Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-06-2022 22:06

Fakt wrócił do "naszego" spadochroniarza z jedynki na liście PiS, czyli Krzysztofa Sobolewskiego.
A właściwie wrócił do jego żony, która w ramach pozorowanej walki wewnętrznej z "tłustymi kotami" straciła pracę w spółce skarbu państwa, ale niebawem znalazła w spółce samorządowej,

https://www.fakt.pl/polityka/tluste-kot ... zl/f2fwdcw

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 01-07-2022 17:11

Mateusz Morawiecki pisze:Solina to przepiękne miejsca, przyroda nietknięta ludzką ręką
:lol:

Trudno o miejsce w szerokiej okolicy, gdzie przyroda jest bardziej dotknięta ludzką ręką niż w Solinie.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 10-07-2022 12:25

Premier chce, by spółki państwowe "podzieliły się zyskami" z Polakami. Zapowiada nowy podatek.
https://www.money.pl/podatki/premier-ch ... ml%3famp=1
Nie mi ktoś powie że oni jeszcze nad tym panują. Z jednej strony firmy m.in energetyczne, gazownictwo, paliwowe zdzierają z nas i odnotowują rekordowe zyski przy okazji napędzając inflację a z drugiej będą płacić podatek od tych zysków. To ministerstwo nie ma wpływu na politykę firm państwowych?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-07-2022 14:22

Wychodzi że to kolejny podatek nałożony na obywateli, który trudno bezpośrednio nazwać podatkiem.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 19-07-2022 06:27

No dobrze.
Nie wyszło ze składami węgla, to jak zwykle PiS będzie przelewał kasę.
A blokersi też dostaną dofinansowanie z tytułu rosnących cen ciepła systemowego?
Dopłaty nie dostanie właściciel klitki 60 metrów a pójdzie do kogoś, kto może cieszyć się poranną kawą na werandzie wśród śpiewu ptaków?

https://www.money.pl/gielda/3-tys-zloty ... 3536a.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 19-07-2022 09:00

Gdyby dopłaty były do tony, a nie gospodarstwa, to lokatorzy przez spółdzielnie, a te przez PEC tak samo korzystałyby ze wsparcia. Ale to gorzej wygląda niż 3000+ do ręki, w dodatku do źródeł ciepła przez ostatnie (i pewnie kolejne) lata szczególnie tępionych ze względu na smog i klimat.

Co ciekawe, podobnie jak w dofinansowaniu do telewizora mamy waruneczek.
Odbiorca pomocy musi zgłosić swoje źródło do CEEB. Ile realnie do tej pory złożono deklaracji? Nie zdziwiłbym się gdyby to było trochę ponad połowę, przy czym braki pewnie dotyczą głównie tych od paliw stałych. Jest to zatem kolejna forma autodonosu za 3000 zł. Kto teraz zadeklaruje, że pali węglem i weźmie pieniądze, to za np. 3-5 lat będzie zmuszony pod groźbą większej kary (i znacznie większym kosztem) do zmiany źródła ciepła np. na prąd.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 19-07-2022 12:46

Jak czytam pewne rzeczy, to mnie rozrywa. Po jakiego czorta komu dopłaty, jak profesorowie z AGH i nie tylko stwierdzają wprost od lat: Polska ma zapasów węgla na 300-400 lat. Teraz ten czas się wydłużył, bo nie ma zastępowalności pokoleń, krótko mówiąc nie ma dzieci.

Jak czytam niektóre wpisy na fb, frakcji rządzącej, to sobie myślę, że oni naprawdę mają nas za debili. Kto podpisał w 2009 traktat? Tusk? Nie. Kto sprowadzał węgiel ze wschodu? Kto nie modernizował górnictwa? 7 lat i ciągle wina Tuska. Nie. Tak nie jest.

Rozumiem proces dekarbonizacji, ale jak czasem trzeba to trzeba. Tylko górnictwo zostało wygaszone, węgiel jak pisałem ze wschodu, no to jak ma być dobrze? "Matko Bosko Bolesno". Grassownik pisał, że jesteśmy głupim narodem i niestety, bardzo mi przykro, ale miał rację.

Admin PECu to nie ma od 20 lat :-)

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Rządy PiS

Post autor: L74 » 19-07-2022 14:18

Zbyry, pewnie jest tak jak napisałeś, ale w związku z tym nasuwają się pytania - Może zapasy i są na 300-400 lat, tylko jaki jest koszt wydobycia tych zapasów, jakiej jakości są te zapasy węgla, czy warto ryzykować życie kolejnych górników, aby wydobywać z coraz głębszych pokładów węgiel? Natomiast faktem jest, niestety że jak dotychczas, żaden rząd nie zrobił porządku z wydobyciem węgla, tylko problem pudrował i dosypywał kasy do worka.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 19-07-2022 16:07

@L74 nie zawsze mam rację. Umiem się przyznać do błędu. Dla mnie to rzecz naturalna. Masz absolutną rację, że nie warto jest poświęcać życie ludzi, nawet nie ma nad czym dyskutować. Ale pamiętam programy Wiktora Niedzickiego, gdzie już w latach 90 - tych pokazywał systemy zabezpieczeń górników. Były rewelacyjne. Polegały na montażu w sztolni hydraulicznych platform zabezpieczających.

