządu PiS jak podniesienie akcyzy na alkohol.
Stawki akcyzy m.in. na alkohol etylowy, piwo, wino mają wzrosnąć o 10 proc. w 2022 r. W kolejnych latach stawki mają rosnąć o następne 5 proc. rocznie (do 2027 r.) - planuje resort finansów. Ministerstwo chce też podwyżki minimalnej stawki akcyzy na papierosy w 2022 r. oraz stawek akcyzy na papierosy i tytoń (co roku o 10 proc. w latach 2023-27) - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.
...
Ostatnia zmiana stawek akcyzy na ww. wyroby miała miejsce 1 stycznia 2020 r. i wynosiła 10 proc.
https://biznes.interia.pl/podatki/news- ... Id,5569869

Tym bardziej namawiam na korzystanie z własnych wyrobów, choćby na złość MF i PiSowi. Wystarczy zmieszać składniki, a drożdże zrobią resztę.

Z innych tematów - senat złośliwie utrudnia zgodę budowanie domów do 70m2 powierzchni zabudowy z ograniczonym zakresem formalności.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-10-2021 22:14

I mieliśmy protest tuż obok:

AGROunia zablokowała tory w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu. „Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu.” - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Gigantyczne ceny nawozów, brak dostępność i bierność rządu doprowadziła do tego, że dziś po godzinie 9:00 rolnicy z AGROunii zablokowali tory na Podkarpaciu. Z tego miejsca każdego dnia wyjeżdżają nawozy na Ukrainę. W tym samym czasie rolnicy w Polsce nie mogą kupić nawozów, a spółki Skarbu Państwa twierdzą, że nawóz z Polski nie wyjeżdża


https://tyna.info.pl/protest-w-woli-bar ... a-zdjecia/
https://agrolajt.pl/informacje-1/agroun ... nawozu-465
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-10-2021 08:34

Nie do końca rozumiem sytuację - jeśli ceny nawozów w Polsce są gigantyczne, to jak komuś opłaca się wywozić je na Ukrainę? Tam są jeszcze gigantyczniejsze, czy ktoś świadomie traci sprzedając je na Ukrainie taniej?

Coraz bardziej odczuwamy wzrost kosztu energii, który przekłada się na wszystko dookoła. Nawozy bo gaz. Ogrzewanie bo gaz. Prąd, węgiel, benzyna i wszystko co z tym związane. Przyczyny wciąż jednak szukamy blisko, a są trochę dalej. JarKacz wymądrzał się jak to wystarczy obniżyć akcyzę, ale przy sytuacji budżetu raczej zostanie przy dawnym wymądrzaniu.

Światowa sytuacja (inflacja, ceny surowców, rozkręcona produkcja i problemy transportowe) to jedno, ale przede wszystkim doganiają nas efekty polityki klimatycznej, a w najbliższych latach nie tylko nas dogonią, ale i przegonią. I wszyscy się zgadzają, że trzeba ochraniać środowisko i ograniczać wpływ człowieka na jego pogorszenie, ale nie wszyscy jeszcze sobie zdają sprawę jakim kosztem będzie się to odbywać. Szczególnie głośno odzywa się młodzież, która zwykle jeszcze nie płaci sama rachunków, pewnie często nawet nie wie ile kosztuje kWh z gazu czy z prądu, co najwyżej kojarzy cenę litra benzyny. Właśnie wczoraj dostałem informację o podwyżce ceny gazu o 12,4% :)

A w skali lokalnej (ale przecież średnio lokalnie zależnej) czekamy na wynik nowego przetargu na odpady, na sesję z podatkami od nieruchomości, bo że woda podrożała i mamy podatek od parkowania w centrum to już wszyscy zdążyli zauważyć.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 15-10-2021 17:59

Jeżeli idzie o nawozy, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, aniżeli myślisz. Żywicielka Europy odbudowuje swój potencjał plus inne ciekawe zatargi. A co do nośników energii to jak znajdę czas napiszę, aczkolwiek z perspektywy obecnego zaangażowania energetycznego jest źle.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 15-10-2021 19:05


dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 21-10-2021 22:22

Cieplutkie! Świeżutkie! Dzisiejsze!