Koszty, o to ciekawa sprawa. O której mało się mówi. Zlikwiduj cały konglomerat związków zawodowych przy czym nie kwestionuje ich bytu w ogóle, i oszczędności znajdziesz potężne. Do tego optymalizacja pracy i jej warunków i nie ma takiej siły, że oszczędności nie znajdziesz. Jeżeli posiadam a posiadam wiedzę, że kupujemy węgiel ze wschodu, droższy niż nasz, to chyba nie jest to zdrową sytuacją. I kto tu jest jak modnie uznanym ostatnio określeniem, ruską onuca? Poczytać, przemyśleć, żyć jak człowiek dla człowieka.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 19-07-2022 22:54

zbyry pisze:
19-07-2022 16:07

Koszty, o to ciekawa sprawa. O której mało się mówi. Zlikwiduj cały konglomerat związków zawodowych przy czym nie kwestionuje ich bytu w ogóle, i oszczędności znajdziesz potężne. Do tego optymalizacja pracy i jej warunków i nie ma takiej siły, że oszczędności nie znajdziesz. Jeżeli posiadam a posiadam wiedzę, że kupujemy węgiel ze wschodu, droższy niż nasz, to chyba nie jest to zdrową sytuacją. I kto tu jest jak modnie uznanym ostatnio określeniem, ruską onuca? Poczytać, przemyśleć, żyć jak człowiek dla człowieka.
Można próbować optymalizować koszty wydobycia,ale to i tak będzie duży koszt bo wydajność pracy przy głębokościach poniżej 1000 m jest niska.. Są w Polsce kopalnie , gdzie górnik traci 1,5 do 2 godz. na dotarcie do ściany.
https://oweglu.pl/czy-i-jak-dlugo-mozli ... amiennego/
Jakość węgla też jest coraz gorsza. Paliłem węglem z Wujka i niestety ,ale w ciągu kilku lat jego jakość drastycznie spadła. Przy tej samej ilości spalonego węgla popiołu zostawało więcej o drugie tyle, o kamieniach już nie wspomnę.
Zapaści na rynku węgla i w konsekwencji podwyżkom cen winny jest rząd. Morawiecki wychylił się przed szereg z blokadą importu węgla z Rosji już w kwietniu wiedząc jakie ilości importujemy. Sankcje unijne na węgiel wchodzą w życie podajże 2 sierpnia. Do tego czasu zabezpieczyli byśmy rynek na najbliższą zimę i byłby czas na zorganizowanie wydobycia lub importu z innych kierunków..Ale ten rząd już tak ma , wywołuje pożar a później go gasi drukowanymi pieniędzmi. A inflacja w górę.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 20-07-2022 06:17

@alek ja bardzo przepraszam, jestem w tej niewygodnej pozycji, że nie mogę podać pewnych nazw czy wyników bo raz, że umowy nie dają takiej możliwości, a nawet jakby ich nie było, etykę zawodową trzeba mieć.

Otóż odniosę się do kwestii czy to naprawdę był węgiel z Wujka czy może nazwą firmowany 😀 bo na tym rynku różne cuda się działy ale o nic nie oskarżam nikogo, coś mi tam do ucha wpadło. Czy to prawda? Nie mnie to rozsadzać 😀

Uczestniczyłem w optymalizacji projektowej pewnej kopalni. Udało się poprawić masę rzeczy. Po kilku miesiącach stali się rentowni i są do dziś. Koszty wydobycia można obniżyć inwestując i w człowieka i w urządzenia. U nas zarządy są tylko nauczone brać. A to nie tędy droga. Paradoksalnie inwestycja w człowieka i sprzęt oraz optymalizacja pracy przy zwiększeniu bezpieczeństwa górników przyniosła takie, a nie inne rezultaty. Niestety nie mogę opisać metodologii, zresztą byłem tam kółkiem w maszynie, wszystko trzymało dwóch kolegów, znali się na tym. Poszli kiedyś do pewnych wladz i powiedzieli, że są w stanie pomóc polskim kopalniom. Odeszli z kwitkiem. W końcu się wkurzyli i wyjechali za granicę. To nie są opowieści dziwnej treści ale tak było. Widzisz, z kopalnią jest jak z człowiekiem, czasem wystarczy pójść do lekarza, żeby Ci np wyregulował ciśnienie czy też pracę serca. A my ani kopalni, ani elektrowni atomowej, węgiel ze wschodu, Afryki- poważnie mówię a i Australii tylko głośno się o tym nie mówi. Czasem wystarczy pozbierać fakty w jedną całość i zobaczyć kto, po co, a przede wszystkim za ile.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 04-09-2022 18:35

Wspominałem parę razy jak to Tarnobrzeg omijają politycy z pierwszych stron gazet.
Dziś naczelnik JarKacz zawitał do Mielca i Stalowej Woli. Może nawet otarł się o Tarnobrzeg. Z jednej strony to świadczy o pozycji miasta, z drugiej - lokalnych struktur partyjnych.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 04-09-2022 20:49

admin pisze:
04-09-2022 18:35
Wspominałem parę razy jak to Tarnobrzeg omijają politycy z pierwszych stron gazet.
Dziś naczelnik JarKacz zawitał do Mielca i Stalowej Woli. Może nawet otarł się o Tarnobrzeg. Z jednej strony to świadczy o pozycji miasta, z drugiej - lokalnych struktur partyjnych.
A moze prezydent nie z tego koszyka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 04-09-2022 20:58

To pewnie mielibyśmy gości z drugiej strony.
Kandydat Trzaskowski? Hołownia? Czarzasty? Tusk był niby na wiosnę, ale na małym tajnym spotkaniu, tajnym nawet dla mediów.
Co poradzić, że z szefów partii najczęściej bywa u nas Braun i Korwin?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 04-09-2022 21:06

admin pisze:
04-09-2022 20:58
To pewnie mielibyśmy gości z drugiej strony.
Trzaskowski? Hołownia? Czarzasty? Tusk był niby na wiosnę, ale na małym tajnym spotkaniu, tajnym nawet dla mediów.
W czymś jest gorszy każdy z nich od fundatora obecnego kaczyzmu? Dodał bym do tego grona Kosiniaka-Kamysza jako najbardziej rozsądą i wypośrodkowaną personę.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 04-09-2022 21:08

Odnosiłem się do partii wspierających obecnego prezydenta w wyborach, czyli wszystkich poza PiS. Jakoś mają od 4 lat nie po drodze.
Kosiniak był w tej kadencji, ale też chyba tylko przejazdem w lokalnej telewizji.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 04-09-2022 21:28

był, i mam nadzieję, że jeszcze raz będzie. Starej koniczyny generalnie nie trawię, nie potrafię też usprawiedliwić bratania się z Kukizowcami, ale tych akurat uważam za szkodników, za konie trojańskie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 04-09-2022 21:36

admin pisze:
04-09-2022 20:58
To pewnie mielibyśmy gości z drugiej strony.
Kandydat Trzaskowski? Hołownia? Czarzasty? Tusk był niby na wiosnę, ale na małym tajnym spotkaniu, tajnym nawet dla mediów.
Co poradzić, że z szefów partii najczęściej bywa u nas Braun i Korwin?
Przecie do wyborów sporo ,po co się szlajać po polce b ?
Pisowi sie nie dziwie ze dyma po zadupiach,trzeba tłumaczy reformy na chłopski rozum.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 04-09-2022 21:55

A1313 pisze: Pisowi sie nie dziwie ze dyma po zadupiach,trzeba tłumaczy reformy na chłopski rozum.
wyrachownie. Po co ma pisior jeździć tam, gdzie nie ma poparcia i go nie zdobędzie? Jedzie w bastiony. Gruntować i rozwijać.Oficjalne pewnie nie było czasu by pomiędzy Mielcem i Stalową Wolą zahaczyć o Tarnobrzeg. Chyba jakoś specjalnie nad tym nie ubolewam. Choć dla chcącego odwrócić trendy nic trudnego.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 04-09-2022 22:06

encore pisze:
04-09-2022 21:55
A1313 pisze: Pisowi sie nie dziwie ze dyma po zadupiach,trzeba tłumaczy reformy na chłopski rozum.
wyrachownie. Po co ma pisior jeździć tam, gdzie nie ma poparcia i go nie zdobędzie? Jedzie w bastiony. Gruntować i rozwijać.Oficjalne pewnie nie było czasu by pomiędzy Mielcem i Stalową Wolą zahaczyć o Tarnobrzeg. Chyba jakoś specjalnie nad tym nie ubolewam. Choć dla chcącego odwrócić trendy nic trudnego.
Bastion, bastionem,ale trzeba trzymać rękę na pulsie.
Na zachodzi nie zdobędą poparcia, ala na wchodzie mogą stracić.
Trzeba dymać tam gdzie ludzie mało pokorni a przekornii i swój rozum mają.

ODPOWIEDZ