Prawdziwie dane o "deficycie" za 2020 rok, czyli ile nas kosztowała zabawa w kowid przy czym i tak pobiliśmy rekord w umieralności i rekord pod względem najniższej liczby urodzeń.
166 miliardów złotych.
Prawie 10 tysięcy złotych do oddania więcej na każdego pracującego w Polsce.
Łącznie z Ukraińcami, Białorusinami, Hindusami...
10 tysięcy złotych długu na każdego pracującego....
Za te pieniądze moglibyśmy postawić dwie elektrownie atomowe.
Albo chociaż wysłać polską załogę na księżyc i zatknąć polską flagę na kraterze Kopernika lub Heweliusza.
A tak NIE MA NIC.


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 21-10-2021 23:52

no na księżyc to bym z chęcią wysłał (w jedna stronę) zdecydowaną większość pisu, w pierwszej kolejności tego co go ukradł a pare miliardów w te czy we w te nie robi różnicy. I tak wyszlibysmy na plus

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olsen* » 22-10-2021 10:04

Zastanawiam się w jakim kraju żyjemy przechodzimy bezkarnie obok złodziei malwersantów kłamców i pieniaczy i wszystko to za zgodą ludzi w tym kraju,kiedyś jakieś dziesięć dwadzieścia lat temu owszem też były problemy ale nie takie,dziś z tego co obserwuje jesteśmy krajem z którym mało kto się liczy oczywiście pomijając Węgry,dlaczego na to pozwoliliśmy, wydaje się że Polacy to mądry naród -niestety coraz bardziej stajemy się krajem ogłupiałych gadających głów,dziś mnie to już trochę mało obchodzi bo lata na wydaniu ziemi ojczystej zbliżają się nieuchronnie -ale co zostawimy po sobie dzieciom,wnukom,etc...smród na całe lata.Powiem że wstyd mi dane będzie złożyć kości na zwaśnionej ziemi,chciałbym pozostawić ten kraj faktycznie tak jak mówią nie tylko gderają- mlekiem i miodem płynący w którym się żyje dostatnio a sąsiad sąsiadowi jest przyjacielem.Może doczekam tej chwili kiedy wrzucę magiczny kartonik do urny i powiem teraz będzie spokój,póki co mamy wojnę domowa dzięki jednej jedynej nieistotnej w brew pozorom osobie,miłego dnia życzę i zdrowia!

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 22-10-2021 10:54

Ludzie się dali zniewolić lockdownami , maseczkami to teraz płacz że ceny rosną? Nie na darmo to zostało zrobione. Teraz załóżcie maseczki i siedźcie cicho.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 23-10-2021 07:25

Jeżeli ktokolwiek myślał, że żartowałem z tą polską flagą na kraterze Kopernika, to niestety musi zmienić zdanie.
Nie żartowałem.
Byłem poważny jak nasz Narodowy Rząd ;-)

Najpierw dossier:
- absolwentka Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim,
- kształciła się też na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej
- i w studium w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
- w wieku 21 lat odbyła staż w Kancelarii Prezydenta (2009-2010).

Czyli fachowiec do takiej roboty:

Olga Semeniuk szefową Rady Kosmicznej.
Zajmie się m.in. kreowaniem polityki kosmicznej, jak i przygotowywaniem Krajowego Planu Kosmicznego.

Prawda, że to jest poważne?

Tak trochę to się nadaje: z racji wykształcenia, wie jak się pisze Bajkonur.

Obrazek
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ?ref=kafle
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olekko » 08-11-2021 22:21

Nie jestem fanem tego wątku (i wszelkich wątków nietarnobrzeskich na tym forum), ale tutaj widzę tarnobrzeskie powiązanie:
Ktoś jeszcze pamięta "Milcz kłamco ! i pokłon bij przed Panem Prezydente Dziubińskim"? ;)

Na marginesie, czy ktoś w mieście spisuje i archiwizuje tarnobrzeskie polityczne wydarzenia? Batalie polityczne uliczne, na forach czy na różnych portalach, to przecież niesamowity zbiór wiedzy. I emocji. Jakże szybko zapomina się o barwnych postaciach tarnobrzeskiej polityki...

ODPOWIEDZ